nefunkční přístrojová deska u S60

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: S60
Bydliště: Bruntál

#1 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od McCorfy »

Přátelé, kamarádi,
prosím o radu či pomoc. Asi před týdnem mi přestala na S60, r.v. 2002 fungovat přístrojová deska. Po otočení klíčku se rozsvítí akorát dvě kontrolky a zbytek je úplně mrtvý. Nic dalšího nesvítí, žádný budík nefunguje. Akorát ještě kontrolka přepínání dálkových světel. Pravda je, že zhruba od léta už mi blbnul levý informační panel. Takový ten problém, že to chvílemi vypadalo jako rozsypaný čaj.

Protože se to tady už řešilo, nechal jsem přepájet ten studený spoj na tom CPU, který by to měl způsobovat. Ale to se týká asi jen toho informačního panelu, protože závada bohužel trvá.
Ten problém s tím celkovým nesvícením asi bude znamenat přepájení něčeho jiného, nebo výměnu stabilizátoru napětí, či co já vím. Není to můj obor, vůbec tomu nerozumím. Jsem schopen akorát vymontovat přístrojovku a případně ji dovézt někomu, kdo mi s tím dokáže pomoct.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: S60
Bydliště: Bruntál

#2 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od McCorfy »

Nechal jsem to celý proměřit a zrepasovat a zatím je to OK. Popravdě ani nevím co s tím dělali.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 22
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: Říčany

#3 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od starman »

Tak abych nezůstal pozadu. Dnes mi během jízdy vypadl komplet celý interiér. Upřímně, jediné co funguje je motor, světla vpředu a vzadu, interiérová světla a rádio.
Vše ostatní je zřejmě funkční, ale bez požnosti zapnutí nebo vypnutí. Z tlačítek funguje jen zapnutí mlhových světel, ale opět bez kontrolky. Blinkry také nejdou.
Elektroniku i elektriku docela zvládám, ale docela bych uvítal postrčení správným směrem, abych úplně netápal. Zřejmě to vypadá na nějaký centrální přívod napětí
do palubní desky a panelu. Někde jsem měl schéma, tak ho zkusím pohledat. Předem díky za pomoc...
_________________
S80/3.2/Summum/238k/MY2007
bylo: S60/2.4i/Summum/170k/MY2001
bylo: S40/99

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1280
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#4 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od Dural8 »

Když máš v řiti budíky, tak jak klasicky S60/V70/S80 mívají, tak vše ostatní funguje bez problémů. Tedy příčinu bych nehledal v parafrázi tohoto tématu " nefunkční přístrojová deska " ale nefunguje mi skoro nic od elektriky. Btw právě budíky způsobují, že třeba nefungují ony interiérové světla, naopak blinkry jdou vždy. Zkus hledat tedy jinde než v této témě. Asi jsem Ti moc nepomohl, nasměrovat, ale alespoň abys netápal nad budíkama.
Anebo ještě poradím, k čemu bys došel...odpoj budíky a zkus jestli pořád nefunguje to samé. Vylučovací metodou musíš budíky vyřadit ( bo jinak je to prostě nemoc těhle aut ). Takže když je odpojíš, přestane Ti fungovat vnitřní osvětlení, tak předpokládej, že budíky jsou ok, naopak bych jako záchytný bod použil blinkry, o těch vím 100% že i bez budíků fungují. Pokud začnou fungovat, po odpojení, víš kde je problém.
_________________
V60 D4

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 22
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: Říčany

#5 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od starman »

Díky,
včera večer jsem přístrojovku vyndal a střední panel stejně nefunguje. Vypadá to tedy opravdu asi na nějaký centrální přívod elektriky.
Jinak jsem udělal tyto poznatky, čímž doplňuji výše uvedený příspěvek.
1. Na palubce svítí jen značka motoru, nic jiného a to jen tehdy když startuji
2. Blinkry fungují, je chybí akustická i optická signalizace
3. Funguje komplet rádio
4. Fungují varovné blinkry včetně optické signalizace
5. Fungují světla (i mlhová) včetně optické signalizace
6. Funguje elektrika ve všech dveřích (včetně zrcátek) a komplet vnitřní osvětlení


