Volvo C70 T5

Prostor pro Vaše auta
Pravidla fóra
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 94
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: RK
Vůz: V70 XC 2.4T automat 2002

#1 Volvo C70 T5

Příspěvek od Gravy »

Zdarec,
nedávno jsem ještě ani nevěděl, že Volvo dělalo tak krásný auto. Hledal jsem něco nad 200 koní a na výběr toho moc nebylo za rozumný peníz. Byl jsem se podívat na 2.0HPT a 2.5, ale obě auta byla po technické stránce v hrozném stavu (stejnak jsem chtěl T5 8) ).
Auto ve 2013 dovezeno z Itálie, v ČR jsem druhý majitel, r.v. 2002, manuál. Sice nemá výhřev sedaček ani tempomat, ale usoudil jsem že to pro mne stejnak není moc důležité. Důležitější pro mne jsou el. sedačky a 4x airbag :) . Dále černý kožený int. bez dřeva, blow off ventil, BSR filtr. Nějaké drobnosti na poladění se najdou, ale vzhledem ke stáří a ceně, jsem je přehlídl. Výhledovka jsou zadní brzdy, nejde mi sklopit sedačka spolujezdce, rádio nečte CD, chybí krytka v nárazníku, špatné horní uložení motoru, takové klasiky prostě.

[img]http://s15.postimg.org/bunfw13hj/DSC_0549.jpg[/img]

[img]http://s3.postimg.org/nmroy7xn3/image.jpg[/img]

[img]http://s18.postimg.org/ahn02mct1/image.jpg[/img]
_________________
Volvo V70 XC 2.4T automat 2002
Volvo V40 2.0 T4 automat 2002 - bylo
Volvo C70 2.3 T5 manuál 2002 - bylo

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 94
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: RK
Vůz: V70 XC 2.4T automat 2002

#2 Volvo C70 T5

Příspěvek od Gravy »

Tak nějaké postřehy téměř po roce používání. Nakoupil jsem a povyměňoval dost dílů jako prevenci - nové brzdy, svíčky, baterka, zadní tlumiče, nějaké drobnosti, rozvody mám připravené. Bohužel stále nedořešený problém s nerovnoměrným brzděním. Auto mě neskutečně baví a na každou cestu se těším. Co mě rozčiluje je absence jakéhokoli držáku na nápoje, vše musím odkládat na sedačku spolujezdce, ale v manuálu je držák pod loketkou, takže zřejmě asi za příplatek byl. Chystám se renovovat sedačky a vychytat zbytek much, ale nemám bohužel čas se tomu teď věnovat.

Dnes se mi stala dost nemilá věc. Projížděl jsem si serpentýnama, krásný tahání dvojky, usměv od ucha k uchu a najednou červená kontrolka vody. Voda rozstříkaná po motorovým prostoru.. Říkám si, pohoda, četl jsem o tom jak při rychlým sešlápnutí plynu může mrdnout hadice. A ono ejhle, mrdnul chladič!! :shock: Takže už mě to kapánek sere v kombinaci s těma brzdama. V autě investováno dost prachů, což už se mi nikdy nevrátí a čeká mě k tomu novej chladič. Jsem zvědavej co se vysere jako další až to dám do kupy :(

Jasný, říká se: Nekupuj si opičku, když nemáš na banány! Proto to beru sportovně, je to přeci jen už 15 let stará jebka a musí se s tím počítat. Jenže mě to stojí dost času, dělám si totiž téměř vše sám a zároveň nechci do auta narvat dalších 30 litrů abych to jednou celý prodal za 70tis, jelikož ceny jsou dnes už směšné. Takže mi držte palce, abych to vydržel s nervama a Volvo mi v budoucnu dělalo už jen radost :roll:
_________________
Volvo V70 XC 2.4T automat 2002
Volvo V40 2.0 T4 automat 2002 - bylo
Volvo C70 2.3 T5 manuál 2002 - bylo

S60 GOLD
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1291
Registrován: 11 roků 1 měsíc
Bydliště: Brno
Vůz: Nyni Octavia 2 RS, ex S70 T5,S60D5, 850R

#3 Volvo C70 T5

Příspěvek od S60 GOLD »

