Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastnil

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Vůz: t

#26 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od ivo109 »

Fajn, díky za názory ... asi to tedy bude lepší poníženě zaplatit ... i když mi to nedává moc smysl (platit za neexistující služby) ... existuje roční období za které se platí a když nastává nové, mělo by se upřesnit jestli chci pokračovat a pokud nezaplatím, služby by se měly automaticky přestat poskytovat ... (toto není služba mobilního operátora apod.). ale ok

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#27 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od Kuko28 »

mně spíš napadá, jestli to co ti účtují není poplatek za dobu po skončení smlouvy a než jí zrušili oni

mně se to jednou stalo - moje blbost - taky jsem to špatně přečetl. myslel jsem, že smlouva se neprodlouží když prostě nezaplatím další pojistné období. Ano, ale je tam cca 3 měsíční lhůta a to si ještě nechala pojišťovna zaplatit...

každopádně tak či onak budeš muset nejspíš zaplatit. Mně nechtěli uznat ani rozdíl pár dní mezi kupní smlouvou (přehlášením auta) a oznámením pojišťovně
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 40
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Tuklaty
Vůz: S212 350cdi bylo: V70III D5 Momentum

#28 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od makaveli »

Tak já přidám reálnou reakci. Pojišťovna Slavia, já mladý, nezkušený, 27 let, prodal jsem auto, typem si ho přihlásil, platil pojištění, já se na nějaký dopis vypravil. Za 2 roky od prodeje přišla o šipka z pojsitovny,ze chtějí zaplatí rok povinného a pak ještě vypalne za zpozdeni platby. Byl tam uvedené kontakt kdo to řeší, bylo to takhle hezky před vánoci a celkem za 10tku. Zavolám jsem na kontakt, omluvil se, že ruším a že mi přišla nějaká divná upomínka. Paní mi vysvětlila, že se se mnou s nebude bavit a ať zaplatím. Vysvětlil jsem ji, že jsme za 1. poslal dopis na adresu ,která mi byla nejblíže a za 2. že jsem to poslal obyčejně a jelikož jsem řešil další věci, vůbec jsem nepřemýšlel nad tím, že je auto neodhlasene. Kor když jsme si zjistil z registru, že vozidlo je pojištěné u jiné pojišťovny, bral jsem to za vyřízené. Paní mě pak vyzvala na překážku na Karlín, kde jsem předložil kupní smlouvu, zároveň i výpis, kde je auto nyní povinne pojištěné a po tom jsem tam podepsal 3 papíry a odešel s 10t v kapse. U mě šlo ale jen o POVINNE ručení, kde může být vozidlo pojištěné jen u jedné společnosti. Havarijní můžeš mít kolikrát chceš, ale budeš vyplacení jen od jedné pojišťovny takže to platit nemá cenu. Píšu z mobilu, snad to pujde pochopit, automatická oprava umí zázraky.

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#29 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od Jarda S40 »

Osobně bych to neviděl až tak marný, jak někteří naznačují. Mluvím tedy o Povku, ne o havarijním.
Kdysi mi bylo ukradeno auto (240-ka). Nahlásil jsem to na PČR, čekal zda se něco najde, nenašlo. Tak mi uplynulo období na povko, přišla složenka na další rok. Ptal jsem se na registru co s tím, prej nic. Odhlásit to nelze, co kdyby se někdy našlo. Takže na mě bude přihlášené do smrti a pak to asi někdo zdědí či co. Po uplynutí dalšího roku přišla další složenka, opět jsem zaplatil. Asi za 0,5 roku jsem pak vzal papíry a došel na pojišťovnu. Ohlásil jsem jim, co se stalo, předložil protokol od PČR a oni mi zrušili povko a vrátili prachy za 2,5 roku zpět ke dni krádeže. Takže žádný blbosti se simkou jak tu někteří popisují. Ono by dokonce stačilo, kdybys dokladoval, že vozidlo stálo po tu dobu třeba na zahradě u tebe doma. To zpětné vrácení peněz za povko jsme ještě zažil asi u dvou aut. Povko jsme odhlásil třeba až po 0,5 roce a bylo mi vráceno ke dni prodeje dle TP. Osobně bych asi do pojišťovny zašel a vše řešil tam. jinak povko je uzavřené povinně ze zákona a tudíž pokud by pojišťovna vzala peníze za tutéž službu 2x, tak by asi došlo k neoprávněnému obohacení. Což nejde. Jinak bych zkusil kontaktovat s dotazem i kancelář pojistitelů.
K havarijku nevím, tam to může být jinak.
I když jde o malou částku, bral bych se o ni. Ono nás totiž každou chvíli někdo okrade o malou částku a my jsme jako ovce a necháme se odírat. Držím palce a dej vědět, jak jsi dopadl!

P.S. Samozřejmě je tvoje blbost, žes to neřešil sám a ihned. Chápu, že sis řekl, že to doběhne třeba za 32 měsíce samo a vrácení 700,- kč ti nestálo za tu starost a chození někam. Budiž to poučení pro všechny. ale za blbost nemusíš vždycky platit :-)

Deshi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3617
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Dolní Roveň
Vůz: V40 1.9D 75kW

#30 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od Deshi »

hmmm, očividně tyhle dvě "úžasné" pojišťovny čekají dostatečně dlouho na upozornění o prodlení platky. :%)

Kooperativa by po půl roce nezaplacení smlouvu hned zrušila a domáhala by se pouze této půlroční částky.
Na druhou stranu skutečně pojišťovny ukončí pojistku z důvodu prodeje auta až od data, kdy byla změna nahlášena.
_________________
Volvo S80 01/2007, 3,2 175kW AWD automat, Summum
Volvo XC70 10/2007, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum
Volvo XC90 08/2008, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum

bylo:
Volvo V40 07/2002, 1,9D 75kW manuál, Sport
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“