Maplesovo "ikscéčko" 70

Prostor pro Vaše auta
Pravidla fóra
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Mělník
Vůz: XC70 2,5T 04'

#26 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od ALEXUSS »

Maples píše:Je to Momentum, objednával ho tehdy jako služební táta v roce 2005 a bylo dealerem staženo, mělo jít na Italský trh, takže to bylo jedno z prvních faceliftovaných XC v Čechách.)Možná bych u něj doma našel ještě původní ceník, podle kterýho určoval, co to bude mít, ale to nevím, jestli třeba ty sedačky tam nechával dát na přání nebo tam měly bejt.)
Krásnej kousek, taky jsem majitelem XC70 s motorem B5254T2 akorát MY je 12/04. Jen tak pro zajímavost..jakou máš aktuální kombinovanou průměrnou spotřebu? Já jezdím spíš víc po městě, než mimo a aktuálně jsem někde na 11,3l/100km.

Já mám teda Summum a jedinej rozdíl, kterej vidím mezi mým a tvým kouskem je ten, že já mám vestavěnej telefon.
_________________
XC70II 2,5T B5254T2 (154kW) Summum MY04

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2163
Registrován: 16 roků
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#27 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od tomasss »

Maples píše:Zajímalo by mě, jestli i tady jsou nějací vlastníci podobnejch záležitostí, hm?
No jasny :D
Přílohy
2014-04-25_12-05-02_97.jpg
2014-04-25_12-05-02_97.jpg (68.62 KiB) Zobrazeno 422 x
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

sobi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 204
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: DKA
Vůz: V70 / D5252T / 99

#28 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od sobi »

4 Ekky : Na pravych prednich dverich. :-)

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#29 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Ekky »

sobi píše:4 Ekky : Na pravych prednich dverich. :-)
Dekuji.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Jihlava
Vůz: Volvo XC70, 2.4 D5, 136kW, MY 2008

#30 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Jendaaa »

Jo, na PP dveřích jak jsou panty. Já mám taky MOMENTUM a nemám třeba vyhřívaná sedadla. Zato třeba oproti Maplesovi mám navigaci nebo telefon, přitom stejné stupně výbavy...

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#31 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Ekky »

Mam navi,vyhrev sedel,el ovladani sedla ridice,nemam telefon a nemam sibr. Mam defakto vse co potrebuju,jen mi chybi vyhrev celniho okna a nevim jestli se da dodelat,zda je nejaka priprava nebo je to bez sance.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 79
Registrován: 10 roků 6 měsíců
Vůz: XC70 2.5T AWD 2005
Bydliště: Praha 6

#32 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Maples »

ALEXUSS píše:
Maples píše:Je to Momentum, objednával ho tehdy jako služební táta v roce 2005 a bylo dealerem staženo, mělo jít na Italský trh, takže to bylo jedno z prvních faceliftovaných XC v Čechách.)Možná bych u něj doma našel ještě původní ceník, podle kterýho určoval, co to bude mít, ale to nevím, jestli třeba ty sedačky tam nechával dát na přání nebo tam měly bejt.)
Krásnej kousek, taky jsem majitelem XC70 s motorem B5254T2 akorát MY je 12/04. Jen tak pro zajímavost..jakou máš aktuální kombinovanou průměrnou spotřebu? Já jezdím spíš víc po městě, než mimo a aktuálně jsem někde na 11,3l/100km.

Já mám teda Summum a jedinej rozdíl, kterej vidím mezi mým a tvým kouskem je ten, že já mám vestavěnej telefon.
Přímo kombinovanou Ti nepovím, většinou je vše po městě a to mi vychází na rovných 12l, tento týden pracuji v České lípě a dojíždím, na dnešní cestu ráno jsem si to resetoval a dojel jsem s 8,9l, přitom jsem si na okreskách trochu zařádil a kdybych jel mírněji, mohlo by to bejt určitě lepší:)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 79
Registrován: 10 roků 6 měsíců
Vůz: XC70 2.5T AWD 2005
Bydliště: Praha 6

#33 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Maples »

Ekky píše:Mam navi,vyhrev sedel,el ovladani sedla ridice,nemam telefon a nemam sibr. Mam defakto vse co potrebuju,jen mi chybi vyhrev celniho okna a nevim jestli se da dodelat,zda je nejaka priprava nebo je to bez sance.
Tak dodělat by to asi šlo, ale jako největší problém bych viděl výměnu celého čelního skla, který v sobě má zatavený ty vyhřívací drátky, a to bude podle mě hodně velká pálka.) Na předchozím autě jsem to měl a byla to lahoda, s tímto mám za sebou jen tu letošní mírnou zimu, tak jsem zatím nepocítil, jestli mi to fakt chybí

sobi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 204
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: DKA
Vůz: V70 / D5252T / 99

