Dovoz auta ze Švýcarska

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Scarabeus
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4

Re: Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Scarabeus »

Veškeré doklady o proclení jsou:

a) 2-3 stránky A4 ze specifickými daty a kódy, které jsou zaneseny do systému pro celní úřad, pokud se bavíme o německých celních úřadech. Na poslední straně by měl být uveden typ a značka vozidla zakonenčené Fzg. Ident Nr. (což je to samé jako VIN)

b) QUITTUNG o zaplacení cla a dph (Zoll a Mwst.) s kulatým razítkem ZOLLAMT, kde je číslo a město, přes který přechod bylo auto vezeno a proběhlo vyclívání.

c) všechny tyto doklady mají nahoře jednací - spisové číslo, které musí souhlasit!

d) tyto doklady o proclení jsou platné ve všech zemích EU, bohužel ani český celní úřad není propojen s německým v oblasti kontroly proclení vozidla přes německou stranu!

e) avšak celní správa si může vyžádat seznam dovezených aut mimo EU z registru vozidel a tyto zpětně až 3 roky kontrolovat, zda byla řádně proclena a zaplaceno CLO a DPH! I když se doklady o proclení nedokládají ani při registraci vozidla, ani při dovozové STK.

f) v případě nedoložení těchto dokladů má celní úřad právo na zahájení nového dodatečného celního řízení s pokutou a doplacením cla + dph.

To asi jen tak ve zkratce...
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

kolemjdouci
Vůz: Ingot we trust

Příspěvek od kolemjdouci »

stručně a jasně, perfektní, díky!

Stepan2
Vůz: zatím žádné

Příspěvek od Stepan2 »

Scarabeus píše:Veškeré doklady o proclení jsou:
Moc pěkně a jasně popsáno. Proč to nemůže být takto popsané na úřadě. Děkuji moc.

Uvítal bych i nezkrácenou verzi a myslím že nejsem sám.

Stepan2

Příspěvek od Stepan2 »

Stepan2 píše:
Scarabeus píše:Veškeré doklady o proclení jsou:
Moc pěkně a jasně popsáno. Proč to nemůže být takto popsané na úřadě. Děkuji moc.

Uvítal bych i nezkrácenou verzi a myslím že nejsem sám.
Sken jak papíry vypadají by byl také velkou pomocí. Těžko se určuje co chci a jestli jsem dostal to co potřebuji když ani nevím jak to vypadá a kolik toho je :)

Wolfram1944
Vůz: 850 xc90

Příspěvek od Wolfram1944 »

Tak podivej, tady je hlavicka toho papiru dle bodu a) vyse. Ja to mam na dvou stranach a obsahuje to vypocet cla a dph a potom identifikaci auta. A jeste to bylo tak, ze tento papir mi vydali az po zaplaceni - tj. predlozeni toho kvitungu. Pokud tedy mas tento papir, muzes se duvodne domnivat, ze to procleno bylo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Wolfram1944 dne 05 úno 2020 23:25, celkem upraveno 1 x.

Wolfram1944

Tady je ten kvitung.
Jinak myslim, ze informaci jsi tady dostal docela dost. Tak snad se ti to povede. A byl bych rad, abys sem reciprocne napsal svoje postrehy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Stepan2

Příspěvek od Stepan2 »

Informací jsem dostal opravdu hodně. Moc za ně děkuji. Teď je to na prodejci aby dodal specifikované papíry. Podělím se jak to dopadlo.

Stepan2

Příspěvek od Stepan2 »

Stále to řeším.

Pořád mě chybí ještě QUITTUNG - potvrzení o zaplacení, od prodejce. Mám výměr jaká částka na jaký účet se má zaplatit a za co.

Je možné odjet z hranic bez zaplacení celního dluhu?

Děkuji. Štěpán

Scarabeus
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4

Příspěvek od Scarabeus »

Bez zaplacení z hranic odjet nelze...!!!

Zaplacení je nutné pro ukončení celního řízení (Verzollung)... jinak by ho ani nikdo nepustil z celního parkoviště... prostě to nelze...!!!

