XENONY

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#51 XENONY

Příspěvek od Lachtan »

tomkop píše:Jednoduše, origo nemají naklápění na palubce
To přece není problém předělat - dám jiný dekl na ovladač světel, nebo starý zaslepím (pochopitelně tak aby to nebylo poznat - to umím) a přepínač naklápění světel implantuju někam nenápadně na druhou stranu volantu :twisted:
goalie píše:A najjednoduhsie co si vsimne je cislo vyroby na prednom skle bolo by raritne keby 98rocnik mal origo xenony.. :lol:
Ale nikde není napsaný, že tam nemůže být i u tohoto ročníku origo dodělávané na zakázku u autorizované firmy.
Navíc jsem přesvědčen, že na toto ani policajti nemají právo - vozidlo je schválený pro provoz na veřejných komunikacích jedním ze členských států €U a to by mělo znamenat, že je ve stavu způsobilém pro provoz ve všech zemích €U - jinými slovy, jestliže ti tvůj rodný stát vydáním osvědčení o technické způsobilosti vozidla schválí provoz na svém ůzemí, tak to MUSÍ být akceptovatelné i pro ostatní státy a nesmí tě buzerovat za takovouto kravinu !!!
Je to to samé jako kdyby při kontrole nutili Itala aby jim zaplatil pokutu, protože má na svém voze namontované několikatónové fanfáry které jsou u nich zakázané... :!:
Nebo kdyby dali pokutu amíkovi který si na dovolenou přiveze svého Buicka (protože je na něj zvyklý a nechce jezdit nějakou €vropskou sra..ou) protože nemá žluté blinkry, ale červené.... :!:

Zkrátka a jednoduše - domnívám se, že na takovéto pokutování nemá německá (rakouská atd) žádné právo a je to pouze bezdůvodná a nezákonná šikana řidičů z bývalého východního bloku !!!

Podobné šikanování a stížnosti na chování policie DE a A již řeší naše ministerstvo zahraničí.
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Bobika
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 332
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Strakonice

#52 XENONY

Příspěvek od Bobika »

Osobně nemám zkušenost, ale všichni co si začali s polišema v DE nebo AUT něco vysvětlovat a nutit jim svoje názory tak tvrdě narazili. Oni většinou ti jejich poliši ví co si můžou dovolit a pak je člověk těžce prohrávající. Něco podobného, jako když začali rakouský benga zabavovat autorádia v případě, že dotyčný neměl na pokutu, nevím jestli na to měli právo (asi ne), ale člověk v dané situaci s tím nic nenadělá, stěžovat si můžeš, pak třeba na ministerstvu. Všichni co se jim to stalo, tak zaplatili a bylo vyřízeno. Nevím jestli se tak děje i dnes, ale v jednu dobu to byl celkem běžná praxe rakouských polišů. A když tě v noci zastaví poliš na dálnici, v autě máš malé děti a jedeš NA nebo Z dovolený, tak dáš radši 100 Euro pokuty, než jezdit na sepisování protokolů, čekání na překladatele apod. Myslím, že na stanici jsou schopný zjistit podle VINU skoro vše a pokud nemáš nějaký úřední papír o schválení na provozu o komunikacích, tak budeš těžce v pr...i.
_________________
Bobika
BYLO - Volvo 850 T5R "Pampeliška", 1995, 2.3 l, B5234T5, M56, 300 PS, 262 000 km, NEW turbo Mišivbuši

Harry
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1677
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih

#53 XENONY

Příspěvek od Harry »

podstatná je míra pravděpodobnosti, že mě zastaví. z uvedeného to vyznívá téměř tak, že kontrolujou všechny auta po přejezdu hranic. byl jsem v německu několikrát, ve dne i v noci, navíc ještě v době policistů na čáře a nikdy nic. je to jako s kontrolami tady, kolikrát Vás stavěli? mě od zavedení bodů 0-krát.
a když Vás chytí,a xenony budou v pořádku, najdou si něco jinýho, když se jim nebudete líbit.
_________________
XC90 II 2018 D5 173KW AWD Inscription +
V60 r.v. 2015 D4 120KW Business + , V40 r.v. 2013 D2 84KW Momentum +
bylo: do 6/2023 XC60 r.v. 2014 D5 158KW (s BSR 181KW) AWD Summum+
do 11/2019 S40 II r.v. 2007 1,6D 80KW Kinetic+, do 02/2017 V70 r.v. 2005 D5 120KW Momentum , do 10/2009 V40 r.v. 2001, 1,9D 75KW

