Plave???

Moderátor: wickey

This topic is 8 years a 3 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
koch
Vůz: Volvo S60 2.4T

Re: Plave???

Příspěvek od koch »

souvislosti snad na nejakem srazu...

Lachtan
Moderátor

Příspěvek od Lachtan »

Koneckonců do Hlučína to nemáš daleko........ ;-)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)______ (r.v. 2005)

koch

Příspěvek od koch »

ja vim...
snad na sebe nekdy narazime...
nemam tu totiz z kym :pij:

libre
Vůz: V40, 2.0i B4204S2, r.v.99, manuál

Příspěvek od libre »

Moje čtyřicítka plavala zatím jednou, když jsem jel na sraz na Seči. Přece jen déšť a kaluže v kolejích udělaly své. Potvrdí Jarek Křižan, který jel za mnou. :)

MIKA
Vůz: V40 2.0 16V TURBO 1998 black

Příspěvek od MIKA »

když porovnám V40 s předchozím autem což byla LAGUNA, tak 40-tka sedí jak přibitá. Ten Francouz měl podvozek jako bláto, sice pohodlný, ale sportovnější jízdní vlastnosti úplně na "RENOLT". Vyjeté koleje se se mnou praly o volant. Něco takového teď vůbec neznám a užívám si přesného řízení V40-tky. Pneu mám 205/55/15 a hustím všechny na 2,4

prokous

Příspěvek od prokous »

Podívejte se na klasické recenze... Samozřejmě že pokud nemáte na S/V 40 sportovní podvozek, tak trochu plave. Říká se tomu "necitlivé řízení" nebo taky "nepřesné řízení". Zvulgarizovaně řečeno prostě můžete jen odhadovat, kam při otočení volantem pojede, není to rtuťovitý auto. Třeba ve srovnání s řízením FFocusu, vrcholu podvozku ve třídě, nemá šanci. Prostě je třeba víc točit volantem, kterej reaguje jemně, ale málo. Nic si nenamlouvejte, S/V 40 je dobrá kára, ale prostě není dělaná na sport, nýbrž na pohodlí.

koch

Příspěvek od koch »

zarytym 40tkarum to s tim nepresnym rizenim nejde vysvetlit... oni si mysli ze to tak ma byt asi... tento problem u 40 je...

jogin3
Vůz: V50 D5, 2008, 132KW, 360Nm

Příspěvek od jogin3 »

No , me to ani nevadi, nakej podelanej Ford, me muze tak maximalne vlist do riti :mrgreen: . volvo je THE BEST CAR a me je jedno jestli plave nebo ne. Ja sem mel P306 malicky 3dvirko, je jasny , ze to drzelo lip, ale neni to o moc horsi, kdyz tomu prilozim ze to mam kombika, pak parada. Jde o zvyk a hlavne o zkusenosti ridice, kterej musi vedet do predu co si stim autem muze dovolit, ja to treba jeste nevim, takze se snazim jezdit normalne a opatrne. Pozoruji jen to, ze do zatacky musim vice tocit volantem a auto se na tehlech zimakach co mam trochu vice naklani. Takze zatacky zatim prejizdim jen v mensi rychlosti pac ve vetsi uz auto sice drzi smer, ale dost se nakloni, uvidim jak to bude na letnich, tohle me delal i P306 akorat v mensim meritku, rozdil mezi zimakam a letnima tam byl a myslim, ze i bude.

Kazdopadne sedel sem asi v 20autech, i znacky Mercedes a BMW z toho Volvo je nejpohodlenejsi a nemluvim o cene a desingnu pac sezente si peknyho Mercedesa nebo Bmw za 140 000Kc ve vybave co mam, dale ,Volvo ma bezmala nejlepsi testy v narozvkach(na svoji dobu nejlepsi) i interier vyhral oceneni za nejmene skodlivi, vuci zdravi pri vizarovani nakych latek. (uz si nepamatuju jaky latky, ze se to testovali)

Takze, kazdy auto ma sve pro a proti. U me volvo zvitezilo svym spracovanim, komfortem,vybavou, bezpecnosti, jak celkove vypada, ale nesklame ani pri sportovni jizde. U sportaka zase nebude ten komfort a Volvo myslim ma od obojiho trochu a je i dobre rozdeleny, sou i auta co zase to maji meky az moc nebo tvrdy az moc ,na to jak vypadaji.
GALERIE

prokous

Příspěvek od prokous »

Já jsem si taky vybral V40 proto, jaké je, a nebudu ho měnit. Výhody jsi shrnul přesně, proto to auto už rok mám a dokud pojede, tak to má u mě jistý. :palec: Samozřejmě, že na to řízení je snadné si zvyknout a nedělá problémy. Ale pokud chce někdo reálně vědět, jaká je obecně charakteristika řízení tohohle auta, tak prostě platí, že je míň citlivý. Neříkám ale, že je to vada. :)

koch

Příspěvek od koch »

no vidite stacilo se o tom plavani jednou zminit v uplne jinem topicu a rozpoutalo se toto peklo... jako kdyz pichnes do vosiho hnizda...
v40 mam taky a jeste hodne dlouho v rodine ostane... je to dobry vuz...

