340DL- chyba elektroinstalace

Malé, ale Volvo...

Moderátor: wickey

This topic is 12 years a 8 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
l.kuta

340DL- chyba elektroinstalace

Příspěvek od l.kuta »

Zdravim,
mam u sveho volva problem-dlouho jsem tocil starterem a prepalil se mi plusovy kabel kousek za baterii.To jsem opravil,
ale po tydnu jezdeni se mi vyzkratovala elektrika.To tak,ze jsem jel,auto chciplo,ale kontrolky nezhasly ani po vytazeni klicku.
Zhasly teprve,kdyz jsem vypnul svetla.Tak jsem prohledl kabely svetel a zjistil,ze kostrici kabliky jsou uplne roztavene.
To jsem tez opravil,nastartoval a vse bylo ok-sly blinkry,svetla i brzdy(predtim po nastartovani a naslednem rozsviceni chcipnul motor
a pri pokusu o strart jen blikaly kontrolky na palubce).Pak jsem ale zkusil vetrak a sterace a zas to chciplo. Tyto spotrebice ale maji kostrici kabely v poradku. Nevite,kde je chyba,pripadne nemohl by mi nekdo poslat schema zapojeni elektra? Stacil by mozna jakykoli diesel.
Jinak,kdyz motor chcipne za pomoci treba zapnuti vetraku,tak pak nejakou dobu nechce naskocit motor a kontrolky jen blikaji. Po delsi chvili je to ok,da se nastartovat,ale pak to chcipne,jakmile zas pustim nejaky elektro.

Diky moc za rady!!!

Aleš
Vůz: V40 1.9DI 85kW, šedá metalíza

Re: 340DL- chyba elektroinstalace

Příspěvek od Aleš »

Problém bude nejspíš v zemnění. Na autě je několik přizemňovacích bodů. Korozí karoserie mohou některé vykazovat velký přechodový odpor a proud, který má jít z např. baterie do zapalování se uzavírá přes kontrolky, apod. Tento jev je známý např. z přípojných vozíků, kdy namísto blinkrů pomrkávají slabě brzdová světla, apod.
Doporučuji obejít celý prostor motoru a postupně rozpojit a důkladně mechanicky i chemicky (např. Kontox) očistit všechny konektory a kontakty, a to včetně pojistkové skříňky a zemnících bodů. Pak bych řešil ostatní. Je divné, že jsi musel tak dlouho točit startérem - máš problémy se startováním?

l.kuta

Příspěvek od l.kuta »

karoserie je v poradku. prohledl jsem ostatni zemnici body a jsou ok. ale stale,pokud zapnu sterac nebo vetrak a k tomu rozsvitim,tak se vyzkratuje elektro a kontrolky preblikavaj. je mozne, ze by chyba byla nekde v kabelu mezi spinacema na palubce a pojistkama? nebo to bude v motoru?
nemel byste nekdo schema elktrickeho zapojeni toho dieselu? nebo nejakej stejnej ekvivalent...
starterem jsem tocil dlouho,protoze jsem stal par dni v kopci a zrejme se zavzdusnilo palivove vedeni...

Aleš
Vůz: V40 1.9DI 85kW, šedá metalíza

Příspěvek od Aleš »

Schéma mám, ale musím ho naskenovat, takže ti ho zítra pošlu. Jinak, zkusil bych vyndat postupně pojistky ke světlům, k větráku, k blinkrům a sledovat, jestli problém s chodem motoru zůstává. Tím by se mohl vyloučit případně nějaký spoj či kabel k uvedeným zařízením. Dej vědět, jak jsi dopadl, já to zítra oskenuju a pošlu ti to jako SZ.

l.kuta

Příspěvek od l.kuta »

to bude super. dik moc.
ja bych ty pojistky rozpojil uz driv,ale bohuzel nevim,ktera je k cemu :(
nekde asi bude jeste speceny nejaky kabely,jen najit kde.
ma se mi na to podivat znamej automechanik,ale volva nezna,takze to schema elektriky mu snad dost helpne.
jeste jednou dik. dam vedet,jak jsem dopadl. uz mi chudinka stoji pred domem moc dlouho...

Reskator

Příspěvek od Reskator »

A mal si vytiahnuty cely plusovy kabel ??? Su na nom take velke slatinky co vedu ako napajanie napr. aj pre poistkovu skrinu je ich tusim 3 alebo 4 pozri ci maju dobry kontakt na ten plus kabel ...

Sarkasmic
Vůz: Volvo 1980-97

Příspěvek od Sarkasmic »

Este jedna vec-skus tam dat jinou baterku-mohl jsi taky spalit baterku a ona ma tak velkej odber proudu,ze ji neuzivy altik a nezbyde proud pro motor,me se to stalo na š120. Tomu by i nasvedcovalo to blikani kontrolek kdyz to nestartuje-je tam malo proudu,aby to hnulo starterem a tak to blika podle toho jak zabira kotva-to jsem zase mel na sve 340.... Jinak tezko rict,plusovej kabel by se podle me prepalit nemel,driv by se mel upict starter mysim....

TEL.: 731 241 432
This topic is 12 years a 8 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „300 / 400 - opravy“