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#54 XENONY

Příspěvek od Lachtan »

Rakušáci mají právo v případě že nemáš na zaplacení pokuty zabavit nějakou cennou věc (autorádio, mobil, auto atd), tohle nááhodou vím. Němci nee, ale rakušáci joo.

Podle VINu nezjistí výbavu a už vůbec nee příplatkovou !!! (už se to tady probíralo)
(a už vidím jak ochotně otevírají automobilky policii své databáze klientů... :roll: )

Nepotřebuješ žádný úřední papír (k výfuku také žádný s sebou nevozíš a přesto je to věc která podléhá homologaci) - MUSÍ stačit PLATNÉ osvědčení o technické způsobilosti státu na jehož území je vozidlo registrováno !!!!

Navíc - němci jsou národ tuningářů a tuzingářů a mě by opravdu zajímalo, zda měří všem stejným metrem - z toho co slýchám po okolí opravdu začínám být přesvědčený, že je to z jejich strany pouze národnostní diskriminace !!!
Není to první případ kdy zastavovali pouze CZ, SK, PL a prolézali všechno možné do té doby než konečně něco našli a s radostí vystavili mastnou pokutu... :?
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#55 XENONY

Příspěvek od Peťo-goalie »

Lachtan píše:
tomkop píše:Jednoduše, origo nemají naklápění na palubce
To přece není problém předělat - dám jiný dekl na ovladač světel, nebo starý zaslepím (pochopitelně tak aby to nebylo poznat - to umím) a přepínač naklápění světel implantuju někam nenápadně na druhou stranu volantu :twisted:
goalie píše:A najjednoduhsie co si vsimne je cislo vyroby na prednom skle bolo by raritne keby 98rocnik mal origo xenony.. :lol:
Ale nikde není napsaný, že tam nemůže být i u tohoto ročníku origo dodělávané na zakázku u autorizované firmy.
Navíc jsem přesvědčen, že na toto ani policajti nemají právo - vozidlo je schválený pro provoz na veřejných komunikacích jedním ze členských států €U a to by mělo znamenat, že je ve stavu způsobilém pro provoz ve všech zemích €U - jinými slovy, jestliže ti tvůj rodný stát vydáním osvědčení o technické způsobilosti vozidla schválí provoz na svém ůzemí, tak to MUSÍ být akceptovatelné i pro ostatní státy a nesmí tě buzerovat za takovouto kravinu !!!
Je to to samé jako kdyby při kontrole nutili Itala aby jim zaplatil pokutu, protože má na svém voze namontované několikatónové fanfáry které jsou u nich zakázané... :!:
Nebo kdyby dali pokutu amíkovi který si na dovolenou přiveze svého Buicka (protože je na něj zvyklý a nechce jezdit nějakou €vropskou sra..ou) protože nemá žluté blinkry, ale červené.... :!:

Zkrátka a jednoduše - domnívám se, že na takovéto pokutování nemá německá (rakouská atd) žádné právo a je to pouze bezdůvodná a nezákonná šikana řidičů z bývalého východního bloku !!!

Podobné šikanování a stížnosti na chování policie DE a A již řeší naše ministerstvo zahraničí.
Ono je to sice pravda ale ked Ti daju 200 EUR pokutu tak tento Tvoj nazor Ti bude prd platny

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 178
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Valtice

#56 XENONY

Příspěvek od Mirus »

Dělal jsem několik let v Rakousku a s policajtem nemá cenu se tady bavit, co řekne to je jako svaté. A když se ozve, tak se cena pokuty zvyšuje geometrickou řadou. Hranice mám 2 km od baráku a jezdím tam občas pořád. Xenony jsou pěkné a výborně svítí, ale než podstupovat nějaké dohady tak tam nechám žárovky. Jo a nedivte se třeba kontrole paliva - především diesel odběr vzorku z nádrže a chemický rozbor přímo na místě kontroly.
_________________
V850 T5, 155 kW 1994
V70II D5,120 kW 2002
XC70 D4,133kW 2016
Mitsubishi L200 2022

Bobika
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 332
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Strakonice

#57 XENONY

Příspěvek od Bobika »

Lachtan píše:Rakušáci mají právo v případě že nemáš na zaplacení pokuty zabavit nějakou cennou věc (autorádio, mobil, auto atd), tohle nááhodou vím. Němci nee, ale rakušáci joo.

