taky na ně došlo

Různé Volvo-odkazy...
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 27
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#26 taky na ně došlo

Příspěvek od vasako »

pod ty dva příspěvky ruprechta se klidně mohu podepsat.
_________________
850 AWD Estate, B5254T, r.v. 1996

kmd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 50
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Tábor

#27 taky na ně došlo

Příspěvek od kmd »

Lachtan píše:
goalie píše:ale neznasam tych tzv. profikov v super obleceni na bikoch za 100litrov co idu dvaja vedla seba.. takich mam chut nabrat pekne zozadu.
Kdysi jsem ještě s Fronterou potkal na cestě z Loděnic do Bubovic tlupu těhletěch blbečků, šlapali klidně do kopečka, čtyři vedle sebe a vesele krafou.
Tak jsem jen tak lehce ťuknul do klaksonu (abych je na sebe upozornil), jestli by třeba se nechtěli zařadit za sebe abych je mohl předjet. No to jsem si něco dovolil - tři se hned otočili, hezky prstíček fakovníček, komentáře stylem. se po.er de.ile!!!
Tak jsem se zdravě namíchnul, podřadil, přimáčknul ke škarpě a přidal. Najel jsem jim traverzou 10 cm za zadní kola a do toho kopečka začal hezky přidávat :twisted: :twisted: :twisted:
Čuměli jak vejři, mezi mě a pankejt se nevešel ani jeden (natož všichni čtyři), uhnout nalevo nemohli kvůli protijedoucím autům a tak jim nezbylo než šlápnout do pedálů a já stále zrychloval..... :twisted:
Tak rychle ten kopec v životě nevyjeli (a silně pochybuju, že i někdy poté) - nahoře když už jsem viděl, že opravdu melou z posledního a naprosto vážně hrozilo, že se mi sesypou pod kola (ne že by mě to trápilo, ale měl jsem čerstvě umyté auto), tak jsem je nechal ať se hromadně sesypou do pankejtu, což provedli stylem, že jeden vrazil do druhého, druhý do třetího a společnými silami vzali do škarpy i toho čtvrtého.


Doteď ,když si na to vzpomenu, tak mám hned lepší náladu 8)


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:
_________________
BYLO : kolo
JE : Volvo V40 2.0T | 118 kw | tahne jak zbesilej :) | r.v. 1999
JEDNOU : Volvo V70 R AWD | 220 kw | žádnej tuning, žádnej chip, ale i tak potahne jak zbesilej :) | r.v. 2005

raadjek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 379
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Úvaly
Vůz: V70 III 2.0 Bi-fuel (CNG) aut. MY2013
Bydliště: Úvaly

#28 taky na ně došlo

Příspěvek od raadjek »

2 ruprecht: :palec:

Ve Finsku (myslím že se to dá zobecnit na severské země obecně) je vztah cyklistů a řidičů daleko tolerantnější (z obou stran). Myslím, že řidiči si tam daleko víc uvědomují, že oni jsou "ti silnější" a tak jsou ohleduplnějí a dávají cyklistům najevo, že tu "sílu" nehodlají zneužít.

Jeli jsme takhle do kopečka (pěkně za sebou, ne vedle sebe!). Kopeček takový střední, ne moc dlouhý. A jelikož si tam nikdo nedovolil nás předjet s tím že by nám nechal "5cm" místa, řidiči čekali, až bude protijedoucí pruh volný. Jelikož tam byl horizont a nebylo vidět, všechny auta jeli pomaličku za náma (tipuju rychlost kolem 8-10km/h) dokud jsme nevyjeli na kopec, kde už bylo vidět a velkým obloukem nás předjeli. Celé to trvalo několik minut (což se v autě zdá jako věčnost).

Můžu potvrdit (za 4 roky) že toto chování řidičů nebylo výjimečné.

To jen tak, jak může vypadat ohleduplnost. Na druhou stranu, kdybych byl za volantem a potkal 4 cyklisty vedle sebe a ještě ukazující prostřední prst, taky by mě to naštvalo... (ale do škarpy bych je nehnal).
_________________
V70 III, 2.0T Bi-Fuel, aut., 2012, hnědá...............Obrázek
Renault Zoe Z.E. 40, 2018, bílá
S60, 2.0T (B5204T5), aut., 2004, zlatá..................Obrázek
Bylo: V70 I, 2.5 TDI (D5252T), man., 1997, bílá...............6,66 l/100km
Bylo: V40 I, 2.0 (B4204S), man., 1997, stříbrná...............9,28 l/100km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#29 taky na ně došlo

Příspěvek od ruprecht »

