Plave???

Moderátor: wickey

This topic is 8 years a 4 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Marek
Vůz: Škoda SuperB 1.8T Elegance

Re: Plave???

Příspěvek od Marek »

Ja mám V40 , T4 , podvozek orig. Dynamik , 205-50-16 Michelin a o 1cm rozsirene napravy a nemuzu si stezovat...

Ideálně tvrdé i tuhé.Mám rád sportovnější chování vozu...

moby
Vůz: Volvo V50 2,0D 100kW MY05

Příspěvek od moby »

neda mi to aby som sa nezapojil do tejto debaty...na nete som našiel super články o podvozku, nastavení heometrie a vlastnostiach jednotlivých prvkov nápravy, ich funkcia a samozrejme aj príznaky poškodenia, či zlého správania sa vozu pri použití nesprávneho ND obzvlášť pri tunení...
tu je odkaz :arrow: http://www.atmag.sk/clanky/encyklopedia ... 76d0baffa9

je nutne sa ale zaregistrovat, inak sa k tým článkom nedostanete...ale stojí to fakt za to ;-) :palec:
články:
PODVOZKY všeobecne
PODVOZKY všeobecne -2.časť
Športové podvozky automobilov - Tlmiče pruženia a skrutné stabilizátory
Športové podvozky automobilov - Rozchod kolies a geometria

Marek
Vůz: Škoda SuperB 1.8T Elegance

Příspěvek od Marek »

Neco podobneho,i kdyz ne tak rozsahle lze najit na ceskych strankach :
http://www.tuning.cz/rubric/06/zakulisi-techniky/1/

To kdyby se nekomu nechtelo registrovat,nebo neumel slovensky :oops:

mirda79

Příspěvek od mirda79 »

Dobrý večer, dovolil bych si oživit toto téma. Mám podobný problém s nestabilitou podovzku na mé V40 jako psal na začátku koch.

Volvík mi jakoby ujíždí pod rukama. Při jízdě rovně je to jakoby se mnou mával boční nárazový vítr. Jakákoliv kolej, jakákoliv díra mi s celým autem hne do strany - podobně jakobych měl prázdné gumy, nebo jel po blátě a lítal v něm sem tam, nebo takový podobný pocit. Nerovnosti na silnici mi doslova hýbou volantem tak jak kola neronost kopírují, i když volant pevně držím. Při nájezdu do zatáčky mám pocit jakoby nechtěl zatočit, jakoby byly vymleté čepy, pak najednou zabere a má tendenci zase k přetáčení. Ale jakmile chytí do zatáčky správnou stopu, tak už zase sedí dobře, než vracím volant do rovné polohy. Dříve se to auto takto nechovalo, dříve sedělo za všech okolností jako přibyté.
Nezažil jste někdo něco podobného a nenašel řešení? Já už vyzkoušel následující:
1) kontrola podvozku a řízení ve Volvu (2x) a na STK OK
2) rok staré tlumiče - kontroloa ve Volvu OK - tlumiče jsou tedy druhovýroba Monroe, tady mám trošku pochybnosti, i když kontrola dopadla OK
3) geometrie ve Volvu - na ca 1500 km se problém ztratil a auto se chovalo bezvadně jako dřív. Po 1500 km je problém zpět

Další doplňující informace - kola "17" předepsané rozměry - pneu Uniroyal Rainsport 2
Při stání a otáční volantem mám pocit, že se mi volant klepe (možná jen subjektivní pocit). Při dotočení volantu na doraz vydává servo "zajímavé" zvuky a má tendenci mi tlačit volant zpět (možná normální, protože normálně se volant má sám vracet, ale já mám pocit, že se tlačí zpět až moc, protože už ze zoufalství hledám sebemenší příčinu problémů)

Ještě mám v plánu vyměnit gumy, ale pokud to nepomůže, tak už opravdu nevím.

Rychlik

Příspěvek od Rychlik »

Ja bych mozna videl problem v tech 17". Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze je znacnej rozdil mezi 15 a 16kama v jizdnim projevu auta. 16" daleko lip drzi primej smer, ale na druhou stranu jsou citlivejsi na prejezdy nerovnosti a take pri parkovani je citit vetsi odpor volantu (neklepe se, ale jde zkratka vic ztuha). Se 17" nemam zkusenosti, ale to co popisujes by nima mohlo bejt zpusobeny...

mirda79

Příspěvek od mirda79 »

omlouvám se, mám 16 kola. 17 je jen má tajná touha :-D

Díky za názor, nicméně kola mám pořád stejné a dříve se to auto s těmi samými koly chovalo bezproblémově. Leda, že by se sešlo více ovlivňujících faktorů najednou.

Ještě doplním - mám verzi Sport, takže tvrdší podvozek.
Při jízdě po nerovnostech mi také uskakuje zadek. Po seřízení geometrie zadek těch 1500 km držel.
This topic is 8 years a 4 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“