Zkušenosti s Direct?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
This topic is 1 year a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Re: Zkušenosti s Direct?

Příspěvek od Honza »

showman píše:Tak nejdrive tu placete, ze chcete povinne ruceni na ridice a tady kdyz se ma uvest vek nejmladsiho ridice, tak se to mnohym nelibi :?
Sněhuláčku , nikdo tady neplácá zatím jen ty pleteš dvě věci dohromady. A když nebudeš mít co dělat tak si zkus doplnit: http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=10&t=9828 Díky

Kuba

Příspěvek od Kuba »

showman píše:
eLzyx píše:ano pojišťovna náhradu škody vyplatí poškozenému, ale pokud zjistí, že pojištěný (viník nehody) nesplnil nějaké podmínky, či je dokonce porušil, má pojišťovna právo tyto peníze po pojištěném vymáhat ... tzn. pokud půjčíte auto pojištěné u Directu manželce, ta nebude zapsaná ve smlouvě a manželka zaviní dopravní nehodu, tak si připravte dost peněz, protože je tu dost velká pravděpodobnost že po vás bude pojišťovna vymáhat peníze, co vyplatila poškozenému + doplatek za rozdíl z rizikovosti takové pojistky (i zpětně) + malus.
Tak nejdrive tu placete, ze chcete povinne ruceni na ridice a tady kdyz se ma uvest vek nejmladsiho ridice, tak se to mnohym nelibi :?
Povinnost uvést nejmladšího řidiče jako takovou beru - pouze budu samozřejmě posuzovat výhodnost nabídky ve srovnání s konkurencí podle toho.

Ovšem i tak je velkej rozdíl mezi pojistkou na řidiče a povinností uvádět nejmladšího možnýho řidiče. Příklad:
Rodina, kde má řidičák Matka(45), Otec (45), a Syn (19), každej má svý auto, ale občas se stane, že si ho prohoděj - jeden z nich, kdo jezdí normálně malým autem si půjčí velkýho kombíka od jinýho člena rodiny, nebo jedou všichni tři jedním a za volantem se vystřídaj, atd. V případě, že by se pojistky počítaly na řidiče, budou mít 3 pojistky, dvě počítaný na 45letýho člověka(M+O), jednu na 19letýho(S). V případě, že se bude počítat nejmladší možnej řidič, budou mít taky tři pojistky, ale všechny se budou muset počítat na 19letýho řidiče, přestože dvěma z těch tří aut řidič mladší než 45 let pojede třeba jen v 1% případů...

Co mi ale vadí je to jejich tajnůstkaření kolem této povinnosti - je to velmi neobvyklá věc na současným českým trhu a tak bych za seriózní přístup považoval, kdyby zástupci pojišťovny na tuto skutečnost klienty upozorňovali. Samozřejmě nepodepíšu nic, co si sám nepřečtu, ale pokud na přímou otázku dávaj vyhýbavý odpovědi, je to důvod k tomu, abych k nim nešel.

showman

Příspěvek od showman »

Honza píše:
showman píše:Tak nejdrive tu placete, ze chcete povinne ruceni na ridice a tady kdyz se ma uvest vek nejmladsiho ridice, tak se to mnohym nelibi :?
Sněhuláčku , nikdo tady neplácá zatím jen ty pleteš dvě věci dohromady. A když nebudeš mít co dělat tak si zkus doplnit: http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=10&t=9828 Díky
Promin, tak pisete, kdyz se nelibi placate...
Vim, ze pletu dve veci dohromady...jenom to bylo male upozorneni, ze se tento krok Directu muze brat jako mezikrok mezi povinnym rucenim na auto a jednotlive ridice, ale uznavam, ze vice se zminit o teto casti smlouvy by bylo dobre.

honza_S60
Vůz: Volvo S60 2,4i (2002)

Příspěvek od honza_S60 »

Přemýšlím na uzavřením havarijního pojištění u pojišťovny Direct. Tento produkt nabízejí teprve pár měsíců a nepodařilo se mi najít nic moc ze zkušeností pojištěnců. Nabízejí mi All Risk pojištění na S60 za 11tisic ročně. Pro srovnání u ČP by to bylo 26tis. ročně. (vše samozřejmě počítáno bez povinného ručení). Prosím všechny, kdo mají nějakou (i pozitivní) zkušenost s touto pojišťovnou, aby se se mnou o ní na tomhle topicu podělili. Předem díky všem.

