Ferrorovo V70

Prostor pro Vaše auta
Pravidla fóra
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#1 Ferrorovo V70

Příspěvek od ferror »

Ahoj ve spolek, tak jsem se přidal do řady volvistů.

Mým kouskem je V70 ve vínové metalíze z roku 1998 s motorem 2.5TDI a zhruba tak základní výbavou. Nalítáno má 411tkm, což je asi tak dobře zajetej motor (podle všeho auto dostávalo dobrej servis a dlouhé cesty).

Už dlouho jsem o tom autě snil - vždy se mi líbily hranatý auta. Dosud jsem však byl jen u VW do roku 97. Nyní ale nastal čas pro trochu lepší rodinné auto. Jenomže nebyly peníze, takže jsem jenom občas koukal po inzerátech a slintal. Toho si ale všimli sourozenci a původně k narození dítěte, řízením osudu ale o něco později, jako předsvatební dar mi auto koupili.

Jelo se pro něj až kamsi na západ němec, kde málem z koupě sešlo. Naštěstí se podařila prý cena srazit dolů a vzhledem k vynikajícímu motoru bylo rozhodnuto pro koupi. V Čechách se už jen zajistily nové gumy, opravily se některé drobnosti (moc toho nebylo), udělala se dovozová STK a protože se vyskytla příležitost, hurá za mnou, potěšit.

Výbava je asi jen ta základní. Obyčejné sedačky s ručním nastavováním a vyhříváním, stěrače, světla, volant, klima, abs, rádio na CD i MC, roletka v kufru... prostě klasika

Dneska je auto ještě bez RZ, stojí na dvoře, čumák ve vzduchu a probíhá základní servis. Rozvody, oleje a nějaké to čištění a drobné opravy. Brzdy jsou nové už před koupí a jak se zdá, tak i rozvody nejsou moc staré, ale věřit tomu se mi moc nechce.

Každopádně co už vím, že mě čeká v době blízké i budoucí:
- Ruplé tlakové koleno k sání tlaková hadice k trubce sání - Scarabeus slíbil dodal náhradní
- Neodemykají dveře spolujezdce centrálem (nevíte někdo proč? Centrál "odemkne" ale jenom tak, že lze dveře odemknout vnitřní klikou dveří. Zvenčí bez šance. Nevypadá to přitom, že by bylo něco ulomeného na mechanismu)
- zlobí přepínače vnitřního osvětlení nad zadními dveřmi (aktuálně očištěné kontakty přepínacího mechanismu, uvidíme po osazení)
- špatně startuje, dlouho točí a nic z toho - cucalo vzduch a špatné čerpadlo
- na volnoběh kolísají otáčky (to by asi mohlo být to koleno + jsem zjistil, že vývod k čidlu tlaku byl plný sazí) - vyčištěno a kolísání je špatným čerpadlem
- vrzající páté dveře (myslel jsem si, že skřípe pístek. Jak se ukázalo, šlo o uložení pístku na kuličkách. Ještě musím promazat preventivně druhou stranu)
- špatně se otevírá kapota (předpokládal jsem ,že si pohraju s nastavením zámků a bude to lepší. Zde na fóru jsem se dočetl, že úvaha je správná)
- světla a blinkry už pamatují lepší časy. Bude muset nastat renovace
- chybí přední mlhovky (někdo je čmajz)
- chybí stěrače světel (taky je asi někdo čmajz- zůstaly jen osičky)
- červené lucerničky v předních dveřích asi vyndaval někdo šikovnej, budu muset sehnat nové
- u řidičovo dveří nefunguje "čudlík" pro ruční odemykání/zamykání.Asi to někde vypadlo - vypadlo, nasazeno. Ale zámek v klice je v pr....
- mezi sáním a uložením motoru je jakási pružinový plíšek, který již neplní svou funkci (ať je jakákoliv) - jsou z něj plíšky 2. Co se stane, když to nebudu řešit?
- žhavicí svíčky některé KO, ale asi jen 2.
- napájecí lišta by zasloužila výměnu.
- malinko ohnutá kladka plochého řemene.Existuje trvalejší řešení, než jen koupě nového šroubu? Stejně bylo ložisko už dost vyběhané, je nová kladka
- a málem jsem zapomněl na tradiční radost těchto motorů - klepe vakuovka
Naposledy upravil(a) ferror dne 25 dub 2017 05:05, celkem upraveno 5 x.