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

Pánově Prokous a Koch - plavání auta je v motoristické mluvě prostě auto, které nedrží stopu, nejede rovně a ustřeluje mu za jízdy po rovině zadek tu na onu a tu na druhou stranu. Pokud vám toto vaše 40-ky dělaj, tak utíkejte do servisu a dejte si je do pořádku. A ukažte jim co to dělá a nedejte se odbýt, že máte vše O.K. Moje a ani žádná z jiných, se kterými jsem měl možnost jet to nedělá.
Pokud budeme srovnávat "citlivost volantu" (což je termín kterej se nedá nijak objektivně definovat a je ryze subjektivní) mohu souhlasit, že nemá tak citlivé řízení jako sportovní auto. Za to se taky nevydává. Má však určitě sportovnější podvozek než 850 a tudíž si myslím i než S/V70 a jejich klony. Pokud někdo nemůže říct, kam jeho auto po natočení volantu pojede, tak snad ať ani raději nejezdí :roll: Já to teda vím u 40-ky naprosto přesně. Navíc mám možnost srovnávat s fokusem I. generace (což je jedině srovnávatelné vzhledem k roku vývoje obou) a opět mám silný pocit, že 40-ka má podvozek daleko lepší.
Jo a na "klasické recenze" kašlu, neb je to zvětšiny snůška blbejch keců procpaná výrazy jako "zdrcující akcelerace" nebo "soupeře zcela deklasující brzdy". Pokud by někdo chtěl srovnávat, pak jedině stopky, uzavřenej okruh a měřit a měřit. To ostatní jsou kecy novinářů závislé na inzerci a ochotě prodejců k půjčování aut.
Navíc tu mícháte dvě věci dohromady, podle jednoho to plave ve srování s S60, podle druhého to je "málo přesné a sportovní". Dovoluji si pochybovat vzhledem k určení S60, že by byla sportovnější a měla tvrdší podvozek a řízení.

jiříczech
Vůz: V40 4184S 1.8i 98

Příspěvek od jiříczech »

Jardo..plně s tebou souhlasím.Myslím,že jsi vše vystihl v několika málo větách a to je dobře. :palec:

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

jiříczech píše:Jardo..plně s tebou souhlasím.Myslím,že jsi vše vystihl v několika málo větách a to je dobře. :palec:
málo větách ?:lol: Mě to přijde jako mluvnické cvičení ;-) Jsem rád, že jen mě :lol:

koch

Příspěvek od koch »

koch píše:jo jo to jsem psal ja... definoval jsem to jako plavani, jinak to definovat neumim... bylo to uz davneji ale myslim ze jsem o tom taky cetl tady na foru... rozhodne tim nemyslim stabilitu v zatackach... spis jako plavani pri rizeni... volant je strasne citlivy a jako kdyby nedrzel stopu... napriklad vyjete koleje si s tim hrajou jako s hadrovou panenkou... kdyz s tim za jizdy tocim tak jako kdyby ten volant nekladl zadnej odpor... je to divne definovat ale neco mi na tom nesedi... jinak s rizenim nic nemam, zadne tahani, na rovne ceste pustim volant tak jede rovne jak pravitko...
nahore je prvni muj prispevek v teto diskusi kde vysvetluji jake plavani to mam vlastne na mysli... kdyby jste pozorne cetli tak tu nevznikne tato nesmyselna debata o podvozku jako takovem, srovnavani s focusem a drzeni v zatackach a nevim o cem vsem jeste...
hluboce se vam vsem omlouvam za to ze neumim terminus technicus definovat citlivost rizeni v40...
cele to zacalo mym nevinnym SUBJEKTIVNIM srovnanim s60tky a v40 v uplne jinem topicu...
a taky nevim co tu stale spletate s temi sportovnimi autami... vy snad povazujete v40 za sportovni auto? nenechte se vysmat...

