Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 234
Příspěvky: 4986
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#5851 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od python.p »

To je jak přes kopírák... Mladej kluk, asi silný auto, parta kamarádů, hluboká noc. Copak asi bylo příčinou nehody. :(

Snad budou mít šanci, se z toho poučit.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 223
Příspěvky: 12071
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#5852 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Urvanej »

Tvl ze 4m na hlavu... to budou mít těžký. Tak snad budou mít dost štěstí a vyhrajou.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Vapik
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 23
Příspěvky: 2898
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#5853 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Vapik »

Ten úsek moc dobře znám. Je tam široká rovna cesta asi tak 4 km, musel se něčeho leknout a strhnout to. Jinak si to nedovedu vysvětlit.
Capture.JPG

Juric
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 409
Registrován: 4 roky
Bydliště: Olomouc
Vůz: V70II D5 2006
Bydliště: Olomouc

#5854 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Juric »

Urvanej píše: 24 čer 2021 09:12
Chápu, že na gumy střílet v hustym provozu nemohli a po něm už vůbec ne.
Na YT kanále UKS je rozhovor s bývalým členem URNy, který říká, že v dnešní době runflatových pneumatik je střílení bez speciálních nábojů vlastně úplný nesmysl. Navíc se to musí z jedoucího auta umět.
_________________
Volvo V70II D5 136 kW 2006 manualObrázek

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 415
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#5855 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od C 3 »

Stejně tak se už dlouho říká, že zimáky s velkým vzorkem neprostřelíš.. a PČR speciální náboje má (např. Action 5)...

Extrém je střílet v hustém provozu na auto spíše kvůli nezúčastněným ...


A ten zbytek hore o "nestresování" ujíždějícího a podobně... Nechte tu práci radši odborníkům ;-) Ti,kteří se tim živí (jasně, tupci v uniformách) ví daleko lépe, proč zakročit rovnou a proč a jak někoho honit ;-) hmm?

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#5856 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od zvedavec »

_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

Kein
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1610
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo S80 3.2
Bydliště: Ostrava

#5857 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Kein »

C 3 píše: 29 čer 2021 20:07 Stejně tak se už dlouho říká, že zimáky s velkým vzorkem neprostřelíš.. a PČR speciální náboje má (např. Action 5)...

Extrém je střílet v hustém provozu na auto spíše kvůli nezúčastněným ...


A ten zbytek hore o "nestresování" ujíždějícího a podobně... Nechte tu práci radši odborníkům ;-) Ti,kteří se tim živí (jasně, tupci v uniformách) ví daleko lépe, proč zakročit rovnou a proč a jak někoho honit ;-) hmm?
Pokud mě odborníci nezabijou nebo nenabourají při provádění honění tak jim do toho kafrat nebudu. Bohužel, co vidím video to si musím klepat na čelo.
_________________
Je: Volvo S80 3.2 AWD, 179kw, 2012
Bylo: Volvo S80, D5, 120kw, 2002, D5244T
Bylo: Volvo V70 2.0, T5, 166kw, 1998, B5204FT
Bylo: Volvo 850 2.0, T5, 155kw, 1995, B5204T

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 415
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#5858 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od C 3 »

Nezabili tě a kafráš :-D

video jsem viděl a ten, kdo někoho ohrožoval byt idiot ve volvu, ne policista v ofci ... Nebo jsem něco přehlédl? Bavíme se o stejném videu?

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 223
Příspěvky: 12071
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#5859 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Urvanej »

Nejde o to, že policajti svym autem ohrožujou, ale donutí idiota ve volvu ohrožovat. Asi si to nepochopil co tu řešíme. ;-)
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 415
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#5860 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od C 3 »

Pochopil... a přijde mi těžce na hlavu ukazovat prstem na policisty, když nezavinili. Řidič ve volvu jel, ujížděl, ohrožoval, zranil... A vy tu špiníte policisty... ;) Ryju do toho schválně - ty kluci si to nezaslouží a každej šmudla z Teplic řekne, že za to můžou oni.. Ale ten dobytek je volvista :/

Nebo tedy nepochopil?

Kein
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1610
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo S80 3.2
Bydliště: Ostrava

#5861 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Kein »

Ale samozřejmě že vinu má vocas co ujizdel. O tom tady nikdo nepolemizuje. Ale o tom jaky postup PČR volí aby dosáhla sveho, to mi vadí. Čistě a jednoduše, mě je sobecky úplně jedno jestli ho chytí, nebo ne, ale neni mi jedno když HONĚNÍM dojde ke škodě a ujmě zdraví nezucastnenych. Jinými slovy, to co se řeší je: "Naboural by vocas ve Volvu, kdyby nebyl pohoněn?"

