Volvo S80 VIBRACE

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 22
Registrován: 15 roků 6 měsíců

#1 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od a.jani »

Ahoj, mám Volvo S80 a mám stále vibrace v řízení, vše je přitom vyměněné, jen ne motor, kasle, převodovka a diferenciál, je to nechutné, při brždění to nedělá, ale začíná to tak při 120 a auto se celé třese. Neporadí někdo? V servisu nevědí...... sám nechápu, nikdy jsem nic podobného u žádného auta nezažil. Bourané není.

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 906
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od marra »

a na co jezdiš???? benzin, nafta, plyn, bioethanol, CNG?? automat, manual?????
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 22
Registrován: 15 roků 6 měsíců

#3 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od a.jani »

Benzín 95, manual.

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 906
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od marra »

silentbloky, nevyvažena kola, oskakany pneumatiky,
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 22
Registrován: 15 roků 6 měsíců

#5 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od a.jani »

3x nová kola zn pirelli, michelin, brigstone turanza, silenbloky včetně spojovaček, čepů horního uložení tlumičů včetně horních ložisek a orig tlumičů předek + zadek včetně nábojů kol předek + zadek + vyměněná přední ramena poloos, kotouče včetně destiček ( všechny díly originál volvo nové ).. benzín, manual, rv.2000... silnější motor.

element5
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 343
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Příbram
Vůz: V70RAWD

#6 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od element5 »

Tak to už zbývá snad jen nestandardní rozměr kol nebo pneumatik, eventuálně nevhodné rozšiřovací podložky nebo snížený podvozek ... :?:

A co takhle kombinace všeho zmíněného :?: ;-)
_________________
Volvo V70R AWD (B5244T2)

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 906
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od marra »

co takhle vůle vnitřnich kloubů poloos???? zkoušeli???
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 22
Registrován: 15 roků 6 měsíců

#8 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od a.jani »

obě včetně kloubů jsou nové. vyměnili se disky včetně ztimní pneu a vibrace se snížila o 99%

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 906
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od marra »

nooo a toho jednoho procenta se zbaviš vypnutim motoru :palec:
těžko říct takhle přes net...
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 22
Registrován: 15 roků 6 měsíců

#10 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od a.jani »

To je nápad. Díky. :roll:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 22
Registrován: 15 roků 6 měsíců

#11 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od a.jani »

tak to vibruje pořád.. vzít a vyhodit krám jeden.. :(

Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 22
Registrován: 15 roků 6 měsíců

#12 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od a.jani »

Najde se tu někdo kdo tomu rozumí???
Podvozek nedrží na silnici tak by měl, auto lítá sem a tam, problém stále stejný, hučí stále na pravé straně..vibruje..

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 906
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od marra »

ložisko ???
no když to už i hučí...
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#14 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od yoby »

a.jani píše:Najde se tu někdo kdo tomu rozumí???
Podvozek nedrží na silnici tak by měl, auto lítá sem a tam, problém stále stejný, hučí stále na pravé straně..vibruje..
Kdyby sis doplnil bydliště, tak by tě už někdo nasměroval k člověku v tvém okolí který by ti mohl pomoct :twisted:
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 22
Registrován: 15 roků 6 měsíců

#15 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od a.jani »

Je to Praha, ale auto bylo v servisu přes 2 měsíce a nikdo neví.

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1549
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#16 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od koch »

kola tam mas jake? original litaky? napadaji me chybejici vymezovaci krouzky u neorigo disku... to taky dokaze nadelat bordel...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 22
Registrován: 15 roků 6 měsíců

#17 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od a.jani »

alu kola orig několikrát kombinovaný s jinýma kolama a dnes ( testováno ) na orig plech et49 zimní pneu, jinak letní..


