ELEKTROINSTALACE: Porucha ovladače centrálu

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#1 ELEKTROINSTALACE: Porucha ovladače centrálu

Příspěvek od filippek »

Dneska me nechalo Volvo ve stychu. Po navratu z obchodaku neslo dalkou odemknout. Auto mam kratce a klickem neslo odemknout ani u ridice, asi spatnej zamek, zatuhlej, odpojenej nebo neco takoveho. Takze jsem klickem manualne otevrel u spolujezdce. Pak ale spustil alarm. Kupodivu teda nehoukal, ale blikaly vsechny ctyri blinkry.. Zrejme odpojena sirena? No ale tak jsem samo hned vymenil baterku v dalce a nic. Jel jsem teda do volva s blikajicima varovnejma blinkrama a nefunkcni dalkou centralu. Ve Volvu jim pry na diagnostice se vubec nepodarilo vstoupit nejak do toho menu auta. (tak nejak me to rikali, pisu to laicky, snad nekdo rozumite). Coz mi je divny, proc by nedokazali na diagnostice se napichnout na auto. Napada me jen to, ze by to mohlo byt tim spustenym alarmem, ze by to bylo v nejakem modu kdy to nedovoli vstup do my car? No po dvou hodinach ve volvu vykoumali ze to nejspis bude tim ze je u ridice zatuhlej zamek a nechodi (ja tomu neveril, ale budiz). Zamek rozdelali, nerozchodili, ze prej nejde a tak zas zpatky zadelali a doporucili koupit novej, ze je nic jineho nenapada cim by to mohlo byt. Tak jsem jel po trech hodinach dom s blikajicim autem. Jedine pozitivum na tom, ze ac s usklebkem a hodne neradi, nechteli nic platit. Tri hodky prace kdy si tam uctujou pres 700/hod by me docela nastvaly, kdyz nic nevyresili. Doma jsem vzal druhej dalkac a vse ok. Zamknul, alarm prestal, funguje. Tak je mozny ze tohle by ve volvu na diagnostice nezjistili?? A druha vec..proc to pisu sem do oprav.. Napada me ze se nakym zpusobem rozpojil dalkac s autem Lze nejak spojit a jak? Postup? U predchoziho auta bmw e46 se klicek normalne spojil po nejake kombinaci zmacknuti cudliku a otocenim ve spinaci skrince. Je u V40 neco takoveho? Dekuji.
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#2 Dalka central

Příspěvek od Lachtan »

Hele, už se tady něco podobného řešilo, já sám jsem už asi 3x-4x zažil, že jsem někam přijel a DO nemohl:
1) zamknout (nakonec jsem zamknul a odemknul klíčem, po příjezdu domů zase vše fungovalo tak jak má)
2) odemknout (odemkl jsem DO až poté co Herman odjel se svojí 40kou...)

Prostě jsou věci mezi nebem a zemí, který normální smrtelník nechápe....... 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#3 Dalka central

Příspěvek od filippek »

Me ale ten puvodni dalkac porad nefunguje, az kdyz jsem dojel domu, tak to vyresily druhe klice a puvodni dalkac porad nic. Nevi nekdo jestli se teda nejak taky spojuje s autem? Kdyz prece bych dalky ztratil, ve volvu objednal fungl nove, tak to musej prece nejak s mym autem spojit. (presne takhle jsem to mel s bmw-musel jsem koupit novej klicek s dalkou, pak manik sednul do auta, zabouchnul dvere, dal klicek na chvili do spinacky, vytahnul a nakou kombinaci zmacknuti centralu se dalka spojila s autem.) Kiksnout mi ted nekde i druhej..
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#4 Dalka central

Příspěvek od Peťo-goalie »

filippek píše:Me ale ten puvodni dalkac porad nefunguje, az kdyz jsem dojel domu, tak to vyresily druhe klice a puvodni dalkac porad nic. Nevi nekdo jestli se teda nejak taky spojuje s autem? Kdyz prece bych dalky ztratil, ve volvu objednal fungl nove, tak to musej prece nejak s mym autem spojit. (presne takhle jsem to mel s bmw-musel jsem koupit novej klicek s dalkou, pak manik sednul do auta, zabouchnul dvere, dal klicek na chvili do spinacky, vytahnul a nakou kombinaci zmacknuti centralu se dalka spojila s autem.) Kiksnout mi ted nekde i druhej..
Podla mna sa Ti posahal kod na kluci-kt. sa paruje s imobilizerom. Preto Ti nahradny kluc ide a povodny nie
Da sa to riesit-novy kluc Ti naprogramuju priamo vo Volve.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#5 Dalka central