Podle VINu nezjistí výbavu a už vůbec nee příplatkovou !!! (už se to tady probíralo)
(a už vidím jak ochotně otevírají automobilky policii své databáze klientů... :roll: )

Nepotřebuješ žádný úřední papír (k výfuku také žádný s sebou nevozíš a přesto je to věc která podléhá homologaci) - MUSÍ stačit PLATNÉ osvědčení o technické způsobilosti státu na jehož území je vozidlo registrováno !!!!

Navíc - němci jsou národ tuningářů a tuzingářů a mě by opravdu zajímalo, zda měří všem stejným metrem - z toho co slýchám po okolí opravdu začínám být přesvědčený, že je to z jejich strany pouze národnostní diskriminace !!!
Není to první případ kdy zastavovali pouze CZ, SK, PL a prolézali všechno možné do té doby než konečně něco našli a s radostí vystavili mastnou pokutu... :?
Máš sice asi pravdu, ale to nic nemění na tom, že ti tu pokutu prostě dají a pokud buděš oponovat, tak ti to můžou minimálně těžce znepříjemnit. A o to de, prostě je nebudu provokovat, když uvidí auto z CZ a mám klid. Nejsem Don Quichot a s větrnými mlýny a západními polišema se nehodlám kočkovat, zvláště k mým mizerným jazykovým znalostem.
_________________
Bobika
BYLO - Volvo 850 T5R "Pampeliška", 1995, 2.3 l, B5234T5, M56, 300 PS, 262 000 km, NEW turbo Mišivbuši

Bobika
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 332
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Strakonice

#58 XENONY

Příspěvek od Bobika »

Mirus píše:Dělal jsem několik let v Rakousku a s policajtem nemá cenu se tady bavit, co řekne to je jako svaté. A když se ozve, tak se cena pokuty zvyšuje geometrickou řadou. Hranice mám 2 km od baráku a jezdím tam občas pořád. Xenony jsou pěkné a výborně svítí, ale než podstupovat nějaké dohady tak tam nechám žárovky. Jo a nedivte se třeba kontrole paliva - především diesel odběr vzorku z nádrže a chemický rozbor přímo na místě kontroly.
Přesně tak - kdo nezažil, nevěří. Já jsem sice nezažil, ale vzhldem k množství informací které mám, tak věřím.
_________________
Bobika
BYLO - Volvo 850 T5R "Pampeliška", 1995, 2.3 l, B5234T5, M56, 300 PS, 262 000 km, NEW turbo Mišivbuši

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#59 XENONY

Příspěvek od Lachtan »

goalie píše:Ono je to sice pravda ale ked Ti daju 200 EUR pokutu tak tento Tvoj nazor Ti bude prd platny
Tohle jejich bububu jsem už zažil :twisted: Mě a pár mých kamarádů zatkli (v KZ Lager Nordhausen :twisted: ), rozdali nám hromadu paragrafů (já jsem měl od opilství, přes vloupání až po nedovolené ozbrojování), šoupli do báně a ......... a druhý den jim došel dech, přivezli nám auta z hlídaného parkoviště, vrátili všechny zabavené věci a bylo po bububu :twisted: :twisted: :twisted:

A já jsem napsal na toto téma story na jeden a půl stránky do jednoho časopisu - takže v konečném důsledku to pro mě byl přínos :D :D :D
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#60 XENONY

Příspěvek od tnemec »

Mirus píše:Dělal jsem několik let v Rakousku a s policajtem nemá cenu se tady bavit, co řekne to je jako svaté. A když se ozve, tak se cena pokuty zvyšuje geometrickou řadou. Hranice mám 2 km od baráku a jezdím tam občas pořád. Xenony jsou pěkné a výborně svítí, ale než podstupovat nějaké dohady tak tam nechám žárovky. Jo a nedivte se třeba kontrole paliva - především diesel odběr vzorku z nádrže a chemický rozbor přímo na místě kontroly.
No tak to jsem upřímně zvědavej, jak by zařídili odběr vzorku z volva... je tam síťka a nedá se přes ní vycucnout nic. (U sedmice mi na to dojel nějakej zloděj mamrdskej)...