Zatím se tu stále řeší jen povinné ručení. Máte někdo zkušenost s havarijním?
Skoda 125L - LPG

LADA11
Vůz: C 70

Příspěvek od LADA11 »

ahoj...mam tam all risk vcetne zakony poj. za 13t (libi se mi vandalismus)..bracha ma to samy za 15t(pojistili jsme to na tatu ma delsi bezeskodni prubeh a tim padem lepsi bonus) ale proto ze ma ridicak pouze 1 rok tak to ma o 2t drazsi (rizikova skupina ridicak do 2 let), dale je riziková skupina ridici mladci 24 let....je pravda ze ti to reknou ale moc nevysvetlej,musis se hodne ptat..skutecnost je takova ze pokud bude zpusobena havarie timto rizikovym ridicem a nebude to ve smlouve uzavreno, tak pojistovna krati vyplatu pojistky...ostatni ti vysvetlej bezvadne...a co se tyka ruznych ridicu ta to sem si taky nechal vysvetlit, auto muze ridit kdo chce... 8) zkusenosti zatim jiny nemam a doufam ze ani mit nebudu...pojistka je vlastne takova ulitba bohu aby se ti dobre spalo...uvidime az se nekdo ozve kdo resil nakou havarii, jak se chovali....jo a jeste, auto si pozvou do nakyho smluvniho servisu, kde ho kompletne nafotej a vyloucej z pojistky poskozene veci( praskly svetlo, promacklej blatnik atd) to je aby si to po nich nechtel hned zaplatit.... :lol:

honza_S60
Vůz: Volvo S60 2,4i (2002)

Příspěvek od honza_S60 »

To jednání s nima po telefonu bylo naprosto v pohodě. Ta pojišťovna se viditelně vyvíjí, takže ty dětské nemoci asi už pominuly. Mě všechno vysvětlili rovnou. S těma 24 letama a 2 letým řidičákem mi to žíly netrhá, jestli mi to ušetří nějaké peníze. Aspoň mám jasnou výmluvu proč nemám auto půjčovat mladším kamarádům. :-) S touhle věkovou podmínkou přijdou časem všechny pojišťovny. Ve světě je to normální, stejně tak jako, že nafta je dražší než benzín. 20 letej borec v Anglii dá víc za rok pojištění než za pěkný auto :-)
Skoda 125L - LPG

Cafa
Vůz: 2006 S40 1.6D

Příspěvek od Cafa »

Jsem u nich pojisten. Oproti CSOB mi ekvivalentni pojistka povinneho ruceni a havarijniho all riska u Directu usetri cca 50% rocniho pojistneho. Auto si detailne nafotili ve smluvnim servise - jedina STK v Litomericich, kde jsem stravil cca hodinu prohlidkou, pak dale hodinu trvalo sepsani - nakonec to nestihl a jestli mu to prijedu podepsat nekdy jindy. Jelikoz ale nestiham jejich oteviracku, tak jsem se tam stavil jednou v sobotu a po hodine odbijeni jsem se na to vykaslal. Takze to maji nepojistene. Navic mi, neuznali bonusy v plne vysi. Mel jsem delsi dobu povinne a dodatecne sjednane havarijni. Bonusy tudiz cinily 5 a 10%. Kalkulaci tak nastavili a ted mi dodatecne poslali zvyseni pojistneho po uprave rozhodne doby pro bonusy. Kdyz jsem tam volal, aby mi to vysvetlili, tak nikdo nebyl kompetentni odpovedi a ze pry zavolaji druhy den. Uz je tyden pryc a nevolali. Takze pocity mam vselijake. Je ale fakt, ze mam klid v dusi, ze mam papir o pojistce. Pri skodni udalosti bych se mozna divil. Kdo vi.
* 2001 V70 XC B5244T3 Geartronic Obrázek
* 1999 V70 XC 2,4T
* 2000 S40 2.0T

Kuba

Příspěvek od Kuba »

Tak jsem si zkusmo vyxplnil jejich formulář na webu a pro mě (29 let, řidičák od 18ti), první vlastní auto pojištěné na mě s tím, že s autem můžou občas vyjet i řidiči pod 20 s čerstvejma papírama (stát se to poměrně snadno může, takže bych to do slouvy s Directem určitě uváděl). A cena mi vyšla někde uprostřed. Nebyli nejdražší, ale rozhodně ani nejlevnější... Tak mám alespoň o dilema míň (-:

crash

Příspěvek od crash »

Dierct nebrat, v žádném případě . Když jsem uzavíral smlouvu tak mi řekli že po mě chtěj dolo6it bonusy do 6 týdnů, na otázku nevím za jak dlouho prodám staré auto a až pak vám mohu dodat bonusy. Operátorka není problém dodané bonusy zpětně dopočítat. Jedu do pojišťovny aby mi dopočítali bonusy. Typ za přepážkou to vás milně informovali ,bonusy vám zpětně nezapočítáme , takže plaťte plnou částku. Asi o 5 minut později na přepážce. Prosím můžete mi vytisknout formulář na vypovězení smlouvy ??!!!