Tak tedy, abych napsal vše chronologicky a pokud možno správně: Začalo to tak, na autě při jízdě před 2 měsící se ozýval občas zvuk, něco jako cvaknutí, tak v servisu to vyřešily tak, že dali nové spodní misky pod pružiny a kus gumy originál na náběh pružiny, v ten den jsem ještě měnil pneu na letní (nové Pirelli Dragon tuším 215/55 R16 W) a ješte téhož dne mechanil šteloval servořízení, stěžoval jsem si na to cvakání). Cvakání bylo ale jen v kloubku mezi volantem a řízením, po výměně již necvaká. A pak to začalo, nechal jsem vyměnit brzdy - zadní - přední + destičky pochopitelně, následně to vibrovalo nejen při brždění ale stále..... Vyměnili tedy zadní náboje kol.... nic stejné, tak i přední náboje....nic, tak zas kotouče v zádu, pak vpředu, tuším asi 4 X !!!...byly to nějaké sýry, tak dali Brembo, ale ani to v zádu nevydrželo, tak tedy originály do zadu + or. destičky a brždění bylo OK. Vibrace ale při jízdě nepřestaly. Koupil jsem tedy opět nové pneu Michelin 225/55 R16. Nepomohlo. Mezitím se měnila zkušební celá kola, někdy se to malinko zlepšilo, ale nevyřešilo. Pokračovalo se dále: Spojovačky, čepy + kuláky, silentbloky v ramenou, tyčky stabilizátoru, poloosy (vše nové!), nepomohlo. Nechal jsem poté auto na delší čas v servisu, neboť mě nebavilo to řešit denně. Když jsem přijel opět do servisu, sdělili mě, že raději vyměnily celá ramena, přitom ve starých byly nové siletbloky, ale změnu v jízdě jsem moc nepoznal.... vibrace stále. Na jejich doporučení jsem opět zakoupil nové pneu zn. Brigstone Turanza 215/55 R16.... nepomohlo, k tomu jsem zakoupil jěště asi 2 alu kola stejné jako máme na voze, prý byly lepší než ty naše... to nebyla zas tak velká investice v ten moment, neboť celkové náklady na tyto vibrace již překročily více jak 200 tis. Kč a nikam to nevede. Jen převažování kol min. 15 x a přezouvání něco stojí. Tlumiče jsou též nové (měnily se cca 4 x ) nyní v zádu Sahs plyn+kapaliny, vpředu sahs or. Volvo kapalina. Pochopitelně nové horní uložení tlumičů + i horní ložiska. Tedy snad jsem napsal vše co se měnilo. Při dnešní jízdě na zapůjčených kolech, plech zimní Michelin, skoro nové, převážené se auto chovalo lépe, při jízdě na Benšovsko po hrubé dálnici to celkem šlo, ale pak jsem ještě jel na Liberec a na novém sil ničním povrchu, pěkně hladkém to zase začalo....vibrace, tedy čím hladší silnice, tím horší. Auto se dle mého a zkušeností nemám málo chovalo zvláštně, nedrželo, plavalo a to dnes bylo opět po geo. Při přejíždění nerovností stále cítím obzvláště z pravé strany jako byl byl špatný tlumič, bouchneto tak divně jako kov na kov. Při cestě zpět do Prahy to bylo snad jěště horší, jako by se to zahřátím více uvolnilo. Tedy se ptám? je to: náboj v kole, poloosa? Ikdyž je vše nové? Auto v tuto chvíli pro mě nemá význam jako dopravní prostředek, neboť na dlouhé cesty to s ním není. Zakoupili jsme tedy raději náhradní auto a tam je vše ok. :D

Děkuji, za každý nápad, auto je to jinak pohodlné, má plnou výbavu včetně navi, jen se s ním nedá jezdit daleko..... :D

loskut
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 131
Registrován: 18 roků 10 měsíců
Bydliště: Východní Čechy
Vůz: XC90,S80

#18 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od loskut »

A to, že není bourané a zkroucené máš stopro 8) ?
_________________
XC90 D5/2016 Inscription Polestar , XC90 2,5T/2004, S80 2,4/2000

Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 22
Registrován: 15 roků 6 měsíců

#19 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od a.jani »

Nebourané, předtím nám to nedělalo. Drželo stopu jako v kolejích.

petr´S
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 459
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

#20 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od petr´S »

a.jani píše:Nebourané, předtím nám to nedělalo. Drželo stopu jako v kolejích.
Hle a kam s tím jezdíš dp servisu? Jen abych tam taky nejel s autem.) z tohohle by mě mrsklo, jsem na cokoliv na autě háklivka :?
_________________
MB Viano MY2012, XC90 D5 Polestar MY2011
bylo S40 1.8 2003; 780 Bertone 1987; S60 2.5T AWD 2004, S80 V8 AWD 2007,V50 2.0D 2008, 262C Bertone, C70 T5 2010

http://www.plastservis.net

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1549
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#21 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od koch »