K čemu to je dobrý? A kdyby mi nejakej fetak ukradl káru tak to poslední co bych chtěl slyšet od orgána je: "Všechno dobře dopadlo, chytli jsme ho, auto si můžete seškrabat z pangejtu, NASHLEDANOU, A PEKNEJ DEN!"
Naposledy upravil(a) Kein dne 30 čer 2021 21:10, celkem upraveno 1 x.
_________________
Je: Volvo S80 3.2 AWD, 179kw, 2012
Bylo: Volvo S80, D5, 120kw, 2002, D5244T
Bylo: Volvo V70 2.0, T5, 166kw, 1998, B5204FT
Bylo: Volvo 850 2.0, T5, 155kw, 1995, B5204T

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 234
Příspěvky: 4986
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#5862 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od python.p »

_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 415
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#5863 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od C 3 »

Kein způsob, jakým ujížděl, si volil řidič, policie jej pronásledovala s majákama... Sobecký buď jak chceš, zákony říkají, že větší cenu má život než tvoje auto. Nicméně moje pointa je jinde - pomineme-li PIT manévr(y), Policie nepoužívá techniku, aby někoho donutila nabourat (střelba je opravdu krajní možnost). Furt ten řidič naboural díky sobě samému. Kdo zná sjezd z magistrály směr Kačerov z centra, ví moc dobře, že je to kuwa z kopce a rozhulákané dvě tuny prostě nezastavíš za pár sekund. Policie ho nešťouchla, neprovokovala - pronásledovala. VRZem max. mohla zachránit pár životů, které by jinak naivně na zelenou někde vlezli do cesty..
Pokud s tímhle souhlasíš, vadí ti jen asi tedy to, že když někdo nezastaví, PČR po něm jde a hodlá ho zastavit/hledá způsob. Jestli je tohle ta vaše/tvoje slavná pointa tu kydat hnůj na PČR, pak bych rád zdůraznil, že v autech stále policie (myslím) nemá věštící koule a nemůže vědět, jestli jim ujíždí vrah, dítě za volantem, zfetovanec... nebo volvista rozhodnutý si dokázat své řidičské vlastnosti nebo se rozhodl si změnit výklad práva. Nezastavit a pokračovat v jízdě neznamená přeci, že pojedu dvě kila městem! A se sirénama za prdelí.
Někde jistě bude článek o zákroku na P7, kde nějakej tatar chtěl zabíjet lidi dodávkou - vjet na chodníky a začít to likvidovat. Toho také není dobré pronásledovat, ale je lepší ho nestresovat?

Kde je ta hranice, kdy jede auto, ohrožuje nějakým způsobem BESIP a jako policista se rozhodneš "nechat ho jet", aby nebyl chudáček ve stresu? Je vůbec dobře, že PČR smí zastavovat auta? Vždyť by se to dalo vyřešit posláním dopisu provozovateli, ať nejsou chudáčci ve stresu,ne? Stačí vykrást banku a sednout do auta a jsi v klidu, bo tě nikdo nezastaví, protože by mohla být nehoda?
Asi jsem vás tu prostě nepochopil, ale tohle jsou podle mě základní logické úvahy, přes které si nedovedu představit, že někdo nechápe, že policie jede za ujíždějícím vozidlem, jehož řidič má nakonec nehodu. Nebo mě naveďte :D Fakt nevím :D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#5864 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Dural8 »

Jsem tedy laik, ale nerozumím tomu, jak se pod takovou věc mohl dostat, ledaby závodil o Darwinovu cenu, protože jinak základní rozum velí nelez pod to, alespoň u mě...samozřejmě vycházím z foto a počítám, že tam nebyla žádná noha, jelikož kdyby byla, představoval bych si jí v místě, co stojí ten bagr a ani tak bych pod to během demolice nevjel. Takových věcí se fakt bojím, zkušení by řekli, že z nich mají respekt...no nepěkné.
_________________
V60 D4

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 234
Příspěvky: 4986
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#5865 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od python.p »

To je otázka co jsme řešili celý den. Jak? A proč?

