Ventilátor - já z toho spadnu!!

Kategorie věnovaná dvojkám

Moderátor: wickey

This topic is 12 years a 8 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Staňa H.

Ventilátor - já z toho spadnu!!

Příspěvek od Staňa H. »

Už delší dobu se stávalo, že ventilátor začal z ničeho nic (hlavně ráno) chrmlat, spíš hlasitě vrčet za každých otáček. Dneska se ale přestal točit. Po 10ti minutách se trochu začal jakože točit, ale chrmlání bylo úplně jiné, jakoby oznamoval, že dosloužil. A taky jako bych cítil malilinko něco spáleného. Je možné, že je motor ventilátoru spálený? Palubní desku jsem rozkuchal a vidím vzadu takové kulaté s malýma lopatkama a vypadá to, že je to nasazené na jakémsi malém motorku.
Jo a jen tak jsem zkusil tam dát novou pojistku (je to třetí od shora) no a když jsem dal ventilátor na trojku (samozřejmě se netočil) tak pojistka začala svítit a já (blbec) jsem na ni dal prst a rupla.
Taky když jsem si svítil světlem nahoře na střeše a zapl jsem ventilátor, tak se zdálo, jakoby to ubralo na "světle". Podle mě tam proud teče, ale ventilátor je zadřený.

Jak to opravit? Jezdit bez tepla to se nedá :ryma:

Kdo vyřeší tento problém tak má flašku vína (kvalitního) :idea:

Drtic
Vůz: XC70 B5244T3 '02

Re: Ventilátor - já z toho spadnu!!

Příspěvek od Drtic »

Spis bude spalena ta civka a budes tam mit nekde svod, kdyz to bere takovejhle proud...v tom pripade ti nezbyde, nez bud se pokusit previnout civku ( nevim, jak moc to jde u dvojky rozebrat) a nebo se podivat po vrakaci po starsim a nebo treba u Kucery po novym..
Volvo 244, B19A, 1983 - v renovaci

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

Jak říká Drtič by postupoval normální řidič, tobě doporučuju se konečně spojit se Standou a pohovořit. Jinak v Praze bude něco určitě mít Adam. Možná ho mám i já, ale já bych si ho rád nechal. Jo a táta od Dejfa by taky měl mít nějakej.

Staňa H.

Příspěvek od Staňa H. »

Drtic píše:Spis bude spalena ta civka a budes tam mit nekde svod, kdyz to bere takovejhle proud...v tom pripade ti nezbyde, nez bud se pokusit previnout civku ( nevim, jak moc to jde u dvojky rozebrat) a nebo se podivat po vrakaci po starsim a nebo treba u Kucery po novym..
Ok takže vítám nabídky na ten proklatý motorek. (Kučeru neznám)
A nechci žádný rezavý shit z vrakáče co mi pojede týden.
:neutral:

Drtic
Vůz: XC70 B5244T3 '02

Příspěvek od Drtic »

Staňa H. píše: Ok takže vítám nabídky na ten proklatý motorek. (Kučeru neznám)
A nechci žádný rezavý shit z vrakáče co mi pojede týden.
:neutral:
p. Kucera: http://www.saabtuning.cz - dovozce dilu na Volvo, vetsinou vyrazne levnejsich, nezli originalni dily.
ad vrakac: No, asi bych se smiril s tim, ze kdyz mas holt auto z roku 88, nekdy ti nezbyde jina moznost, nez dil z vrakace. Jestli koupis rezavej shit, nebo funkcni dil - to uz je jenom na tobe, musis samozrejme vedet, co kupujes
Volvo 244, B19A, 1983 - v renovaci

Staňa H.

Příspěvek od Staňa H. »

No tak jsem si sehnal od martinaopela jiný z jiné dvojky (vč. té "krabice, v čem je zašrubovaný", tak snad mi to dnes poslal a zřejmě se v tom budu o víkendu kuchat :prace:
A pokusím se nějak obnovit ten původní a vyčistit to těleso v čem je, takže bych to pak mohl eventuelně nějakomu nabídnout. :idea:

Fery
Vůz: Volva

Příspěvek od Fery »

Staňa H. píše:A pokusím se nějak obnovit ten původní a vyčistit to těleso v čem je, takže bych to pak mohl eventuelně nějakomu nabídnout. :idea:
Já osobně bych si ho po úspěšné opravě nechal ve skládku, protože dobrých dílů není nikdy dost ...