Každopádně v Německu se mi osvědčila znalost němčiny na úrovni "Ich fahren Essen und dann zurück. Das ist presse wagen, wir sind presse." Slovili mě na dálnici s omezenou 120 při mejch 150 (ve 3:30 ráno, nikde nikdo) a evidentně než by mi vysvětlovali, co jsem proved, tak mávli rukou. A to jsem na ně byl ještě zlej, protože mi svítili těma stroboskopama do xichtu (jak jsme stáli na tom sjezdu, kam si mě stáhli). Použil jsem větu: "Bitte leuchte schlecht, bitte nicht machen, augen schlecht"... policajt pochopil a zhasnul ty majáky :-D.

Chtěl bych je vidět, jak mi vysvětlujou, že mám na autě nepovolené osvětlení. Verstehe kein a jestli mi něco chcete, sežeňte si tlumočníka... Samozřejmě to celé s odkapávající ostentativní snahou porozumět... ale.... nejde...
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 179
Registrován: 19 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha východ
Vůz: Volvo S70 B5234T3 1997

#61 XENONY

Příspěvek od OndraH »

tnemec píše: Chtěl bych je vidět, jak mi vysvětlujou, že mám na autě nepovolené osvětlení. Verstehe kein a jestli mi něco chcete, sežeňte si tlumočníka... Samozřejmě to celé s odkapávající ostentativní snahou porozumět... ale.... nejde...
No pokud bys jim nerozuměl tak Ti toho tlumočníka s radostí seženou. Jenom takový malý a nepodstatný detail - budeš si ho muset zaplatit. Je to totiž tvoje věc že jsi spáchal přestupek a neumíš německy, o tom diskutovat nebudou. Známýho takhle v noci slovili když vezl na plaťáku za autem auto evidentně težší, nedomluvil se tak zavolali tlumočníka, zaplatil tlumočníka a pokutu a ráno mohl jet domů.
_________________
Je:BMW 325xi 2006
Bylo:Volvo S70, B5234T3, 1997Volvo V70, B5252S, 1998/Subaru Legacy Outback EJ25 2000/Volvo 764 D24TIC 1988/Volvo 245 D24 1985

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#62 XENONY

Příspěvek od tnemec »

Ondra Hrubý píše:
tnemec píše: Chtěl bych je vidět, jak mi vysvětlujou, že mám na autě nepovolené osvětlení. Verstehe kein a jestli mi něco chcete, sežeňte si tlumočníka... Samozřejmě to celé s odkapávající ostentativní snahou porozumět... ale.... nejde...
No pokud bys jim nerozuměl tak Ti toho tlumočníka s radostí seženou. Jenom takový malý a nepodstatný detail - budeš si ho muset zaplatit. Je to totiž tvoje věc že jsi spáchal přestupek a neumíš německy, o tom diskutovat nebudou. Známýho takhle v noci slovili když vezl na plaťáku za autem auto evidentně težší, nedomluvil se tak zavolali tlumočníka, zaplatil tlumočníka a pokutu a ráno mohl jet domů.
Vycházím z toho, že základem je poměr závažnosti přestupku a ochoty to řešit... počítám, že xenony nejsou tak závažný přestupek. Ale hlavně když dojde na lámání chleba můžu obratem překlopit X na H1...
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#63 XENONY

Příspěvek od Lachtan »

Ondra Hrubý píše:Jenom takový malý a nepodstatný detail - budeš si ho muset zaplatit. Je to totiž tvoje věc že jsi spáchal přestupek a neumíš německy, o tom diskutovat nebudou.
Tak to slyším poprvé - ani já ani kamarádi jsme žádného tlumočníka neplatili :shock: :shock: :shock:
(a to si tenkrát přivedli rovnou dva tlumočníky :twisted: )