Lachtan píše: Tak jsem se zdravě namíchnul, podřadil, přimáčknul ke škarpě a přidal. Najel jsem jim traverzou 10 cm za zadní kola a do toho kopečka začal hezky přidávat :twisted: :twisted: :twisted:
Čuměli jak vejři, mezi mě a pankejt se nevešel ani jeden (natož všichni čtyři), uhnout nalevo nemohli kvůli protijedoucím autům a tak jim nezbylo než šlápnout do pedálů a já stále zrychloval..... :twisted:
Tak rychle ten kopec v životě nevyjeli (a silně pochybuju, že i někdy poté) - nahoře když už jsem viděl, že opravdu melou z posledního a naprosto vážně hrozilo, že se mi sesypou pod kola (ne že by mě to trápilo, ale měl jsem čerstvě umyté auto), tak jsem je nechal ať se hromadně sesypou do pankejtu, což provedli stylem, že jeden vrazil do druhého, druhý do třetího a společnými silami vzali do škarpy i toho čtvrtého.


Doteď ,když si na to vzpomenu, tak mám hned lepší náladu 8)
Původně jsem to nechtěl komentovat, ale protože to asi není ojedinělý názor tak mi to nedá: tomuhle já osobně rozhodně neříkám "zdravě se namíchnout"....to je svinstvo nejvyššího kalibru bez ohledu na to jestli předtím ukazovali někomu fakáč.... a vybíjet si svou agresi když má někdo kolem sebe pár metráků plechu a oceli je docela jednoduché, že...
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Miki
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 249
Registrován: 19 roků 3 měsíce
Bydliště: Hradištko u Nymburka

#30 taky na ně došlo

Příspěvek od Miki »

No osobně nemám s cyklisty moc problémů ač pocházím z kraje plackovitého charakteru a kol je u nás skoro jako v Nederlandu, ale s tou agresivitou zkušenost mám, kdo mě zná ví, že jsem velmi mírný, hodný a bodrý chlapík, ale i mě se občas stane, že bych se nejraději zakousnul do volantu, zrovna předevčírem:

Jedu z Hradištka do Sadské a dojedu před sebou pomalu jedoucí auto ( nějakej ford či co ), důvodem jeho pomalé jízdy byla před ním jedoucí naložená dodávka ( asi tranzit ), na přehledném úseku začal ten přede mnou předjíždět a já po zjištění, že v protisměru sice jede škodovka, ale je velmi dostatečně daleko jsem začal předjíždět též, oba dva jak ten přede mnou tak já jsme se zařadili po bezpečném předjetí zpět a pokračovali v jízdě za neustálého plynulého zrychlování, když jsme jeli něco mezi 80 a 90 ( bavíme se o čase cca dvě vteřiny po předjetí ) všiml jsem si, že tu pomalu jedoucí dodávku ( v tédobě cca 56 - 60 m za námi ) předjíždí nějaký SUVéčko, předjel jí a zařadil se za nás to už bylo protijedoucí auto tak na hraně toho aby se dalo ještě předjíždět a upozorňuji, že za ním nejelo na tom přehledném úseku nic ( min 1km ), ten vocas s tím SUV za mnou najednou začal předjíždět mě, jak píši bylo to v době kdy jsme s tím přede mnou po předjetí pomalu nabírali rychlost a já jsem udržoval bezpečný odstup, takže ten pře mnou jede 95 -100 já zaním také s odstupem, v protisměru se blíží šáde a vedle mě SUV tak jsem dupl na brzdu aby se ten mamlas vešel alespoň do tý mezery mezi náma, měl to jen tak tak, po té jsem si dovol na něj zatroubit, na toto jemné naznačení toho, že jeho manévr nebyl z nejbezpečnějších mi přišlápnul brzdu, takže já ve starý dvojce s manželkou a dcerou vzadu v sedačce jsem měl pěkný hoňky a Dietlovi pěkně zapískali gumy, no a zde dochází k výše zmíněné agresivitě, prostě jsem ho vyfakoval, načež on mi hrozil otočen na mě pěstí, no pánové a dámy nezlobte se na mě, ale kdyby zastavil tak mu rozbiju hubu, protože na ohrožení zdraví a života mé rodiny jsem dost alergickej.
No to jen k té agresivitě. ;-)
_________________
BMW E39 523i, 2000, manual
bylo Volvo 740GL, B230F,1987, 4q+OD, Belgie, Social Edition
bylo Volvo 740GLE, B230E,1985, 4q+OD, Švédsko, el.okna, centrál

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 99
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: V70 II D5 120kw Geartronic
Bydliště: Mariánské Lázně

#31 taky na ně došlo

Příspěvek od Richardz »