Vše ostatní je totálně mrtvé včetně klimatizace a větrání. Pojistky jsem konroloval všechny. ABS i DSTC funguje, pouze nejde díky nefunkčním tlačítkům vypnout.
To je asi tak vše. Začátkem týdne se na to podívám (víkend je návštěvní) a budu referovat.
_________________
S80/3.2/Summum/238k/MY2007
bylo: S60/2.4i/Summum/170k/MY2001
bylo: S40/99

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: S60
Bydliště: Bruntál

#6 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od McCorfy »

Fakt nejsem odborník, ale tu přístrojovku bych z toho problému úplně nevylučoval. Ta moje se totiž chovala úplně přesně jako tvoje a po tu dobu co nefungovala se k tomu sem tam přidaly i další problémy. Úplně mi teda osvětlení neodcházelo, ale někdy třeba nesvítilo rádio, i když normálně hrálo, nebo se stalo že středový panel svítil jen úplně tlumeně a nereagoval na pokus o zesvětlení. Dokonce se mi jednou stalo, že jsem ráno otočil klíčkem a hned se rozsvítila dálková světla a nešla vypnout. Naštěstí se to vždycky nějak samo po chvíli spravilo. Všechny tyto problém skončily opravou přístrojovky. Vlastně jsem byl od začátku přesvědčený, že to všechno způsobovala přístrojovka, což se následně potvrdilo. Ale jak říkám, nejsem odborník.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 22
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: Říčany

#7 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od starman »

Zkusím tedy začít u přístrojovky - díky... Ale až v pondělí, pak dám vědět...
_________________
S80/3.2/Summum/238k/MY2007
bylo: S60/2.4i/Summum/170k/MY2001
bylo: S40/99

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#8 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od jarek.krizan »

JJ z největší pravděpodobností paubka má studeňák na procesoru. Je třeba to přeletovat a nejlépe někým, kdo je na to vybavený, aby nenadělal víc škody jak užitku.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1280
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#9 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od Dural8 »

To co tady popisuješ je jasně 100% přístrojovkou. Stačí psát všechna fakta a ono se to jednoduše odvodí.
Přeletování dělám i já, kdo to nedá napoprvé, obvykle poškodí víc než by si člověk myslel a nejhorší je, že neexistuje 2. pokus. ( dobře, druhý ještě ano, ale takhle teplotně namáhat procesor je prostě v globálu vzato o držku...a méně je více, jak píše Jarek )
_________________
V60 D4

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 22
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: Říčany

#10 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od starman »

Tak jsem se do toho pustil (berme to tak, že s elektronikou mám poměrně značné zkušenosti), proletoval mikropájkou CPU atd. a výsledek je stále stejný.
Respektive jsem zjistil, že když na určitém místě stisknu tišťák, tak začně pípat signalizace pásů a na všech displayích se rozsvítí správné nápisy, ale jen velmi velmi tlumeně, žárovky ani ledky (kromě toho motoru) stále nejdou. Není mi však jasná jedna věc (teď to beru selským rozumem), proměřil jsem vstupní konektor a kromě dat a cca 5V tam nic jiného není - teď narážím na to, jak mohou na palubce svítit 12V žárovičky, když nemají napájení (měnič na desce předpokládám není)...? V absolutní tmě jsem si všiml, že i na prostředním panelu ledky v tlačítkách velmi slabě poblikávají...
Naposledy upravil(a) starman dne 23 lis 2009 20:36, celkem upraveno 1 x.
_________________
S80/3.2/Summum/238k/MY2007
bylo: S60/2.4i/Summum/170k/MY2001
bylo: S40/99

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 22
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: Říčany

#11 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od starman »

Tak přátelé, kamarádi, děkuji všem za pomoc - selský rozum zvítězil a když nepomohlo propájení, šel jsem podle schematu po napájení, až jsem došel k relátku, které by do palubky mělo posílat (to na konektoru chybějící) napájení. Zkusil jsem ho prohodit s jiným a všechno naběhlo..... :Yahoo!:
Pokud by někdo měl zájem o kompletní schéma, pošlu mu ho, já bych se bez něj nehnul z místa.
Pro zainteresované - vadné bylo relé hned vedle ECM a to CMI22 (je třetí vpravo shora).
_________________
S80/3.2/Summum/238k/MY2007
bylo: S60/2.4i/Summum/170k/MY2001
bylo: S40/99

