Prodejce zn. Volvo

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Shockey

#1 Prodejce zn. Volvo

Příspěvek od Shockey »

Synovec přišel s tím, že brněnský Cardion hledá prodejce nových aut a chce to zkusit. Auta ho baví, vykecal by se i z vraždy - takže asi ideální kombinace.
Ani jeden nemáme na takové pozici nikoho známýho, tak by mě zajímalo, jestli někdo z vás o takové práci ví víc. V tuto chvíli ho hlavně zajímá, jak se asi může pohybovat plat. Bude tam základ + provize, ale je mi jasné, že prodej je v jednotkách kusů měsíčně a pokud tam jsou 2 a více prodejců, bude boj o každýho zákazníka, tzn. možná nic moc atmosféra.

Osobně tipuju, že při nějakým prodaným autě se může dostat na cca 30 tis., ale v opačným případě mu možná nezbyde ani na složenky. Osobně bych do toho nešel, ale vymlouvat mu to nebudu - jen se snažím sehnat nějaký info.

GDPR_user

#2 Prodejce zn. Volvo

Příspěvek od GDPR_user »

A nebude nejlépe se na plat zeptat přímo zaměstnavatele?Počítám, že každá firma může mít naprosto jiné podmínky.
Naposledy upravil(a) GDPR_user dne 19 črc 2017 04:59, celkem upraveno 1 x.

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#3 Prodejce zn. Volvo

Příspěvek od mr1 »

No, neumím odpovědět. Ale docela by mě to zajímalo, ani ne tak přímo částkou, spíš tím procentem. Vůbec netuším, jak to funguje u těchto platů, jenž jsou hodně odvislé od provize. Fakt je ten, že například v elektroworldu v Brně se prodejci o zákazníka až nechutně perou, a přijde mi to vyloženě hnusný. Vyloženě mě to vadí, a od koupě přímo odrazuje. Stejně tak jako to jejich vtírání prodejců s áááček.... "jo pane tato televize stála ještě před týdnem asi bambilion, a teď je doslova za pusu, sám sem si koupil deset, protože tato šance už se nebude opakovat a bla bla bla" hnůj tito vtěrky :bad: :bad:
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 9880
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#4 Prodejce zn. Volvo

Příspěvek od hajnej »

Prodejce aut asi budou shánět skoro všude. Spíš si myslím, že jde o to, která značka ho baví. Já bych to neviděl tak černě jako kluci předemnou. Auta se teď prodávají víc než dobře.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1289
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#5 Prodejce zn. Volvo

Příspěvek od xSam »

Souhlas s hajnym. Nemyslim si, ze by to byla spatna prace.
Znam jednoho z Volva Pruhonice a vypadal spokojene a bylo videt, ze ho to fakt bavi. Potka se zajimavyma lidma co nemaji hluboko do kapsy, coz taky neni spatny.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 178
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: XC 90 V8 (LPG)
Bydliště: Brno

#6 Prodejce zn. Volvo

Příspěvek od Corek »

Vím, že u koncernu si prodejce vydělal i 70+, ale tam to berou firmy ve velkým. Na kontakty ideální práce.

Toho inzerátu jsem si taky všiml, ale koule na to nemám :D
_________________
Je: Volvo XC90 V8 2005
Bylo: Volvo XC90 D5 120kw rv 2004 automat - 7let a 150000km

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#7 Prodejce zn. Volvo

Příspěvek od Kuko28 »

Jako mlaďoch, pro kterého to bude první job jako prodejce to bude zhruba takto:

- nebude mít žádný portfolio zákazníků, staří mazáci mu přenechají maximálně nějaké staré (cold) kontakty
- bude hodně telefonovat, shánět kontakty a pod.
- měsíční prodeje budou velice nízké, na druhou stranu je pravda že teď je konjunktura, takže asi nejlepší čas vstoupit do businessu, každopádně Volvo není masovka
- tipnul bych že bude mít hodně malý základ a k tomu provize. Ty můžou být různé - většinou odvislé od finální ceny auta, k tomu můžou být samostatné bonusy z prodaného financování, pojištění, prodloužené záruky, doplňkových služeb a pod.
- kolektiv - uvidí až na místě, těžko predikovat

Tohle všechno by se ale měl zeptat v průběhu pohovoru. Stejně tak bych se ptal na systém zaškolení, rozvoje, rozdělení úkolů v rámci teamu, jestli přebírá nějaké portfolio zákazníků nebo bude začínat od nuly a pod.

Co může být výhoda je momentální situace na trhu - všechny trhy v Evropě hlásí obrovský nedostatek lidí - prodejci, mechanici, servisní poradci, diagnostici, dokonce i skladnící.

A nakonec - jako každá nová práce, máš 3 měsíční zkušebku, takže vyzkouší a uvidí jestli mu to půjde a jestli ho to bude bavit.
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“