Podle fotek z místa, to prostě nechápu. Jediná přijatelná možnost je Darwin.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 73
Příspěvky: 1856
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Bechyně
Vůz: V40 1,9Di 85kW r.v 2001 D4192T3

#5866 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od yebat »

vy jste nikdy neviděli pořad "Demoliční četa" kterej dávali na Prima ZOOM, točený to bylo v polsku a když jsem ty pšonský střelce viděl, něčemu takovýmu se vůbec nevidím :D
_________________
je: Hyundai I40 1,7 CRDI 100kW, OI 1,9tdi 81kW, Fabia III 1,4 66kW, MGB 1,8 1974
ex: V40 1,9Di 85kW, GSF 600 N 57kW, Renault Chamade 1,8i 54kW, Opel astra F 1,6i 55kW, 307 1,6hdi 66kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#5867 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Dural8 »

Ten jsem viděl, ale tam kosil prostě něco vysokýho a mohlo to na něj řachnout a pšonk to prostě risknul, ale tohle podle fotek vypadá jako čiré bláznovství.
_________________
V60 D4

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 234
Příspěvky: 4986
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#5868 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od python.p »

yebat píše: 01 črc 2021 13:36 vy jste nikdy neviděli pořad "Demoliční četa" kterej dávali na Prima ZOOM, točený to bylo v polsku a když jsem ty pšonský střelce viděl, něčemu takovýmu se vůbec nevidím :D
Jo to jsem viděl ... Tam bych se tomu fakt nedivil, to je fakt. :D

Jak borec boural podavač na uhlí a odstřelil trafo stanici, protože nebyla odpojená :D Nebo jak týpkovi tekla hadice hydrauliky, ale nebyl čas to opravovat, tak jen dolejval olej. :D
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Shockey

#5869 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Shockey »

Není to zase tak dlouho, co tmaví sběrači kovů našli ve výtahové šachtě pár kabelů, který nutně potřebovali. Tak je uřízli a byli hrozně překvapení, jak rychle se tam objevil výtah :D :D

Kein
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1610
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo S80 3.2
Bydliště: Ostrava

#5870 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Kein »

C 3 píše: 01 črc 2021 07:38 Kein způsob, jakým ujížděl, si volil řidič, policie jej pronásledovala s majákama... Sobecký buď jak chceš, zákony říkají, že větší cenu má život než tvoje auto. Nicméně moje pointa je jinde - pomineme-li PIT manévr(y), Policie nepoužívá techniku, aby někoho donutila nabourat (střelba je opravdu krajní možnost). Furt ten řidič naboural díky sobě samému. Kdo zná sjezd z magistrály směr Kačerov z centra, ví moc dobře, že je to kuwa z kopce a rozhulákané dvě tuny prostě nezastavíš za pár sekund. Policie ho nešťouchla, neprovokovala - pronásledovala. VRZem max. mohla zachránit pár životů, které by jinak naivně na zelenou někde vlezli do cesty..
Pokud s tímhle souhlasíš, vadí ti jen asi tedy to, že když někdo nezastaví, PČR po něm jde a hodlá ho zastavit/hledá způsob. Jestli je tohle ta vaše/tvoje slavná pointa tu kydat hnůj na PČR, pak bych rád zdůraznil, že v autech stále policie (myslím) nemá věštící koule a nemůže vědět, jestli jim ujíždí vrah, dítě za volantem, zfetovanec... nebo volvista rozhodnutý si dokázat své řidičské vlastnosti nebo se rozhodl si změnit výklad práva. Nezastavit a pokračovat v jízdě neznamená přeci, že pojedu dvě kila městem! A se sirénama za prdelí.
Někde jistě bude článek o zákroku na P7, kde nějakej tatar chtěl zabíjet lidi dodávkou - vjet na chodníky a začít to likvidovat. Toho také není dobré pronásledovat, ale je lepší ho nestresovat?

