Pavluňa - V50 1.6D_update foto

Prostor pro Vaše auta
Pravidla fóra
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#26 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od dali »

Pavluna píše:to Sibr: ty woe tos mi nemel vubec ukazovat,ja to ted moooooc chci :lol: :good:
Nikdy jsem neřek nic o tvým motoru, ale s těmahle kolama by měl i po tom chipu co tam máš velkej problém pohnout, kromě toho by ti zvýšily spotřebu tak o 3 litry a učinily pětku nepoužitelnou.... Podle mě i taková D5 bez chipu by se měla co ohánět...
Tak jak to máš teď to vypadá moc pěkně a pětiloukoť mi k tomu autu pasuje líp (ale zase mám na pětiloukotě úchylku, takže je to subjektivní)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 148
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Vůz: S80 D5 MY2010
Bydliště: Praha

#27 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od Vulva »

Sibr píše:Autí je fakt krásný :good:
A tady máš tu slíbenou fotku co s tim máš udělat :D jak jsme se bavili u Márry
To musí být opravdu úžasné jezdit na pneumatikách s výškou 1cm po českých silnicích ;)

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#28 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od Lukaso »

Je pravda že kombinace motoru, českých silnic a těhle kol mi přijde víc než hloupost :-/ moje první auto byla Astra G a měl jsem na tom tuším 205/45/17 a byl to fakt děs s tím jezdit po Praze a to je proti tomuhle pneumatika na traktor...krom toho je to volvo, ne 4kovej golf, auto má hodnotu samo o sobě - ne třeba vylepšovat vyfikundacema :-D ( nekritizuju tím když si na to někdo dá hezčí/větší kola, ale tohle je moc :green: )
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#29 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od Lukaso »

Stejně se mi ty V50tky nějak začali líbit...zrovna jsem jel s přítelkyní a shodli jsme se že až budu velkej a bohatej tak bych jí tu V50 měl koupit :-D chudák holka, ale zase veterán má taky svoji cenu :-D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 550
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#30 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od Pavluňa »

Ja mam obuto R17 205/50 a neni to nijak dramticky,ikdyz oproti puvodnim 15kam je to kapanek trvdsi,ale rozhodne pro me je jezdeni na 17kach lespi :wink:.Po chipu auto hodne ozilo tim,ale samozrejme nechci rict,ze s tema kolama by to jezdilo v poho a taky neznamena,ze kdyz to mooooc chci budu to jednou mit :)

btw:o kvalite ceskych silnic netreba diskutovat :cry: ,ale na druhou stranu u nas a v celkem dalekym okoli jsou kupodivu celkem v poho :)
Lukaso píše:Stejně se mi ty V50tky nějak začali líbit...
:good: :good: :good:
Lukaso píše:moje první auto byla Astra G
Moje taky :)
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 496
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#31 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od flaksy »

Kdyz ti roste prumer v palcich, ale klesa profil a je zachovana sirka gumy, tak se v podstate obvod kola nemeni. Zalezi na kombinaci prave onech zminenych velicin. Tj vetsi prumer disku neznamena nutne vetsi prumer celeho kola, tj vliv na obvod je nulovy ci minimalni a tim i vliv na ukazovani tachometru a spotrebu je minimalni, ci zadny. Proto jsou v TP uvadeny standartne ruzne kombinace kol a pneu pri krerych neni nutne dalsi zasah do tachometru atp. Pac obvod zustane stejny, ci se treba zvetsi/zmensi zanedbatelne, tj nema vliv na tacho a spotrebu.

U te "vytunene" V50, pokud tam ma ty predepsane 215/40/R18, tak to na spotrebe prakticky nepozna, deci sem, deci tam, ale rozhodne to nebude v litrech :-D I kdyz to vypada na 19", ale ma teda hodne nizkej profil, takze pokud nenahonil sirku, coz uz moc nemohl, pokud neupravil podbehy, pac by jinak drhl, tak co se tyce spotreby bude v pohode. Otazku komfortu neresim, u takovehoto kola bych jen matne lovil v hlave, co vlastne slovni spojeni jizdni komfort znamena :-D
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#32 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od dali »