Staňa H.

Příspěvek od Staňa H. »

Fery píše:
Staňa H. píše:A pokusím se nějak obnovit ten původní a vyčistit to těleso v čem je, takže bych to pak mohl eventuelně nějakomu nabídnout. :idea:
Já osobně bych si ho po úspěšné opravě nechal ve skládku, protože dobrých dílů není nikdy dost ...
Tak, už jsem to vyměnil. Postup zde http://www.svedsketanky.cz/opravy2xx_vy ... eniku.html

rozcos

Příspěvek od rozcos »

Tak to jsem potřeboval - návod jak na to.. díky moc! i když nevim nevim, jestli do toho půjdu sám..jak dlouho ti to trvalo? a proč není možné vyměnit jenom motorek? Díky R.

Staňa H.

Příspěvek od Staňa H. »

rozcos píše:Tak to jsem potřeboval - návod jak na to.. díky moc! i když nevim nevim, jestli do toho půjdu sám..jak dlouho ti to trvalo? a proč není možné vyměnit jenom motorek? Díky R.
Trvalo mi to cca 11 hodin s menšíma přestávkama. Jenom motorek vydělat nejde, protože po motorek se dostaneš až rozloupneš to plastové "médium". Zvládl bys to sám, ale opravdu je lepší si psát kam který šroubek a drát patří, jinak se s tím nedomluvíš. Taky jsem měl dost poškrábané prsty od těch hran. A ještě je oříšek s tím vracením lanek - dnes to doplním na ten web. Teda doufám, mám jet k dědovi a tam bych to nafotil u toho starého tělesa, protože to je sice prkotina, ale když nevíš jak na ni tak se dál nedostaneš.
A pokud se do toho teda pustíš, měj v záloze moje číslo 776 074 114. (po svátcích volat až po 4. hodině)
:prace:
Staňa H.

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

rozcos píše:Tak to jsem potřeboval - návod jak na to.. díky moc! i když nevim nevim, jestli do toho půjdu sám..jak dlouho ti to trvalo? a proč není možné vyměnit jenom motorek? Díky R.
Samo že jde vyměnit jen motorek ,ale je to nějaká práce navíc.

Staňa H.

Příspěvek od Staňa H. »

martinopel píše:
Samo že jde vyměnit jen motorek ,ale je to nějaká práce navíc.
No ale vymontování celého média se nevyhneš. A jestli jo tak bys to musel drasticky řezat přímo v autě a to si nedokážu představit.

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

Staňa H. píše:
martinopel píše: Samo že jde vyměnit jen motorek ,ale je to nějaká práce navíc.
No ale vymontování celého média se nevyhneš. A jestli jo tak bys to musel drasticky řezat přímo v autě a to si nedokážu představit.
Bez demontáže to nejde

Staňa H.

Příspěvek od Staňa H. »

martinopel píše: Bez demontáže to nejde
No vidíš, jak si rozumíme :mrgreen:

maxwell
Vůz: Volvo 343 DL 2.0i + LPG, Limuz. - 116 HP

Příspěvek od maxwell »

Pane na nebi... :shock:

Zaplať pánbuh že mám 300vku, tam je ventilátor u motoru, výměna by se dala udělat tak za 10-15 minut i nezkušeným člověkem (pokuď tedy nemá obě ruce levý,z volše a ještě dozadu :lol: ).
Je: Ford Mondeo 1.8 SCi 130Hp r. v2004 Mk. 3

To že nemám Volvo neznamená, že ho už mít nebudu ;)
VOLVO CAR IS DAF BORN

rozcos

Příspěvek od rozcos »

tak jsem nad tim premejslel...to nezvladnu :shock: ..zkusim se zeptat v T6R, ale nevim nevim jestli se jim do toho bude chtit..

Pavel V

Příspěvek od Pavel V »

rozcos píše:tak jsem nad tim premejslel...to nezvladnu :shock: ..zkusim se zeptat v T6R, ale nevim nevim jestli se jim do toho bude chtit..
No když jim tam zaplatíš :lol:
This topic is 12 years a 8 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „200 - opravy“