Hele nejste nááhodou z těch skopčáků nějací předpo...ní ???
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 179
Registrován: 19 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha východ
Vůz: Volvo S70 B5234T3 1997

#64 XENONY

Příspěvek od OndraH »

Jak jsem tu historku od něj koupil, tak prodávám. Vám asi tehdy nějak neměli co dokázat :twisted:
_________________
Je:BMW 325xi 2006
Bylo:Volvo S70, B5234T3, 1997Volvo V70, B5252S, 1998/Subaru Legacy Outback EJ25 2000/Volvo 764 D24TIC 1988/Volvo 245 D24 1985

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#65 XENONY

Příspěvek od Lachtan »

Ondra Hrubý píše:Jak jsem tu historku od něj koupil, tak prodávám. Vám asi tehdy nějak neměli co dokázat :twisted:
:oops: :oops: :oops: noo měly, nakonec z toho bylo neoprávněné vniknutí na pozemek (z toho jsme se již nevykroutili, i když možná jenom proto, aby oni sami mohli zdůvodnit ty svoje manévry - 8 auťáků + vrtulník a čert ví kolik lidí...... :twisted: )
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#66 XENONY

Příspěvek od Jarda S40 »

Pánové, celé mi to tu připomíná hádky malejch kluků, kdo vejš a čí táta je silnější :roll: Takže jak poznaj dobastlený xenony do světel s čirou optikou? No je to jednoduché. Na těch světlech máte označení DOT, mraky čísel a hlavně vylitej nápis "HR" a "H7". Značka HR znamená dálková halogenová světla a H7 asi tušíte sami co. ;-) Takže pokud máte na světlech toto označení a policista uvidí xenonové světlo /a to i při náhodné silniční kontrole, kterou dělají občanům z východu rádi a často/, máte prostě smolíka. A neukecáte nic, možná vám i zabavěj auto. Potom si můžete postěžovat panu Langrovi, bude mít radost a argumenty k jednání. Ale vám to bude prd platné.
Ale zaujala mě jiná věc - většina aut u nás má xenony dobastlené, oslňují až běda. Je to na úkor bezpečnosti protijedoucích řidičů, to bez debaty. Volvoklubáci maj ve stanovách posilování bezpečnosti sil. provozu - to jen na okraj a zamyšlení. Ale spíše směřuju k tomuto - u nás není policie schopná s tímto faktem vůbec nic udělat. Tito bezohlední bastlířští frajírci potom vyrazej do AU nebo D a tam si to kupodivu nenechávaj líbit a osolej je. Asi jich není málo, proto se i na to evidentně zaměřujou. A některým z vás se nelíbí nezadatelné právo občanů AU nebo D mít na svém území pořádek, které jejich policisti (občany placení a zájem občanů vymáhající) prosazují??? Proboha proč? Já bych rád, abych takovéto nasazení policie zažil i u nás. No a nářky, že bez xenonů někdo nevidí? Tak asi ani nemá mít řidičák. Xenony maj samozřejmě vysokou svítivost, asi 3x větší než H4 nebo H7, ale že by bez nich nešlo v noci jezdit??? No to je tvrzení pro zasmátí. Mimochodem právě pro tu větší svítivost je potřeba, aby byly doplněny automatickým vyrovnáváním sklonu a i tak leckdy na horizontu bliknou velice nepříjemně do očí.


P.S. Ne*erte raději rakouské a německé policajty :lol:

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#67 XENONY

Příspěvek od Lachtan »

4-Jarda S40: nikdo nechce s..t policajty, ale stejně by mě zajímalo na jakém právním základě udělují a vymáhají tyto pokuty.
Opravdu to na mě působí naprosto stejně jako kdyby pokutovali angličana, že má volant na blbé straně...