Pavel-K

Příspěvek od Pavel-K »

A proč ne? Klidně se mi vysměj.
S-V 40 má podvozek podle mého názoru ještě lepší ne ž Focus I, II. (souhlasím s Jardou-40) A to myslím hovoří za vše. Závěrem, 40 rozhodně nemají sklon k žádnému plavání a řízení je naprosto odpovídající jejich třídě, tudíž dostatečně přesné, dostatečně citlivé. Pokud to u někoho tak není tak šupky dupky do servisu (do dobrého servisu. Pozn. Značkový servis, nerovná se automaticky dobrý servis).Howg.

Peťo-goalie

Příspěvek od Peťo-goalie »

Jarda S40 píše:Pánově Prokous a Koch - plavání auta je v motoristické mluvě prostě auto, které nedrží stopu, nejede rovně a ustřeluje mu za jízdy po rovině zadek tu na onu a tu na druhou stranu. Pokud vám toto vaše 40-ky dělaj, tak utíkejte do servisu a dejte si je do pořádku.......................a tvrdší podvozek a řízení.
Uplne so vsetkym suhlasim perfektne si to vystihol :palec: inak ja neviem ked sa Vam nepaci V40 predajte ju a kupte nieco co "neplave"

koch

Příspěvek od koch »

ja uz fakt nevim... bud si prectete celou tu diskusi, z me strany je tam jasne napsano vse, dejte si to nejak logicky dokopy tak az v tom mate prehled anebo bezte do r.ti uz...

jiříczech

Příspěvek od jiříczech »

No tak chlape,neházej nás do ř.ti!!!!Toto fórum není o neslušných termínech,je pouze o názorech ale hlavně o radách a zkušenostech všech dobrých lidí a srdcem Volvíčků. :palec: Vem rozum do hrsti a zkus opravdu vzít to nejlepší ...ahojky :pij: Jiříczech

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Příspěvek od Honza »

koch píše: anebo bezte do r.ti uz...
Takže za prví zklidni hormony.
A za druhý , nějak jsem to moc nesledoval až nyní.
Napsal jsi toto:
cituji:volant je strasne citlivy a jako kdyby nedrzel stopu... napriklad vyjete koleje si s tim hrajou jako s hadrovou panenkou...
Běžná věc na českejch silnicích a můžu tě ujistit že toto zamele i se mnou a to mám s kombajnem běžně 1700+ kg, kolik má 40 nevim
cituji: kdyz s tim za jizdy tocim tak jako kdyby ten volant nekladl zadnej odpor..
Tady bych viděl že je silnější posilovač (asi jsi zvyklej z nějaký šáde 120) , takže pokud jde ubrat na tlaku posilovače tak ubrat. Pokud ne tak vem nůž a přeřízni hadice od posilovače a budeš mít citu ve volantu požehnaně. :lol: :lol: :lol:

jiříczech

Příspěvek od jiříczech »

Honzo,to je dobrý...... :tlesk:

koch

Příspěvek od koch »

honzo me hormony jsou klidne... spis mam pocit ze cela komunita v40 je nejaka dotknuta, jakobych nedejboze uderil na nejake velmi citlive misto, jako kdyz strcis klackem do vosiho hnizda...

Pavel-K

Příspěvek od Pavel-K »

To Koch: Myslím, že už to trošku přeháníš...... Téma je "Plave". Pokud už nemáš co říct, tak nic neříkej. A na výlevy typu nenechte se vysmát, běžte do ř.... apod. tady fakt není nikdo zvědavý. Pěkný večer.

koch

Příspěvek od koch »

moment ja jsem toto tema nezalozil... skutecne kdyz do tohoto tematu chce nekdo prispivat, mel by si ho precist cely a dat si souvislosti logicky dohromady... toto tema zalozil nekdo uplne jiny jako reakci na muj prispevek uplne nekde jinde kde jsem SUBJEKTIVNE porovnaval jizdni vlastnosti s jinym vozem... taky jsem hned v prvnim mojem prispevku v tomto topicu vyjadril k tomu ze slovo plave jsem pouzil trosku nevhodne a taky jsem se omluvil za nevhodne pouziti tohoto terminu (plave)...

koch

Příspěvek od koch »

Pavel-K píše:To Koch: Myslím, že už to trošku přeháníš...... Téma je "Plave". Pokud už nemáš co říct, tak nic neříkej. A na výlevy typu nenechte se vysmát, běžte do ř.... apod. tady fakt není nikdo zvědavý. Pěkný večer.
pavle kde zmizlo to o tom jak jsem zalozil toto tema?

Pavel-K

Příspěvek od Pavel-K »

Vím, žes téma nezaložil, hned jsem se opravil, sorry.
This topic is 8 years a 3 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“