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#12 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od jarek.krizan »

No zrovna u tohoto bych to nečekal, ale stát se může všechno.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S60 2.4 D5 2002
Bydliště: Olomouc

#13 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od rschwarz »

Ahoj, řeším teď stejný problém :( . Nejdřív mi problikával počítač, pak přestalo fungovat všechno a začalo to indikovat hrozné kraviny.
Vytáhl jsem přístrojovku, demontoval desku a přepájel procesor a driver počítače. Všechno mi už funguje, jenom se nemůžu zbavit hlášky SRS-AIRBAG WARTUNG DRINGEND.
Nevíte náhodou co stím? Četl jsem, že to má spojitost s palubkou, ale ještě jsem nepřišel která ta potvora na desce to dělá.

Moc děkuji za pomoc :)
To v červeném je přepájené :)
Přílohy
DSC00001_compressed2.jpg

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 22
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: Říčany

#14 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od starman »

rschwarz píše:Ahoj, řeším teď stejný problém :( . Nejdřív mi problikával počítač, pak přestalo fungovat všechno a začalo to indikovat hrozné kraviny.
Vytáhl jsem přístrojovku, demontoval desku a přepájel procesor a driver počítače. Všechno mi už funguje, jenom se nemůžu zbavit hlášky SRS-AIRBAG WARTUNG DRINGEND.
Nevíte náhodou co stím? Četl jsem, že to má spojitost s palubkou, ale ještě jsem nepřišel která ta potvora na desce to dělá.

Moc děkuji za pomoc :)
To v červeném je přepájené :)
To je pouze chybová hláška, která se musí vymazat přes počítač.
_________________
S80/3.2/Summum/238k/MY2007
bylo: S60/2.4i/Summum/170k/MY2001
bylo: S40/99

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S60 2.4 D5 2002
Bydliště: Olomouc

#15 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od rschwarz »

starman píše:
rschwarz píše:Ahoj, řeším teď stejný problém :( . Nejdřív mi problikával počítač, pak přestalo fungovat všechno a začalo to indikovat hrozné kraviny.
Vytáhl jsem přístrojovku, demontoval desku a přepájel procesor a driver počítače. Všechno mi už funguje, jenom se nemůžu zbavit hlášky SRS-AIRBAG WARTUNG DRINGEND.
Nevíte náhodou co stím? Četl jsem, že to má spojitost s palubkou, ale ještě jsem nepřišel která ta potvora na desce to dělá.

Moc děkuji za pomoc :)
To v červeném je přepájené :)
To je pouze chybová hláška, která se musí vymazat přes počítač.
Děkuji za info, to už nějak dořeším, ale stejně tam mám pořád nějakej studeňák :( , přístrojovka už funguje komplet, ale dispej počítače občas nesvití a musím s přístrojovkou lehce klepnout a pak už funguje. A to jsem už zalakoval :( . Kdyby někoho něco napadlo, dejte vědět. Protože mě to teď připadne spíš na ten ovladač displeje.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12976
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#16 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od raolsa »

A nesvítí ti podsvícení nebo písmena dané hlášky?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S60 2.4 D5 2002
Bydliště: Olomouc

#17 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od rschwarz »

raolsa píše:A nesvítí ti podsvícení nebo písmena dané hlášky?
Právě vůbec nevykresoval, ale jak jsem s tím trošku klepnul, tak už svítí a vypisuje. Uvidím zítra ráno. Bohužel si myslím, že se mi to objeví znovu.
Hlavně že už funguje komplet přístrojovka.
Ale ten displej počítače chci dát taky dohromady. Jen jsem si všimnul, že svítil na jedné sraně trošku míň. Po klepnutí už svítí rovnoměrně.
Jinak k přístrojovce musím říct, to že od výroby tam na procesoru nebyl propájen jeden pin, takže nejenom studeňáky, ale i chyběl cín :D . Je až zajímavé že to 12 let fungovalo :D .