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#2 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od Hary »

Vítej, hezké čtení. Dodej foto krasavice.
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Scarabeus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 255
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4
Bydliště: Praha

#3 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od Scarabeus »

Tak to budete už v Žandově dva... dovezl jsem tam před rokem jednu stříbrnou z Italské části Švýcarska... na jméno si teď už nevzpomenu... vím jen, že ten chlapík dělá v Chebu u hasičů... :Search:

VAKUOVKA... ano klasika, ale třeba u mé V70 dovezené ze Švýcarska s 252.000 km po pravidelné výměně oleje po 10.000 km třikrát za sebou naprosto klepat přestala, nyní už měním olej po 15.000 km, ale jezdím dálky a pohoda... :Bravo:

Jinak všechny další věci samozřejmě mám a navíc jsem se teď rozhodl rozebrat jednu V70 TDI rok 99 co má orig. najeto pouze 200tkm kvůli tomu že byla bouraná napravý zadek a hlavně celá už jednou lakovaná, ale lak tedy nic moc... tak jde na díly... MOTOR však neprodám, tedy pouze pokud by někdo byl ochotný mi za něj dát 30.000 kč... :jaj:

Stejně tak i mám několik originálních sad ALU kol i obutých na zánovních zimních pneumatikách a dále i nadstandardní výbavu, která se v těchto autech pouze připojí na originál rozvedenou elektriku, což je u VOLVA parádička i když původně to byla SOCKA, tak to lze kdykoliv přezbrojit na maximum...!!!

Tak gratuluji ke skvělé volbě a přeji mnoho km bez nehod...!!!
_________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#4 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

fotek zatím moc nemám, jsem mizerný dokumentarista. V tento moment ani není vlastně co fotit, auto je z větší části rozebrané kvůli probíhajícím opravám. Fotky určitě udělám, ale až to zase bude poskládané.

Scarabeus: Tuším že vím, o kom mluvíš, stříbrné krásné volvo tam vídám a do nedávna jsem jen tiše záviděl.
Informace o dostupných dílech je cenná, určitě se ozvu. Teď má ale přednost svatba - až se po ní finančně trochu srovnáme, tak přijde ježíšek i za volvem :) Určitě budu chtít časem vyměnit interiérové blbinky - na přepínačích a ovladačích oken se čas a uživatelé už hooodně podepsali. Teď rychle se spíš zeptám, zda bys mi mohl nabídnout to koleno sání?

Jak jsem psal v odstavci výše - penízů mnoho není, takže vakuovku teď jen rozeberu, vypustím olej a zkontroluju celkový stav. Předpokládám, že pokud začne brzy zase klepat, tak do konce roku bych kupoval novou. Snad to nebude dělat nějaké zlo


Co mě trochu dost překvapilo u toho motoru, to je fakt, že se musí povolit i středový šroub na klice, když chci sundat řemenici plochého řemene. Zvyklý jsem na provedení u 4válcových motorů koncernu, kde stačí povolit jen ty 4 inbusové šrouby. Takže velmi rychle padla naivní představa, že sundám řemenici plochého řemene a v klidu si někde připravím přípravek pro aretaci klikovky. Na řadu muselo přijít prohrabání šrotového železa, flexa a sousedova svářečka. Příprava na rozvody tak zabrala skoro celý den. Radši jsem toho ale rozebral více, než by bylo třeba, protože rovnou se učím, co kde a jak vede a vše kontroluju (abych pak nebyl překvapenej prasklou podtlakovou hadičkou někde pod baterkou)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#5 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