Kde je ta hranice, kdy jede auto, ohrožuje nějakým způsobem BESIP a jako policista se rozhodneš "nechat ho jet", aby nebyl chudáček ve stresu? Je vůbec dobře, že PČR smí zastavovat auta? Vždyť by se to dalo vyřešit posláním dopisu provozovateli, ať nejsou chudáčci ve stresu,ne? Stačí vykrást banku a sednout do auta a jsi v klidu, bo tě nikdo nezastaví, protože by mohla být nehoda?
Asi jsem vás tu prostě nepochopil, ale tohle jsou podle mě základní logické úvahy, přes které si nedovedu představit, že někdo nechápe, že policie jede za ujíždějícím vozidlem, jehož řidič má nakonec nehodu. Nebo mě naveďte :D Fakt nevím :D
Ano, víceméně jsi to napsal skvěle. "Kde je ta hranice?" A já se ti snažím vysvětlit, že honička ve městě za plného provozu je už, alespoň pro mne, za hranicí, kvůli vysokému riziku nebezpečnosti, kdy to často skončí újmou na zdraví a majetku, jako teď ve videu. Teď trochu odbočím, ale problém co u policie často spatřuji a koukám, že se objevuje i v tvé odpovědi, je ten, že nechápou, nebo nechtějí chápat rozdíl mezi literou zákona a duchem zákona. Pak provádějí, co provádějí. V podstatě bych si mohl myslet, že v dnešní době špiclování, kamer a databází je honění úplně zbytečné, ale nejsem od fochu a dovedu si představit ja zkostnatěle stát funguje, takže tohle tak jednoduchý asi nebude.

Mimochodem zajimal by mě ještě tvůj názor na civilní zátarasy, které PČR v minulosti často použila.
_________________
Je: Volvo S80 3.2 AWD, 179kw, 2012
Bylo: Volvo S80, D5, 120kw, 2002, D5244T
Bylo: Volvo V70 2.0, T5, 166kw, 1998, B5204FT
Bylo: Volvo 850 2.0, T5, 155kw, 1995, B5204T

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 415
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#5871 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od C 3 »

:-D to jsem z tebe dostal polovinu vytoužené odpovědi - zlehčím to a oprav mě - řidiče smí policie tedy pronásledovat jen mimo zastavěné území, aby to bylo ok? I s vědomím, že to je vrah a bude jezdit městem, dokud ho nevystřílí?

Upravím ti pár věcí na pravou míru - špiclování, kamery, databáze... vše se dá obejít a vše se dá použít, ale na vše je nějaký zákon nebo jiná norma, které užití sebesofistikovanějších technologií/nástrojů veřejné moci upravuje (čti omezuje). Nejedná se přitom ale na zkostnatělý stát (sousloví vnímám jako synonymum k zastaralý/těžkopádný), naopak na poměrně vysokou úroveň projevu demokracie - není prostě možné zasahovat do lidských svobod neúměrně hluboko k výši škody/hrozící škody. A na to dohlíží legislativa EU, jen pro zajímavost.

Opravdu chci zdůraznit, že vozidlo, které ujíždí (je jedno, jaký byl důvod, může ujíždět právě proto, že sejmulo někoho na přechodě) samo o sobě ohrožuje BESIP. Můžu stejně tvrdit, že když policie upustí od konání a pachatele nechá ujet, může jet o to nebezpečněji, protože furt čučí do zrcátek. Nesmysl.. Nemá na to, nabourá. Nic víc, nic míň.

V téhle republice, když policista nechá někoho ujet, bude souzen, protože nekonal, když konat měl (ano, je to v zákoně). Když vezmeme situaci, která se stala - policie muže pronásledovala, ten naboural několik aut a oni ho zadrželi (je znám pachatel, bude čelit trestu a náhradě škod). Druhá varianta by byla, že policie upustí pronásledování v momentě, kdy se řidič rozhodl sjet ze sjezdu. Podle jeho rychlosti a fungování by ty auta rozstřelil tak jako tak - pachatel má šanci utéct, nejsou na místě policisté a může hrozit, že pachatel situace využije a zmizí. (pachatel neznámý, škodu spláchne ČKP a zaplatíme to my z poplatků). Třetí varianta - policie upustí od pronásledování, pachatel nějakého skutku se s vítězným pocitem uklidní, upustí od zběsilé jízdy a ohrožování ostatních účastníků provozu, pojede předpisově bez stresu pěkně domů.
Ještě připomenu, že ujíždět policii nezačne člověk proto, že mu nesvítí žárovka.