#34 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od sobi »

Vyhrev celniho skla sezenes v kazdy mototechne ve spreji za par korun :lol:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Mělník
Vůz: XC70 2,5T 04'

#35 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od ALEXUSS »

Maples píše:Přímo kombinovanou Ti nepovím, většinou je vše po městě a to mi vychází na rovných 12l, tento týden pracuji v České lípě a dojíždím, na dnešní cestu ráno jsem si to resetoval a dojel jsem s 8,9l, přitom jsem si na okreskách trochu zařádil a kdybych jel mírněji, mohlo by to bejt určitě lepší:)
Jasný, já myslel prostě to, co Ti ukazuje kompjůtr jako dlouhodobej průměr. Já mám těch 11,4l prakticky od 07/2013 pak už jsem neresetoval a poměr mejch jízd město/mimo město je tak 70/30. Zkoušel jsem resetovat kompjůtr na jízdu po okreskách dlouhou cca. 160km z Vysočiny do Prahy. Nejdřív jsem jel fakt vyloženě na spotřebu a dostal se na nějakých tušim 8,5l ale pak mě to přestalo bavit, dal jsem koňum pít a v Praze jsem byl na někakých 9,4l s tim že jsem teda nejel krev, ale ani předpisovku, prostě takovou svižnější výletní jízdu :D
_________________
XC70II 2,5T B5254T2 (154kW) Summum MY04

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Mělník
Vůz: XC70 2,5T 04'

#36 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od ALEXUSS »

Mimochodem když se nás tu sešla taková pěkná parta XCčkařů, nedá mi to se nezeptat. Venčíte občas svoje mazliky někde mimo silnice? Máte třeba někdo tip na nějakou zajímavou přírodní stezku v okolí Prahy? Já zkoušel nějaký lesní cesty v okolí Slapů, ale docela nuda.

Pak jsem byl ještě jednou na takový amatérský motokrosový trati v Ústí nad Labem a to teda musím říct, že mě auto hodně překvapilo co umí, hlavně při výjezdech. Musel jsem ty výjezdy vždycky nejdřív sjet po předu, abych se přesvědčil, že na tý přechodový hraně nezůstanu ležet na břiše a říkal jsem si, že když by auto zůstalo ležet na pupku motorem z kopce, je to lepčí, než když motorem do kopce, jinak louže, bláto klasika.. Fakt jsem si to hodně užil a výsledek tohodle řádění přikládám v podobě obrázků.
Přílohy
v02.jpg
v01.jpg
_________________
XC70II 2,5T B5254T2 (154kW) Summum MY04

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#37 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Ekky »

Tak s oknem pocitam ze bych musel koupit pro vyhrev delane. Jde mi o to zda je tam nejaka priprava kam se vyhrev pripoji (plug and go) a nebo bych musel tahat draty ,dalsi vec SW...
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Jihlava
Vůz: Volvo XC70, 2.4 D5, 136kW, MY 2008

#38 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Jendaaa »

ALEXUSS píše:Mimochodem když se nás tu sešla taková pěkná parta XCčkařů, nedá mi to se nezeptat. Venčíte občas svoje mazliky někde mimo silnice? Máte třeba někdo tip na nějakou zajímavou přírodní stezku v okolí Prahy? Já zkoušel nějaký lesní cesty v okolí Slapů, ale docela nuda.

Pak jsem byl ještě jednou na takový amatérský motokrosový trati v Ústí nad Labem a to teda musím říct, že mě auto hodně překvapilo co umí, hlavně při výjezdech. Musel jsem ty výjezdy vždycky nejdřív sjet po předu, abych se přesvědčil, že na tý přechodový hraně nezůstanu ležet na břiše a říkal jsem si, že když by auto zůstalo ležet na pupku motorem z kopce, je to lepčí, než když motorem do kopce, jinak louže, bláto klasika.. Fakt jsem si to hodně užil a výsledek tohodle řádění přikládám v podobě obrázků.
Za sebe musím říct, že úmyslně XC v terénu nevenčím:-) Samozřejmě, když je potřeba něco projet, někam se dostat, nic jiného nezbývá... Škoda, že nemám fotka, když jsem se zjara škrábal celkem solidním bahnem, bylo to něco strašnýho, když jsem tam chvíli zůstal a podíval se na auto zvenku, říkal jsem si, že není šance na vyjetí... No, chvíli opravdu nebyla, ale po asi čtvrthodinovém drápání jsem opravdu vyjel... auto bylo komplet obalené bahnem :-D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 79
Registrován: 10 roků 6 měsíců
Vůz: XC70 2.5T AWD 2005
Bydliště: Praha 6

