Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majitele?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2616
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#1 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majitele?

Příspěvek od ok2ucx »

Zdar:

nenašel jsem tu vhodnější rubriku, tak to zkusím tady. Jsem postaven před zajímavý problém a hledám případná možná úskalí, která by mě mohla potkat. Třeba někdo poradíte:

Vydražil jsem auto na ebay, jedu pro něj příští týden: chtěl jsem vyřídit klasické exportní značky s pojištěním a dojet po vlastní ose. Tuhle proceduru znám, neskýtá snad žádná překvapení ani triky.

Jenže pán (normálně komunikuje, všechno pohoda) tvrdí, že v daný den mají ouřad zavřený, nejbližší je prý daleko 50km a vyřízení snad trvá 5h [to je mi trochu divné, vždycky jsem byl do hodiny fuč i s papírama]. Ale budiž, to zatím neřeším. Cítím se lehce pod ochranou ebay.de, že to není nějaký vykuk, měla by to být dohledatelná osoba. To není ta otázka ani téma.

Pán totiž nabízí to, že bych s ním normálně podepsal smlouvu, zaplatil a jel s jeho značkama domů do CZ. Pak předpokládám poslat značky i papíry jemu zpět do DE, on to odhlásí a pošle mi to domů CZ.

Jakmile tohle budu mít v ruce, pokračuji klasickou dovozovou procedurou...


Hledám tedy možná úskalí, která mohou nastat. Např. při silniční kontrole v DE nebo CZ? Co by mohlo nastat, kdybych s tím třeba havaroval (uvažuji o vlastní krátkodobé pojistce na VIN, pokud to CZ pojišťovny umožní)? Jaké další trable z toho mohou vyvstat (i za předpokladu oboustranného seriózního jednání)?

Co povíte?

Pavel


P.S. Od 1.1.2015 se snad procedura přihlašování zjednodušila o "neschvalování" technické způsobilosti. Ta se jen přejme od ouřadů původního státu EU. Co to přesně znamená, to se uvidí.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1284
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#2 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majit

Příspěvek od martines »

Takhle jsem jel onehdá ze Švédska přes Kiel az domu což bylo asi 550 km po německých silnicích. Tady jsem si jeste 14 dni užíval švédsky značky protoze bylo před Vánocemi. Kupní smlouvu jsem mel v ruce a s tou jezdil. Pak jak píšeš, dovozova Stk přihlášeni a značky jsem poté poslal zpátky do autoritami kde jsem auto kupoval. Vše úplně v poho.
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

Harry
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1674
Registrován: 18 roků 8 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih

#3 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majit

Příspěvek od Harry »

nevidím v tom nějaký problém. v podstatě si můžeš udělat i povinné ručení od data kdy vyjedeš od prodávajícího, abys měl jistotu, že jsi v případě problému krytý. tady ho budeš stejně k přihlášení potřebovat, tak ten den dva tě nevytrhnou.
_________________
XC90 II 2018 D5 173KW AWD Inscription +
V60 r.v. 2015 D4 120KW Business + , V40 r.v. 2013 D2 84KW Momentum +
bylo: do 6/2023 XC60 r.v. 2014 D5 158KW (s BSR 181KW) AWD Summum+
do 11/2019 S40 II r.v. 2007 1,6D 80KW Kinetic+, do 02/2017 V70 r.v. 2005 D5 120KW Momentum , do 10/2009 V40 r.v. 2001, 1,9D 75KW

skreči
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 711
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Bydliště: Velvary
Vůz: S70 TDI 1997, V70 TDI 1999

#4 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majit

Příspěvek od skreči »

jj spz pošleš zpět a je to, musíš mít kupní smlouvu a možná jestli by nebylo od věci jí úředně ověřit. z polska sem takto vozí auta a spz poláci nazpět prý nechtějí. v tvém případě ušetříš za převozky
_________________
bylo volvo V70 2.4 r.v. 2001, V70 I r.v. 1997 tdi, Saab 9-5, Renaulty, Fordy, Opel Rekord, VW brouk, Feliny a Fáčka, je V70 I r.v. 1999 tdi, S70 r.v. 1998 tdi, Mercedes w211 3.2 CDi

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2616
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#5 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majit

Příspěvek od ok2ucx »

OK. Děkuji za odpovědi, tak nějak jsem si to myslel. Hned po dovozu vlastně můžu hned řešit "dovozovou STK", pak jen počkám, až mi dorazí papír s odhlášením auta z DE evidence a pak hurá na silnici...