Příspěvek od filippek »

Takze nic takoveho jako u bmw neexistuje? Postup jak si to sam s autem spojit? Tak zas budu muset do volva...ale docela bojim co tam zas vymyslej, kdyz jsem jim rikal jestli se nemohl klicek jen nakym zpusobem odpojit od auta, koukali na me jak na vajicko. Rikam, s bmw jsem resil uplne to same a byla to otazka jedne minuty v bmw a jel jsem domu. Navic i na bmw foru ten postup maj psanej jakou kombinaci zmacknuti to spojit, tak jsem myslel jestli to volvo taky nema takhle jednoduse. Ve volvu me nejak o sikovnosti a o tom, ze by svym autum nejak extra rozumeji, bohuzel v tomto pripade nepresvedcili.
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 54
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Bydliště: teraz dočasne BRUSSEL
Vůz: Volvo V50 2,0D 100kW MY05
Bydliště: Trenčín SLOWAKIA

#6 Dalka central

Příspěvek od moby »

goalie píše: Podla mna sa Ti posahal kod na kluci-kt. sa paruje s imobilizerom. Preto Ti nahradny kluc ide a povodny nie
Da sa to riesit-novy kluc Ti naprogramuju priamo vo Volve.
osobne si to nemyslim...keby to bolo tak ako vravis, v prvom rade by neslo nastartovat, lebo by IMB nenacital spravny kod. presne tento problem som mal aj ja. preprogramovali mi kluce a hotovo...ale tu by som povedal, ze je chyba v DO...mohlo sa stat, ze s nim niekde buchol alebo nejak inak mechanicky poskodil. mimochodom, neviem aky tam mas alarm, ale mne sa uz stalo, ze normalne som auto odomkol, piplo/bliklo, sadol nastartoval a asi po 150 m jazdy sa spustil alarm. zastal som vypol motor, zamkol, odomkol a akonahle som strcil kluc do spinacky a otocil do polohy II hned sa spustil alarm. proste sa nejakým sposobom sam od seba dostal do pohotovostneho rezimu. stacilo strcit kluc, otocit do polohy II a ked sa spustil alarm tak na DO stlacit na 3sec tlacidlo zamykania. auto prestal revat , trikrát píplo a vsetko bolo OK. ja tam mam ale alarm dorabany nie je origo.
okrem toho ma este napadla jedna vec...znamy ma focusa a na DO mu klakla baterka. isiel kupit druhu, no po vymene baterky vsak takisto nic nefungovalo. musel domov pre druhy kluc, odomkol, sadol do auta a letel do fordu. tam mu povedali, ze vraj pri vymene baterky v DO musi byt pri aute aby si DO nacitalo z auta kod. ak sa tak nestane do urcitej doby, nieco sa zablokuje. neviem ako mu to vo forde vyriesili ale uz to ma vsetko OK. mozno toto je presne tvoj problem ;-)
_________________
V50 2,0 D4204T 100kW, M6 ´05
V40 1,8 B4184S 85 kW, man. ´98
VW Golf 17 CK 1,6D ...bolo..a bolo dooost dobreee auti

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#7 Dalka central

Příspěvek od filippek »

Klice mi nespadly, celou dobu byly v kapse. Uz me i napadlo jestli jsem nemel v kapse treba neco magnetickeho...ale to je asi blbost. A myslim si ze prvorady problem nevzniknul ani tim, ze by dosly baterky v dalce. V druhe dalce mam baterky slabsi a tak nekdy musim odemykat nadvakrat, nebo nereagujou z vetsi dalky. Tamten central mel baterky do te doby dobre, odemykal za kazde situace napoprve. Ale i tak me napadla v prvni rade vymena bat. Kazdopadne zitra jedu zas do volva, tak snad mi to nejak spojej a bude to ok. Dam vedet.
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 91
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Železný Brod

#8 Dalka central

Příspěvek od filippek »

Tak ve volvu najednou klicek spojili bez problemu. Tak predpokladam ze predtim jim to nedovolilo kvuli spustenemu alarmu. Ale to ze si stim nejak neumej poradit i kdyz je spustenej alarm..no nevim... A mimochodem, cena 309 Kc. To me pobavili. Trvalo jim to tak pet minut max. V BMW kdyz mi spojovali klicek s autem se divili za co chci platit, kdyz to jen spojili. Jindy mii zadara i mazali chybu (nactena chyba airbagu). Ve volvu maj asi holt k zakaznikovi jinej vztah..co si draho nezaplati, to neni. Trochu zklamani, dat za takovou prkotinu na pet minut tri kilca, ale mohlo to dopadnout hur a poblaznit mi i fungujici klicek, takze dobry 8)
_________________
V40 T4 1,9T 147kw r.v.98 zelená

