Fridex místo oleje

Pro sedmy a devítky
  • Autor
  • Zpráva
George
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 65
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha (+SU)

#1 Fridex místo oleje

Příspěvek od George »

Jsem debil aneb nepozornost a spěch se nevyplácí :oops: Dopoledne jsem doplňoval v kombajnu kapaliny, pak jsem přenesl zbytky v orig. plastikových "lahvích" k sedanu, dolil ostřikovače, pak otevřel víko motoru a začal tam lít z další nádobky "olej" totiž ve skutečnosti chl. kapalinu. Tak deci ani ne dvě. Plasty na ch.k. i olej si jsou trochu podobné, a mě to došlo až když jsem viděl že "olej" co tam liju má světlemodrou barvu :cry: Prostě naprosto pitomý omyl, nikdy se mi nic podobného nestalo. Je velký risk jet s tím cca 2km do servisu ? Stačí výměna oleje nebo je třeba nějaké spec. proplachování ? Já si myslím, že ty 2km ujedu bez následků, ale nerad bych ho odrovnal. Dík za radu.
_________________
940GLE/92´/B230F/man/>333kkm
[STATUS]

LUBOŠ
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1284
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Vůz: Volva 900/ V70 / V70II / XC90

#2 Fridex místo oleje

Příspěvek od LUBOŠ »

Vyměna oleje, včetně oil. filtru. Do servisu bych to raději odvezl na laně, bez natočenýho motoru.
_________________
Volva řady 900 / V70 I / V70II / XC90
Skoro vše v turbu, benzín, LPG, nafta

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#3

Příspěvek od Jarda S40 »

Pokud bys to vylil na místě a nalil nový (předpokládám, žes ještě nestartoval) tak by to bylo nejlepší a nemusel bys ani měnit filtr. Teda nevím kolik jsi najel, jinak ty dva km bych se nebál. Ale pro klid v tvé duši bych doporučil variantu č. 1



P.S. Již brzy bude alternativa!

George
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 65
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha (+SU)

#4 Fridex místo oleje

Příspěvek od George »

LUBOŠ píše:Vyměna oleje, včetně oil. filtru. Do servisu bych to raději odvezl na laně, bez natočenýho motoru.
Dík za radu, holt se drahá 1/2 naučí tahat auto na laně :)
_________________
940GLE/92´/B230F/man/>333kkm
[STATUS]

George
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 65
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha (+SU)

#5

Příspěvek od George »

Jarda S40 píše:Pokud bys to vylil na místě a nalil nový (předpokládám, žes ještě nestartoval) tak by to bylo nejlepší a nemusel bys ani měnit filtr. Teda nevím kolik jsi najel, jinak ty dva km bych se nebál. Ale pro klid v tvé duši bych doporučil variantu č. 1P.S. Již brzy bude alternativa!
:( nastartoval, ale jen na pár vteřin, a vůbec nevím proč, asi abych tu pitomost korunoval :cry:
_________________
940GLE/92´/B230F/man/>333kkm
[STATUS]

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 93
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Bydliště: Oelsnitz / Vogtland
Vůz: 960 B6304F, automat, r.v. 1990

#6

Příspěvek od kenya »

Georgi, nic si z toho nedělej, kdysi před léty si kámoš, kterej má úspěšnou stavební firmu tenkrát do stodvacítky potřeboval dolejt antifreeze, u dalšího kámoše na dvoře dílny zvednul kapotu, odšrouboval víčko motoru a šup tam dva litry. Ten den jsem se dozvěděl, že to je púvodně vyučenej automechanik :lol: :lol: :lol:
Tak to jen pro zlepšení nálady a ať ti to vyjde bez následků
_________________
bylo 960 3.0 24V
je 2x Škoda Octavia Combi r.v.61-63, Škoda Felicia Super r.v. 64, Peugeot 309D r.v.91, 960 B6304F, automat, 1990, Jaguar XJ350 2002, Jaguar X-type 2002, Jaguar XF 2015,
časem bude Ford Mustang convertible 1964

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#7

Příspěvek od Jarda S40 »

Hele, Georgi, ráno dělám v Čako. Není problém tě vzít na lano a automatem tě odtáhnout do toho servisu.Telefon na mě je v klubovém seznamu. Jarda

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#8

Příspěvek od wickey »

tak osobne bych neriskoval startovani a uz vubec ne jezdeni.. Kdyz mas zajistenej odtah, tak hezky do servisu a vymenit :D (jarmilko 8) ) - ale stane se ;)
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#9

Příspěvek od dali »

wickey píše: (jarmilko 8) )
Taky jsem si na ní vzpomněl :lol:
Podle mně taky motoru neublížíš na takovým kousku. Ale stát se to mně taky bych to taky pro svůj klid hodil na to lano.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 24
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Čelákovice

#10

Příspěvek od Hans »

Já bych na klíček vůbec nesahal. Antifreeze je na bázi glykolů a ty dokážou olej zmýdelnit a zlikvidovat jeho mazací schopnost. Po nastartování může vyhořet katalyzátor a po něm celý motor.
_________________
V40, rok 2000, 1,8i - 90 kW, automat, motor B4184S2