No to bylo teda ho.ado!!! Pomůžeš odvrátit katastrofu a on ti ještě hrozí. Tyhle machýrky vymaštěný taky radši pouštím před sebe, a jsem rád, až když mi ujedou na bezpečnou vzdálenost.
ještě k těm cyklistům. Jedu si takhle z práce, cesta jen tak tak na dva kamiony široká, žádna krajnice. Samá zatáčka a horizont. Tu najednou se mi na zadek lepí jakýsi hnědočech ve shnilým fávu. Kousek před Stříbrem ja krátká rovinka z kopce, tam mě předjel a záhy dojel i auto přede mnou. Půlce tý rovinky (pododýkám, že na jejím konci je zatáčka průjezdná za příznivých podmínek max tak 70) začal předjíždět i to další auto. No jenže v protisměru jel cyklista. Musel ho vidět, neboť jsem ho viděl i já, a to z daleko větší dálky.
Cyklista si zachránil život tím, že to v poslední chvíli strhnul do pangejtu. Když jsem kolem něho projížděl tak se ještě křižoval....
_________________
RichardZ
Volvo V70 II - D5 120kW, Geartronic, r.v. 2005 "Berta"
Bylo:Volvo 744 GLT - Poháněno Orlojem, zpřevodování samočinné - 1990 po Kr.
Bylo: Volvo 745 GLE- vláčeno oturbeným Etalonem - 1986 po Kr.

drewid
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 549
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlučín / Widlakoffhauptstadt

#32 taky na ně došlo

Příspěvek od drewid »

[quote="ruprecht]Původně jsem to nechtěl komentovat, ale protože to asi není ojedinělý názor tak mi to nedá: tomuhle já osobně rozhodně neříkám "zdravě se namíchnout"....to je svinstvo nejvyššího kalibru bez ohledu na to jestli předtím ukazovali někomu fakáč.... a vybíjet si svou agresi když má někdo kolem sebe pár metráků plechu a oceli je docela jednoduché, že...[/quote]

Tak když chci na někoho machrovat, musím to mít pojištěný. Když například Tysonovi do očí řeknu že je za*ranej n*gr taky musím počítat s následky 8)
_________________
Je : V70 2.0T5 166kW, 1997 "Bílej Jezdec"
Bylo: Volvo 850 T5 1995, 166kW "Rust Dragon"
Bylo : Lehce ťuklý Volvo S40 r.v.97 1.9TD "Stříbrný Sršeň" :D

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#33 taky na ně došlo

Příspěvek od Jarda S40 »

Některé přízpěvky mě pobavily (děkuju Lachtane), jiné zaujaly. Je dost nesmyslné srovnávat vztahy s cyklisty u nás a jinde. Věřím, že třeba v zemi XY s nima mají pokojné soužití. Jenomže tam mezi cyklisty asi nejsou vymaštěná hovada. Věřím, že někteří cyklisti jsou normální i u nás. Ale zbytek je zblblej bojem proti autům a tak jim dělaj schválně problémy, aby řidiče nasrali. Dokonce si na to zakládaj stránky na netu, kde si vykládaj jak je kolo fajn a auta bezohledná. Jsou ochotni bojovat za svoji pravdu jako fanatici a otravovat lidem v autech život programově. To s tím ukazovákem na Lachtana je jasnej příklad. Bylo jich víc, tak si troufli. Že jim nedošlo, že Lachtan má auto je jejich problém. Bejt tam slušnej řidič, tak se za nima táhnul do kopce 20-kou a jen nadával. Proč nejeli za sebou jak jim ukládá zákon??? Je to opět tady - jedna skupinka si vyřvává pravidla pro druhé, ale sama není schopna dodržovat ta nejzákladnější předepsaná pro sebe. Ať cyklisti přestanou jako skupina nasírat lidi a řidiče kolem sebe a určitě k nim budou všichni ohleduplnější. Připomíné mi to řvaní Romů o diskriminaci. My prej je diskriminujeme! Ale my jsme jim nic neukradli, oni si začali!

P.S. Mám známýho, kterej několikrát týdně v létě jezdí na kole trasu Praha - Kutná Hora a zpět. Přijde vám to normální?? Podle mě si koleduje o bouračku a rakovina plic ho nemine.

P.P.S. Cyklisti na silnice patří, ale na méně frekventované, už kvůli jejich zdraví. Cyklisté patří i do přírody, ale na cyklostezky nebo polní cesty. Ne do lesa mimo stezky. Nemám námitek proti ženě na kole na chodníku, která veze nákup nebo proti malým dětem. Ale se*ou mě ti závodníci, co na chodníku sprintujou mezi chodci a rozjetý rovnou vlítnou na přechod pod auto a ještě vykřikujou, že chodci maj přednost.
Naposledy upravil(a) Jarda S40 dne 24 dub 2008 20:58, celkem upraveno 1 x.