Krátkodobé pojištění na VIN ale asi udělám tak jak tak, jen pro jistotu.

P.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

michal_0077
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 624
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Olomouc
Vůz: V70 II

#6 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majit

Příspěvek od michal_0077 »

tak jestli to nevadi prodavajicimu tak bych to neresil... Spousta nemcu prodava auta jen abgemeldet. Tenhle posle klido i auto do CR :)
_________________
[s]V70 II 2,5T AT5 + LPG[/s] - porucha automatu --> ekologická likvidace
V70 II 2,5T + LPG - manuál
Saffron V70 R AWD '98 (AT4) 2.3T 20V
XC90 D5 AT6 AWD
XC60 D4 AWD R-design polestar

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#7 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majit

Příspěvek od dali »

A co když pan skopčák potom začne protahovat odhlášení, nebo auto nahlásí jako ukradený pojišťovně? Případně ho nemůže odhlásit, protože je zatížený čímsi.... lidé bděte :wink: Že má auto značky, ještě neznamená, že prodávající disponuje jeho kompletníma dokladama. Může je mít nějakej třetí subjekt, kterej je dá z ruky až pokud mu prodávající třeba doplatí leasing nebo tak něco, což se může stát ale taky nemusí.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1284
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#8 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majit

Příspěvek od martines »

Harry píše:v podstatě si můžeš udělat i povinné ručení od data kdy vyjedeš od prodávajícího
To jsem nezmínil, musel jsem mít auto pojištěno na vin vozu.Takže určitě si to pojisti. To co píše Dali, je potřeba brát taky v potaz. Prověř si to.
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 849
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Bydliště: Zlaté Hory
Vůz: ......
Bydliště: Zlaté Hory

#9 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majit

Příspěvek od cuhan »

Souhlasím s Dalim,toto je riziko jak sviňa,nejlepší jsou opravdu ty převozní značky které nám nikdy netrvali dýl jak hodinu,potom je ještě varianta auto převézt na plaťáku,v obou případech musíš mít kupní smlouvu..
_________________
Saab 9-3 1.8T 110Kw
Smart fortwo 0.8cdi 30kw
Toyota Celica 1.8
Mercedes W220 S500 Long 225Kw
Mini Cooper Countryman 1.6D

skreči
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 711
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Bydliště: Velvary
Vůz: S70 TDI 1997, V70 TDI 1999

#10 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majit

Příspěvek od skreči »

dali píše:A co když pan skopčák potom začne protahovat odhlášení, nebo auto nahlásí jako ukradený pojišťovně? Případně ho nemůže odhlásit, protože je zatížený čímsi.... lidé bděte :wink: Že má auto značky, ještě neznamená, že prodávající disponuje jeho kompletníma dokladama. Může je mít nějakej třetí subjekt, kterej je dá z ruky až pokud mu prodávající třeba doplatí leasing nebo tak něco, což se může stát ale taky nemusí.
tak tohle mě fakt nenapadlo, máš recht Dali :good:
_________________
bylo volvo V70 2.4 r.v. 2001, V70 I r.v. 1997 tdi, Saab 9-5, Renaulty, Fordy, Opel Rekord, VW brouk, Feliny a Fáčka, je V70 I r.v. 1999 tdi, S70 r.v. 1998 tdi, Mercedes w211 3.2 CDi

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 201
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Tachov
Vůz: V850 T5

#11 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majit

Příspěvek od hombredavid »

Predpokladam ze ti ukaze doklady od vozidla ne? A podvody tohodle charakteru se v nemecku pomerne rychle a tezce trestaji. Papiry si muzes ofotit mobilem. Vse je veci domluvy.
_________________
VOLVO 850 T5

HonzaA
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 741
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 244 B23E

#12 Auto z DE po vlastní ose, ale s původními značkami majit

Příspěvek od HonzaA »

To je dost zvláštní argumentace prodávajícího. Buď je to debil, nebo podvodník. Kterou z těchto možností si vybereš a budeš jí věřit? :D
_________________
244 GLE B21E 1979 | 244 GLE B23E 1981 a další
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“