Přemýšlím čím to ale bude, protože všechno už funguje bez problému, jen ten informační displej vypadnul, nejhorší, že to bylo až jsem to všechno složil, do té doby v pohodě.

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#18 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od jou81 »

To se často stává že tam chybí nějaký spoje, zvlášť když tomu někdo takto primitivně ladí odometry :)
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S60 2.4 D5 2002
Bydliště: Olomouc

#19 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od rschwarz »

jou81 píše:To se často stává že tam chybí nějaký spoje, zvlášť když tomu někdo takto primitivně ladí odometry :)
Nerozumím co je tím myšleno. Ale jen pro vysvětlení, potřebuji mít fungující přístrojovku dokud se nedomluvím s někým kdo tyto desky řeší. Kontakty pinů jsou propájeny v pořádku, ale určitě tam něco bude. Řešil jsem jenom piny procesoru a toho druhého čipu (asi ovladače displeje).
Když jsem se na to díval, někdo to měl už přede mnou rozdělané (chybí šroubky :D ), ale nic tam neprováděl a po mém zásahu tam taky není žádná vizuální změna.
Jak to bylo myšleno? Jsem sice elektrotechnik přes telekomunikace, ale co je ladění odometrů fakt nevím :cry: Jako že někdo stáčí? To já určitě ne. Není důvod. :shock:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S60 2.4 D5 2002
Bydliště: Olomouc

#20 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od rschwarz »

Tak už jsem na to přišel, přístrojovka mi po přepájení funguje komplet, jenom vypadává podsvícení displeje počítače. Myslím si, že to bude nějaká oxidace na kontaktech bajonetových patic žárovek. Jak budu mít čas, tak se na to podívám.

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#21 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od koch »

no jestli budes mit cestu kolem, tak ti ty hlasky smazu...
a zarovky kdyz na ty stare jednou sahnes, tak se pak serou. doporucuju nakoupit vsechny nove...
jsou tam zarovky 1,2w 2w v sede a modre patici (ted nevim ktera kde presne) a v tech cernych paticich je 3w mnamka... 3w jsem musel kupovat v nemecku... zarovky jsou vytahovaci, nemusis kupovat i s patici, ono ty s patici co jsou bezne v mototechne jsou stejne na hovno...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 23
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo S60 2.4 D5 2002
Bydliště: Olomouc

#22 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od rschwarz »

koch píše:no jestli budes mit cestu kolem, tak ti ty hlasky smazu...
a zarovky kdyz na ty stare jednou sahnes, tak se pak serou. doporucuju nakoupit vsechny nove...
jsou tam zarovky 1,2w 2w v sede a modre patici (ted nevim ktera kde presne) a v tech cernych paticich je 3w mnamka... 3w jsem musel kupovat v nemecku... zarovky jsou vytahovaci, nemusis kupovat i s patici, ono ty s patici co jsou bezne v mototechne jsou stejne na hovno...
Ahoj všem, tak přepájení procesoru přístrojovky pomohlo, byla tam jedna nožička úplně na volno a zbytek jsem pro jistotu propájel taky. Žárovečky jsou vyměněny, když jsem starou vytáhl a dal zpátky, tak už nefungovala, ideální opravdu koupit nové.
A chybovou hlášku airbagu mi vymazal koch tady z fóra, ještě jednou moc díky :) .
Přístrojovka zase funguje jak má.

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2622
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#23 nefunkční přístrojová deska u S60

Příspěvek od ok2ucx »

Na vině bude (z 99%) jiný firmware. V tomto případě zřejmě benzín vs. nafta.
Řešení je ale jednoduché, zajeď kamkoli k http://@d5t5.com (ale i s tou původní palubkou) a stačí naklonovat (vyčíst starou, nahrát do nové = t.j. kompletně přenést původní firmware vč. všech nastavení a hodnot). Pak bude vše fungovat jako s původní palubkou. Současně s tím pak nejlépe vyhnat pryč i tu italštinu 8)

Pavel

P.S. Troufám si tvrdit, že v autorizáku ti ani jedno (klonování), ani druhé (slovenštinu) nemohou nabídnout.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“