Nebudu mluvit o těch bastlířštích frajírcích (u nich ani nepředpokládám výjezd za hranice), ale o autech která mají dodatečně domontované xenony od firem které se touto činností profesionálně zabývají (každý www vyhledávač vám jich najde něurékom), případně jak k tomuto příjdou neznalí lidé kteří koupí v bazaru v dobrém bona fide sériové (rozuměj tím nevotuňené - nevotuzené) vozidlo typu Oktávka a pod., u kterých je ani nenapadne, že tam je něco v nepořádku a s pocitem, že si konečně pořídili novější auto s kterým si mohou dovolit bezpečně vyrazit na dovolenou třeba do Chorvatska si takovýmto způsobem nabijou hubu 500m za hranicemi...
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 179
Registrován: 19 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha východ
Vůz: Volvo S70 B5234T3 1997

#68 XENONY

Příspěvek od OndraH »

Angličan má volant na blbé straně už z výroby, potom je všechno v pořádku. Pokud tam xenony z výroby nejsou, nemají tam co dělat. Tečka. ( Záměrně vynechávám možnost instalace originálních xenonových světlometů, to už je něco jiného) Prostě pro policii v tom okamžiku auto nesplňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích.
Jinak se podle mě montáž xenonů doma a montáž od profesionální firmy nebude téměř lišit, maximálně v tom, že ta firma seřídí světla. Na toto téma nemá cenu diskutovat, prostě to není zákonem schválené a potom musí každý kdo je na autě má počítat s tím, že se mu to taky může těžce nevyplatit. A za technický stav vozidla se na místě zodpovídá řidič a žádný policajt nebude řešit zdali to s těmi xenony koupil, nebo si je tam namontoval sám.
Takže asi tak
_________________
Je:BMW 325xi 2006
Bylo:Volvo S70, B5234T3, 1997Volvo V70, B5252S, 1998/Subaru Legacy Outback EJ25 2000/Volvo 764 D24TIC 1988/Volvo 245 D24 1985

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#69 XENONY

Příspěvek od Jarda S40 »

4Lachtan - nechápeš o čem mluvím. Angličan byl schválen (homologován) s volantem vpravo, není co řešit. Světlomety s označením R, HR, HC, B a podobně nebyly homologovány s xenonovýma výbojkama. Pokud je tam někdo zastaví (nabastlí, protože tam nemaj co dělat) není to legální. To by musel projít nějakou testací asi v ÚSMD, což určitě nedělaj. Dále by na tom světlometu muselo být nějak vyznačeno číslo homologace (vybroušeno a pod.), jako třeba na tom výfuku, což opět není. Takže přes kecy různých fyrem o tom, že to dělaj legálně to asi legálně nedělaj. pokud teda tu testaci neudělaj s následným zápisem do TP vozidla. Pokud to udělaj (nevěřím), vem si s sebou průkaz registrace a ukaž tomu policajtovi, že to tam máš legálně. Což ale asi neukážeš.
Snad by šlo u 40-tek se domluvit s autorizákem, že by tam dodatečně zastavěl originální xenonové světlomety (kompletní), dal ti k tomu nějaké prohlášení a na registraci ti to dopsali do průkazu. Ale v tom případě bude na těch světlometech označení, že jde o xenonové světlomety. I tak bych si pro jistotu bral to potvrzení a koépii průkazu s sebou.

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#70 XENONY

Příspěvek od Lachtan »

Ale já stejně žasnu nad znalostí německé policie, která na první pohled briskně odhaluje dodatečně montované xenony a jiné doplňky, obdivuje jejich naprosto suverénní přehled o originální výbavě jednotlivých značek a všech jejich modelů... :roll: :roll: :roll:

Stále to na mě působí spíš jako záměrná buzerace než profesionalita....

kdyby to bylo tak jak říkáte, tak by v Germánii museli zakázat asi tak 1/3 všech osobáků - neznám zemi kde jezdí takové kvantum "votuněnejch" kár než u našich západních sousedů a doost silně pochybuji, že všichni využívají drahé služby renomovaných tunningových firem.....
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#71 XENONY

Příspěvek od Lachtan »