Podle toho spisového čísla ATC se to dá ověřit na daném hraničním přechodu...
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

Wolfram1944

Stepan2 píše:Je možné odjet z hranic bez zaplacení celního dluhu?
Jak píše Scarabeus, ani v mém případě to nešlo.
Musel jsem zajet s předmětným autem do areálu celnice a až pak se se mnou začali bavit a vyrábět papíry, tj. zahájili celní řízení. Pak se i zašla celnice na auto podívat, zkontrolovat vin a zřejmě i trochu stav. Teprve po zaplacení jsem dostal zpátky všechny papíry a dostal i propustku na výjezd ven.

Stepan2

Příspěvek od Stepan2 »

Dobrý večer,

vozidlo se podařilo přihlásit. Vše probíhalo dle vašeho popisu výše.

Bez vaší pomoci bych to nezvládl.

Děkuji,

Štěpán

Deshi
Vůz: V40 1.9D 75kW

Příspěvek od Deshi »

kdy jsi ho dovezl?
Dream car: C70

Stepan2

Příspěvek od Stepan2 »

Deshi píše:kdy jsi ho dovezl?
Už před 2 měsíci...

atsepicnu
Vůz: O1

Příspěvek od atsepicnu »

take dekuji za cenne informace a prosim pomoc s trochu specifickym pripadem :)
Auto ze Svycarska uz je v CR a bude tu podepsana smlouva (rodina). Jde to udelat tak, aby auto nemuselo jet zpatky na hranice? Tzn. Je mozne proclit v CR (podani JSD, atd., platba celniho dluhu u nas), vzit znacky a technicak, a nasledne odhlasit ve Svycarsku? Pujde podat T1 zpetne a auto exportovat z CH?

Pokud auto musi prejet hranice, je mozne vsechno vcetne prevozek vyridit na hranicich, nebo se musi na StrassenVerkehrsAmt predem?

Dekuji!

Gryzly
Vůz: XC90 V8 Executive 2006

Příspěvek od Gryzly »

Jestli je auto tady, tak na co převozky? převozky platí jen do konce měsíce, stojí na celý měsíc cca 200CHF a ještě musíš zaplatit po dobu platnosti švýcarskou pojistku. Zavolej si na celní úřad, podle mě můžeš na celníky v kterémkoliv okresním městě. zaplatíš clo a DPH z kupní ceny, takže cca 30%.
Podmínky má každý kanton trochu jiné, tady si najdi kanton, kde je auto registrované: https://strassenverkehrsaemter.ch/

atsepicnu
Vůz: O1

Příspěvek od atsepicnu »

Podle celního úřadu je nutné, aby auto bylo odhlášené, existoval o tom doklad a existoval dokument T1 vystavený na první hranici EU tzn v Německu. Takže to vypadá, že postup že auto přijede na svých značkách není možný. Proto jsou potřeba převozky nebo valník...

Povedlo se někomu z vás nechat vystavit T1 a proclít až v ČR (a uhradit celní dluh až v čr), tzn. získat od spediční firmy záruku?

Pokud musím proclít v Německu a uhradit tam clo a Německé DPH, jak se to potom řeší v ČR? Pročetl jsem všechny informace nahoře a není mi jasné jak proběhne import do čr když se zaplatí německé DPH?

Gryzly
Vůz: XC90 V8 Executive 2006

Příspěvek od Gryzly »

Já měl exportní značky, proclil jsem na švýcarsko německé hranici, zaplatil jsem clo 10% a DPH 19%. U nás je DPH o 3% vyšší. Je jedno kde daníš, akorát to musíš doložit když si vzpomenou chtít celníci.
V ČR jsem to akorát přihlásil na dopravce, proclení po mě nikdo nechtěl vidět. švýcarskej techničák jsem měl napsanej na sebe.

kolemjdouci
Vůz: Ingot we trust

Příspěvek od kolemjdouci »

Když jsem se před pár lety ptal na celnici, tak jsem to pochopil tak, že je možný celý proclení udělat v ČR s tím, že auto musí bejt v CH odhlášený a platí se nějaká pokuta, tuším 1tkč to bylo. Ale ber to prosím s rezervou.
K tomu se ale váže problém s dopravou, protože auto tak nebude mít značky a budeš jezdit na celnici, EK a STK na podvalu, nebo bez značek, nebo s převozníma, který, jestli dobře chápu, nemáš.

By mě zajímalo, jak je to teď s dovozem aut mimo EU staršíma 8 let, ještě pořád nejdou přihlásit, nebo to nějak jde?

Zpět na „o všem možném:-)“