taky na ně došlo

Různé Volvo-odkazy...
  • Autor
  • Zpráva
hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#51 taky na ně došlo

Příspěvek od hroch32 »

Je to o lidech. Snažím se cyklisty objíždět, co to jde, dávám blinkr, počkám, když dopředu nevidím, jsem potěšen, když přidají, abych nemusel za nimi jet moc dlouho (ono to taky není nic příjemného, když vám za zadkem jede 1.5t), poděkuju, když mi mávnou, že mám volno..... a jsem nasraný, když mi cyklista z protisměru odbočí bez ukázání na chodník na mojí pravé straně, takže musím brzdit jak o život (vlastně proč jak). Je to o lidech.
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 242
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#52 taky na ně došlo

Příspěvek od Bobes »

taky jsem cyklista i řidič a taky nemám rád jak cyklisty tak řidiče, kteří mne na vozovce nerespektují ať už jsem na 2 nebo 4 kolech. (jak říkala jedna moje profesorka: Netoleruji netoleranci.)
K podjíždění na světlech: podjíždím, protože kolona aut mne předjede hravě, a pokud bych se musel řadit vždy za to co mne předjede, nikam bych nedojel. Jistě, pokud to jde, jezdím po vedlejškách, ale ne vždy je všude na výběr.
K cyklostezkám: u nás na Dobříši nevim kterej tupohlav nechal postavit cyklostezku, která má nájezdy z pomalu slepých uliček, navic všechny vjezdy jsou snížené, takže když po ní jedete je to skoro jak pražce. Vozovka je kvůli vzniklé cstezce zůžená na minimum. Nadruhou stranu třeba v Goteborgu to jde: cstezky jsou tu prakticky VŠUDE, včetně přejezdů nad většími/víceproudými silnicemi.
K předjíždění: na školení prof řidičů nám tloukli do hlavy za každých 10kmph rozdílu v rychlosti os.auto/cyklista min 10cm odstup. Pro kamiony/busy je to víc. Pokud jedou paralelně vedle sebe, je to prasárna, ale i tak je dost neadekvátní reakce jakkoliv do nich najíždět, bo je to puze akce z pozice síly. Nebo jste už někdy na dálnici najížděli do předjíždějícího kamioňáka? Já chápu že to kdekoho naštve, mne taky, ale ohrožovat někoho na zdraví či majetku není rozhodně adekvátní reakce. Často se mi stává když jedu autem, že potkám cyklistu, a pokud nevidim dostatečně do předu (horizont/...), nebo něco je v protisměru, vždycky spomalim a nepředjíždím dokud to není bezpečné pro oba... jak mne tak cyklistu, a kolikrát mne už takhle dojelo pár expertů, kteří na tohle prostě kašlou a následně bud pak ohrožovali mne nebo cyklistu.
Ad kličkování cyklistů: zejména ve městech je dobré si uvědomit že u kraje silnice jsou kanálová výka, která může být pro někoho prostě nebezpečné projet. I v autě se jim nezřídka (je-li to možné) vyhýbám, pro cyklistu to je daleko důležitější manévr.
Závěr je asi takový že bez vzájemné tolerance to nepůjde, řidiči budou mít podřená auta a budou muset škrabat cyklisty z podběhů. Že vás cyklista zdržuje... opravdu tak strašně spěcháte? A vážně je ta agrese tak nutná? nedalo by se to vyřešit nějak klidněji? kam ta civilizace spěje :?
PS: nechci tu hájit žádnou ze skupin, ale někteří zde majií silnou tendenci házet všechny do jednoho pytle (nebo pod pravá kola)
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé odkazy na internetu“