Kuba
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 140
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha-západ

#34 taky na ně došlo

Příspěvek od Kuba »

Bohužel to co radíš nakonec je taky nezákoný, cyklista po chodníku jet nesmí, mýho tátu takhle nedávno stavěla městská policie. vysvětlil jim, že to je nejpustší chodník široko daleko, kde ještě nepodkal chodce, zatímco na silnici by překážel autům a autobusům jedoucím do kopce, městskej to uznal, nicméně zákon prej mluví jasně, takže táta musel na silnici překážet autobusům... Je to asi jedinej kus cesty do práce, kde nemá cyklostezku. Jinak na kole jezdím, vybírám si pokud možno malý silničky nebo polní cesty, ale občas to nejde jinak a na tu hlavní se člověk na kus dostane. Pak je potřeba tolerance na obou stranách, jak už tu bylo řečeno...
_________________
V70 I D5252T manuál , rok 2000 stříbrná - Volbluda
Už ne bezVolvák

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#35 taky na ně došlo

Příspěvek od yoby »

Ono procento magorů mezi cyklistama, chodci i automobilistama bude +- úplně stejnej. Tak proč podle toho hned hodnotit celou skupinu.
2JardaS40: Já myslím že jde srovnávat vztahy i z jiných zemí, stačí přejet hranice do Rakouska a tam to taky funguje. A nevěřim že je tam menší procento magorů. Prostě je to jen o toleranci . Oboustranné a spíš větší od automobilistů, protože si uvědomujou tu pozici síly, kterou mají. Ten tvuj známý jezdí na kole protože ho to baví a protože je to pro něj sport. Někoho jínýho baví jiné sporty nebo záliby a co si budem povídat, moc jich zdraví neprospívá :lol:
K tomu škatulkování kdo kam patří... co když si řeknou kamionisti, až jich bude víc jak osobáků (trend tomu skoro napovídá) že osobáky patří jen na silnice 3. třídy, protže jinde jim překáží. Nebo přijde někdo moudrej a řekne že do přírody se smí pěšky, ale jen po asfaltových cestičkách, protže jinak by mohl chodec zašlápnout mravenečka.... toho bych se nechtěl dočkat.
Ps.: na kole jezdím, v létě skoro jako hlavním dopravním prostředkem, ale nezastávam se debilů na kole, aby to tak nevyznělo. Umim je seřvat stejně, jako to udělam řidiči, kterej mě schválně oprasí když jedu na kole a má tu smůlu, že ho třeba na světlech dojedu.
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#36 taky na ně došlo

Příspěvek od ruprecht »

yoby píše:Ono procento magorů mezi cyklistama, chodci i automobilistama bude +- úplně stejnej. Tak proč podle toho hned hodnotit celou skupinu.
2JardaS40: Já myslím že jde srovnávat vztahy i z jiných zemí, stačí přejet hranice do Rakouska a tam to taky funguje. A nevěřim že je tam menší procento magorů. Prostě je to jen o toleranci . Oboustranné a spíš větší od automobilistů, protože si uvědomujou tu pozici síly, kterou mají. Ten tvuj známý jezdí na kole protože ho to baví a protože je to pro něj sport. Někoho jínýho baví jiné sporty nebo záliby a co si budem povídat, moc jich zdraví neprospívá :lol:
K tomu škatulkování kdo kam patří... co když si řeknou kamionisti, až jich bude víc jak osobáků (trend tomu skoro napovídá) že osobáky patří jen na silnice 3. třídy, protže jinde jim překáží. Nebo přijde někdo moudrej a řekne že do přírody se smí pěšky, ale jen po asfaltových cestičkách, protže jinak by mohl chodec zašlápnout mravenečka.... toho bych se nechtěl dočkat.
Ps.: na kole jezdím, v létě skoro jako hlavním dopravním prostředkem, ale nezastávam se debilů na kole, aby to tak nevyznělo. Umim je seřvat stejně, jako to udělam řidiči, kterej mě schválně oprasí když jedu na kole a má tu smůlu, že ho třeba na světlech dojedu.
pod to se podepíšu....
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#37 taky na ně došlo

Příspěvek od ruprecht »

Jarda S40 píše: Dokonce si na to zakládaj stránky na netu, kde si vykládaj jak je kolo fajn a auta bezohledná.
....
To s tím ukazovákem na Lachtana je jasnej příklad.
Jo dokonce máme na webu několik fór pro cyklisty - no a? A že si tam "vykládáme" jak je kolo fajn? No na volvofóru si taky asi nebudem povídat o tom jak stojí ty naše volva za hovno...
No a z ukazovákem na Lachtana - já tam nebyl, tys tam nebyl, tak nevím jak to může být jasné....jasno v tom může mít akorát Lachtan.
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#38 taky na ně došlo

Příspěvek od Jarda S40 »