Jarda S40 píše:4Lachtan - nechápeš o čem mluvím. Angličan byl schválen (homologován) s volantem vpravo, není co řešit. Světlomety s označením R, HR, HC, B a podobně nebyly homologovány s xenonovýma výbojkama. Pokud je tam někdo zastaví (nabastlí, protože tam nemaj co dělat) není to legální. To by musel projít nějakou testací asi v ÚSMD, což určitě nedělaj. Dále by na tom světlometu muselo být nějak vyznačeno číslo homologace (vybroušeno a pod.), jako třeba na tom výfuku, což opět není. Takže přes kecy různých fyrem o tom, že to dělaj legálně to asi legálně nedělaj. pokud teda tu testaci neudělaj s následným zápisem do TP vozidla. Pokud to udělaj (nevěřím), vem si s sebou průkaz registrace a ukaž tomu policajtovi, že to tam máš legálně. Což ale asi neukážeš.
Snad by šlo u 40-tek se domluvit s autorizákem, že by tam dodatečně zastavěl originální xenonové světlomety (kompletní), dal ti k tomu nějaké prohlášení a na registraci ti to dopsali do průkazu. Ale v tom případě bude na těch světlometech označení, že jde o xenonové světlomety. I tak bych si pro jistotu bral to potvrzení a koépii průkazu s sebou.
Dobře dobře - anglán byl špatný příklad. ale i když si nechám udělat origo zástavbu tak mi jí potvrdí do velkého techničáku (možná...) A ty sebou vozíš do zahraničí velký techničák a nejlépe i s notářsky ověřeným překladem, aby místní policie měla co číst ???

Já teda nee :?
(a nemíním to dělat ani do budoucna - prostě musí akceptovat nálepku na SPZ dokazující platnou STK)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#72 XENONY

Příspěvek od Jarda S40 »

Lachtan píše:Dobře dobře - anglán byl špatný příklad. ale i když si nechám udělat origo zástavbu tak mi jí potvrdí do velkého techničáku (možná...) A ty sebou vozíš do zahraničí velký techničák a nejlépe i s notářsky ověřeným překladem, aby místní policie měla co číst ???

Já teda nee :?
(a nemíním to dělat ani do budoucna - prostě musí akceptovat nálepku na SPZ dokazující platnou STK)
No musej respektovat...... Oni asi znaj, jak se u nás ta nálepka leckdy získává. Popravdě se jim fakt nedivím. Ale myslím, že pokud tam budeš mít origo Volvopřestavbu z origo dílů (na 40-ky by to jít mělo), nebude problém ani u nich. Myslím, že to poznaj podle té homologace na skle světlometu, jak jsem popsal. Ne podle kolečka a podobně. I když i to budeš mít v tom případě odstraněno z Volvoservisu. Potom jim můžeš v nekhorším ukázat ty značky včetně nápisu Volvo na skle, ale myslím, že to poznaj sami a nebudou obtěžovat. Zase co sem je poznal, jsou korektní. Přísní, ale spravedliví. I když lidi jsou lidi.

Lachtan
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#73 XENONY

Příspěvek od Lachtan »

Jarda S40 píše:No musej respektovat...... Oni asi znaj, jak se u nás ta nálepka leckdy získává. Popravdě se jim fakt nedivím.
Jak se získává nálepka sice tušit můžou, ale to jim nedává v žádném případě právo se ke všem CZ, SK automaticky chovat jako k podvodníkům :evil: :evil: :evil:
Jarda S40 píše:... Zase co sem je poznal, jsou korektní. Přísní, ale spravedliví. I když lidi jsou lidi.
No právě - už jsem zažil arogantní německé policajty (horší zkušenost jak s českýma... :roll: )
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#74 XENONY

Příspěvek od Peťo-goalie »

Lachtan píše:
Jarda S40 píše:No musej respektovat...... Oni asi znaj, jak se u nás ta nálepka leckdy získává. Popravdě se jim fakt nedivím.
Jak se získává nálepka sice tušit můžou, ale to jim nedává v žádném případě právo se ke všem CZ, SK automaticky chovat jako k podvodníkům :evil: :evil: :evil:
Jarda S40 píše:... Zase co sem je poznal, jsou korektní. Přísní, ale spravedliví. I když lidi jsou lidi.
No právě - už jsem zažil arogantní německé policajty (horší zkušenost jak s českýma... :roll: )
Tak ja som zazil germanov na ceste z Berlina so Sergejom ako nejakych SSakov :lol: ale chapem ze kontorolovat musia. Mimochodom ked sme boli teraz v Berline tak tam aj spat ziadna kontrola na hraniciach a na Nemeckej strane asi 2km bola aj rano aj vecer tlupa asi 8mich policajtov a 4aut a cakali neviem na co-nastastie nas ani raz nezastavili.. :lol:

