Taková malá nehoda - C70

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#26 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Dural8 »

honza_S60 píše:Tuhle blikající featuru měl už starý Peugeot 406. Škoda, mohli jsme blikání vyzkoušet při spanilce ;-)
Jestli se nepletu, tak žabožrouti s touhle feature přišli jako první na světě, ale myslím že to byl Citrón. Jak to bylo potom dál nevím 8)
_________________
V60 D4

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#27 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Lachtan »

A pokud se nepletu, tak od té kraviny zase ustupují 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#28 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od eLzyx »

podle mého názoru to není zas tak špatná featura. Už jednou mi něco podobného zachránilo bodové a finanční konto. Jel jsem v mlze po D8 za nějakým BMW, to začalo krizově brzdit, což bylo vidět podle rychle blikajících brzdovek. Nebýt tam tato featura, tak si jen lehce přišlápnu brzdu a řeknu si ... co to tam ten "šulin" vyvádí? A než bych zjistil, že je pozdě, tak by bylo pozdě.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 300
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Vůz: C 70

#29 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od LADA11 »

dikes uz sem zase o neco chytrejsi ja myslel ze je to cidlo a ona je to RJ...skoda jen ze obcas neridi cely auto sama... :lol: to by byla pohodicka sednout do sveho milacka a nechat se nekam odvezt 8)
_________________
Volv

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#30 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Lachtan »

No já když vidím blikačky (a není to v odstavným pruhu), tak mě automaticky napadne, že zase nějaký trotl se veze na špagátě a neví co by si ještě pustil... :evil:
Varovný má používat když stojí a ne když pouze brzdí - od toho jsou brzdový světla :roll:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#31 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Honza »

Lachtan píše:Varovný má používat když stojí a ne když pouze brzdí - od toho jsou brzdový světla :roll:
To není tak jednoznačný, pouštění blinkrů při nouzovém zastavení praktikuje hodně řidičů jak od osobních tak nákladních aut a je to dobrá věc když to auto dojíždíš tak víš že nebrzdí jen tak pro srandu. Používám to taky. Pokud dohrká další tak blinkry vypneš a je hotovo.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Deshi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3618
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Dolní Roveň
Vůz: V40 1.9D 75kW

#32 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Deshi »

Honza píše:
Lachtan píše:Varovný má používat když stojí a ne když pouze brzdí - od toho jsou brzdový světla :roll:
To není tak jednoznačný, pouštění blinkrů při nouzovém zastavení praktikuje hodně řidičů jak od osobních tak nákladních aut a je to dobrá věc když to auto dojíždíš tak víš že nebrzdí jen tak pro srandu. Používám to taky. Pokud dohrká další tak blinkry vypneš a je hotovo.
To je pravda, už jsem parkrát brzdil dost prudce, protože auto přede mnou jen brzdilo a já málem neodhadl sílu brždění. :roll:
Pokud je třeba, jsem taky pro brždění a výstražné blinkry najednou :palec:
_________________
Volvo S80 01/2007, 3,2 175kW AWD automat, Summum
Volvo XC70 10/2007, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum
Volvo XC90 08/2008, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum

bylo:
Volvo V40 07/2002, 1,9D 75kW manuál, Sport

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#33 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od tnemec »

Pamatuju si, že tahle blikací pikatchovina byla i v P206 RC... když jsem lítal po okreskách, tak jsem vypadal jako totální trotl, protože to auto blikalo prakticky celou cestu... Dávat to do sportovní verze je fakt vymyšlenost... a ani na silnici mi to nevyhovovalo... snad dokážu rozhodnout, kdy se maj blinkry rozblikat... takhle se to spouštělo v mnoha nevhodných situacích...

Btw v novinářským autě to pak na mou stížnost a stížnost ještě jednoho kolegy vypnuli, uznali, že do RC to nepatří...
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#34 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Lachtan »

Honza píše:...a je to dobrá věc když to auto dojíždíš tak víš že nebrzdí jen tak pro srandu...
Při vší úctě - já osobně pokaždé když vidím rozsvícený brzdovky, tak automaticky předpokládám, že nebrzdí pro srandu...

Zlobte se na mě jak chcete, ale opravdu to považuji pouze za módně-alibistický výstřelek bez reálného podkladu, který prosazují ti, kteří nejsou schopní a ochotní se plně věnovat a soustředit na provoz okolo sebe a dodržovat bezpečné rozestupy mezi vozidly.
Opravdu nevidím rozdíl ve svítívosti brzdových světel a varovných vyjma barvy... Pokud mi někdo bude tvrdit, že varovný vidí spíš než brzdové, tak buď není zdravotně způsobilý k řízení, nebo se místo řízení věnuje i jiným aktivitám (spolujezdkyni, telefonování, svačince, atd...)
V každém případě je takovýto člověk nebezpečný jak svému okolí, tak i sám sobě.

