PALIVO: vstrekovacia lišta

Moderátor: wickey

This topic is 12 years a 11 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
rain

Příspěvek od rain »

Ahoj, nenapadá někoho čím může být způsoben zápach z výfuku (podstatně silnější než je normální)(je to vlastně pořád, ale nejvíc po studeném startu) ? Že by horší spalování ? Svíčky ?

Harry: první dva příspěvky přesunuty ze zápach benzinu

Maximus

Re: zápach benzinu

Příspěvek od Maximus »

Ahoj,

taky máme "Gédéíčko" a i já jsem si všimnul silného zápachu - jakoby nespáleného benzinu. Navíc, při nižších teplotách vzduchu to auto hodně kouří, někdy se na semaforech až stydím, jak "dýmuju". Jinak palubní počítač mám a ten ukazuje velmi solidní spotřebu 7,6L ...
Já už přemýšlel o EGR-ventilu nebo o lambda-sondě. A taky jsem byl jen tak u známého na emisích a ten naměřil zvýšené hodnoty až téměř u horních limitů. ?????????????????????????
Svíčky mám nové - iridiové, tříelektrodové. Tankuji pouze Shell a poctivě dávám pravidelně čistič palivového systému a čistič trysek.
Taky bych uvítal nějakou radu. Už jen proto, že chromovou koncovku výfuku musím neustále otírat, aby byl chrom vidět - vždy zčerná. Jinak olej to nežere a v podstatě, co mechanik naleje, to při výměně zase "vyndá". Používám Shell plnou syntetiku 5W-40.

Zamýšlíme:
XC90 k Tucsonovi a ?V70? nebo A6 Avant za V40

stefan1

Příspěvek od stefan1 »

Asi po 60 000km som sa dostal do menších problémov so vstrekovačmi paliva.Proste jeden prestal ísť a ja som si pripadal ako na starom dieselovom traktore.Keďže sa to stalo cez pracovný týždeň o sobotu som mal postarané.Preventívne som kúpil nový palivový filter, ktorý som hneď vymenil.Radšej nepovie ako vyzeral starý -určite viete.Po odmontovaní lišty so vstrekovačmi som bol zhrozený stavom lišty , lebo tá vyzerala ako po najazdení minimálne 150 000 km. Krátko po vymontovaní vstrekov som zostal zhrozený ako vyzerajú a tam začalo trápenie.Najskôr telefonát čo stojí nový vstrek-zatočila sa my hlava. Hurá do opravy ale ako? V hlave skrsol nápad ponoriť vstreky do syntetického riedidla a nechať to močiť. Približne po 10 minútach som ich vybral vyčistila prefúkol prúdom vzduchu a napodiv všetky išli perfektne.Chvála bohu. Následne som vyčistila aj lištu od bordelu a všetko som zmontoval.Auto išlo ako hodinky.Ale trápenie neskončilo.Asi po troch dňoch pri ceste do práce som zacítil pach benzínu.Preboha čo zase.Na moje obrovské prekvapenie z lišty striekal benzín na motor a ten sa odparoval.Bolo to na malý infarkt.Auto som odtiahol k svojmu známemu a nasledoval telefonát aká je cena lišty? Dalsie zalapanie po vzduchu a hľadanie východiska.Po odmontovaní lišty v nej dierka a po presnejšom skúmaní sme došli k záveru , že je to chyba výlisku. Sadol som do kamarátovho auta a mastil do malej firmičky , kde my tu dierku hliníkom zavarili. A to len za púhych 100 korún.Aspoň jedna potešujúca správa.Ďakujem tomu zváračovi.Asi po pol hodine montovania som vyrazil do práce spokojný , že všetko konečne funguje.
Záverom moje konštatovanie , všetko robia ludia a chybička se vloudila a volvo je len auto ako každé iné a má svoje chybičky.Skúsenosti zbieram a pomaly sa dostávam do role ,kde môžem poskytnúť informácie. Ahojte a držím palce s našimi darlings :kuch: :prace: :tlesk:

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Re: vstrekovacia lišta

Příspěvek od Jarda S40 »

4Stefan - něco jsem nepochopil, těch 60kkm máš najeto od novoty? A to že ta lišta vypadá jako stará po 150 kkm myslíš jako že byla plná těch usazenin? Při vaření hliníku se ti lišta nezkroutila? Neuvažoval jsi o nějakém zalepení? Jak ten hliník vařili? Elektrodou nebo v atmosféře? Dík za info.

stefan1

Příspěvek od stefan1 »

to Jarda 40:
Moja kačenka ma fakt len nabehané 60 000 km a lišta vyzerala a aj bola tak zanesená.Okolo usadenia vstrekov -no to bola hrôza.Sám to neviem pochopiť ako je to možné.To že odtiaľ vypadalo to nejaké svinstvo v podobe približne hrdze ale inak to bolo zak povediac ako zažratá špina od benzínu.A ako my to ten chlapík zváral? Jednoducho pod Co-čkom a s hlinikom.Lišta sa nemala času ani zahriať.Je my to jedno hlavne že to funguje.To jezhruba všetko. Čaute :pij:

Kačenka, 1,8,r.v. :2001

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

stefan1 píše:to Jarda 40:
Moja kačenka ma fakt len nabehané 60 000 km a lišta vyzerala a aj bola tak zanesená.Okolo usadenia vstrekov -no to bola hrôza.Sám to neviem pochopiť ako je to možné.To že odtiaľ vypadalo to nejaké svinstvo v podobe približne hrdze ale inak to bolo zak povediac ako zažratá špina od benzínu.A ako my to ten chlapík zváral? Jednoducho pod Co-čkom a s hlinikom.Lišta sa nemala času ani zahriať.Je my to jedno hlavne že to funguje.To jezhruba všetko. Čaute :pij:

Kačenka, 1,8,r.v. :2001
Njn, v ochrané atmosféře :!: Kdysi jsme dělali ze z motoru Š 120 diesela a potřebovali jsme vyztužit hliníkovej blok. Muselo se to předehřát, výztuhy jsme pak navařili obalovenejma elektrodama a poté všechno vybrousili a vyčistili. Proto se ptám. No asi se na tu lištu podívám taky. Dík.

Maximus

Příspěvek od Maximus »

Já se na tu lištu také podívám. Zvládnu to sám? Z hlediska manuální zručnosti není problém, mám na mysli nějaké speciální přípravky či nástroje.
Dále mě zajímá, jak dlouho mohu nechat vstřikovače v tom syntetickém ředidle? Mohu na očištění použít například starý zubní kartáček na hrubší nečistoty?

Zamýšlíme:

Maximus

Příspěvek od Maximus »

Jasně, jasně, přečetl jsem si příspěvek pozorně, takže některé mé otázky neměly být vysloveny........ Co ten kartáček a to nářadí?

Zamýšlíme:

stefan1

Příspěvek od stefan1 »

Pre maximusa:

demontáž je veľmi jednoduchá a k náradiu potrebuješ len hviezdicový imbusák a tú zubnú kefku.Neboj sa uchytenia vstrekovačov , sú len na gumičku. Držím palce a daj vedieť.

S 40, 1,8 r.v.2001 kačenka

Maximus

Příspěvek od Maximus »

stefan1 píše:Pre maximusa:

demontáž je veľmi jednoduchá a k náradiu potrebuješ len hviezdicový imbusák a tú zubnú kefku.Neboj sa uchytenia vstrekovačov , sú len na gumičku. Držím palce a daj vedieť.

S 40, 1,8 r.v.2001 kačenka
Díky Stefane1. Ten "hvězdicový imbus" se jmenuje torx. To není poučka, to aby jsi věděl, až budeš někde číst "pro demontáž potřebujete torx...".
Ty gumičky ze vstřikovačů musím sundat, že?

Zamýšlíme:

stefan1

Příspěvek od stefan1 »

Ja som ich tam nechal a nebolo na nich po kúpeli nič zvláštne, ale proti nie som.Pri nasadzovaní daj len pozor na tesniacu gumičku prívodu paliva do lišty.Ja som ju jemne namazal vazelínou pre lepšie nasadenie.

vcar

Příspěvek od vcar »

Kurňa kuci, neděste mne. Taky mi to smrdí benzínem a když to po vás čtu, tak se mi klepou tlapajzny. Dyk ani nevím, kde ta lišta je? Je někde možná obrazová dokumentace a hlavně, co je eventuálně třeba "zalepit"? Dneska jsem nahodil za studena, sjel kopec s "motorovou brzdou" a toho smradu z benzinu...až hrůza. Už se mi i zdálo o tom, že mi auto chytlo plamenem. Mám z toho mindrák...

vcar

Příspěvek od vcar »

4 Stefan1: Slyšel jsem, že když se namázne vazelínou, že se zasune snáz, ale ještě jsi neukázal tu zbytečnou dírku, která je třeba zavařit. :-)
Mimochodem, ten návod od Honzy je fakt dobrej. Zkus ho... :palec:

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

Vazelínka nevím, aby nepoškodila pryž. I když tato by měla být odolná. Já raději aplikuji silikonový olej. Teda jestli to Vcar nemyslel trošičku jinak a jinou dírku ;-) Ale to by asi byla řeč o gelu, ne? :lol:
Naposledy upravil(a) Jarda S40 dne 07 říj 2007 09:23, celkem upraveno 1 x.

stefan1

Příspěvek od stefan1 »

Tá neštastná dieročka vznikla chybou materiálu pri výrobe a tú lištu dnes odfotim ak to bude možné.Demontáž a montáž je veľmi jednoduchá a zvládnuť by ju mal skoro každý, lebo ju držia len dva šróby.K tej vazelíne len toľko som zo starej školy a žltá vazelína ešte nikomu neublížila. Tak ahoj
This topic is 12 years a 11 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“