Zkušenosti s pneuservisy

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
coroner

#1 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od coroner »

Ve vedlejším vlákně se tu řeší, které zimní pneumatiky je vhodné dát na auto. Otázka ovšem také je, kde to konkrétně obout. Jaké jsou vaše zkušenosti s pneuservisy?

Já si na autě dělám vždy vše sám, protože zastávám názor, že co si člověk neudělá poctivě zadarmo sám, to jinej rád za peníze ojebe. Bohužel i přesto, že považuji svoji garáž za celkem vybavenou, vyvažovačku a obouvačku pneu tam tedy vážně nemám. Proto jsem po předchozím objednání vyrazil do pneuservisu Pneubox neboli pneuservisu Obnova v Brně obout Matadory MP56 (na sjetejch GY UG7 to už vážně dál nešlo) :)
Za půl hodinky bylo obuto, zaplaceno, potud v pořádku, jen mě udivilo, že se nikdo nezeptal na kolik chci ty kola nafoukat. Po přeměření jsem naměřil v každém kole jiný tlak, průměrně se pohybující okolo 2,5at a upravil na mě vyhovující 1,95at.
Okolo čtvrté jsem odjížděl z Brna domů na Vysočinu, najedu na rychlostní komunikaci, zrychlím na cca 100km/h a slyším divnou ránu od pravého předního kola. Kouknu do zpětného zrcátka a moje středová poklička si to šine prostředkem silnice mezi auty. Zastavil jsem jak jen to bylo možné, ale i tak alespoň 500m od místa, kde došlo ke ztrátě, nacpal auto co nejvíce do škarpy, zapnul parkovačky, výstražné a jal se milou pokličku hledat. Vážně super práce, strouha plné bláta po kotníky, po silnici se díky absenci krajnice a těsně se míhajícím kamionům také bezpečně jít nedalo. Po chvíli jsem byl obalen bahnem jako prase a přestože jsem hledal do setmění (přes 1/2 hod) a úsek prošel aspoň s4x pokličku jsem nenašel :cry:
Nasedám tedy do auta, rozjíždím to na konstantních 140km/h a po chvíli rána z levého zadního podběhu, za tři minutky rána z pravého zadního podběhu. To už jsem si říkal, že mi poklička zbyla jen jedna, ale nebylo to tak. Doma jsem zjistil, že se mě rozhodla opustit vyvažovací závažíčka zadních kol. Přecijen závažíčka pro plechové disky natlučené na alu kolech s nezanedbatelným okrajem asi nejsou ideální řešení. Krom toho jsem doma ještě jednou překontroloval tlak a zatímco na třech kolech jízdou stoupl na pravém předním klesl cca o 0,2at, takže to ještě pravděpodobně uchází. No vážně paráda, ale co by člověk chtěl za blbejch 940Kč za práci :roll: Ve čtvrtek jim to tam půjdu omlátit o hlavu :!:

P.S. Nemá někdo z vás doma plonkovní středovou pokličku na origo alu 15" z turbo modelů 740tek, kolem r.v.87???
Protože ikdybych tam na ně řval nevím jak, pokličku už mi to nevrátí.

drewid
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 548
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Hlučín / Widlakoffhauptstadt

#2 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od drewid »

Já kdybych to uměl tak si to dělám sám. Protože co se alespoň mých zkušeností týče, co pneuservisman to čurák. :evil:
_________________
Je : V70 2.0T5 166kW, 1997 "Bílej Jezdec"
Bylo: Volvo 850 T5 1995, 166kW "Rust Dragon"
Bylo : Lehce ťuklý Volvo S40 r.v.97 1.9TD "Stříbrný Sršeň" :D

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#3 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Jarda S40 »

4Coroner - já si pneumatiky přezouvám doma sám. Mám k tomu palici, mazlavé mýdlo, dřevěný klíny a dvě montpáky z Liazky. Vozím to jen vyvážit a to si u toho stojím a kontroluju. Jinak ta cena mi přijde dost vysoká, čekl bych kolem 100Kč na kolo. :roll:
Naposledy upravil(a) Jarda S40 dne 20 lis 2007 23:13, celkem upraveno 1 x.