#39 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Maples »

terén mě samozřejmě dost láká, ale je mi líto nechat auto zaprasit nějak víc, než je zdrávo.) takže mám za sebou akorát rozbitý blátivý (ne moc) polní cesty, nějakou mokrou trávu a samozřejmě nejradši sníh,) tohle je bohužel v noci, ale zas na samotě, kam jsem se s tankem vyškrábal do poměrně velkého kopce pokrytého cca 20/25 cm zmrzlým sněhem - pro info, jak hluboko to zvládl a podotýkám, že to bylo bokem. To auto je rozenej snowmobile!
Přílohy
IMG_1155.jpg

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Mělník
Vůz: XC70 2,5T 04'

#40 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od ALEXUSS »

Já koupil auto loni v červnu a ze všeho nejvíc jsem se těšil na hory na pořádný závěje, že Volvo trochu otestuju. Bohužel vzhledem ke sněhový situaci, která letos vládla jsem se na hory ani nevydal a v okolí Prahy jsem žádnou příhodnou závěj nenašel. Tak snad letos, respektive příští rok.

Předloni mě na horách zastihla naprosto šílená kalamita, toho času jsem měl bohužel ještě Astru kombi, takže jsem si to moc neužíval, spíš naopak. Věřim tomu, že s Volvem by to byla poezie :D
_________________
XC70II 2,5T B5254T2 (154kW) Summum MY04

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#41 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Ekky »

Taky sem XC koupil ted po novém roce a sněhu si moc neužil.. možna par dní kdy nakydalo a bylo to asi tejden než to slezlo tak jsem zkoušel jestli vubec funguje AWD.. a funguje.. :)
Byla to prdel když sem na to hamtnul předek se protočil a najednou mě předbíhal zadek... :good:
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Mělník
Vůz: XC70 2,5T 04'

#42 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od ALEXUSS »

Vlastně jsem se letos vyškrábal na Ještěd. Sice to bylo po silnici, ale byl to jen proježděnej a nesypanej sníh a Haldex jsem taky testnul, ale žádná divočina to nebyla. Nahoře jsem byl já, Octavia Scout, Honda CR-V a Felda na řetězech :D
_________________
XC70II 2,5T B5254T2 (154kW) Summum MY04

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#43 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Ekky »

ALEXUSS píše: a Felda na řetězech :D
:lol:
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Mělník
Vůz: XC70 2,5T 04'

#44 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od ALEXUSS »

Tady jsem ještě našel pár fotek z vyjížďky po lesích v okolí Slapů, já to bláto prostě můžu.. :D
Přílohy
v03.jpg
v02.jpg
v01.jpg
_________________
XC70II 2,5T B5254T2 (154kW) Summum MY04

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#45 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Ekky »

To neni zas tak zly... To u nas auto po repny kampani vypada hur a to jezdim jen po silnicich...
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Mělník
Vůz: XC70 2,5T 04'

#46 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od ALEXUSS »

O víkendu jsem přemýšlel, kde by se dal třeba udělat nějakej menší srázek XCčkařů s možností si trochu zablbnout v terénu. Po nějakém čase brouzdání internetem se mi podařilo najít velice pěkné místo a sice Motorland Bělá: http://www.motorlandbela.cz/

Jak mají uvedeno na webu: Je k dispozici přes 4 km offroad cest s převážně písčitým podkladem. Offroadové cesty jsou vhodné pro naše čtyřkolky, buggy a především pro předváděcí jízdy terénních automobilů a SUV vozů.

Z toho co jsem viděl, si myslím, že by se tam dalo užít velice pěkné odpoledne (možná i víkend). Takže v případě, že se by se nás dal do kupy nějakej slušnej počet, můžu tam zavolat a zjistit, za jakou cenu bychom tam mohli otestovat ty naše tanky a trochu si zablbnout.

Osobně bych viděl reálně termín třeba během července.
_________________
XC70II 2,5T B5254T2 (154kW) Summum MY04

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#47 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Ekky »

To vypadá dobře... mam za to že tady testují auta v autosalonu na primě...
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 41
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Mělník
Vůz: XC70 2,5T 04'

#48 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od ALEXUSS »

Ekky píše:To vypadá dobře... mam za to že tady testují auta v autosalonu na primě...
Jojo taky si myslím
_________________
XC70II 2,5T B5254T2 (154kW) Summum MY04

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 79
Registrován: 10 roků 6 měsíců
Vůz: XC70 2.5T AWD 2005
Bydliště: Praha 6

#49 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Maples »

To je super, do toho bych šel hned:)

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#50 Maplesovo "ikscéčko" 70

Příspěvek od Ekky »

Já se pak dobrovolně hlasím pro sestřih a vyrobu videa pokud by to někdo točil nebo fotil...
Tady menší ochutnávka když jsem dělal video pro synovce...



Nebo tady něco málo ale to už je mix obouch synovcu a je to nedodělané...

_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE
Odpovědět

Zpět na „Galerie uživatelů“