Jak rozebrat větrák z 850?

850 a novější modely řad C/S/V/XC

Moderátor: wickey

This topic is 12 years a 8 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Honza Č

Jak rozebrat větrák z 850?

Příspěvek od Honza Č »

Zdravím všechny, dnes jsem demontoval větrák z mého V850 protože už nějáký čas pískal. Mám tři dotazy, tak předem díky za připomínky a rady.

1. Jak větrák rozebrat aby se mohl vyčistit, promazat, vyměnit uhlíky atd. Větrák působí dost kompaktně a nechtěl bych používat zbytečně násilí.
2. Větrák jde dost ztuha, i když s ním silně zatočím sotva oběhne jednu otáčku. Motorek s ním měl asi dost práce. Mohla by toto být příčina toho že
se větrák občas ( asi 1 x z 20 ) vůbec nerozběhl a rozblikaly se obě kontrolky u klimy? Možná se tak auto bránilo zničení motorku větráku jeho
přetížením.
3. Po sundání krytu nad nohama spolujezdce na mě vypadly tyto dva dráty ( viz foto ). Oba mají šroubovací spojky a vedou souběžne po pravé auta
někam nahoru k palubovce. Netušíte někdo od čeho by mohli být?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PecaTu

Re: Jak rozebrat větrák z 850?

Příspěvek od PecaTu »

Jestli se nepletu tak takřka stejný ventilátor mám ve své V70 a byl jsem ho nucen v týdnu také vyndat a rozebrat.Takže jestli je to stejné tak nahoře jak je ten šroubek tak ten povol a sundej ten plast,pod plastem uš bude samotnej motorek dá se docela jednoduše rozebrat,ten obal ve kterím je,je na více místech naříznutej a ohnutej tak to kleštěma zmačkej naspět a vyndáš vrchní plech podním uš je takovej vehement(nevím jak se nazívá) a vněm jsou napájené uhlíky.kdybis to chtěl přeložiskovat tak to ti už nepomůžu to jsem nedělal a asi bych se do toho ani nepuštěl,jelikož nevím jestli nato není potřeba stahovák a ty ložiska taky asi jentak někde neseženeš nechal bych to raději někomu kdo se tím živí.Mě stačilo schánět jen ty uhlíky čekal jsem naně dva dny a přišli mě na 320kč jinak hodně štestí při rozebírání.

Jirrka

Příspěvek od Jirrka »

Budu resit stejny veci. Taky mi piska vetrak a blikaj obcas kontrolky po nastartovani. Ve volvu mi rikali, ze promazani moc nepomuze.Ale dela se to. Mam na nem samolepku od Volva, ze byl mazanej pri 138 tis. km.
bylo: bylo: 850 T-5R (nejemocionálnější Volvo všech dob),Volvo 480 Turbo, 1992, Ďáblík (zůstane navždy nejkrásnější), 850 T-5, 155 kW, Blue Lady, Volvo 340 DL, Chrochtík, Fiat 128A, služební - Octavia III 110 kW TDi, Škoda Yeti 1,8 TSi, Octavia II 1,8 TSi, Superb Combi 125 kW TDi, Rapid a Spacebeack 1,6 TDi,

skapetr

Příspěvek od skapetr »

co to je za tlakové hadičky taky by mě to zajímalo, já jsem jsem se s nima u své 850 nesetkal :?: :idea:

eLzyx
Vůz: Volvo

Příspěvek od eLzyx »

k těm kablíkům ... pokud to není nic volvího, tak takový se převážně používají na různé gsm moduly. Je možné že jsou od gsm antény, nebo něčeho podobného ... od zabezpečovačky(GPS/GSM), což by vysvětlovalo dvojici těch konektorů

ale jen hádám :)

marra
Servisman

Příspěvek od marra »

antenní kabely od HF sady telefonu nebo něco podobneho

Jirrka

Příspěvek od Jirrka »

Taky je tam mam. Jak jsem kuchal navigaci tak jsem koukal kolik tam mam jeste volnejch dratku a tyhle kocovky tam taky byly, teda minimalne jedna.
bylo: bylo: 850 T-5R (nejemocionálnější Volvo všech dob),Volvo 480 Turbo, 1992, Ďáblík (zůstane navždy nejkrásnější), 850 T-5, 155 kW, Blue Lady, Volvo 340 DL, Chrochtík, Fiat 128A, služební - Octavia III 110 kW TDi, Škoda Yeti 1,8 TSi, Octavia II 1,8 TSi, Superb Combi 125 kW TDi, Rapid a Spacebeack 1,6 TDi,

J77

Příspěvek od J77 »

Pokud by se tu nahodou nasel nekdo se zkusenostmi a potrebnymi dily na vymenu moturku, rad bych ho o to pozadal. Nebo aspon o cislo dilu toho boschackyho moturku, pripadne o info, kde sehnat lozisko nebo uhliky. Taky mi to piska, trvale, ale nejvic v pravotocivych zatackach, z toho soudim, ze problem bude v lozisku, ktery uz bude na tu stranu vybehany.

Honza Č

Příspěvek od Honza Č »

Tak se mi po třech týdnech konečně podařilo najít člověka, který je ochotný se pokusit zrepasovat můj motorek větráku. Většina autoelektrikářů o tom nechtěla ani slyšet. :spat: Popravdě, moc se jim nedivím. Dnes jsem větrák vydělal a vykuchal z něho motor. V reakci na předchozí příspěvěk přidávám fotku všech čísel vyraženžch na jeho pouzdře. Když se oprava nazdaří, nezbyde než koupit nový. Ve starších tématech někdo psal že jde za cca 2300,- koupit jen nový motor, ale kde už se nezmínil. Pár lidí psalo o výměně a objednávání uhlíků, ale taky nic podrobnějšího. Jestli budete mít někdo informace tak sem s nima ;-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Příspěvek od Honza »

Honza Č píše: Ve starších tématech někdo psal že jde za cca 2300,- koupit jen nový motor, ale kde už se nezmínil. Pár lidí psalo o výměně a objednávání uhlíků, ale taky nic podrobnějšího. Jestli budete mít někdo informace tak sem s nima ;-)
Zkusil bych se poptat přímo u Audi nebo VW, taky třeby v kelly, elit.
Třeba v Kelly mají nějakej 1800-2200.

Paďák

Příspěvek od Paďák »

Každej slušnej prodejce autodílů umí od Boshe objednat podle čísla. Horší když ho neznáš.
Můžu se ti zeptat co by stál.

PecaTu

Příspěvek od PecaTu »

Já jsem sehnal ty uhlíky přes elektrikářě který se zabívá těmito opravami,nevím jestli byli přímo od boše ale vím že je objednával podle rozměrů pak jsem je musel jenom malinko zůžit.

Honza Č

Příspěvek od Honza Č »

Chtěl bych touto cestou poděkovat Paďákovi za jeho pomoc a vstřícnost při schánění nového motoru ventilátoru topení. :tlesk: Motor lze objednat podle čísla 0 130 111 134 u každého dobrého prodejce, ceny se pohybují okolo 2300,-. Já mohu doporučit firmu http://www.adpartner.cz :!:
Starý motorek nabízím v sekci PRODEJ - DÍLY.

Díky všem za diskuzi ;-)
This topic is 12 years a 8 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“