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1323
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#4 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od selap »

Ty nový závažíčka tam asi fakt moc nedržej,když byly olověný,tak jsem nikdy žádnou neztratil,a ty pokličky asi už neseženeš:(
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

vcar
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1113
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Č.Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#5 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od vcar »

Proboha! Na hlínu dát závaží z oceláků? Až půjdeš reklamovat, tak jim to tam moc nerozmlať. To jsou packalové!
V našem servisu stojíš u všeho s rukama v kapsaách, koukáš, za půl hoďky hotovo a myslím, že nemusím mít výhrady.
_________________
S80 D5 120kW 2003 manual silver
V40 1.8i 92kW B4184SM 6/99 blackmetal

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1620
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#6 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Sarkasmic »

Tak tak-u nas to same... Stojim i sautem v dilne vse sleduji,mohu komentovat a dotazovat..... A ceny jsou super a přístup též...
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

Bobika
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 332
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Strakonice

#7 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Bobika »

No kdyby mě na moje TITANY namlátily závaží na plechový disky, tak jim to tam podpálím, pak je nařknu z pojišťovacího podvodu, že si to zapálily sami a předám to kriminálce. :twisted: :twisted: :twisted: Já vážně nevím, kterej DE.IL může dávat na ALU kola klasický závaží. Od toho někdo vymyslel samolepící závaží, které jsou pěkně shované a nehyzdí kolo a nikdy jsem neřešil jejich ztrátu. Jediná nevýhoda je, že jsou asi tak 2x dražší než obyč. Ale pokud mám na pěkná alukola, tak nějakou tu stovku za pěkné závaží rád připlatím.
_________________
Bobika
BYLO - Volvo 850 T5R "Pampeliška", 1995, 2.3 l, B5234T5, M56, 300 PS, 262 000 km, NEW turbo Mišivbuši

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#8 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Lachtan »

Znám (a průběžně používám) několik pneuservisů a naprostá spokojenost 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 75
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha

#9 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od bandGap »

Přezouval jsem na Karlině v Pernerově ulici. Zatím spokojenost.

Tady se prodávají origo kola. A to zaváži co je vidět na fotkách mne tak trochu překvapilo.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 133
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Zlín

#10 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Pavel-K »

Zlaté olovo.
Kde ho mám teď shánět na přebíjení, když už ho skoro nikdo nepoužívá ?!
_________________
Pavel VOLVO V40 1,8i, 92kW, B4184SM, 99

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#11 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od travex »

natloukaci zavazi na aludisky drzej tak jako tak lip nez nalepovaci, zvlast pokud se je snazis nalepit na stary a jiz trochu olezly kola Volvo Draco....:-) fakt tam narvali zavazi na plechace????????? jses si jsitej???? Zastavat se jich nechci, ale chtel bych videt toho silaka co tam narvall zavazi na olevej disk a nezkurvil pri tom patku disku....

------------------

sam vyuzivam pneuservis Dobias v Miskovicich u KH a naprosta spokojenost.... stejne tak spokojenost s T6R, kde funguje pneuservis taky...
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#12 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Lachtan »

Pavel-K píše:Zlaté olovo.
Kde ho mám teď shánět na přebíjení, když už ho skoro nikdo nepoužívá ?!
Kašli na olovo - teď je cool ochuzený uran 8) 8) :twisted:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1323
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#13 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od selap »

Kola na 760 měly normální rantl podobnej jak na plechu,tak tam natloukací držely.Ale olověný měly trochu jinej tvar a líp tam sedly než teď ty zinkový či jaký.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

Bobika
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 332
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Strakonice

