Zvýšení výkonu motoru...

jak si doma vyladit motor apod.
This topic is 15 years a 2 weeks old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Pablo

Zvýšení výkonu motoru...

Příspěvek od Pablo »

Ahojky. Mám B230FD, což je 85kW motor. Věděl byste někdo, jakou celkem jednoduchou úpravou by ho šlo trochu "povzbudit"? Nemyslím tím tam lít letecký benzín, ale třeba jiná řídící jednotka by mu řekla: Prober se! :-) Totiž v TP mám 96kW, což tento motor jak jsem zjistil nemá...P.

Pablo

Příspěvek od Pablo »

Jasan. Měnil jsem svíčky (BRISK LOR14LGS), olej a vzduchový filtr...kabely budou brzy. Motor je tišší a mám pocit, že i líp táhne. Ale člověk si vsugeruje ledasco :-D . Na motor se zeptám jinak. B230FB má 96kW. Kompresi má 9,3:1 oproti 9,8:1 u B230FD. Stačí mu tedy jen jiný kompresní poměr aby nahnal těch 11kW? Točák má ale "jen" o 3Nm vyšší...P.

Anonymous

Zede

Příspěvek od Anonymous »

Mimochodem, i dobře seřízená geometrie dělá divy. Málokdo si to uvědomí, ale pokud má špatnou geometrii, tak nejenom že se mu sjíždějí gumy, ale i to je znát na tom jak auto táhne...ne moc, ale poznat to je... :lol:

black hawk

Příspěvek od black hawk »

samozřejmně že kompresní poměr má vliv na výkon motoru. ale mohu ti poradit jednoduchou věc a výkon určitě vzroste. sežen si vstřiky turbo motroru. maj větší dávkování a fuguje to. spolehlivě vyzkoušené a bez jakých koli zásahů. třeba i 850 tubo T-5 má jen 225PS a 850 R má 250PS. motory jsou na chlup stejné a liší se jen ve vstřikách.

pokahonci
Vůz: Volvo xc 70 crosscontry

výkon motoru

Příspěvek od pokahonci »

Vaše téma mě zrovna zajímá, když vyměním vstřiky s 850 2,0 za turbo vstřiky, vzroste výkon motoru. A co spotřeba.

black hawk

Příspěvek od black hawk »

výkon vzroste ale samozřejmně i spotřeba,ale neni to tak drastícké.ale stim motorem co máš nevim nevim.
This topic is 15 years a 2 weeks old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „Jak co vyladit???“