Menhir
Vůz: 850 Estate

Příspěvek od Menhir »

Prosím Vás, vysvětlete mi jednu věc. Asi jsem s prominutím úplně pitomej, jako strýček Pompo. :oops:

Když zadám do on-line výpočtu své údaje, vyjde mi nejlevněji Wüstenrot za 7.900 při roční platbě, pak Uniqua za 8.000. Přitom momentálně mám Direct za 7.700 při čtvrtletním placení! A všichni tady platěj mnohem míň. Kdo mi tady poradí, jak získat podstatně levnější PR, prohlásím jej za finančního génia a dám mu 10 % ušetřené roční částky! ;-)

P.S.: "Doba předchozího pojištění" znamená doba jen u té poslední pojišťovny, nebo u všech, co jsem vystřídal?

Tommi

Příspěvek od Tommi »

Menhir píše:Prosím Vás, vysvětlete mi jednu věc. Asi jsem s prominutím úplně pitomej, jako strýček Pompo. :oops:

Když zadám do on-line výpočtu své údaje, vyjde mi nejlevněji Wüstenrot za 7.900 při roční platbě, pak Uniqua za 8.000. Přitom momentálně mám Direct za 7.700 při čtvrtletním placení! A všichni tady platěj mnohem míň. Kdo mi tady poradí, jak získat podstatně levnější PR, prohlásím jej za finančního génia a dám mu 10 % ušetřené roční částky! ;-)

P.S.: "Doba předchozího pojištění" znamená doba jen u té poslední pojišťovny, nebo u všech, co jsem vystřídal?

Triglav...cca 3800,-
Já platím asi 1900,- pololetně
Max bonus Ti dají na ksicht,osobně jsem nikdy neměl žádný...
A na keci typu co je to za pojišťovnu ser,o to tady nejde.Když do tebe někdo najebe stejně dostaneš totálku bo máš starý vrak ať má dotyčný třeba superpojišťovnu,Zkrátka,na to se tady nehraje...
Je to jenom o tom,že musíš mít zelenou kartu a to,za kolik si ji seženeš je jenom na tobě...

PS-Jelikož účet nevlastním tak mi to pak pošleš třeba složenkou...

Menhir

Příspěvek od Menhir »

Tommi píše:Triglav...cca 3800,-
Já platím asi 1900,- pololetně
Max bonus Ti dají na ksicht,osobně jsem nikdy neměl žádný...
A na keci typu co je to za pojišťovnu ser,o to tady nejde.Když do tebe někdo najebe stejně dostaneš totálku bo máš starý vrak ať má dotyčný třeba superpojišťovnu,Zkrátka,na to se tady nehraje...
Je to jenom o tom,že musíš mít zelenou kartu a to,za kolik si ji seženeš je jenom na tobě...
PS-Jelikož účet nevlastním tak mi to pak pošleš třeba složenkou...
Tommi, rád bych, ale bohužel nebude co Ti poslat.
Triglav jsem měl před Volvem na Formana a platil jsem, no cca 4-5 tisíc ročně, už nevím. A k Directu jsem šel, protože vyšel podstatně levněji! U Triglavu chtěli za Volvo ročně o tisícovku víc, takže dost přes osm tisíc.
Zelená karta je dnes jediný - a povinný - doklad o pojištění, který se vozí v autě.

Harry
Moderátor

Příspěvek od Harry »

Menhir píše:P.S.: "Doba předchozího pojištění" znamená doba jen u té poslední pojišťovny, nebo u všech, co jsem vystřídal?
pokud jsi neměl nehodu, tak od všech pojišťoven, které jsi měl, tj. od roku 2000 se počítají bonusy, pokud jsi neboural, máš plný bonus (9x12měs., 108 měsíců)

Tommi

Příspěvek od Tommi »

U triglavu je základní sazba něco přes osm,ale jak jsem napsal,dostal jsem max bonus a to na ksicht!Teda podepsal jsem nějaké prohlášení o tom,že jsem neboural.Takže tak...