...no, takže asi tak a dál se k tomuto tématu již nemíním vyjadřovat - tečka.
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Kuba
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 140
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha-západ

#35 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Kuba »

Lachtan: no já z toho, že někdo pustí varovný při brždění usuzuju, že se bude dobržďovat až do úplnýho zastavení a ne jenom přibržďovat. Zejména když je to náklaďák, velká dodávka nebo něco takovýho, přes co není vidět co se děje vepředu, je to fajn. Ne že by to bylo nutný, ale je to příjemný.
_________________
V70 I D5252T manuál , rok 2000 stříbrná - Volbluda
Už ne bezVolvák

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#36 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Dural8 »

1) Hodně to pomůže, víš že se bude brzdit nouzově ( na max. do zastavení).
2) Někdo v té chvíli nestihne pohledat a zmáčknout výstražný.
3) Když už jo, tak nedává zase pozor na cestu před sebou ani za sebou.
4) Už je to tak a je to i ve vyhlášce povinně. A je to tam už docela dlouho pánové.

Jinak k trotlum co blikaj výstražnýma při tažení, to je no comment. Hlavně taky mimochodem výstražný se mohou používat pouze když vozidlo tvoří překážku silničního provozu = není samo schopno odjet z onoho místa. Takový to parkování dodávky při vykládání/nakládání u obchodu s výstražnejma je též dopravní přestupek. Ale to je teorie, nyní přejděme na sladkou část praxe :mrgreen:
_________________
V60 D4

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#37 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Jarda S40 »

Lachtan píše:[Zlobte se na mě jak chcete, ale opravdu to považuji pouze za módně-alibistický výstřelek bez reálného podkladu, který prosazují ti, kteří nejsou schopní a ochotní se plně věnovat a soustředit na provoz okolo sebe a dodržovat bezpečné rozestupy mezi vozidly.
Opravdu nevidím rozdíl ve svítívosti brzdových světel a varovných vyjma barvy... Pokud mi někdo bude tvrdit, že varovný vidí spíš než brzdové, tak buď není zdravotně způsobilý k řízení, nebo se místo řízení věnuje i jiným aktivitám (spolujezdkyni, telefonování, svačince, atd...)
V každém případě je takovýto člověk nebezpečný jak svému okolí, tak i sám sobě.

...no, takže asi tak a dál se k tomuto tématu již nemíním vyjadřovat - tečka.
Souhlasím s Lachtanem, má to smysl jen pokud vidím, že je na dálnici či jinde zácpa a budu muset zastavit. Jinak má pravdu. Další pí... na nic aby lidi nemuseli myslet. Už vidím výmluvy "já to neubrzdil, protože on neblikal" :roll:

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#38 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Peťo-goalie »

Lachtan píše:
Honza píše:...a je to dobrá věc když to auto dojíždíš tak víš že nebrzdí jen tak pro srandu...
Při vší úctě - já osobně pokaždé když vidím rozsvícený brzdovky, tak automaticky předpokládám, že nebrzdí pro srandu...

Zlobte se na mě jak chcete, ale opravdu to považuji pouze za módně-alibistický výstřelek bez reálného podkladu, který prosazují ti, kteří nejsou schopní a ochotní se plně věnovat a soustředit na provoz okolo sebe a dodržovat bezpečné rozestupy mezi vozidly.
Opravdu nevidím rozdíl ve svítívosti brzdových světel a varovných vyjma barvy... Pokud mi někdo bude tvrdit, že varovný vidí spíš než brzdové, tak buď není zdravotně způsobilý k řízení, nebo se místo řízení věnuje i jiným aktivitám (spolujezdkyni, telefonování, svačince, atd...)
V každém případě je takovýto člověk nebezpečný jak svému okolí, tak i sám sobě.

...no, takže asi tak a dál se k tomuto tématu již nemíním vyjadřovat - tečka.
No suhlasim s Tebou Lachtani tato, ale len jednu vec k tomu vs mozno mas pocit ze to zbadas rovnako ale nezamyslel si sa nad tym zo psychologickeho hladiska
Ono sa ra robia seriozne psychologicke pozorovania a vyhodnocovania a a na ake farby a aku kombinaciu ludia reaguju rychlejsie-na ako podnety a na tie blikacky naozaj zareaguje clovek rychlejsie ako na brzdove svetlo.

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#39 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Peťo-goalie »

goalie píše:
Lachtan píše:Při vší úctě - já osobně pokaždé když vidím rozsvícený brzdovky, tak automaticky předpokládám, že nebrzdí pro srandu...