Jinak k těm civilním "zátarasům", pokud se bavíš o divočině devadesátých let nebo co jsi slyšel/viděl jednou na vlastní oči, těžko k tomu něco řeknu - vím jen obecně, že možné jsou.. seřadit auta se souhlasem majitelů a čekat (doufat), zda-li ten magor radši zastaví nebo zkusí zničit s sebou co nejvíce kovu. Doporučovalo se domluvit se s kamioňáky, neboť jim nevadilo přehradit cestu, jsou velké, dobře vidět a i idiot radši šlápne na brzdu, než na plyn. Nicméně můj názor? Až přes ČR pojede zase nějaký blázen ochotný zabíjet bezvěrce a bude policie mít možnost (a koule!!) mu přehradit cestu kamionem a na místě ho i za cenu materiální škody zastavit, nabídnu jim peníze na advokáty ;-)

Kein
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1610
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo S80 3.2
Bydliště: Ostrava

#5872 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Kein »

Nevím, jestli to byla polovina odpovědi, ale směřoval jsem k tomu, že rozhodně neplatí v těchto případech Machiavellovské "účel světí prostředky". Zcela upřímně kolikrát vůbec nemůže hlídka absolutně vědět kdo za volantem sedí a i kdyby to byl vrah, rozhodně, alespoň v mých očích to neopravňuje k honičce, kde lehne popelem půl města. Jestli jede feťák v kradeném verglu, tak vůbec ničemu nepomůže, že se sním začnou nahanět aby rozbil vergl, sebe, nebo někoho jiného. Jiná situace by mohla být pokud už sám o sobě pronasledovaný ohrožuje ostatní sám o sobě. Tam už se dá pochopit, že je nutno jej okamžitě zastavit. Ale toto jsou nutně ty situace, které by měli policajti posuzovat. Bohužel mi osobně jejich posuzování kolikrát přijde v pelíškovském stylu "nesmí projet za žádnou cenu" a podle toho to pak dopadá.

Co se týče civilních zatarasů, ono to vůbec není věc devadesátek. Způsobili tak hromadnou nehodu na D1 pár let zpátky. https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/svedectvi-karla-kanky-o-zasahu-policie-na-dalnici-d1.A130319_175858_krimi_cen
Pronásledovaný uhořel v autě a vzal s sebou auta okolo. Takže úspěšná operace. Zajímavé bylo to, že lidi nechtěli zastavovat na dalnici, ale samozřejmě výzvu orgána je nutno poslechnout. To same udělali i v Praze na jedné z křižovatek, tenkrát ale jeden lidsky štít se jim na ti vysral a odjel. Chtěl jsem jen vědět tvůj názor, já jsem totiž striktně proti tomu, kamion nekamion, pořád je to soukromý majetek, který mají oni chránit, ne využívat.
_________________
Je: Volvo S80 3.2 AWD, 179kw, 2012
Bylo: Volvo S80, D5, 120kw, 2002, D5244T
Bylo: Volvo V70 2.0, T5, 166kw, 1998, B5204FT
Bylo: Volvo 850 2.0, T5, 155kw, 1995, B5204T

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 415
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#5873 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od C 3 »

Nachytal jsem se... nedokáži reagovat na tolik fragmentů a tak zjednodušených pohromadě. Zbytečně jsem plevelil.

Nebýt mimo EU, měl bych snahu to probrat nad pivem (dokud bychom nepadli vyčerpáním/alkoholem nebo nedošli konsensu). Tady bych se upsal :-D

Pedrozo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 636
Registrován: 12 roků 7 měsíců
Bydliště: zastoupení Dobříš (Příbramsko)
Vůz: Volvo 740 Turbo sedan B204GT
Bydliště: VRZČ

#5874 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Pedrozo »

Tak dneska to ženě nevyšlo. Ještě že jela touranem a ne tou Mazdou, z té by tak snadno nevylezla. pána z golfu stříhali ven, je na tom hůře, nebyl připoutaný a volant hrudníkem zarazil do palubky, ale snad bude v pořádku...co ten život nedokáže nakreslit. 2km od baráku...ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázeksorry za ty fotky, jsem celej rozhozenej, ale rád, že jí mám doma živou a zdravou...

https://www.pribram.cz/clanek/po-celnim-stretu-dvou-aut-museli-hasici-jednoho-z-ridicu-vyprostit/20146/
Naposledy upravil(a) Pedrozo dne 10 črc 2021 21:40, celkem upraveno 1 x.
_________________
Je: 740 Turbo B204GT, 1990, 147 kW, M46 overdrive, sedan + multilink
Bylo: S60 R 2.5 T AWD 220kW 2003 - 850 2.5 GLE 1997 106 kW - V70 T5 2005 241kW Daliborka - V70I Tdi 103 kW 2x - S60 2.4D 96kW 2003

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 194
Příspěvky: 13033
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1
It’s my birthday

#5875 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od raolsa »

Doufám že budou všichni v pořádku.

Apropo, čím jsi to fotil? Na těch fotkách není skoro nic poznat. :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“