PODVOZEK: Horní uložení tlumiče

Moderátor: wickey

This topic is 1 year a 4 weeks old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Romulusw
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Re: PODVOZEK: Horní uložení tlumiče

Příspěvek od Romulusw »

Problém asi bude vůle mezi ložiskem uložení a tou černou gumou o kterou se opírá pružina. Nesmí tam být žádná vůle a musí to být utažené napevno. Většinou se to projevuje "rachtáním" při malých, drobných nerovnostech. Při velkých to není slyšet. Problém je, že kvůli výměně tohoto dílu se musí stáhnout pružina, což zase není taková sranda (teda aspoň u mýho). Já jsem to před časem "provizorně" řeši namotáním 3mm silného proužku gumy na konus toho černého dílu a stažení. Problém se vyřešil a jezdím s tím dva roky bez problému. Příště koupím i nové gumy, ale dokud to bude dělat dobrotu, tak to tak nechám.

Edit: koukám, že to je jiný auto, tak to tam bude jinak, ale ten problém bude určitě nahoře v uložení.

freja
Vůz: V40 1.9DI 85kw 2003

Re: PODVOZEK: Horní uložení tlumiče

Příspěvek od freja »

Jednoduchý.Pokud se vám při cloumání kolem (chytl jsem za vršek kola) ozývá jakoby vrzání gumy.Je to nejspíš horní uložení.Řešil jsem to samo a tuto závadu si ověřil ještě tím,že jsem zvedl levou stranu auta heverem (zkoušel jsem na střídačku obě,jak se chovají uložení ,ale pokud dobře pamatuju,tak na vyvěšeným kole bylo prd poznat) a kvůli utržený gumě v horním uložení toho pravýho kola šlo s tlumičem v uložení hejbat rukou,což nesmí.A to je ten mlátivej zvuk ,kterej to dělá hlavně v zatáčkách ,kdy se přenáší síly různě ze strany na stranu.A nejen zvuk,dokonce se mi i rozvibrovalo auto.Na silnici drželo sice stabilitu,ale já cítil v karoserii nesoucí se vibrace.
Tlumiče prej taky umí rachotit,ale ty to nedělají podle mýho rozumu při přenášení sil ze strany na stranu.Spíš budou dělat brajgl furt v závislosti na jízdě po nerovnostech.
Každopádně doporučuju tlumiče nechat někde změřit.Přece jen když už to rozdělávám,tak vyměním komplet,pokud jsou tlumiče na hraně.Ale každej dle svýho svědomí a odvaze ;-)
This topic is 1 year a 4 weeks old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“