V 70 TDI ve středních otáčkách netáhne.

850 a novější modely řad C/S/V/XC

Moderátor: wickey

This topic is 15 years a 4 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
milonovo

V 70 TDI ve středních otáčkách netáhne.

Příspěvek od milonovo »

Zdravím všechny,mám takovej problém.V normálním provozu téměř nepostřehnutelnej,ale při rychlejší jízdě když třeba předjíždím tak šlápnu na plyn,zhruba v 2200ot začne foukat turbo pak zátah na chvíly poleví a zase to táhne dál.Na 1,2 a 3 je to neznatelný až na 4 a5 který už jsou celkem dlouhý je to znát,chci to prodat,ale nechce se mi to prodávat s vadou,myslím že to bude blbost,váhu vzduchu jsem měnil za strší z S 80 a začalo to jet,předtím to nejelo skoro vůbec.Takže regulátor tlaku turba?Je to ten ventil se třema hadičkama(u sání) nebo ta kostička v levým rohu s jednou hadičkou?Popř. máte to někdo,dalo by se to vyzkoušet?Už jsem se na to ptal ve Volvu a není to drahý,ale nechce se mi to kupovat,když nevím co to dělá.Díky za rady.

Schumi_01
Vůz: C70 2,4i Momentum MY08

Příspěvek od Schumi_01 »

Tak nám se zase začíná dít něco podobného s D5... Jeden čas už se to stávalo. Jednoduše při hodně prudký akceleraci, rozuměj zadupnutí plynu, to najednou "umřelo" a nešlo to přes 2 500 ot. Ale stačilo chcípnout a nahodit a zase OK. Skouk se vzduchovej flitr a byl zaprasenej, a byl tam i list, tak náš tip byl, že prostě pro takovej nápor to nedostávalo dost vzduchu a hodilo se to do nouzovýho režimu. A taky to po vyčištění a výměně filtru ustalo. Jenže se to po čase objevilo zase. Tak se čekalo na výměnu ještě palivového filtru.. Ale zlobí to dál a řekl bych že tomu stačí ještě méně ted.
Sten řikal dřív něco o tuším přepouštěcím ventilu turba, který je umístěný přímo na bloku motoru a trpí tou teplotou. Má někdo podobný názor nebo jiný tip? :-)

PS: co PM? fungují? psal jsem Stenovi něco a zatím nic, tak nevím :-) Jestli se tady jen neobjevil nebo nejdou :-) To poznáme nejspíš z jeho reakce na tenhle topic :lol:

Zeb

Příspěvek od Zeb »

Schumi_01 píše:Tak nám se zase začíná dít něco podobného s D5... Jeden čas už se to stávalo. Jednoduše při hodně prudký akceleraci, rozuměj zadupnutí plynu, to najednou "umřelo" a nešlo to přes 2 500 ot. Ale stačilo chcípnout a nahodit a zase OK. Skouk se vzduchovej flitr a byl zaprasenej, a byl tam i list, tak náš tip byl, že prostě pro takovej nápor to nedostávalo dost vzduchu a hodilo se to do nouzovýho režimu. A taky to po vyčištění a výměně filtru ustalo. Jenže se to po čase objevilo zase. Tak se čekalo na výměnu ještě palivového filtru.. Ale zlobí to dál a řekl bych že tomu stačí ještě méně ted.
Sten řikal dřív něco o tuším přepouštěcím ventilu turba, který je umístěný přímo na bloku motoru a trpí tou teplotou. Má někdo podobný názor nebo jiný tip? :-)

PS: co PM? fungují? psal jsem Stenovi něco a zatím nic, tak nevím :-) Jestli se tady jen neobjevil nebo nejdou :-) To poznáme nejspíš z jeho reakce na tenhle topic :lol:
No tak tohle přesně řešil známej s passatem TDI a musel měnit váhu vzduchu, i turbínu. Taky mu to v určitejch otáčkách zdechlo a netáhlo, musel znovu nastartovat.

LUBOŠ
Vůz: Volva 900/ V70 / V70II / XC90

Příspěvek od LUBOŠ »

Přikláním se k váze vzduchu, tyto příznaky jsou hodně charaktristický, na některých autech ( LT, prasat, oktávka ) pravidelně po 80 tis. km.

