Dovoz auta ze Švýcarska

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 13
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Bladensdorf, okr. SU
Vůz: XC90 V8 Executive 2006

#51 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Gryzly »

Ano, pokud máš povolení k pobytu ve Švýcarsku, tak ano. To dostaneš například k pracovní smlouvě.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#52 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od mirekcafa »

Gryzly: myšleno tak .......známá legálně pracuje v CH, koupí auto a přijede do ČR, nechá ho tu, vezme značky a v Ch ho odhlásí. následně ho přihlašuje v ČR. Šlo by to tak?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 13
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Bladensdorf, okr. SU
Vůz: XC90 V8 Executive 2006

#53 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Gryzly »

Ano, to jde, tady bys měl zaplatit DPH a clo na celním úřadě. Ve Švýcarsku nevím jaké jsou podmínky, každý kanton má své pravidla jaké doklady je potřeba doložit ale měla by stačit kupní smlouva. Najdi si to na tom odkazu co jsem dával výšše.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#54 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od mirekcafa »

zajdi na jakýkoliv celní úřad....

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1126
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#55 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od spy »

atsepicnu píše: 20 kvě 2020 14:23 Podle celního úřadu je nutné, aby auto bylo odhlášené, existoval o tom doklad a existoval dokument T1 vystavený na první hranici EU tzn v Německu. Takže to vypadá, že postup že auto přijede na svých značkách není možný. Proto jsou potřeba převozky nebo valník...

Povedlo se někomu z vás nechat vystavit T1 a proclít až v ČR (a uhradit celní dluh až v čr), tzn. získat od spediční firmy záruku?

Pokud musím proclít v Německu a uhradit tam clo a Německé DPH, jak se to potom řeší v ČR? Pročetl jsem všechny informace nahoře a není mi jasné jak proběhne import do čr když se zaplatí německé DPH?
Řeším vpodstatě podobnou situaci, povedlo se ti auto proclít až v ČR? Nebo auto muselo na německou hranici pro potvrzení o vývozu?
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 1 rok 11 měsíců
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: V60

#56 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Kaca »

Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně převozu auta ze Švýcarska, čili mimo EU.
U vozu mladšího 8 let, je to jasne, ale jak je to s autem starším 8 let? Některé diskuze uvádějí ze pokud splňuje euro 2, je možné dovézt i přes větší staří, je to tak? Nebo proste auto starší 8 let nemá šanci papíry dostat? Jde mi o převoz auta z rodiny, staré deset let v top stavu.

A druhy poddotaz. Jedna se o auto příbuzné, žijící ve Švýcarsku auto je psané na ni (ale ká česky řidičák) je reálná varianta, auto dovézt do ČR na švýcarských značkách, ty potom odvézt zpět do Švýcarska, auto odhlasit a potom prijlasit zpět na ni v ČR (kde by se potom platilo clo a DPH a bylo by DPH vůbec nutné platit, kdyz se nejedna o aktuální prodej (auto kupovala cca 4 roky zpět) a pak teprve “prodat” mě? Či lepší udělat kupní smlouvu rovnou?

Dekuju

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 623
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#57 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od jirkaTDI »

Pro Švýcarsko jsou stejná pravidla jako pro EU, limit 8 let tam neplatí. DPH se neplatí, jen clo.
Jednodušší mi přijde auto rovnou odhlásit a přivést na převozkách a tady ho pak přihlásit rovnou na tebe.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 1 rok 11 měsíců
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: V60

#58 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Kaca »

To se mi prave nezdá. Svycarsko je mimo eu, už jsme auto od tamuzu vezli (mladší 5 let) a DPH a clo jsme platili, a navíc švýcarské prevozni značky platí jen u nich vnitrostatne…

Proto, pokud bychom nechtěli větu na valniku, vlaku, tak nás napadlo jet se svycarskyma značkami, dovézt je zpět do Švýcarska a teprve tam ohlásit….?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 13
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Bladensdorf, okr. SU
Vůz: XC90 V8 Executive 2006

#59 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Gryzly »

Pouze na území Švýcarska jsou platné jejich přenosné značky, které mají na konci písmeno U, ty mají hlavně bazarnící a dostat se dají jen na živnost.
Já vyvážel v roce 2020 14 let staré auto, které mělo ES homologaci (prodávalo se i v EU) a na dopravním úřadě jsem si zažádal o exportní značku a zaplatil jsem si tam povinné ručení. Ta značka má většinou první číslici 9 a je na ní červená nálepka s vyznačeným měsícem platnosti. Platí pouze do konce měsíce, pouze na konci měsíce se dá koupit značka s platností do konce dalšího měsíce.
Na hranicích jsem platil DPH i clo, bylo to cca 30% při tom německé DPH bylo 19%, takže asi o 3% levnější než u nás.
Na odhlášení ze Švýcarska je lepší se zeptat přímo tam, kór když tam příbuzná bydlí. každý kanton má trochu jiná pravidla.
Myslím, že pokud se nezmění majitel a jen bydliště, tak není potřeva platit clo ani DPH.
Tady je seznam všech dopravních úřadů a na svých stránkách mají pravidla pro každý kanton: https://strassenverkehrsaemter.ch/

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 623
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#60 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od jirkaTDI »

DPH se při nákupu od soukromníka neplatí.
Limit 8 let stáří se vztahuje jen pro vozidla dovezená mimo EU bez EU homologace, kromě Švýcarska, Norska, Islandu a Lichtenštejnska (pro ně platí stejná pravidla pro dovoz jako z členských států EU)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 1 rok 9 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70

#61 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Thomasson »

Zdravím vespolek.
Po pečlivém přečtení všeho zde uvedeného stran dovozu auta ze Švýcarska mám ještě jeden dotaz: Budu mít CoC s prokázáním místa výroby vozu (EU), vyhnu de tak placení cla i v případě, že je kupní cena cca 50000 CHF? Jde o prodej po ose fyzická osoba-fyzická osoba, dph tím pádem neřeším.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 1 rok 9 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70

#62 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Thomasson »

*fyzickou osobou myslím soukromníka :)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“