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#75 XENONY

Příspěvek od tnemec »

Jarda S40 píše:Pánové, celé mi to tu připomíná hádky malejch kluků, kdo vejš a čí táta je silnější :roll: Takže jak poznaj dobastlený xenony do světel s čirou optikou? No je to jednoduché. Na těch světlech máte označení DOT, mraky čísel a hlavně vylitej nápis "HR" a "H7". Značka HR znamená dálková halogenová světla a H7 asi tušíte sami co. ;-) Takže pokud máte na světlech toto označení a policista uvidí xenonové světlo /a to i při náhodné silniční kontrole, kterou dělají občanům z východu rádi a často/, máte prostě smolíka. A neukecáte nic, možná vám i zabavěj auto. Potom si můžete postěžovat panu Langrovi, bude mít radost a argumenty k jednání. Ale vám to bude prd platné.
Ale zaujala mě jiná věc - většina aut u nás má xenony dobastlené, oslňují až běda. Je to na úkor bezpečnosti protijedoucích řidičů, to bez debaty. Volvoklubáci maj ve stanovách posilování bezpečnosti sil. provozu - to jen na okraj a zamyšlení. Ale spíše směřuju k tomuto - u nás není policie schopná s tímto faktem vůbec nic udělat. Tito bezohlední bastlířští frajírci potom vyrazej do AU nebo D a tam si to kupodivu nenechávaj líbit a osolej je. Asi jich není málo, proto se i na to evidentně zaměřujou. A některým z vás se nelíbí nezadatelné právo občanů AU nebo D mít na svém území pořádek, které jejich policisti (občany placení a zájem občanů vymáhající) prosazují??? Proboha proč? Já bych rád, abych takovéto nasazení policie zažil i u nás. No a nářky, že bez xenonů někdo nevidí? Tak asi ani nemá mít řidičák. Xenony maj samozřejmě vysokou svítivost, asi 3x větší než H4 nebo H7, ale že by bez nich nešlo v noci jezdit??? No to je tvrzení pro zasmátí. Mimochodem právě pro tu větší svítivost je potřeba, aby byly doplněny automatickým vyrovnáváním sklonu a i tak leckdy na horizontu bliknou velice nepříjemně do očí.


P.S. Ne*erte raději rakouské a německé policajty :lol:
V ideálním světě máš samozřejmě pravdu. Nicméně řeší tady někdo, že na předních dveřích nesmí být fólie s menší jak 80% propustností? Neřeší. Řeší tady někdo, bambilion tuningových úprav a zásahů do bezpečnostně relevantních částí vozidla? Neřeší. Řeší někdo, že má mraky lidí na autě neschválená kola, která mnohem více namáhají nápravy? Neřeší. Řeší tady někdo lidi, kteří mají neschválený výfuk (hluk), vytrhané katy (emise), načipované motory (emise), atd. atp.? Neřeší... tak si myslím, že když si aktivně zvýším bezpečnost perfektně seřízenými xenony, že to zas tak velkej průšvih není. Oslňuje to mírně víc než běžná světla, jezdím proti hodně takovým autům (i 850 a V70 I) a nejsem tím obtěžován. Rozhodně to oslňuje méně než špatně seřízené halogeny. Tak co... až budeme žít v ideálním světě, kde všichni budou dodržovat sebemenší pravidýlko, které bude někde napsáno, bude mi potěšením se přizpůsobit. Do té doby si jedu podle vlastního kodexu, který přihlíží k tomu, co je povoleno (musím si být vědom důsledků svého jednání), ale důležitější je pro mě, abych svými činy pokud možno neobtěžoval okolí. (A vice versa, je-li to povoleno, ale někoho bych tím extrémně prudil, tak to prostě nedělám)
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“