Schumi_01

Příspěvek od Schumi_01 »

No jo, já sice nejsem až tak technickej typ na tohle tak do hloubky, ale já bych to spíš tipoval na ten ventil, protože s špatnou váhou vzduchu by to prostě přestalo táhnout jenom ne? Resp. udělalo mezeru kdy to netáhne a ztratí výkon... Ale tady to prostě přes 2 500 ot. nevytočíš, ani bez kvaltu, což bych viděl na ventil, kterej se prostě zablokuje a už nepustí turbu potřebnej vzduch.

black hawk

Re: V 70 TDI ve středních otáčkách netáhne.

Příspěvek od black hawk »

milonovo píše:Zdravím všechny,mám takovej problém.V normálním provozu téměř nepostřehnutelnej,ale při rychlejší jízdě když třeba předjíždím tak šlápnu na plyn,zhruba v 2200ot začne foukat turbo pak zátah na chvíly poleví a zase to táhne dál.Na 1,2 a 3 je to neznatelný až na 4 a5 který už jsou celkem dlouhý je to znát,chci to prodat,ale nechce se mi to prodávat s vadou,myslím že to bude blbost,váhu vzduchu jsem měnil za strší z S 80 a začalo to jet,předtím to nejelo skoro vůbec.Takže regulátor tlaku turba?Je to ten ventil se třema hadičkama(u sání) nebo ta kostička v levým rohu s jednou hadičkou?Popř. máte to někdo,dalo by se to vyzkoušet?Už jsem se na to ptal ve Volvu a není to drahý,ale nechce se mi to kupovat,když nevím co to dělá.Díky za rady.
tento problém už byl vyřešen.byl to průtokomněr vzduchu.

Schumi_01

Příspěvek od Schumi_01 »

Schumi_01 píše:Jednoduše při hodně prudký akceleraci, rozuměj zadupnutí plynu, to najednou "umřelo" a nešlo to přes 2 500 ot. Ale stačilo chcípnout a nahodit a zase OK. Skouk se vzduchovej flitr a byl zaprasenej, a byl tam i list, tak náš tip byl, že prostě pro takovej nápor to nedostávalo dost vzduchu a hodilo se to do nouzovýho režimu. A taky to po vyčištění a výměně filtru ustalo. Jenže se to po čase objevilo zase. Tak se čekalo na výměnu ještě palivového filtru.. Ale zlobí to dál a řekl bych že tomu stačí ještě méně ted.
Tak výše zmíněné se stává pravděpodobně jen za studena nebo ne při úplně zahřátem motoru, alespoň teď, dřív mám sice pocit že se to stalo i se zahřátým motorem, ale ted ne, dneska sem vyjížděl prudkej kopec, kde se musí dát přednost a zase se rozjíždět do prudkýho kopce a ikdyž sem byl na tu jedničku a dvojku hodně jemnej a netlačil na to, tak sem pak na kopci stejně musel zastavit a "restartovat" auto :lol: A potom jsem to zkoušel celou cestu a ani ťuk... Doslova přidupnutí trojky z 40 km/h třeba a nic, jen parádní zátah krásnej :-) A to i do kopce a to samý se čtyřkou v kopci... Tak vážně nevim :-)

PS: Jak se dá přejmenovat celej tenhle topic na D5 přestane táhnout? :-) Ten problém s TDI už tady myslim vyřešenej ne

black hawk

Příspěvek od black hawk »

to že ti nešel přes 2500 je známka toho že jednotka naskočila do nouzového režimu.udělá tak když už nemůže něco uregulovat.
chtělo by to na počítač

Schumi_01

Příspěvek od Schumi_01 »

pulpes píše:to že ti nešel přes 2500 je známka toho že jednotka naskočila do nouzového režimu.udělá tak když už nemůže něco uregulovat.
chtělo by to na počítač
Jojo, nouzový režim by to vysvětloval a i dřív sem si to myslel...a taky když se vyčistil a vyměnil vzduchovej flitr přestalo to, ale ted to zase semtam zazlobí a jen za studena... Dřív to na diagnostice bylo ale nic to neukazovalo. Tak nevim. Divný je že jen za studena, to by neukazovalo ani na flirt ani na ten ventil. A nejsem blbej abych to za studena honil...ale jak řikám, stačí třeba větší zátěž do kopce nebo prostě někdy je potřeba víc zabrat ikdyž to neni zahřátý a neni to dobrý, dřív to nedělalo. Fakt těžko říct, ale na servis se musí kvůli Navi ted něco zkusit, tak se to tam asi hodí na PC, sem zvědavej
This topic is 15 years a 4 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“