Ve výpisu závad jsem zapomněl na drhnoucí zámek u řidiče. Tak jsem tak předpokládal, že jej rozeberu, trochu vyčistím a promažu. Ó, jak jsem se mýlil. Už první pohled na vložku zámku mi napověděl, že něco není v pořádku. Když jsem sundal segrovku a vyňal unašeč tyčky, ukázalo se, že jsou packy ze středu vložky tak shnilé, že byl jen zázrak, že to ještě drželo na místě. Jdu shánět jinou vložku

Scarabeus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 255
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4
Bydliště: Praha

#6 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od Scarabeus »

Zdarec, myslíš to alu koleno sání, co je mezi hadicí od COOLERU a btáčí se kolem motoru a pokračuje zase do hadice z boku motoru, respektive se bavím o vrchním vedení... nebo zavolej 776545677
_________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#7 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

Nevim, proč jsem si pamatoval koleno... je to ten kousek rovný hadice do sání

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#8 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

Tak mi to nějak nedalo a po včerejším rozhovoru se Scarabeem, kdy jsem se dozvěděl, že praskají ty přímé hadice na V70 a spol. jako takřka první a Volvo za ně chce bratru 3000Kč jsem arazil na tohle: https://www.motointegrator.cz/produkty/1093824-hadice-chladice-turba-thermotec-dcv004tt
Má s nimi někdo zkušenost? Jak s prodejcem, tak s materiálem (přecijen by bylo dobré, aby se to nemuselo měnit co 3 měsíce)

ms231
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 952
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha západ
Vůz: V60 2018 T3
Bydliště: Praha západ

#9 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ms231 »

_________________
V60 MY18 112kW man, V70I 1999 2.5TDI 103kW man

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 99
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí
Vůz: V70 2,5TDI

#10 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od jhamos »

Já tam dával nějakou z tunigshopu,stála 600kč a pohoda už půl roku:-))
Ta origo je darda...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#11 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

Výborně, další :)
A která hadice odejde jako další? Abych začal zavčasu shánět :)

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2432
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#12 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Hoď to celý do silikonu a je to
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#13 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

Silikon asi bude v budoucnu následovat.

Vyměnil jsem rozvody. Pro jistotu jsem dělal (dostupná) gufera na hřídelích. Celkem mě zarazilo, že na hlavě byly nové, na klikovce staré staré. No a pak se objevilo vysvětlení - nesedí těsnění pod víko ventilů, hlava je podle všeho z Craftera nebo Transportera ( "vlny" jsou zvlněné více než originální). No a když frajeři měnili hlavu a sesadili rozvody, tak ohnuly jazáček na spodním deklu řemenice klikovky a ten se hezky zařezával do řemene.

S těmi rozvody zároveň měním žhavičky, vyčistil jsem sání a EGR ventil. K tomu výmana některých zpuchřelých tlakových a podtlakových hadiček a automaticky hadičky přepadu vstřiků.

Dneska bych to snad mohl dostrojit a nastartovat, držte palce

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#14 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

Tak rozvody rozvedeny, vyčištěno co se dalo, nové hadičky na vzduchu i vakuu. A auto jede!!! :Yahoo!:

Teď ještě vyřešit dost drsný problém s padající naftou (soustava se trvale zavzdušňuje). Nechce se tomu pak moc startovat a motor padá do poruchy EFI-716 signál množství paliva. Předpokládám, že to je tím vzduchem, neboť po nastartování a odstranění chyby se tato neopakuje do dalšího mizerného startu.
Až bude v palivových hadičkách jen nafta, tak bych rád zajel na diagnostiku zkontrolovat auto komplet a seřídit čerpadlo.

No a po projetí je jasné, že budu muset vyměnit minimálně přední brzdy. Jsou tam ještě z německa "nové" - ale buď neměnili kotouč nebo dali něco hodně levného a při brzdění to dost kope.

No a už jen sestavit interier, užívat si jízdu a vymýšlet, co vylepšit dřív :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#15 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

Tak najeto spolu už máme takřka 1300km a to velmi příjemných. Možná až na jednu věc - spousta řidičů věří ve schopnosti volva a tak zapomínají dávat přednost.