2Ruprecht - vytáhl sis vždy akorát půlku věty z kontextu, abys na tom něco ukázal. Tak to je přesně to, co mě na těch rádoby cyklistickejch fórech se*e! Řekl jsem, že je to jasnej případ chování cyklistů, ne že je to jasné, že na Lachtana něco ukazovaly. I když Lachtanovy v tomto věřím. Řekl jsem, že na těch fórech řešej, jak jsou kola fajn a auta bezohledná - druhou půlku zamlčíš, abys reagoval na první. Jo kola jsou fajn, jezdil jsem na nich spousty let. Ale bohužel je sedlaj magoři, kteří je používaj k nasírání ostatních lidí a k prosazování omezování svobod jiných lidí na úkor své záliby. Přitom jim nestačí, že se se*ou mraky peněz do cyklostezek zase na úkor jiných občanů. Nezažil jsem ještě postavenou střelnici z veřejných prostředků nebo hřiště pro pejskaře. Ať si klidně jezděj na kolech, ale tak jako se má jezdit autem - slušně, ohleduplně, neomezovat, nebránit a nezdržovat. Nejezdit tam, kde se to nesmí, nezabíjet živočichy a neohrožovat v lese, parku či na chodníku jiné lidi. A hlavně se nevyvyšovat na úkor ostatních obyvatel!

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#39 taky na ně došlo

Příspěvek od ruprecht »

Jarda S40 píše:2Ruprecht - vytáhl sis vždy akorát půlku věty z kontextu, abys na tom něco ukázal. Tak to je přesně to, co mě na těch rádoby cyklistickejch fórech se*e! Řekl jsem, že je to jasnej případ chování cyklistů, ne že je to jasné, že na Lachtana něco ukazovaly. I když Lachtanovy v tomto věřím. Řekl jsem, že na těch fórech řešej, jak jsou kola fajn a auta bezohledná - druhou půlku zamlčíš, abys reagoval na první. Jo kola jsou fajn, jezdil jsem na nich spousty let. Ale bohužel je sedlaj magoři, kteří je používaj k nasírání ostatních lidí a k prosazování omezování svobod jiných lidí na úkor své záliby. Přitom jim nestačí, že se se*ou mraky peněz do cyklostezek zase na úkor jiných občanů. Nezažil jsem ještě postavenou střelnici z veřejných prostředků nebo hřiště pro pejskaře. Ať si klidně jezděj na kolech, ale tak jako se má jezdit autem - slušně, ohleduplně, neomezovat, nebránit a nezdržovat. Nejezdit tam, kde se to nesmí, nezabíjet živočichy a neohrožovat v lese, parku či na chodníku jiné lidi. A hlavně se nevyvyšovat na úkor ostatních obyvatel!
Nějak si nerozumíme a otázka je, jestli si vůbec rozumět chceme, že jo...
V mém příspěvku nešlo o to, že něco zamlčím, ale že má každý právo si najít své fórum (koníčka) a tam si vesele notovat se stejně postiženými. Nikde jsem nikoho nenapadal - řekl jsem svůj názor. Ty jsi mě ale nazval magorem a označil mě za člověka co nasírá jiné občany a omezuje jejich svobodu. To, že se cpou mraky peněz do cyklostezek není není vinou cyklistů. ale vinou loby stavebních firem. Já osobně cyklostezky v podobě jaké se u nás budují nechci. Osobně nikoho neohrožuju - ani lidi ani zvířata, stejně jako řada dalších cyklistů. O nějakém vyvyšování ani nemluvě...
Prostě jen mám jiný názor než ty...a dokud o něm budu přesvědčen,. že je správný, tak ho budu prezentovat - stejně jako ty.
A na konec|: nevím jaké cyklistické fórum jsi navštívil ty, ale procento příspěvků proti autům je na těch kam chodím já, stejně zanedbatelné,jako procento příspěvků o cyklistice na tomhle fóru.
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

kmd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 50
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Tábor

#40 taky na ně došlo

Příspěvek od kmd »

vy tady porad rozebirate , ze v tejne a v prd*li je stejne... magori a kreteni sou vsude! cyklisti, ridici, doktori, ucitele, reditele...vsude! I pres muj negativni postoj vuci vse sprckarum (NEGATIVNI ZKUSENOSTI!!!) si stojim za tim, ze cyklisti na silnice ANO! Preci jen na te silnici jsou mene nebezpecni nez na chodnicich atd. Nicmene jsou daleko vice nebezpecni vuci sobe samotnym na te silnici a proto by se kurva podle toho meli zacit i chovat. Zrusil bych pravo podjizdet zprava a verim tomu, ze by ta situace zacala byt o neco lepsi. Vzdyt 90% co ste tu psali ohledne cyklistu bylo to, ze vas ser*u kvuli podjizdeni! Je to nebezpecny. Dokonce bych doporucil zatvrzelym cyklistum zde na foru, aby otazku zruseni podjizdeni promysleli a poprida nasledne navrhli nejakemu zakonodarci.. Ja uz takhle jednoho cyklistu srazil v temer nulove rychlosti(nesvitil a bylo uz velmi sero...). Dostal jsem od nej neuveritelnou sadu kecu a nadavek, ze byste tomu neverili sami... Kolona me zastavila v tom mu odpovedet a vymahat po nom prostredky za skodu co udelal Volvikovi. Preci jen si myslim, ze pozor by meli davat predevsim cyklisti! A hotovo
_________________
BYLO : kolo
JE : Volvo V40 2.0T | 118 kw | tahne jak zbesilej :) | r.v. 1999
JEDNOU : Volvo V70 R AWD | 220 kw | žádnej tuning, žádnej chip, ale i tak potahne jak zbesilej :) | r.v. 2005

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#41 taky na ně došlo

Příspěvek od Lachtan »

ruprecht píše:....jasno v tom může mít akorát Lachtan.
Považuji se vcelku za tolerantního tvora, takže to ber tak, že jestliže se takovýmto způsobem naseru, tak k tomu mám sakra dobrý důvod.
I s odstupem času se na to dívám jako na správnou a adekvátní reakci.