Zlobte se na mě jak chcete, ale opravdu to považuji pouze za módně-alibistický výstřelek bez reálného podkladu, který prosazují ti, kteří nejsou schopní a ochotní se plně věnovat a soustředit na provoz okolo sebe a dodržovat bezpečné rozestupy mezi vozidly.
Opravdu nevidím rozdíl ve svítívosti brzdových světel a varovných vyjma barvy... Pokud mi někdo bude tvrdit, že varovný vidí spíš než brzdové, tak buď není zdravotně způsobilý k řízení, nebo se místo řízení věnuje i jiným aktivitám (spolujezdkyni, telefonování, svačince, atd...)
V každém případě je takovýto člověk nebezpečný jak svému okolí, tak i sám sobě.

...no, takže asi tak a dál se k tomuto tématu již nemíním vyjadřovat - tečka.
No suhlasim s Tebou Lachtani tato, ale len jednu vec k tomu vs mozno mas pocit ze to zbadas rovnako ale nezamyslel si sa nad tym zo psychologickeho hladiska
Ono sa ra robia seriozne psychologicke pozorovania a vyhodnocovania a a na ake farby a aku kombinaciu ludia reaguju rychlejsie-na ako podnety a na tie blikacky naozaj zareaguje clovek rychlejsie ako na brzdove svetlo.
Ospravedlnujem sa vs za moje disgraficke prejavy ked pisem rychlo obomi rukami pisem ako digrafik s dislektikom dokopy. :lol: :oops:

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#40 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Lachtan »

Já reaguji nejrychleni na diodové červené brzdové světlo auta jedoucího ob auto přede mnou. Nesoustředím se na auto přede mnou ale na to před ním - což znamená že reaguji ve stejný okamžik jako auto přede mnou, ale s tím rozdílem, že před sebou mám větší vzdálenost, tudíž více času. Proto také nemám rád neprůhledné fólie na oknech a dodávky 8)

(navíc - žluté blikání ve mě vzbuzuje asociaci změny směru jízdy vozidla přede mnou - to znamená zvýšenou pozornost, ale ne potřebu brzdit)
goalie píše:Ono sa ra robia seriozne psychologicke pozorovania a vyhodnocovania a a na ake farby a aku kombinaciu ludia reaguju rychlejsie-na ako podnety a na tie blikacky naozaj zareaguje clovek rychlejsie ako na brzdove svetlo.
Na většinu lidí to možná asi funguje, ale já nejsem zrovna reprezentativní vzorek lidstva - už jsem si vsugeroval jiná pravidla hry a jiný svět... 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#41 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Honza »

Lachtan píše: a jiný svět... 8)
Jo podmořskej svět lachtaní je jinej , tak se musí koukat po kosatkách :kuch:
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#42 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Lachtan »

A žraloci a UCL (protiletecká inspekce) jsou také pěkné sfině :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

VanThomas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Vůz: 745 D24T M46+OD 90'
Bydliště: Praha 3

#43 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od VanThomas »

Největší lež v letectví:

"Dobrý den, jsem z UCL a chci vám pomoct..." :twisted:
_________________
V70 B5254T AW50 98'
bylo 745 D24T M46+OD 90'

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 300
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Vůz: C 70

#44 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od LADA11 »

myslim ze varovne blinkry v zacpe nebo u nehody je dobra vec chrani to auto zepredu i zezadu...parkrat jsem byl velice rad kdyz jsem neco takoveho zahledl a tim padem vedel ze musim zastavit a ne jenom pribrzdit ono ve 200km rychlosti se jinak brzdi a jinak zastavuje :palec: Takze pokud mate radi sve milacky tak doporucuji odpurcum tohoto varovneho signalu aby se jej naucili pouzivat nebo se vam taky muze stat ze se vam nekdo podiva do kufru... :twisted: Proste je potreba si uvedomit ze i kdyz ja jsem dokonalej ridic tak kolem nas jezdi pitomci co nedodrzujou bezp vdalenost, rychlost, misto rizeni se venujou splujezdkyni, :pij: kouri nebo jsou :prace: koure.. atd a treba kdyz je tma tak uz z dalky vydis ze se deje neco nenormalniho takze ja jsem pro BLIKANI :!:
_________________
Volv

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#45 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od hroch32 »

V principu má sice Lachtan pravdu, ale právě proto, že jsem neblikal, tak se mi do kufru podívala dodávka – její řidič si myslel, že ten přede mnou bude odbočovat doleva na vedlejší a ne k domu, který stál o 50m blíž..... takže Lachtan je určo super řidič, ale ostatní být nemusí. A v tom je ten problém :roll:
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 43
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V60 D6 TWIN ENGINE, r.v. 2017

#46 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od tomkop »