#14 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Bobika »

to travex : no ono je třeba ty disky před tím řádně očistit a odmastit. Osobně než jdu přezout Alu ráfky, tak si je sám doma umeju a řádně odmastím a můži ti garantovat, že ta samolepka na lepících závažích drží jak židovská víra. Když jsem pak tyžávaží sundával, tak jsem je musel odříznout opatrně řezákem a na ráfku zbylo lepidlo, který jsem musel čistit benzínem. Nikdy se mi nestalo, že bych nějaký samolepící závaží ztratil, což se o těch natloukacích říct rozhodně nedá. To že na olezlým a neodmaštěným ráfku samolepící závaží nedrží není žádná novinka.
_________________
Bobika
BYLO - Volvo 850 T5R "Pampeliška", 1995, 2.3 l, B5234T5, M56, 300 PS, 262 000 km, NEW turbo Mišivbuši

Jean
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 319
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Podolí u Brna
Vůz: Volvo 850 T5
Kontaktovat uživatele:

#15 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Jean »

Nevím, proč jsi se nestavil u nás. Číslo máš. To, že spadla poklička je samozřejmě jejich chyba. Ale závaží na plechové disky nikdo na Alu disk nenaklepe. Pokud o tom jsi přesvědčen, tak se stav a na svém kole mi to můžeš ukázat. Je to nesmysl. To, že odpadly bude spíše důsledek levných závaží od nějakého východního výrobce. Nižší cena, nižší kvalita. Holt závaží jsou drahá věc a některé pneuservisy šetří, kde se dá. A to, že starý kolo uchází, to se prostě občas stane. To rozhodně není důvod na někoho křičet. Určitě to bez problémů opraví. Na ten tlak se mohli zeptat nebo dát alespoň všude stejný, abys to pak doladil podle sebe.

To co napsal Drewid nebudu komentovat, ale už jsem taky popřezouval hezkých pár gum....
_________________
Volvo 960 93,95,96,97 B6304FS, S80 00 T6, 850 2,3 T5

1. eshop s volvodíly

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#16 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Jarda S40 »

Lachtan píše:
Pavel-K píše:Zlaté olovo.
Kde ho mám teď shánět na přebíjení, když už ho skoro nikdo nepoužívá ?!
Kašli na olovo - teď je cool ochuzený uran 8) 8) :twisted:
Ten by mu asi pěkně probrousil hlaveň. Pavle kolik olověných trubek asi potřebuješ? Měl bych asi 10 kg. Teda pokud to nebyl fór.

Jinak trochu z jiného konce - nedávno jsem zde četl, že někdo studoval pneuservisáckou školu. To existuje? Víte někdo kde nebo cosi podrobnějšího?
Naposledy upravil(a) Jarda S40 dne 21 lis 2007 22:51, celkem upraveno 1 x.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 133
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Zlín

#17 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Pavel-K »

Beru všechno. Hoď mi prosím cenu do SZ. Díky.
_________________
Pavel VOLVO V40 1,8i, 92kW, B4184SM, 99

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#18 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Jarda S40 »

Pavel-K píše:Beru všechno. Hoď mi prosím cenu do SZ. Díky.
Cenu??? ses pos... :roll: Kamarádovi budu prodávat použitý trubky :oops: Skoval jsem kus kdyby bylo potřeba olovo, Děda z toho dělával rybářský závaží. Až pojdeš na Prahu, ozvi se. Máš to u mě na zahradě. Musíš si to ale vytavit, nebo to uděláme spolu.

coroner

#19 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od coroner »

Jean píše:Nevím, proč jsi se nestavil u nás. Číslo máš. To, že spadla poklička je samozřejmě jejich chyba. Ale závaží na plechové disky nikdo na Alu disk nenaklepe. Pokud o tom jsi přesvědčen, tak se stav a na svém kole mi to můžeš ukázat. Je to nesmysl. To, že odpadly bude spíše důsledek levných závaží od nějakého východního výrobce. Nižší cena, nižší kvalita. Holt závaží jsou drahá věc a některé pneuservisy šetří, kde se dá. A to, že starý kolo uchází, to se prostě občas stane. To rozhodně není důvod na někoho křičet. Určitě to bez problémů opraví. Na ten tlak se mohli zeptat nebo dát alespoň všude stejný, abys to pak doladil podle sebe.