BTW - samozřejmě že i já v naprosté většině potkávám "normální" cyklisty, ale někdy mi nad jejich chováním zůstává rozum stát a podezírám je z obzvláště rafinovaných sebevražedných sklonů.

Prostě nesnáším to agresivní samolibé - "uhni mi šmejde tady teďka jedu já" a je mi jedno jestli jede na kole nebo v autě - prostě narazí na ještě většího hajz.a :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

drewid
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 549
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlučín / Widlakoffhauptstadt

#42 taky na ně došlo

Příspěvek od drewid »

Já bych všem opruzujícím cyklistům zaplatil poznávací zájezd k nám do Slezska. Však oni by vás ožralí polští kamioňáci naučili nedělat kraviny ! 8)

Že nám jde hlavně o zdraví cyklistů to je přec nad slunce jasné - my v "plechovkách" to jakžtakž ustojíme, budeme mít sice nějaké ty body za mrtvého či zchromlého cyklistu ale oni docela pokaženej den.... 8)

A vůbec nejhustší cyklista je moje bábi, co si onehdá po návštěve kauflandu kdy sedlala kolo zn. Ukraina myslela že je na hlavní - než jí v padesátce srazil passat (nemoh za to, vjela mu tam) bábi ve svých 80ti letech měla proraženou plíci, zlomená tři žebra a prasklou lebku - kolu se nic nestalo. Ale bábi která ani tak rozhodně není na 100% zdraví se z toho v pohodě dostala. Halt adventistka ! Asi se na to dám, ti jsou snad nesmrtelný :mrgreen:
_________________
Je : V70 2.0T5 166kW, 1997 "Bílej Jezdec"
Bylo: Volvo 850 T5 1995, 166kW "Rust Dragon"
Bylo : Lehce ťuklý Volvo S40 r.v.97 1.9TD "Stříbrný Sršeň" :D

hoffi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 308
Registrován: 17 roků
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region
Vůz: 2xV70
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region

#43 taky na ně došlo

Příspěvek od hoffi »

drewid píše:Já bych všem opruzujícím cyklistům zaplatil poznávací zájezd k nám do Slezska. Však oni by vás ožralí polští kamioňáci naučili nedělat kraviny ! 8)

Že nám jde hlavně o zdraví cyklistů to je přec nad slunce jasné - my v "plechovkách" to jakžtakž ustojíme, budeme mít sice nějaké ty body za mrtvého či zchromlého cyklistu ale oni docela pokaženej den.... 8)

A vůbec nejhustší cyklista je moje bábi, co si onehdá po návštěve kauflandu kdy sedlala kolo zn. Ukraina myslela že je na hlavní - než jí v padesátce srazil passat (nemoh za to, vjela mu tam) bábi ve svých 80ti letech měla proraženou plíci, zlomená tři žebra a prasklou lebku - kolu se nic nestalo. Ale bábi která ani tak rozhodně není na 100% zdraví se z toho v pohodě dostala. Halt adventistka ! Asi se na to dám, ti jsou snad nesmrtelný :mrgreen:

:mrgreen: :tlesk: :palec: :tlesk: :mrgreen:
_________________
Je : V70 r.v. 1999 , V70 [ B 5244 S2] r.v 2003
Bylo: Saab 900SE 2.0T ( B204L - 136kw/185k) r.v.1994 "Black snake",850 T5 estate 2.3T r.v. 1994 "RED DWARF",850 GLE estate 2.5 10v r.v.1993

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#44 taky na ně došlo

Příspěvek od hroch32 »

drewid píše:Já bych všem opruzujícím cyklistům zaplatil poznávací zájezd k nám do Slezska. Však oni by vás ožralí polští kamioňáci naučili nedělat kraviny ! 8)

Že nám jde hlavně o zdraví cyklistů to je přec nad slunce jasné - my v "plechovkách" to jakžtakž ustojíme, budeme mít sice nějaké ty body za mrtvého či zchromlého cyklistu ale oni docela pokaženej den.... 8)

