Zaseknutý šíbr - pomóc!

Pro sedmy a devítky
  • Autor
  • Zpráva
kfb
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 2 měsíce

#1 Zaseknutý šíbr - pomóc!

Příspěvek od kfb »

Mám problém se šíbrem - zůstal vyklopený a nechce se vrátit. Motorek jenom cvaká. Oddělal jsem tapecíruk šíbru, ale nepřišel jsem na to, co je špatně - třeba viditelně zlomenou kolejničku jsem nenašel. Prosím, nemáte nějaký tip na co se podívat a pod.? Moc by mi taky pomohlo nějaké schéma nebo popis mechanismu šíbru - je to pro mě čínský hlavolam. Kdyby se mi podařilo šíbr opravit, budu nadšený, ale úspěchem bude i jen ho v krátké době zavřít, aby mi nepršelo do auta - z toho teď mám depku :cry: (a přes díru ve střeše přetažený aspoň sundaný tapec).

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1052
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#2 Zaseknutý šíbr - pomóc!

Příspěvek od travex »

kfb píše:Mám problém se šíbrem - zůstal vyklopený a nechce se vrátit. Motorek jenom cvaká. Oddělal jsem tapecíruk šíbru, ale nepřišel jsem na to, co je špatně - třeba viditelně zlomenou kolejničku jsem nenašel. Prosím, nemáte nějaký tip na co se podívat a pod.? Moc by mi taky pomohlo nějaké schéma nebo popis mechanismu šíbru - je to pro mě čínský hlavolam. Kdyby se mi podařilo šíbr opravit, budu nadšený, ale úspěchem bude i jen ho v krátké době zavřít, aby mi nepršelo do auta - z toho teď mám depku :cry: (a přes díru ve střeše přetažený aspoň sundaný tapec).

pomoz mu se zavrit rucne, sundej plastovej dekl pres motor a pomoci velkeho plocheho sroubovaku muzes okno rucne zavrit (na hrideli motorku je drazka na sroubovak - ma to pojistku (takovej caplik uprostred hridele, ktere po nasazeni sroubovaku zamacknes a odpojis motor)) pak okno otevri uplne dozadu a vycisti vsechno co pujde, kolejnice mazni teflonem a mel bys mit klid... to cos posal je docela obvykly problem, kdyz je v kolejnicich prach a jina spina.... :-)
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

kfb
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 2 měsíce

#3 Zaseknutý šíbr - pomóc!

Příspěvek od kfb »

Dík moc, to mi pomohlo! :palec: Bál jsem se do motorku sáhnout, aby se na mne nevysypal. Teď už na nás neprší a šíbr chodí jako po másle. :pij:

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1052
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#4 Zaseknutý šíbr - pomóc!

Příspěvek od travex »

kfb píše:Dík moc, to mi pomohlo! :palec: Bál jsem se do motorku sáhnout, aby se na mne nevysypal. Teď už na nás neprší a šíbr chodí jako po másle. :pij:
hura hura hura :-)
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „700 / 900 - opravy“