Palce drzim .....vim jaky to je. Ale ver, ze az to das do kupy tak ti to auto vse vrati. :good:
_________________
Octavia 2 RS fl 280hp….
Drive : S70 T5 22T,Golf 3 Gti,Volvo 850R,Volvo S60 D5,Audi A4

mvtechnik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 186
Registrován: 9 roků
Bydliště: Praha 4
Vůz: C 70 2.5T 99´

#4 Volvo C70 T5

Příspěvek od mvtechnik »

loni jsem měnil chladič, známý mi jej přivezl a montoval jsem jen se ze mě kouřilo :-) dva dny před dovolenou. Při výběru pozor zjistil jsem že výrobci uvádí že je to na tento typ auta, ale někdy to nesedí. já má tu kombinaci, kde na horním vstupu je hadička k vyrovnávací nádržce a to u některých není

auto pěkný jen tak dál
_________________
MVtechnik C70 2,5T

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 94
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: RK
Vůz: V70 XC 2.4T automat 2002

#5 Volvo C70 T5

Příspěvek od Gravy »

Hoj, tak chladič už chvíli vyměněn, práce to byla celkem klidná, čekal jsem to horší :-) Teď řeším klimatizaci, zde na foru jste mi psali abych si dříve zkontroloval základní věci no a já tvrdil, že je to ok. Ale už vím, že je potřeba prověřovat a ne důvěřovat. Klima byla opravdu prázdná i když jsem ji doplňoval min. sezonu, myslel jsem, že by to diagnostika ukázala, kdyby tam nic nebylo a ve Volvu mi řekli, že ne. Takže doplnění a klima začala opět spínat, ale jen do ohřátí. Za což může vůle na spojce, kterou jsem prostě neřešil, jelikož do kompresoru nešla šťáva a tak by tak jako tak nesepla. Včera jsem byl pod autem po přečtení článku o seřízení a u C70 prostě neni kurva místo :( musím teda sundat řemen a povolit kompresor, pak natočit a doufat, že už to půjde :)

Dále jsem nechal vyčistit radio, mám 901 a originálky mi hrají, tak zítra vyzkouším něco vypáleného. Zjistil jsem i příčinu nehrajícího levého repra v palubce a je to reprákem, po prohození za pravý to hraje.

Volvo se mi snaží pravidelně dělat radost a tak mi před týdnem odešel altík, generálka 6 litrů, myslel jsem, že to bude jen regulátor, ale bylo v prdeli vše :cry:

Auto začíná být opravdu slušná kasička, ale jak to tu pročítám, tak to má každý stejně :lol: Do auta už zahučelo 40 litrů za díly a to si pořád myslím, že mám jeden z těch lepších kousků :D příští týden zajedu na rozvody, sadu mám koupenou SKF. Taky jsem tu četl o odvětrávání klikovky, udělal jsem test s pytlíkem a vypadá to OK. Rád bych to celé vyčistil, jenže zase ten přístup, tohle auto opravdu nedá nic zadarmo! Rád bych měl vše tip ťop, ale to se prostě nedá, času málo. Ani ty sedačky jsem si ještě nezrepásnul, přitom na to vše mám už dávno doma. :fool:
_________________
Volvo V70 XC 2.4T automat 2002
Volvo V40 2.0 T4 automat 2002 - bylo
Volvo C70 2.3 T5 manuál 2002 - bylo

Petr.Chrpa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1812
Registrován: 18 roků
Bydliště: Sedlečko, Chotoviny
Vůz: V 850 T5R r.v.1995 B5234T5 166kW
Kontaktovat uživatele:

#6 Volvo C70 T5

Příspěvek od Petr.Chrpa »

Pěkný a super motorizace s tou se dá něco dělat :D :wink:
_________________
Bylo:S40 ,V40 1,6r.v.1998,man.,B4164S-1587ccm
Je: Volvo 850 GLE,r.v.1996,man. ,B5202S-1984ccm 10V KOMBI - Zel. metalíza
Volvo 850 T5R,r.v.1995,manual ,B5234 T5-2319ccm 20V KOMBI - Cream Yellow 607
Volvo 850 T5R,r.v.1995(model 96),manual ,B5234 T5-2319ccm 20V SEDAN Olivová 421-41,vlastní úprava ECU,TD04HL 19T,750cc/min..
Volvo 850R r.v. 1996,manual,B5204T-1984ccm 20V KOMBI - Black Stone 019 ,vlastní úprava ECU
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Galerie uživatelů“