A vůbec nejhustší cyklista je moje bábi, co si onehdá po návštěve kauflandu kdy sedlala kolo zn. Ukraina myslela že je na hlavní - než jí v padesátce srazil passat (nemoh za to, vjela mu tam) bábi ve svých 80ti letech měla proraženou plíci, zlomená tři žebra a prasklou lebku - kolu se nic nestalo. Ale bábi která ani tak rozhodně není na 100% zdraví se z toho v pohodě dostala. Halt adventistka ! Asi se na to dám, ti jsou snad nesmrtelný :mrgreen:
Jestli jsi po ní, tak se o budoucnost naší armády nemusíme strachovat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#45 taky na ně došlo

Příspěvek od ruprecht »

Koukám, že jsme se nakonec tak nějak shodli - magoři jsou prostě všude. Doufám, že i z mých příspěvků bylo patrné, že nehájím bezhlavě každého cyklistu.
Stále si myslím, že když funguje soužití aut a kol mezi horkokrevnými italy, tak by to mohlo fungovat i u nás. Ať řídím auto nebo kolo, snažím se předvídat a nikoho neohrozit - a o ničem jiném to není.
Všem přeji hodně kilometrů bez nervů - vždyť jde o to, si tu cestu hlavně užít - ať už za volantem Volvika nebo na kole, ne? :D

Padl tady návrh na změnu zákona. Osobně jsem proti vytváření dalších a dalších právních norem upravujících každou prkotinu, protože pak příslušníci PČR přestávají při vyšetřování přemýšlet, potažmo používat zdravý rozum a řídí se striktně předpisy bez ohledu na "společenskou nebezpečnost", která může být v některých případech u stejného činu nulová a jindy velká....A nakonec jediný kdo na tom vydělá budou právníci, kteří se jako jediní v té džungli předpisů vyznají - nebo se tak alespoň tváří.
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 341
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#46 taky na ně došlo

Příspěvek od Peťo-goalie »

drewid píše:Já bych všem opruzujícím cyklistům zaplatil poznávací zájezd k nám do Slezska. Však oni by vás ožralí polští kamioňáci naučili nedělat kraviny ! 8)

Že nám jde hlavně o zdraví cyklistů to je přec nad slunce jasné - my v "plechovkách" to jakžtakž ustojíme, budeme mít sice nějaké ty body za mrtvého či zchromlého cyklistu ale oni docela pokaženej den.... 8)

A vůbec nejhustší cyklista je moje bábi, co si onehdá po návštěve kauflandu kdy sedlala kolo zn. Ukraina myslela že je na hlavní - než jí v padesátce srazil passat (nemoh za to, vjela mu tam) bábi ve svých 80ti letech měla proraženou plíci, zlomená tři žebra a prasklou lebku - kolu se nic nestalo. Ale bábi která ani tak rozhodně není na 100% zdraví se z toho v pohodě dostala. Halt adventistka ! Asi se na to dám, ti jsou snad nesmrtelný :mrgreen:
Moja babka jazdila v Trnave na podobnom bicykli-nebol ukrajinec ale tiez riadne stary, krizom krazom cez krizovatky na cervenu a este sa pri tom strasne nasierala ked po nej auta trubili. Ale nastastie sa jej na bicykli nikdy nic nestalo.. Mala vyse 80at a cestny pirat moze ist pri nej do kelu :mrgreen: . Nastastie si ju kazdy skor ako presla krizom na cervenu vsimol-mala babicka na bicykli kt.bol 3xkrat taky velky ako ona a na prednych riadidlach dve kabele.. :palec: nech je jej tam hore veselo. Maly plastovy bike :lol: sme jej aj vlozili do truhli ked zomrela :ryma:

hoffi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 308
Registrován: 17 roků
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region
Vůz: 2xV70
Bydliště: Reichenberg Region / Carlsbad Region

#47 taky na ně došlo

Příspěvek od hoffi »

No nevím co k tomu říct.V podstatě je to podle mě jednoduché.Někdy stačí kdyby se dodržovalo co se dodržovat má a nebylo by co řešit,jenže to by jsme nesměli být v Čechách.Platí to jak pro řidiče,tak i pro cyklisty.Všichni jsou středem vesmíru a tím pádem to taky podle toho vypadá.
Kdo dnes aspoň z poloviny dodržuje předpisy,je pro ostatní velikou překážkou na silnici.
Cyklisti byli odjakživa pro řidiče problém a naopak.Někdy je to fakt o držku,jezdím docela často po republice a musím říct,že to je hnus velebnosti.Je pravdou že poslední dobou spíš potkám slušného cyklistu,než slušného řidiče.Aut je asi víc a tím pádem je víc i dobytků(vidím to tak že drtivá většina) na silnicích.
Závěrem bych asi řekl,že dokud se Češi nenaučí dodržovat předpisy a nenaučí se být zodpovědní, k sobě navzájem tolerantní a ohleduplní,pořád bude denně umírat spousta lidí na silnicích,pořád se budou dohadovat kdo je větší debil jestli řidič či cyklista,bo budou řešit další podobné blbosti.To se asi týká nás všech.Toť vše co bych k tomu asi mohl říct.
_________________
Je : V70 r.v. 1999 , V70 [ B 5244 S2] r.v 2003
Bylo: Saab 900SE 2.0T ( B204L - 136kw/185k) r.v.1994 "Black snake",850 T5 estate 2.3T r.v. 1994 "RED DWARF",850 GLE estate 2.5 10v r.v.1993