Lachtan píše:A pokud se nepletu, tak od té kraviny zase ustupují 8)
V70/XC70 je to v základu. Při panickém brzdění blikají brzdová světla a začnou blikat blinkry
_________________
V60 D6 TWIN ENGINE, r.v. 2017 Obrázek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#47 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Dural8 »

LADA11 píše:myslim ze varovne blinkry v zacpe nebo u nehody je dobra vec chrani to auto zepredu i zezadu...parkrat jsem byl velice rad kdyz jsem neco takoveho zahledl a tim padem vedel ze musim zastavit a ne jenom pribrzdit ono ve 200km rychlosti se jinak brzdi a jinak zastavuje :palec: Takze pokud mate radi sve milacky tak doporucuji odpurcum tohoto varovneho signalu aby se jej naucili pouzivat nebo se vam taky muze stat ze se vam nekdo podiva do kufru... :twisted: Proste je potreba si uvedomit ze i kdyz ja jsem dokonalej ridic tak kolem nas jezdi pitomci co nedodrzujou bezp vdalenost, rychlost, misto rizeni se venujou splujezdkyni, :pij: kouri nebo jsou :prace: koure.. atd a treba kdyz je tma tak uz z dalky vydis ze se deje neco nenormalniho takze ja jsem pro BLIKANI :!:
Toto bych nazval Vysvětlení pro Lachtana :mrgreen:

Krom toho, určit v noci jestli se auto v dálce pohybuje nebo ne je docela oříšek. A když bude stát tak na poslední chvíli přibrzdíš z letu a budeš doufat že tam nikdo nestojí? A když bude? Já si prostě myslim, že jezdí mnoho nepozorných a roztržitých lidí kteří s tímhle tak trochu počítají ( bohužel ) anebo je to prostě kopne že se zastavuje. Prakticky využitelná věc to je pro člověka který ví co se děje nejenom před autem ale i za autem a když uvidím za sebou nebrzdícího člověka a vidím co je přede mnou tak mu tímhle pomůžu. On bude ok, já možná nasranej ale nebudu mít rozbitý auto. A o tom to je, přežít tenhle věčnej boj co nejdéle.
_________________
V60 D4

Sibr
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1059
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Bydliště: Slapy
Vůz: Volvo S60D5 a V70 AWD

#48 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Sibr »

OT: TO blikaní hlavně suprově vyřešili u posledního Prassáta, už mám na kontě skoro 3 :mrgreen:
Strašně inteligentní dát bliknu do kolečka alá Ferrari jenže F. to neměli dříve z diod, což má u Passatu za následek špatnou viditelnost blikajícího blinkru..
Hlavně za slunce to skoro člověk nezaregistruje, že před ním jedoucí Prassat chce odbočit a skoro ho nabere
_________________
S60 D5, r.v.05, D5244T, V70AWD MY00, B5254T, ___ __ 5.0i, r.v. 99, S62, KoncernV10 BiTurbo, r.v.04, S60 D5, r.v.05, D5244T (Máti autí)
Bylo: 360 GL, 2.0i, r.v. 87, C70 T5, 2.3T, r.v. 02, coupe, B5234T3, 480 S, 2.0i, r.v.93 B20F, 855 T5, 2.3T, r.v.95 B5234Tx "Kouzelná krabička",
V40 T4, r.v.00(MY01!), B4204T5, 744Turbo IC, 2.3T, r.v. 89, B230FT, S80 D5, r.v. 04 D5244T, 855R , r.v. 96, B5204T, S70 2.5T, r.v. 97, 855TDI

Deshi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3618
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Dolní Roveň
Vůz: V40 1.9D 75kW

#49 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Deshi »

Sibr píše:OT: TO blikaní hlavně suprově vyřešili u posledního Prassáta, už mám na kontě skoro 3 :mrgreen:
Strašně inteligentní dát bliknu do kolečka alá Ferrari jenže F. to neměli dříve z diod, což má u Passatu za následek špatnou viditelnost blikajícího blinkru..
Hlavně za slunce to skoro člověk nezaregistruje, že před ním jedoucí Prassat chce odbočit a skoro ho nabere
Tak to je pravda, Prasati to mají špatně vyřešené :roll:
_________________
Volvo S80 01/2007, 3,2 175kW AWD automat, Summum
Volvo XC70 10/2007, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum
Volvo XC90 08/2008, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum

bylo:
Volvo V40 07/2002, 1,9D 75kW manuál, Sport

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#50 Taková malá nehoda - C70

Příspěvek od Dural8 »

Jakési nedotažené no...mysleli si, že parabola vše vyřeší a vono hovno hovno zlatá rybko. Nicméně přiznejme si, že při pohledu zezadu z dostatečné dálky ( tak aby to kurevsky neoslňovalo ) je to maximálně efektní :mrgreen:
_________________
V60 D4
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“