petr S60 píše:
a.jani píše:Nebourané, předtím nám to nedělalo. Drželo stopu jako v kolejích.
Hle a kam s tím jezdíš dp servisu? Jen abych tam taky nejel s autem.) z tohohle by mě mrsklo, jsem na cokoliv na autě háklivka :?
taky mi prijde ten servis nejaky divny... doporucovat zakaznikovi porad dookola nove pneumatiky, 4x vymena nejakeho dilu a vytahnout z nej 200000 mi prijde nejen nemoralni, mne to prijde spis jako trestni cin...
koch píše:Tak tedy, abych napsal vše chronologicky a pokud možno správně: Začalo to tak, na autě při jízdě před 2 měsící se ozýval občas zvuk, něco jako cvaknutí, tak v servisu to vyřešily tak, že dali nové spodní misky pod pružiny a kus gumy originál na náběh pružiny, v ten den jsem ještě měnil pneu na letní (nové Pirelli Dragon tuším 215/55 R16 W) a ješte téhož dne mechanil šteloval servořízení, stěžoval jsem si na to cvakání). Cvakání bylo ale jen v kloubku mezi volantem a řízením, po výměně již necvaká. A pak to začalo, nechal jsem vyměnit brzdy - zadní - přední + destičky pochopitelně, následně to vibrovalo nejen při brždění ale stále..... Vyměnili tedy zadní náboje kol.... nic stejné, tak i přední náboje....nic, tak zas kotouče v zádu, pak vpředu, tuším asi 4 X !!!...byly to nějaké sýry, tak dali Brembo, ale ani to v zádu nevydrželo, tak tedy originály do zadu + or. destičky a brždění bylo OK. Vibrace ale při jízdě nepřestaly. Koupil jsem tedy opět nové pneu Michelin 225/55 R16. Nepomohlo. Mezitím se měnila zkušební celá kola, někdy se to malinko zlepšilo, ale nevyřešilo. Pokračovalo se dále: Spojovačky, čepy + kuláky, silentbloky v ramenou, tyčky stabilizátoru, poloosy (vše nové!), nepomohlo. Nechal jsem poté auto na delší čas v servisu, neboť mě nebavilo to řešit denně. Když jsem přijel opět do servisu, sdělili mě, že raději vyměnily celá ramena, přitom ve starých byly nové siletbloky, ale změnu v jízdě jsem moc nepoznal.... vibrace stále. Na jejich doporučení jsem opět zakoupil nové pneu zn. Brigstone Turanza 215/55 R16.... nepomohlo, k tomu jsem zakoupil jěště asi 2 alu kola stejné jako máme na voze, prý byly lepší než ty naše... to nebyla zas tak velká investice v ten moment, neboť celkové náklady na tyto vibrace již překročily více jak 200 tis. Kč a nikam to nevede. Jen převažování kol min. 15 x a přezouvání něco stojí. Tlumiče jsou též nové (měnily se cca 4 x ) nyní v zádu Sahs plyn+kapaliny, vpředu sahs or. Volvo kapalina. Pochopitelně nové horní uložení tlumičů + i horní ložiska. Tedy snad jsem napsal vše co se měnilo. Při dnešní jízdě na zapůjčených kolech, plech zimní Michelin, skoro nové, převážené se auto chovalo lépe, při jízdě na Benšovsko po hrubé dálnici to celkem šlo, ale pak jsem ještě jel na Liberec a na novém sil ničním povrchu, pěkně hladkém to zase začalo....vibrace, tedy čím hladší silnice, tím horší. Auto se dle mého a zkušeností nemám málo chovalo zvláštně, nedrželo, plavalo a to dnes bylo opět po geo. Při přejíždění nerovností stále cítím obzvláště z pravé strany jako byl byl špatný tlumič, bouchneto tak divně jako kov na kov. Při cestě zpět do Prahy to bylo snad jěště horší, jako by se to zahřátím více uvolnilo. Tedy se ptám? je to: náboj v kole, poloosa? Ikdyž je vše nové?

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#22 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od Peťo-goalie »