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#48 taky na ně došlo

Příspěvek od jarek.krizan »

Vzhledem k tomu, že jsem na kole najezdil dost km, tak vím že pohybovat se v dnešním provozu na kole je dost děsné, tak se k nim snažím chovat ohleduplně.
Ale teď co šly ceny paliv nahoru a udělalo se hezky, je po ránu plné město kolistů ( rozhodně to nejsou cyklisté ) , kteří si myslí že jsou nepostižitelní a tak si můžou dělat co chtějí. Kvůli několika idiotům jsem musel přezout skoro dobré pneu, které jsem přebrzdil ( dojížděl jsem zimní ). Hlavně po ránu nemám rád takové šoky, kdy si vjedou přímo z chodníku na silnici a ani se nepodívají. O tom jak jezdí z pruhu do pruhu, nebo odbočují vlavo, ani nemluvím. Polismeni se tváří jakože nic. A vybírají za překročenou rychlost doslova 5 m za cedulí obec.
Taky se mi kdysi stalo co lachtanovi. Skupinka fakálistů ( nebo fekálistů ? ) , rozdíl byl akorát v tom, že se jim nechtělo moc zrychlovat, tak jsem jednomu drcnul nárazníkem do zadního kola, naštěstí s nachystanou levou nohou na brzdě. Ten loping chtělo natočit. Jemu se nic nestalo, dokonce tak šikovně spadl, že se ani nepodřel, jen kolo to moc nerozchodilo. Byla to náhoda a tak to rozhodně nedoporučuji. Znáte to zabijete šaška a platíte celý cirkus. Ale tihle arogantní hajzlové mě prostě strašně vytáčí. Jinak se snažím ciklisty objíždět velkým obloukem, protože vím, jak je to nepříjemné, když se někdo prožene na centimetry.
Připadá mi že chování cyklistů se rok od roku zhoršuje, ale je to možná jen tím, že jich přibývá, jak aut a že jejich přestupky policie přehlíží.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 178
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Kostelec nad Labem

#49 taky na ně došlo

Příspěvek od klopy »

Pokud jede cyklista sám u krajnice, nemám problém počkat až projedou auta proti a pak ho velkým obloukem objet. Pokud jedou dva nebo víc tak dělám dvě věci. Buď toho víc u mě skoro fackuju zrdcátkem nebo se k nim nenápadně přiblížím a dupnu na brzdu aby to písklo :-) V mžiku jsou za sebou:-) Samozřejmě většinou nadávky, prostředníčky, atd...... Aby mě někdo nenadával tak upozorňuji, že popsané dva manévry dělám v malé rychlosti. Na silnici prostě respektuju toho kdo respektuje mě. Občas když vidím jak cyklistu objíždí kamion nebo autobus tak je to vážně síla. V tý chvíli cyklistu i lituju. Pokud by jely dva a víc vedle sebe a kaminon je smetl tak ani nezastavim. Museli s tím počítat. Asi tady dost lidí pobouřím,ale je to můj názor.
_________________
Je: Škoda Superb 3
Bylo: Chrysler 300c CRD, SRT design, Škoda Octavia Combi Tour 1.9 TDI, 66 kw, v70-2.3 T5 - 176 kW - sazka edition, 850-2.5-125 kW, s70-2.3. T5 - 176 kW - R.I.P., s40-2.0-103 kW

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1837
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#50 taky na ně došlo

Příspěvek od Roger »

Jezdim ted kazdy den na kole...do prace z prace, ale mam to opravdu tak blizko takze MHD nepodporuju, kdyz ale jedu na kole chovam se jako bych jel autem...ukazuju kam jedu, divam se dozadu nez odbocim atd. Podjizdim jen zridka kdy, ne kdyz nebyva moc mista. Sice ten vzduch neni nejlepsi, ale tu chvilku asi 3 min do prace a 5 min z prace do kopce, to se da...silnice se zuzuje jen u ostruvku a tam rididci pockali zatim vzdycky nez to projedu.
O vikendech na delsi trasy nebo MTB zavody samozrejme do lesa nebo mene frekventovane silnice 3 tridy.
Jinak autem vsechny ziletkare objizdim obloukem...ikdyz jedou 2 vedle sebe. Nejhorsi jsou ale opili dedci, kteri jedou z hospody a roluji si to od krajnice ke krajnici to je nevyzpytatelne co udelaji...
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé odkazy na internetu“