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#9 Dalka central

Příspěvek od Lachtan »

Záleží v jakém Volvoservisu

btw - doplň si rok výroby, nějak mi to v této debatě chybělo..... ;-)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 266
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Hradec Králové

#10 Dalka central

Příspěvek od killer »

filippek píše:Tak ve volvu najednou klicek spojili bez problemu. Tak predpokladam ze predtim jim to nedovolilo kvuli spustenemu alarmu. Ale to ze si stim nejak neumej poradit i kdyz je spustenej alarm..no nevim... A mimochodem, cena 309 Kc. To me pobavili. Trvalo jim to tak pet minut max. V BMW kdyz mi spojovali klicek s autem se divili za co chci platit, kdyz to jen spojili. Jindy mii zadara i mazali chybu (nactena chyba airbagu). Ve volvu maj asi holt k zakaznikovi jinej vztah..co si draho nezaplati, to neni. Trochu zklamani, dat za takovou prkotinu na pet minut tri kilca, ale mohlo to dopadnout hur a poblaznit mi i fungujici klicek, takze dobry 8)
no kdysi se platilo pres 500Kc tak aspon trosku zlevnili :D
_________________
killer
Bude: Volvo ???
Provizorne: Volkswagen Golf, Das Auto :-).
Bylo: Volvo S60 2,4 103kW/140Hp + LPG Elpigaz, r.v.2001, manual, Platinum Green
Bylo: Volvo 440Turbo 1,7 88kW/120Hp, r.v. 1991, manual, zelena metaliza

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 8
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V70III, D5

#11 Dalka central

Příspěvek od Norek »

Tipuju, že k rozpojení dálkového ovládání a auta došlo díky několikanásobnému zmačknutí tlačítka mimo dosah auta. Plovoucí kód funguje tak, že s každým zamknutím nebo odemknutím se přenastaví kód o předem definovanou hodnotu, jenže když jste mimo dosah a hrajete si s ovadačem, tak kód "uplave" o několik kombinací jinam, kde už to auto nemůže očekávat. Nevím kolik posunutí kódu dokáže přijímač centrálního zamykání tolerovat, ale desetkrát bych to nezkoušel.
Na Fiatu (neoriginální dálkáč od fy Flajzar) jsem to párkrát zažil, tam stačilo stisknout současně tlačítka na zamykání a odemykání na cca 5 sekund a bylo po problému (proběhl jakýsi restart).
_________________
V70 III D5 136kW - ještě nevím
V70 II 2,5TDi 103kW - zatím nejlepší
850 2,5i 20V Estate - bylo lepší
460 1,8i - bylo dobré

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 528
Registrován: 16 roků 5 měsíců
Vůz: V50 D5, 2008, 132KW, 360Nm
Bydliště: Hradec Králové

#12 Dalka central

Příspěvek od jogin3 »

To samy se me stalo, kdyz me rupla pojistka , pri montazi radia, neslo osvetleni a central. Vymenil sem pojistku, vse zacalo fungovat, ale neslo me dalkove otevrit a zavrit auto, tak sem drzel asi 5s zamknuti a ono to zamklo, pak to zase neslo odemknout tak sem drzel dyl odemknuti a nakonec se to odemklo, pote vse zacalo fungovat normalne.
_________________
Byla V50 D5, 2008, Momentum 132KW (D5244T8), nádherný auto.
Byla S60 2.3 T5 , R5 20V ,(B5234T3) 184Kw, vyborna vybava a luxus.
Byla V40 2.0T rk.v. 1999 (B4204T) , kuze, vyhrev, aut.klima
GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 18
Registrován: 12 roků 5 měsíců

#13 ELEKTROINSTALACE: Porucha ovladače centrálu

Příspěvek od bart1806 »

Zdarec,nechci zakladat nove tema,nic jsem nenase a tak pisu sem.Vcera jsem nemohl zamknout auto dalkacem,po sermovani kolem okna se to povedlo.Doma jsem rozdelal dalkac skocil do kramu,koupil baterii a uz to odemknu a zamknu ,ale vzdy na potreti.Tri krat zmacknu odemknout auto se odemkne ,tri krat zamknout zamkne se.Navic musim byt u auta tak na tri metry,pred tim klidne 20 metru.Chtel bych to poresit nevite co s tim.Diky za odpovedi.
_________________
VOLVO V70 II,2,4D,r.v 2003
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“