nahrada?

Malé, ale Volvo...

Moderátor: wickey

This topic is 15 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
smarkus
Vůz: S80 3L T6 Executive r.v.04

nahrada?

Příspěvek od smarkus »

vi někdo jestly pasuje z něčeho (typ a model) vzduchovy a olejovy filtr na 460 s motorem b18fp ? Nebo nějakej internetovej obchod kde se to da koupit?

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

Já mám Volvo 460 r. 95, motor B 18 U 1,8 i, 66 KW. ¨Je to motor z renaultu např. R 19. Tvůj by měl být asi podobný či stejný, seženeš v každém prodejně autopříslušenství. jinak Volvu zdar a renaultu zvlášť :lol:

Zeb

Re: nahrada?

Příspěvek od Zeb »

smarkus píše:vi někdo jestly pasuje z něčeho (typ a model) vzduchovy a olejovy filtr na 460 s motorem b18fp ? Nebo nějakej internetovej obchod kde se to da koupit?
Jak psal Jarda, dá se to sehnat skoro v každý prodejně autodílů a v každý by měly bejt schopný to objednat třeba od Framu. Já kupuju olejovej filtr v Temposervisu a dost často ho maj i skladem (a to ten muj motor neni nijak běžnej) a vzduchovej filtr mam permanentní sportovní, kterej se vždycky jen vypere.

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

Jaký máš zkušenosti s tím pracím filtrem? Viděl jsem a cena mi přišla dost velká, ale co filtrování a je to poznat na výkonu? Dík za odpověď.

Zeb

Příspěvek od Zeb »

Jarda S40 píše:Jaký máš zkušenosti s tím pracím filtrem? Viděl jsem a cena mi přišla dost velká, ale co filtrování a je to poznat na výkonu? Dík za odpověď.
Je to znát na spotřebě - mně klesla tak o 2 dcl, tátovi s Nissanem Almerou 1,4 benzín klesla o 3 dcl. U mně to tolik znát neni, turbo to protlačí ať je tam co je tam, je to znát v těch nízkejch otáčkách do 1800, kdy je to auto o dost živější a turbína mi nabíhá rychlejc. Táta to poznal taky, ne výkonem (to by asi muselo jít jedině na brzdu), ale ten motor má víc chuti do života v nižších otáčkách, buď se zvýšil krouťák, nebo se nějak zlepšil jeho průběh. Oba dva máme jen vzduchový vložky, který jsou dost drahý (cirka 1500-1800 Kč), ale kamarád si koupil přímo hříbek (Honza má stejnej), kterej stál nějakejch 850- Má ho naúpojenej přímo na hadici bez air boxu a je taky naprosto spokojenej. Minulej tejden jel na technickou,. tak tam pro jistotu vrazil zpátky normální papírovej vzducháč a říkal že to bylo jako když za tio auto připojí vozejk.

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

Dík za info a ještě prosím co je to hříbek?

Zeb

Příspěvek od Zeb »

Jarda S40 píše:Dík za info a ještě prosím co je to hříbek?
Hříbek je filtr, kterej se přidělává přímo na hadici sání (vyhodíš airbox). Má to tvar kužele a jak je to napíchnutý přímo na tu hadici sání, připomíná to tvarem hříbek:-) Tušim že Honza někam vkládal někam na fórum fotku, kde měl focenou část svýho motoru, a tam byl krásně vidět. Tyhle filtry prodávaj v každym tuning shopu (http://www.jkdesign.cz, kategorie produktů - motor - kliknout, rozbalí se další menu, sportovní filtry, filtry-univerzální a jsi tam, maji jich tam dost a za velmi slušný ceny).

tomáš

Příspěvek od tomáš »

Kdo spí, může si za to sám...

Ten hříbek - předpokládám, že je i na ropu :?:

travex

Příspěvek od travex »

tomáš píše:Kdo spí, může si za to sám...

jasne, muzes si dat otevrenej filtr i na ropaka (viz Honzova osmpade).

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

LUBOŠ
Vůz: Volva 900/ V70 / V70II / XC90

Příspěvek od LUBOŠ »

travex píše:
tomáš píše:Kdo spí, může si za to sám...

jasne, muzes si dat otevrenej filtr i na ropaka (viz Honzova osmpade).

Jak to je s filtrovatelností vzduchu? Má to stejnou schopnost zachytit mikro nečistoty jak klasika? Už dlouho o tom uvažuji, ale toto mě brzdí.

Zeb

Příspěvek od Zeb »

Honza píše:Aby jste se nemuseli unavovat s hledáním:
[img]http://rstyling.webz.cz/album_pic.php?pic_id=71[/img]
To neni aktuální fotka, že ne? Trošku mi tam chybí to bahno, co na něm máš:-)
To Luboš: Schopnost zachytávat nečistoty by měla bejt stejná jako u klasickýho filtru, ve specifikaci dokonce psali do jakejch mikronů ty nečistoty pochytá, ale tu už si nepamatuju

black hawk

Příspěvek od black hawk »

tento filtr vřele doporučuji.prochází krz něj oproti originál filtru asi tak 2-3 krát větší nečistoty.takže nevim jestli dát přednost o něco nižší spotřebě nebo opotřebení motoru.a je to dokázaný.žádný vejmysli.na výkon motoru nemá vůbec žádný vliv.

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Příspěvek od Honza »

pulpes píše:tento filtr vřele doporučuji.prochází krz něj oproti originál filtru asi tak 2-3 krát větší nečistoty.takže nevim jestli dát přednost o něco nižší spotřebě nebo opotřebení motoru.a je to dokázaný.žádný vejmysli.na výkon motoru nemá vůbec žádný vliv.
A na to jsi přišel jak?

black hawk

zkušenost.to mi věř.kdyby to bylo tak dobrý tak už to tam dávaj z výroby,ale není.něco za něco

Zeb

Příspěvek od Zeb »

pulpes píše:zkušenost.to mi věř.kdyby to bylo tak dobrý tak už to tam dávaj z výroby,ale není.něco za něco
Spíš si myslim, že to tam nedávaj proto, že se ti s tim filtrem v servisu nikdo nebude prát, sušit ho a stříkat olejem. Vzít ho, vyhodit a vrazit tam novej je rychlejší. Navíc se ten prací filtr i rychlejc špiní, než papírovej. Já ho myju po 5 000 a jde z toho vždycky hrozně písku a sajrajtu. I když "Strejda medvěd" na něm má najeto tak 20 000, možná ještě víc a jezdí stále :D

black hawk

ve volvo servisech se při každé prohlídce kontroluje vz.filtr a hlavně čistí filtrbox,takže je to skoro to samé jako když ho pereš.nehledě na to že ten hříbek má hodně lidí takže ho v servisu stejně musí prát.ale s tou velikostí částic je to pravda.jestli najdu ten článek z autobildu tak ho zašlu

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

Ta velikost částic by mě zajímala, asi bude větší. Ale nesouhlasím s výkonem, minimálně lze častěji filtr čistit a tím pádem méně ,,škrtí"motor a z toho plyne větší výkon. Ono je to někdy poznat, když se papírák jenom vyfouká vzduchem. A pokud by hříbek opravdu propouštěl větší částice, tak má zaručeně menší odpor a tím opět větší výkon. Jinak drátený filtr vzduchu měla tuším AVIA a T 603.

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Příspěvek od Honza »

Ta fotka je rok a půl stará.Najeto mám na tom 38 tkm,meju po 5tkm+-,spotřeba šla dolu,výkon nahoru = no problem
This topic is 15 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „300 / 400“