flaksy píše:Kdyz ti roste prumer v palcich, ale klesa profil a je zachovana sirka gumy, tak se v podstate obvod kola nemeni. Zalezi na kombinaci prave onech zminenych velicin. Tj vetsi prumer disku neznamena nutne vetsi prumer celeho kola, tj vliv na obvod je nulovy ci minimalni a tim i vliv na ukazovani tachometru a spotrebu je minimalni, ci zadny. Proto jsou v TP uvadeny standartne ruzne kombinace kol a pneu pri krerych neni nutne dalsi zasah do tachometru atp. Pac obvod zustane stejny, ci se treba zvetsi/zmensi zanedbatelne, tj nema vliv na tacho a spotrebu.
Hezká teorie, ale praxe z mýho pohledu vypadá následovně: na stejný průměr obutýho kola vždy víc váží kolo obuté na větším ráfku, prostě dodatečnej hliník nutnej na udržení pevnosti disku o větším průměru váží x-násobně víc nežli dodatečnej materiál stěny pneu v případě menšího disku. Takže obutý 15" kolo váží (subjektivně, nikdy jsem na váze neměl) cca 2/3- toho co váží obutý 17" kolo stejnýho vnějšího průměru... A motor má daleko větší práci tyhle dodatečný rotující hmoty roztočit. Dále je nutný brát v potaz jaký minimální šířky disků/pneu jsou pro daný průměr sehnatelný. Například 17" nejužší běžně sehnatelná letní guma guma je 195, na 20" už to bude okolo 235mm.
Takže například na mým autě zimní 15" vs letní 17" 1 litr rozdíl na spotřebě, 16" vs 17" něco přes 0,5l rozdíl. Při rozdílu šířky 195 vs 205 resp 205 vs 215. Na 15" oproti 17" raketa, jednička na mokru prakticky nepoužitelná, na suchu stále neni možný dát plnej aby to nehrabalo, předjíždění pouze na pětku přidáním plynu i okolo 80km/h. Ale ten vzhled a chování v zatáčkách :roll:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 496
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#33 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od flaksy »

No a porovnavas letni a zimni, tj i jinej provoz, v lete vic litas, v zime min, v lete mas klimu, v zime treba ne. Ano v zime je dyl studeny motor, ale na dalce to znat neni, jen na kratkych popojizdach. Je tam vic faktoru v tomto podani. Ja se teda s vice nez par desetinkama rozdilu (treba 0,1-0,3) nesetkal. Ono jakmile se ta tezsi hmota roztoci, tak je take snazsi ji udrzet v toceni, beres to jen na rozjezdy, ale tak se preci nejezdi. Na byvalem aute jsem mel spotrebu v lete i v zime prakticky stejnou (v zime 13" uzsi, v lete 14" sirsi), ted mam spotrebu v zime a v lete take +- stejnou (oboje 205/55/R16 litaky - jine typy litaku teda). Takze nevim no ;) NERIKAM, ze samotna kola NEMAJI vliv na spotrebu, ale nezalezi jen na tom a rozhodne odmitam verit tomu, ze by spotreba narostla o 3 litry. Dyt me spotreba nenaroste ani o litr, kdyz mam auto prazdne nebo plne nalozene. A to je vetsi zatez, nez troska hliniku na kolech. Tudiz jde asi i dost o styl, zbytecna predjizdeni, miru agrese atp.

P.S.: dobre jsme uhnuli od topicu :) ... tak abych to napravil, moc krasne auti Pavluno a uz se tesim, az ho okouknu ... hlavne me zajimaji svetla, takze s sebou beru monterky a poradne to prolezu :-D
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#34 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od dali »

2 flaksy: nepopírám trochu nadsázky, u těch 3 litrů, ale 1,5-2 litrům 15" vs 20" (a že podle mě na fotce toho tuňáka to 20" jsou :wink: ) s 1,6 motorem bych věřil. Dost velkej vliv na mý tvrzení má ten 1,6 motor, protože ten se s tím bude vysloveně trápit (přidej k těm 20" ráfkům s gumama řekněme 245mm 5 lidí a bagáž a 5tku použiješ tak z kopce). neslyšel si třeba o příkladech aut, který s 1,4 motorem žerou víc jak s 1,8, protože ten malej motor se s tím velkým autem trápí, pokud nejedeš pořád z kopce.... Já jo...
Ty rozdíly spotřeb v mým případě jsou rozdíly ať už minimálních tak i průměrných, respektive maximálních dosažených spotřeb od plný do plný, takže je to očištěný o ty dva týdny kdy je skutečně taková zima, že se bojím jet svým obvyklým tempem..

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#35 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od jou81 »

Zimní caneveral 205x55x16 mají váhu 8,9, letní cassiopeia 225x45x17 váží 12,5 - navýšení spotřeby mám jen cca půllitr, a to jen díky tomu že jezdím dálky, ovšem věřím že těch 4x3,6kg plus rozdíl v pneu udělají s městskou jízdou i 2 litry.