Takže:
Mám auto se stejným obsahem jako Ty.
Mám ho pojišťené u TRIGLAVu.
Platím cca 3800 korun českých za jeden rok.

Menhir

Příspěvek od Menhir »

Tommi píše:U triglavu je základní sazba něco přes osm,ale jak jsem napsal,dostal jsem max bonus a to na ksicht!Teda podepsal jsem nějaké prohlášení o tom,že jsem neboural.Takže tak...

Takže:
Mám auto se stejným obsahem jako Ty.
Mám ho pojišťené u TRIGLAVu.
Platím cca 3800 korun českých za jeden rok.
Prověřím si to, a dopadne-li to, odměna Tě nemine.:-)
Podotýkám, že jsem plátcem pojištění teprve dva roky!

Menhir

Příspěvek od Menhir »

Takže podle on-line výpočtu mi po dvou letech pojištění vychází nejlépe Wüstenrot za cca 7.500 Kč/rok.
Kdybych si započetl 108 měsíců, byl by to Wüstenrot za 3.500 Kč/rok (a v závěsu Triglav).
Takže tak. Není mi pomoci. :mrgreen:

Tommi

Příspěvek od Tommi »

Možná by bylo lepší zvednout prdel od počítače a zajít za nějakým agentem od Triglavu.
Já Ti ještě můžu dát telefon na babu která mi dělala pojistky.
Víc už Ti opravdu pomoci nedokážu...

Menhir

Příspěvek od Menhir »

Spíš to vidím na nějakýho makléře. Budu pátrat...

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

Vzhledem k tomu, že už mě taky nebavilo platit 2 pojistky, tak převádím oba vozy pod Kooperativu. Celková a kompletní částka za rok a za oba vozy 7800kč za rok a to včetně pojištění skel, pobytu ve špitále, živelné atd. Smlouva by byla, teď jen zrušit pojištění u ČPP

speedhigh
Vůz: V40 1.9Di

Příspěvek od speedhigh »

Pokud chce někdo ušetřit na povinným ručení, dokážu mu zařídit pojistku bez prokazování bonusů s hodně zajímavou slevou.

Jen pro příklad pár věcí z min. týdne:

Lancia Kappa 2.4TDS (bez bonusu) cca 4500/rok
Peugeot 406 2.0HDI (bez bonusu) cca 4200/rok
Praga V3S (opět bez bonusu) cca 8300/rok
Citroen XM 3.0 V6 (bez bonusu) cca 5000/rok
Honda CRX 1.6 VTEC (bez bonusu) cca 1700/rok

Hary
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

Příspěvek od Hary »

Máte prosím někdo nějakě hmatatelné a aktuální zkušenosti s pojišťovnou Direct?
Z hlediska povinného ručení samozřejmě.

dynvi
Vůz: XC70 2.5T LPG

Příspěvek od dynvi »

Vlastni to ted nekdo jinej. Puvodni Direct ukoncil cinnost a soucasnej Direct je vpodstate byvaly Triglav.

Aktualne u nich mam POV a odcizeni na auto, ktery ceka na prodej. Libi se mi moznost nakonfigurovat pojisteni dle libosti. Clovek se nemusi drzet prednastavanych balicku, coz vitam. S plnenim nemam zkusenosti.

ex Audi A4 Avant 2.7TDI

Jarda.JM
Vůz: XC70 D5 AWD 2003

Příspěvek od Jarda.JM »

U Triglavu jsem měl několik let pojištěný auto a dva neprovozovaný motocykly. Přešel jsem tam od Kooperativy. Pojistné bylo u motorek za polovinu, u auta podstaně levnější (nepamatuji ale cca 30%). Odešel jsem před rokem nebo dvěma aniž bych o tom vůbec věděl, protože moje agentka každý rok vyhledává nejlevnější variantu. Neřeším to. Nechávám to plně na ní.

jarouš

Příspěvek od jarouš »

Měl jsem u nich rok povinné ručení (cca 2014-2015?). Cena velmi zajímavá, plnění nemohou posoudit, protože jsem neboural. Ale po celou tu dobu figurovalo auto na stránkách ČKP jako nepojištěné. Jasně, jde celkem o houby, ale cosi to vypovídá o přístupu.
This topic is 1 year a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „o všem možném:-)“