koch píše:
petr S60 píše:
Hle a kam s tím jezdíš dp servisu? Jen abych tam taky nejel s autem.) z tohohle by mě mrsklo, jsem na cokoliv na autě háklivka :?
taky mi prijde ten servis nejaky divny... doporucovat zakaznikovi porad dookola nove pneumatiky, 4x vymena nejakeho dilu a vytahnout z nej 200000 mi prijde nejen nemoralni, mne to prijde spis jako trestni cin...
a.jani píše:Tak tedy, abych napsal vše chronologicky a pokud možno správně: Začalo to tak, na autě při jízdě před 2 měsící se ozýval občas zvuk, něco jako cvaknutí, tak v servisu to vyřešily tak, že dali nové spodní misky pod pružiny a kus gumy originál na náběh pružiny, v ten den jsem ještě měnil pneu na letní (nové Pirelli Dragon tuším 215/55 R16 W) a ješte téhož dne mechanil šteloval servořízení, stěžoval jsem si na to cvakání). Cvakání bylo ale jen v kloubku mezi volantem a řízením, po výměně již necvaká. A pak to začalo, nechal jsem vyměnit brzdy - zadní - přední + destičky pochopitelně, následně to vibrovalo nejen při brždění ale stále..... Vyměnili tedy zadní náboje kol.... nic stejné, tak i přední náboje....nic, tak zas kotouče v zádu, pak vpředu, tuším asi 4 X !!!...byly to nějaké sýry, tak dali Brembo, ale ani to v zádu nevydrželo, tak tedy originály do zadu + or. destičky a brždění bylo OK. Vibrace ale při jízdě nepřestaly. Koupil jsem tedy opět nové pneu Michelin 225/55 R16. Nepomohlo. Mezitím se měnila zkušební celá kola, někdy se to malinko zlepšilo, ale nevyřešilo. Pokračovalo se dále: Spojovačky, čepy + kuláky, silentbloky v ramenou, tyčky stabilizátoru, poloosy (vše nové!), nepomohlo. Nechal jsem poté auto na delší čas v servisu, neboť mě nebavilo to řešit denně. Když jsem přijel opět do servisu, sdělili mě, že raději vyměnily celá ramena, přitom ve starých byly nové siletbloky, ale změnu v jízdě jsem moc nepoznal.... vibrace stále. Na jejich doporučení jsem opět zakoupil nové pneu zn. Brigstone Turanza 215/55 R16.... nepomohlo, k tomu jsem zakoupil jěště asi 2 alu kola stejné jako máme na voze, prý byly lepší než ty naše... to nebyla zas tak velká investice v ten moment, neboť celkové náklady na tyto vibrace již překročily více jak 200 tis. Kč a nikam to nevede. Jen převažování kol min. 15 x a přezouvání něco stojí. Tlumiče jsou též nové (měnily se cca 4 x ) nyní v zádu Sahs plyn+kapaliny, vpředu sahs or. Volvo kapalina. Pochopitelně nové horní uložení tlumičů + i horní ložiska. Tedy snad jsem napsal vše co se měnilo. Při dnešní jízdě na zapůjčených kolech, plech zimní Michelin, skoro nové, převážené se auto chovalo lépe, při jízdě na Benšovsko po hrubé dálnici to celkem šlo, ale pak jsem ještě jel na Liberec a na novém sil ničním povrchu, pěkně hladkém to zase začalo....vibrace, tedy čím hladší silnice, tím horší. Auto se dle mého a zkušeností nemám málo chovalo zvláštně, nedrželo, plavalo a to dnes bylo opět po geo. Při přejíždění nerovností stále cítím obzvláště z pravé strany jako byl byl špatný tlumič, bouchneto tak divně jako kov na kov. Při cestě zpět do Prahy to bylo snad jěště horší, jako by se to zahřátím více uvolnilo. Tedy se ptám? je to: náboj v kole, poloosa? Ikdyž je vše nové?
Ty brdo a.jani :roll: to si si mohol kupit novu S80

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1549
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#23 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od koch »

goalie píše: Ty brdo koch :roll: to si si mohol kupit novu S80
to nie ja... z nejakeho divneho dovodu to odcitovalo mna... treba citat cely topic...

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#24 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od Peťo-goalie »

koch píše:
goalie píše: Ty brdo koch :roll: to si si mohol kupit novu S80
to nie ja... z nejakeho divneho dovodu to odcitovalo mna... treba citat cely topic...
stihol som to opravit skor ako Ty mna odcitovat :mrgreen:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 22
Registrován: 15 roků 6 měsíců

#25 Volvo S80 VIBRACE

Příspěvek od a.jani »

Děkuji Vám všem za příspěvky, zmiňovat blíže servis by asi nebylo fér, teď koukám všichni vidíte jako hlavní příčinu servis. Ano, třeba ty kotouče špatné co se měnily několikrát, nebo vyhozené peníze za ramena, když na starých se měnily silentbloky, beru, ale zas snaha v servisu je a já už to mi věřte to beru sportovně.

Otázka na geometrii byla správná, ano dělala se na autě snad 10 x. Naposledy včera, nebyl to laser. Zda-li je v pořádku nevím, ale myslím, že jen geometrií to stejně asi nebude. Jak jsem zmínil, když při jízdě krokem přejíždím nějakou nerovnost, cítím na pravé straně dosed kola jinak než u jiného auta, a to jsem projížděl i jinou S80 a tam to nedělalo. Vycházím tedy z toho, že když auto stále táhne do jednoho směru, je geo -, ale když jedu po super hladké silnici 100 km rychlostí a auto se třese, tak mám poocit, že mám na poloose asi potkana.

Nevím lidi, právě teď jedu opět do servisu vrátit půjčené kola.

Co bude dál netuším, auto mě časově již moc zatěžuje a děti mu "říkali" vibrátor. Teď již mají ale své autosedačky pro jistotu v jiném voze, toto auto teď není dle mého bezpečné pro rodinu. :razz:
Naposledy upravil(a) a.jani dne 26 zář 2008 10:01, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“