850-tka a problém s motorom

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
MarioM

Příspěvek od MarioM »

Potrboval by som poradiť. Začiatkom zimy sa mi začalo stávať, že počas jazdy mi zdochol motor a musel som chvíľu počkať, kým som ho opäť naštartoval. Stávalo sa to sporadicky adi dvakrát za týždeň. Minule som zasa ráno nemohol vôbec naštartovať a keď som prišiel večer domov, tak naskočil na prvý šup. Naposledy mi zasa zdochol počas jazdy a už som ho nenatočil, tak sme ho odtiahli ku známemu do servisu, kde stálo celý deň a keď ho išli pozrieť naskočil bez problémov. Dnes sa tým zaoberali celý deň a nevedia si s tým dať rady. Že vraj to bude niečo s elektrikou. Prosím poraďte niekto so skúsenosťami kde môže byť chyba. Vopred ďakujem.

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

MarioM píše:Potrboval by som poradiť. Začiatkom zimy sa mi začalo stávať, že počas jazdy mi zdochol motor a musel som chvíľu počkať, kým som ho opäť naštartoval. Stávalo sa to sporadicky adi dvakrát za týždeň. Minule som zasa ráno nemohol vôbec naštartovať a keď som prišiel večer domov, tak naskočil na prvý šup. Naposledy mi zasa zdochol počas jazdy a už som ho nenatočil, tak sme ho odtiahli ku známemu do servisu, kde stálo celý deň a keď ho išli pozrieť naskočil bez problémov. Dnes sa tým zaoberali celý deň a nevedia si s tým dať rady. Že vraj to bude niečo s elektrikou. Prosím poraďte niekto so skúsenosťami kde môže byť chyba. Vopred ďakujem.
Zkus se kouknout na zapalovací cívku.Není prasklá??
Naposledy upravil(a) GDPR_user dne 31 led 2009 19:35, celkem upraveno 1 x.

hoffi
Vůz: 2xV70

Příspěvek od hoffi »

MarioM píše:Potrboval by som poradiť. Začiatkom zimy sa mi začalo stávať, že počas jazdy mi zdochol motor a musel som chvíľu počkať, kým som ho opäť naštartoval. Stávalo sa to sporadicky adi dvakrát za týždeň. Minule som zasa ráno nemohol vôbec naštartovať a keď som prišiel večer domov, tak naskočil na prvý šup. Naposledy mi zasa zdochol počas jazdy a už som ho nenatočil, tak sme ho odtiahli ku známemu do servisu, kde stálo celý deň a keď ho išli pozrieť naskočil bez problémov. Dnes sa tým zaoberali celý deň a nevedia si s tým dať rady. Že vraj to bude niečo s elektrikou. Prosím poraďte niekto so skúsenosťami kde môže byť chyba. Vopred ďakujem.
Budeš tu upozorněn,že ti chybí popis,jak je dáno v pravidlech.Jednak by jsme věděli od kud si a tím pádem by ti mohl někdo poradit kam máš zajet s autem na opravu a zadruhý je sice hezký že máš 850tku,ale ani nevíme co tam máš za motor,jaký to je rok atd. ,to se potom těžko radí....... ;-)

MarioM

Příspěvek od MarioM »

O tom popise som nevedel. Ďakujem za upozornenie.

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

Těch věcí, co to můžou dělat je prostě spousta. Je důležité nejprve zjistit základní věc, jestli v momentě kdy auto nejede, nefunguje zapalování nebo vstřikování. Prostě jestli nejde jiskra nebo benzín. Pak se pohneme z místa.

MarioM

Příspěvek od MarioM »

V piatok mi volali zo servisu, že mám prísť po auto, že štartuje bez problémov a tým pádom nevedia prísť na chybu. Keď som prišiel a sadol do auta, tak nechcelo samozrejme naskočiť, hneď prišiel mechanik, odpojil nejaký káblik, priložil k baterke a povedal, že nehádže iskru, takže som ho tam ešte nechal. Dnes mi volali, že tam boli nejaké chybné káble a že to spravili, tak že už by to malo byť v poriadku. Prišiel som po auto, sadol, naštaroval, bežalo asi minútu, zdochlo a zase nechcelo naskočiť, tak som to skúšal niekoľko krát až kým nenaskočilo. Teraz keď sa už zahrialo štartuje bez problémov. No uvidím, čo bude zajtra ráno. :?:

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

MarioM píše:V piatok mi volali zo servisu, že mám prísť po auto, že štartuje bez problémov a tým pádom nevedia prísť na chybu. Keď som prišiel a sadol do auta, tak nechcelo samozrejme naskočiť, hneď prišiel mechanik, odpojil nejaký káblik, priložil k baterke a povedal, že nehádže iskru, takže som ho tam ešte nechal. Dnes mi volali, že tam boli nejaké chybné káble a že to spravili, tak že už by to malo byť v poriadku. Prišiel som po auto, sadol, naštaroval, bežalo asi minútu, zdochlo a zase nechcelo naskočiť, tak som to skúšal niekoľko krát až kým nenaskočilo. Teraz keď sa už zahrialo štartuje bez problémov. No uvidím, čo bude zajtra ráno. :?:
co ta cívka je OK???

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“