P.S.: pořídil jsem pár základních fotek. Ale nemůžu najít kabel k foťáku :D

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3224
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#16 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od doktor »

Galerie bez fotek, to je slušný úlet.
Asi jak sex přes telefon
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#17 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

Až má nastávající žena mi prozradila, že kabel je v tašce od kočárku. To je jasný přece :D
Přílohy
Najeto prvních 1100km
Najeto prvních 1100km
Najeto prvních 1100km
Najeto prvních 1100km
Najeto prvních 1100km
Najeto prvních 1100km
Najeto prvních 1100km
Najeto prvních 1100km
Najeto prvních 1100km
Najeto prvních 1100km
Rozvody, oleje, filtry, zkoumání a poznávání...
Rozvody, oleje, filtry, zkoumání a poznávání...
Nově na dvoře
Nově na dvoře

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 99
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí
Vůz: V70 2,5TDI

#18 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od jhamos »

Pěkný,ať slouží:-)

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 888
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#19 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od pepa.paur »

pěkný :good:
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

Pepino33
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 437
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Bydliště: Havr
Vůz: V70 2,4 D5
Bydliště: Havířov

#20 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od Pepino33 »

Vypadá suprově. Až na ty gumy na těch náraznících.Ty tam kazí dojem.
Jinak hezká. :good: :good:
_________________
Je:Volvo V70, 2,4 D5 120 kW MALINA
Bylo: Volvo V70 AWD 166 kw LPG Sněhulka.
Volvo V40 1,9i TURBO 147Kw LPG ZELENÁ METLA

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#21 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

jo, ty plasty jsou zvláštní. Ale asi to němcům zachránilo nárazník před častějším lakováním :D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#22 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

Konečně jsem se dostal k brzdám. Už to brzdí rovně, byl zvlněnej kotouč. Teď musím dát dohromady kliku u řidiče - odemykat a zamykat dlouhým křížovým šroubovákem mě moc nebaví. Možná i vyměním čerpadlo, do pátku 9.9. to musím poskládat, umejt a navonět. A pak hurá do kraje rybníků, kde si do volva naložím novomanželku :beer:

lukinl
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 602
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo 850 2,3 T5 sedan, B5234FT man.

#23 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od lukinl »

tahle "cihlová" barva se mi na 70kách moc líbí :wink:
_________________
LukinL
je:850 2,3 T5 sedan, B5234FT, M56
bylo:850 kombi D5252T, M56 r.v.96, Traktor
C70 cabrio Fenix,960II sedan 850 kombi 155kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#24 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od ferror »

Dnes se stavil Scarabeus, pochválil vzhled i stav (auta) a přivezl balíček drobností. Náhradní vstřikovací čerpadlo, krytky zadních repro, zámek u spolujezdce (takže centrál již odemyká), stěrače světlometů, kliku řidiče (vykuchám si zámek, přestavím stavítka a nebudu muset odemykat/zamykat šroubovákem :D ) a pro motor perfektní hadici k sání.
Díky

Scarabeus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 255
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4
Bydliště: Praha

#25 Ferrorovo V70 přichází

Příspěvek od Scarabeus »

ferror píše:Dnes se stavil Scarabeus, pochválil vzhled i stav (auta) a přivezl balíček drobností. Náhradní vstřikovací čerpadlo, krytky zadních repro, zámek u spolujezdce (takže centrál již odemyká), stěrače světlometů, kliku řidiče (vykuchám si zámek, přestavím stavítka a nebudu muset odemykat/zamykat šroubovákem :D ) a pro motor perfektní hadici k sání.
Díky
Rádo se stalo a omlouvám se za zpoždění, ale měl jsem toho hodně už před dovolenou a nyní asi 4x tolik, protože řeším staré věci a do toho je zase spousty nových, které mnohdy nesnesou odkladu...

Takže díky za pochopení a trpělivost... Zdarec
_________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Galerie uživatelů“