George
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 65
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha (+SU)

#11

Příspěvek od George »

Díky za cenné rady a obzvláště Jardovi S40, který mi pomohl ráno 940 odtáhnout do servisu. Jen tak, z lásky k bližnímu. Jardo, fakt díky.
To je právě to, co je na VK absolutně super - lidičky, kteří Vám pomůžou klidně o půlnoci (to bylo jen přečtením, radou a nabídkou) i ráno (v reálu).
A abych nezapoměl - i J.K. ze Zlína nabídl v jiné záležitosti pomoc. No a vo tom to je, no ne ? O prima lidičkách :wink:
Jestli mi ještě někdo řekně, že těch pár peněz členského je vyhozených, tak mu zase já řeknu, že si asi nevidí ani na špičku nosu :lol: :lol: :lol:
_________________
940GLE/92´/B230F/man/>333kkm
[STATUS]

DejFe
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 285
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: Služební

#12

Příspěvek od DejFe »

George píše:
Jestli mi ještě někdo řekně, že těch pár peněz členského je vyhozených, tak mu zase já řeknu, že si asi nevidí ani na špičku nosu :lol: :lol: :lol:
:D :D 8)
_________________
Volvo 960 _ B204FT _ M46 _´93 _ 140KW
Volvo 850 R
Volvo V70 I T5

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#13

Příspěvek od Jarda S40 »

George píše:Díky za cenné rady a obzvláště Jardovi S40, který mi pomohl ráno 940 odtáhnout do servisu. Jen tak, z lásky k bližnímu. Jardo, fakt díky.
To je právě to, co je na VK absolutně super - lidičky, kteří Vám pomůžou klidně o půlnoci (to bylo jen přečtením, radou a nabídkou) i ráno (v reálu).
A abych nezapoměl - i J.K. ze Zlína nabídl v jiné záležitosti pomoc. No a vo tom to je, no ne ? O prima lidičkách :wink:
Jestli mi ještě někdo řekně, že těch pár peněz členského je vyhozených, tak mu zase já řeknu, že si asi nevidí ani na špičku nosu :lol: :lol: :lol:
Georgi, nechci s tebou polemizovat, jsi mi hrozně sympatický, ale proč sem taháš Volvoklub? Myslíš, že kdybys nebyl v klubu, že bych ti nepomohl? Je samozřejmě prima, že klub či spíše fórum funguje jako seznamka, ale já zastavím každému s poruchou, skoro denně něco opravuju starejm lidem v důchodu zdarma a vůbec pomohu komu mohu. A baví mě to, protože si myslím, že je to cesta, jak bud svět lepší. ten, komu pomohu má totiž hned lepší náladu a tu zase předá dál a dál. Víš co mě osobně udělá třeba velkou radost? Když mi někdo na přechodu poděkuje úsměvem, že jsem ho pustil. To mám hned prim náladu na celej den. Prima zážitek, na kterej vzpomínám se ženou nejraději je návrat z jedné dovolené v Itálii. To jsme potkali škodovku 100 někde u Budějovic s píchlým kolem, stržený šestihran na šroubech u kola a v ní v dešti a zimě mladí manželé s miminem. Takže civilně oblečenej jsem vyndal z auta novou gola sadu a narazil na ten šroub kladivem 16 oříšek a trhákem ty matky povolil a kolo jim vyměnil. Byli šťastní a nám to udělalo větší radost než celá dovolená. Já jsem v tomhle magor, ale už jsem se s tím smířil. Mě to baví, takže neděkuj, není zač!

George
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 65
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha (+SU)

#14

Příspěvek od George »

Jardo, souhlasím, to není o VK, kterýžto je jen platformou, díky níž se setkávají lidi naladěný na podobnou vlnovou délku. Je mi jasný, že bys mi pomohl, VK jen způsobil, že ses o mém trablu dozvěděl.
Všichni přece známe i jiné skvělé lidičky, které spojuje zase něco jiného. Já třeba "kačery" - a vsadím se, že by si s nimi volvoklubáci rozuměli náramně :) Takže jak píšeš, je to vždy hlavně o lidech, kteří rádi jiné lidi. PS: Já měl dnes ráno taky prima pocit :)
_________________
940GLE/92´/B230F/man/>333kkm
[STATUS]

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#15

Příspěvek od Jarda S40 »

George píše:Jardo, souhlasím, to není o VK, kterýžto je jen platformou, díky níž se setkávají lidi naladěný na podobnou vlnovou délku. Všichni známe i jiné skvělé lidičky, které spojuje zase něco jiného. Já třeba "kačery" - a vsadím se, že by si s nimi volvoklubáci rozuměli náramně :) Takže jak píšeš, je to vždy hlavně o lidech, kteří rádi jiné lidi. PS: Já měl dnes ráno taky prima pocit :)
JJ, není co dodat!
P.s. Jak jsi tam dopadl? Je vše OK?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „700 / 900 - opravy“