Bezpřezdívky - C30 1.6 16V

Prostor pro Vaše auta
Pravidla fóra
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 25
Příspěvky: 163
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Vůz: C30, 1.6l 74kw 07'
Bydliště: Praha- východ

#51 Bezpřezdívky - C30 1.6 16V

Příspěvek od Bezpřezdívky »

Tak jsem trubka. Na parkovišti jsem se otáčel a najel předkem moc k obrubníku, který byl vyšší, než se zdál a když jsem odjížděl, tak poškodil nárazník. doma jsem to tak nějak zacvakal ale není to úplně ono, viz fotka :cry:
Přílohy
volvo naraznik oprava.jpg
volvo naraznik oprava.jpg (93.67 KiB) Zobrazeno 633 x
Volvo naraznik.jpg
Volvo naraznik.jpg (97.34 KiB) Zobrazeno 633 x
_________________
Je: Saab 9-5 2006, sedan, 2.3T Brejlovec
Bylo: Volvo C30 2007,Twilightmobil, 1.6i
Záložní zdroj, vyrábějící naftu jízdou, v lepším stavu než moji švédové, offroad, psí přepravka, Ford Fusion Fofu 1.4 tdci 2009

Logan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 517
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Dobrý kraj
Vůz: VOLVO
Organizer x 1

#52 Bezpřezdívky - C30 1.6 16V

Příspěvek od Logan »

Jo, to už se mi taky podařilo (několikrát!)... A to máš ještě výhodu, poněvadž R-d nárazník je nižší. Já už zásadně k obrubníku nedojíždím. :friends:
_________________
▀▄▀▄ C30/2007 ▀▄▀▄ C70/2000 ▀▄▀▄ V70 R/1997 ▀▄▀▄ 850 T-5R/1995 ▀▄▀▄ 940/1994 ▀▄▀▄ 360/1986
ex: S80 T6/2004 850 R/1996 850 T-5R/1995 745 TIC/1987 760 PRV/1981 240/1985 1800S/1964

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#53 Bezpřezdívky - C30 1.6 16V

Příspěvek od Kuko28 »

takže to máš už bourané a nikdy ho nebudeš moci prodat :green:

neulomil se nějaký držák nebo něco? podle mě to teda není žádná tragédie, ale chápu, že to chceš mít tip-top. já už to vzdal. Vždy když to umeju, tak se na mě vykulí nové pozdravy od dementů co neumí parkovat...
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 25
Příspěvky: 163
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Vůz: C30, 1.6l 74kw 07'
Bydliště: Praha- východ

#54 Bezpřezdívky - C30 1.6 16V

Příspěvek od Bezpřezdívky »

praskl jen ten černý plastový lem kolem blatníku, protože ten není nacvakávací, ale šroubovanej na hvězdičku. Že nemám R-design je asi dobře, protože i ty boční lemy jsou takový víc parkoviště-friendly.
_________________
Je: Saab 9-5 2006, sedan, 2.3T Brejlovec
Bylo: Volvo C30 2007,Twilightmobil, 1.6i
Záložní zdroj, vyrábějící naftu jízdou, v lepším stavu než moji švédové, offroad, psí přepravka, Ford Fusion Fofu 1.4 tdci 2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 25
Příspěvky: 163
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Vůz: C30, 1.6l 74kw 07'
Bydliště: Praha- východ

#55 Bezpřezdívky - C30 1.6 16V

Příspěvek od Bezpřezdívky »

Tak už mám C30 víc jak rok a i když jsem měl před koupí trochu pochyby, že bude malý, že 1.6 benzin bude třeba žrát a nepojede a další, tak zatím musím zaklepat, vše v naprostém pořádku.

Závady zatím žádně, teď se bude akorát podruhé dělat běžný servis (olej, filtry). Mou vinou akorát drbnutý nárazník, viz. příspěvek výše, už opravené. V lednu byl silný vítr a spadla větev na čelní sklo, takže bylo měněno, bylo naprasklé. K funkci živelného pojištění od pojišťovny se vyjadřovat radši nebudu :x

K velikosti auta po roce:

Nastaly za rok dvě situace, kdy jsem potřeboval větší. První: chtěli jsme převézt asi 400W aparát pro bass kytaru velikosti ledničky. To ale nenacpete ani do kombi od Peugeota 307, jak se později ukázalo :D

Druhá: jednou do auta chtělo víc jak 3 lidi. Tzn. 5 s řidičem. C30 má 4 místa. I autě předtím jsem nesnášel, když někdo seděl vzadu uprostřed. Takže výmluva nebyla potřeba :D

Občas vozím vzadu dvě dětské sedačky s dětmi, sedačky jdou kupodivu i při třídvéřové koncepci do auta dostat v klidu, i k isofixu se dostanete v pohodě. Samozřejmě nejsou to mé děti a nevozím je každý den, bylo to tak 1-2x týdně. Mít dvě děti vlastní, tak k životu vám C30 asi moc nebude, na dovolenou se pravděpodobně nedostanete (i když naše týdenní hory ve 4 lidech s lyžemi, snowboardem, jídlem atd.bez střešní rakve byl tetris a šlo to :D )

Výhodou je, že děti vzadu nikdy neutečou , protože tam nejsou dveře ani okno a každé jejich vystupování a nastupování je pro ně navíc zážitek :D

Bicí a věci na 3 týdny "dovolené" pro dva, dohromady, se vejde. To mi stačí.

K motoru:

Pro mě asi opravdu ideální volba. Od té doby, co se dodělal PC, sleduju a zjištuju, měřím při tankování, odchylka pc bývá max 0,7l k dobru. I tak se ale málokdy při ježdění Praha-okolí (nestávám v kolonách, i dálnice) dostalo přes 7. Jezdím častěji do Ústí a do Znojma, na ty delší trasy po dálnici a okreskách je to na PC hezkých 5,6, v reálu lehce přes 6, což teď u hezkých cen benzinu bylo příjemné. Dálnice jezdím okolo 120km/h konstantně, řekl bych, že se snažím předvídat a podle toho brzdit atd. Výkon mi stačí, měl jsem možnost porovnat na stejné trase s jinými benzinovými 1.6, kdy i30 a C4 Citroen (oba měly mít navíc o kus víc kw) byli o kus víc mdlé a C30 jela o poznání lépe. U Citroenu se ani nebudu vyjadřovat o tom, jak moje záda nesly ten "zážitek" z měkkých sedaček a podvozku, který mi v zatáčkách připomínal prostě Formana :D

Takže celkově spokojenost z auta, co stálo asi jako Fabia, ale mi dělá radost vzhledem, i základní výbavou a prostě pocitem bezpečí. Nepotkávám tolik C30 a občas se i někdo ptá, co to vlastně je :D
Přílohy
Volvo_long_exp-3m.jpg
_________________
Je: Saab 9-5 2006, sedan, 2.3T Brejlovec
Bylo: Volvo C30 2007,Twilightmobil, 1.6i
Záložní zdroj, vyrábějící naftu jízdou, v lepším stavu než moji švédové, offroad, psí přepravka, Ford Fusion Fofu 1.4 tdci 2009
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Galerie uživatelů“