A nejhorší je to tahání s těma kolama když je po sezóně :D
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Sibr
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1059
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Slapy
Vůz: Volvo S60D5 a V70 AWD

#36 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od Sibr »

No tak jste řešili kola, ale mě šlo o auto jako celek :wink: Třeba ten přídanej spoiler nebo lízatko pod přednim náraznikem v laku, ty boční lišty v laku a též upravené prahy.
Jinak V50 může běžně 18". Takže no stress...
Je fakt že na té fotce to budou cca 19" a profil 35
_________________
S60 D5, r.v.05, D5244T, V70AWD MY00, B5254T, ___ __ 5.0i, r.v. 99, S62, KoncernV10 BiTurbo, r.v.04, S60 D5, r.v.05, D5244T (Máti autí)
Bylo: 360 GL, 2.0i, r.v. 87, C70 T5, 2.3T, r.v. 02, coupe, B5234T3, 480 S, 2.0i, r.v.93 B20F, 855 T5, 2.3T, r.v.95 B5234Tx "Kouzelná krabička",
V40 T4, r.v.00(MY01!), B4204T5, 744Turbo IC, 2.3T, r.v. 89, B230FT, S80 D5, r.v. 04 D5244T, 855R , r.v. 96, B5204T, S70 2.5T, r.v. 97, 855TDI

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 550
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#37 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od Pavluňa »

Sibr píše:No tak jste řešili kola, ale mě šlo o auto jako celek :wink: Třeba ten přídanej spoiler nebo lízatko pod přednim náraznikem v laku, ty boční lišty v laku a též upravené prahy.
Jinak V50 může běžně 18". Takže no stress...
Je fakt že na té fotce to budou cca 19" a profil 35
Lip bych to nenapsal :Rose: :good:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#38 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od Lukaso »

Já teda nevím kolik najezdíte ročně, ale jeslti mi auto žere litr míň nebo víc mi je teda uplně jedno...

( samozřejmě přechod D5 - 2.5T byl lehce depresivní, to ale není o 1 litru )
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#39 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od dali »

Kdyby mi spotřeba nebyla jedno, těžko bych asi jezdil s TDI za "benzínových" 8,3-8,7 v létě :wink: Jediný co mi vadí při přezutí na letní, větší kola je ten úbytek dynamiky, tu spotřebu beru jenom jako průvodní jev a důkaz toho, že to není pouze moje paranoia, ale že ty kola to fakt cítí....

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 550
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#40 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od Pavluňa »

dali píše:Kdyby mi spotřeba nebyla jedno, těžko bych asi jezdil s TDI za "benzínových" 8,3-8,7 v létě :wink: Jediný co mi vadí při přezutí na letní, větší kola je ten úbytek dynamiky, tu spotřebu beru jenom jako průvodní jev a důkaz toho, že to není pouze moje paranoia, ale že ty kola to fakt cítí....
S tema kolama mas pravdu,kdyz prezuju ze zimnich 15tek na letni 17ky je trosku ubytek dynamiky znat,ale nic tragickyho :) je to o par dni a uz ani nevis :wink:
Nerikam,ze jezdim na spotrebu,ale po prechodu na naftu jezdim o 50% levnejc :D,ale taky to dost souvisi s tim,ze mam naftu za dobre :angel:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 550
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#41 Pavluna - V50 1.6D

Příspěvek od Pavluňa »

Pavluňa píše:Foto interieru pridam hned jak bude hotov jeho update :wink:
Jak jsem slibil,tak jsem udelal :) .Barva stredove konzole a vnitrnch madel je ted bila perletova metaliza,ktera s ruznych uhlu pohledu meni do svetle modra :wink: .Fotku jsem bohuzel fotil sam,takze nic moc vyvedenyho,ale hned jak uvidim svyho "dvorniho" fotografa budou pridany jeste lespi fotky vnitrku :)
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 496
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#42 Pavluna - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od flaksy »

No znacne to ozivuje dosti tmavy interier, takze za me mas palec nahoru :)
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 550
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#43 Pavluňa - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od Pavluňa »

Protoze jsem se vam v sobotu ozenil,musel jsem pridat jednu svatebni :oops: :wink:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 550
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#44 Pavluňa - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od Pavluňa »

_Hanz_ píše:Není ta fotka s nápisem ŽENICH zezadu u Nemocnice?? Autíčko moc pěkný :good:
jj,presne tak,je to zezadu nemocnice :D a kdyz ty jses v Koline,kde parkujes,treba se nekdy vidame :friends: jo a diky za pochvalu :oops:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 31
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Slovensko

#45 Pavluňa - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od marian1221 »

Peknej klucina slusi mu to :)
_________________
...........Volvo V50 2.0D 100kw, 11. 2004 , mistral grun, vse okrem navigace a kuze.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 550
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#46 Pavluňa - V50 1.6D_update foto

Příspěvek od Pavluňa »

marian1221 píše:Peknej klucina slusi mu to :)
Dikes :) a kdy ty se pochlubis nejakou ou galerkou? :Search:
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Galerie uživatelů“