To co napsal Drewid nebudu komentovat, ale už jsem taky popřezouval hezkých pár gum....
Tvůj servis jsem nedávno fyzicky objevil, když jsem hledal Luboše v areálu kasáren. Práce máte asi dost, pár volv tam stojí. Osobně jeho kvality nebudu schopen posoudit, jak jsem řekl, auta jsou můj koníček a hrabání v nich mě baví. Servisy využívám pouze na karosařinu (u mého hobby auta, volvo je pracovní a údržbu kastle si nezaslouží) a na věci speciální, výbrus válců, přebrus a srovnání klikovky....
Nestavil jsem se proto, že pneu obouvám tam, kde jsem je koupil, že. Závaží bude tedy asi na alu, když jste se shodly, že na plech by tam narazit nešlo, každopádně tam nesedí ani trochu a tvar té packy rozhodně neodpovídá tvaru patky mého kola. Řvát na ně nebudu, neboj, sem mírumilovnej člověk, toho bych byl schopen pouze včera večer :twisted:

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#20 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Honza »

Jean píše:To, že odpadly bude spíše důsledek levných závaží od nějakého východního výrobce. Nižší cena, nižší kvalita. Holt závaží jsou drahá věc a některé pneuservisy šetří, kde se dá.
Určitě máš na mysli že to nakupují za levno, ale prodávají za cenu špičkové kvality.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Jean
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 319
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Podolí u Brna
Vůz: Volvo 850 T5
Kontaktovat uživatele:

#21 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od Jean »

I to může být. Druhá možnost je i snaha vyhovět zákazníkům, kterým je vše drahé. A i když to překvapí, tak takových je taky dost. Za ty peníze, co dal za přezutí by ale snad mohl dostat normální závaží. My při prodeji pneu máme přezouvání v ceně.
_________________
Volvo 960 93,95,96,97 B6304FS, S80 00 T6, 850 2,3 T5

1. eshop s volvodíly

lookens
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 396
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Zaječov
Vůz: Nyni: V70 I, B5254T, 98'
Bydliště: Zaječov (Beroun)

#22 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od lookens »

Úplně stejná historka, byl jsem to reklamovat a do tejdne odletěly i ty reklamované !!!

- ALE -
taky mám alu, kola jsem nečistil, jen jsem je vzal z garáže, nechal vyvážit a nahodit,
účtovali si 570,- Kč. Nešlo mi o peníze, reklamovali ochotně,
ale už tam nepojedu maj prostě nekvalitní zboží.

For info, KOLIK TO STOJÍ v T6R :?:
_________________
Nyní hledám
Dříve:
V70 I, B5254T, 98' (1 rok)
940 GL, B200F, 92' kombi (mesic)
940 POLAR, B230FD, 94' kombi (4 roky)
740 GL, B230F, 89' kombi (1 rok)
240 GL, B230A, 86' sedan (10 let)
740 GLE, D24T, 89' sedan (3 roky)

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 912
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#23 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od marra »

podle kxichtu :prace: :tlesk: :pij:
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

lookens
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 396
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Zaječov
Vůz: Nyni: V70 I, B5254T, 98'
Bydliště: Zaječov (Beroun)

#24 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od lookens »

marra píše:podle kxichtu :prace: :tlesk: :pij:
to abych jel kolem Vás obloukem :lol:
_________________
Nyní hledám
Dříve:
V70 I, B5254T, 98' (1 rok)
940 GL, B200F, 92' kombi (mesic)
940 POLAR, B230FD, 94' kombi (4 roky)
740 GL, B230F, 89' kombi (1 rok)
240 GL, B230A, 86' sedan (10 let)
740 GLE, D24T, 89' sedan (3 roky)

GDPR_user

#25 Zkušenosti s pneuservisy

Příspěvek od GDPR_user »

Pavel-K píše:Zlaté olovo.
Kde ho mám teď shánět na přebíjení, když už ho skoro nikdo nepoužívá ?!
A co přetavit olovo z autobaterií??? ;-)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“