POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

  • Autor
  • Zpráva
Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1839
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#51 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od Roger »

Jj, na to bacha, v servisu mi nedoporucili pancerove, guma pod opletenim praskne taky a nejde videt stav, pak to muze byt prekvapko...
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 103
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Galanta
Vůz: volvo v40 td 75kW 2001

#52 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od 0ndro »

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť prosím?
jedná sa o volvo 850 1996 2,5 TDI a volvo S70 1997 93kW benzín
Chystám sa vymeniť brzdové hadičky.Pod zadnou nápravou je jedna brzdová hadička. Je táto hadička rovnaká ako tie k zadným strmeňom? Mám objednať 3 rovnaké kusy zadné?
Nie som si istý lebo autodiely mi ukazujú tri dĺžky zadných hadičiek a to 200 a 204 milimetrov ( cca rovnaké ) ,ale aj 224 čo je o dva centi dlhšia.
Nemá s tým niekto skúsenosť ? ďakujem

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2131
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#53 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od jirka87 »

Ondro : 850 nemám, ale na každém jiném autě se to liší kolikrát nejen rokem výroby, ale u Francouzů pomalu i použitým systémem brzd. Je třeba fyzicky tu hadici přeměřit. Já osoběn to dělám jako prasopes tak, že si ustřihnu provázek dlouhý třeba 50cm, vlezu s tím pod auto a vedu jej podél hadice od holendru k holendru. Zatím tato metoda nezklamala. Obyčejně nemám možnost hadici demontovat, nechat auto rozdělané a podle ní objednávat. A hlavně mi to přijde i zbytečné.

Apropo hadice měním na ojetině, kterou koupím (což je vždy tak 15letý auto) vždycky. Jak dlouho člověk čeká, že by gumová hadice pod takovým tlakem mohla vydržet ? Mě jednou praskla trubka, hadice ne, ovšem to vím, proč se stalo...

Brzdy se pak stanou citelně "pevnější" v kramflecích s rychlejší reakcí...Zkrátka tím, že se ta hadice nenafukuje je k dispozici nějaký ten tlak navíc.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 103
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Galanta
Vůz: volvo v40 td 75kW 2001

#54 POZOR NA PREDNÉ BRZDOVÉ HADIČKY !!!

Příspěvek od 0ndro »

máš pravdu, premeriam to a bude to istota.
Len aby som správne porozumel predchádzajúcej debate o dvoch brzdných okruhoch. Takže pre správnu funkciu týchto okruhov, aby pri prasknutí hadičky nepadol pedál až na podlahu, je nutný 100% stav hlavného brzdového valca?
Práve brzdový valec, rozdeluje celú sústavu na dva okruhy? toto ma celkom zaujíma, pretože tiež som mal podobnú skúsenosť s volvo v40, kde mi pri prasknutí prednej hadičky padol pedál na podlahu.
Dá sa ten brzdový valec zrepasovať opravnou sadou ktorá obsahuje 6 krúžkov/gumičiek ? Alebo ma tam čaká ešte nejaké prekvapenie?
Mám skúsenosti len s opravou spojkového valca. Je to asi niečo podobné predpokladám :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“