Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Krystof P.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2205
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Družec / Kladno
Vůz: Volvo C70 2.3T5 / Volvo 945 200FT

#51 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Krystof P. »

Původně jsem si taky říkal, že je na tom Volvo se srovnání s jinejma značkama o hodně hůř, co se výbavy týče, ne že bych velkou výbavu ocenil, ale prostě jsem měl takovej dojem...A vlastně to pravda je.
Pokud chce Volvo těm technikou nabitejm věcem konkurovat tim, že je nejbezpečnější z nich všech (což považuju za větší plus, než lepší výbavu) tak to dělá ale špatně, protože jsem nikde neviděl nějakou reklamu, která by ukazovala nějaký zásadní bezpečnostní výhody. Prostě možná nejbezpečnější je, ale rozhodně to nedostatečně dávají najevo co se marketingu týče.
Když dokáže audi udělat senzaci s matrix lights, rolls se suicide doors a vysouvacim deštníkem a volvo akorát posranym 4 válcem s 250 koňma, když hlavní devizou je bezpečnost, tak je to špatně.
Mimochodem ten šílenej komfort novejch modelů S60 a V60 mě absolutně odradil od nějakýho uvažování, že bych chtěl někdy novější Volvo. Možná kdyby si přestali hrát na autobus s 18" kolama a dali tam nějaký skromný 16" tak by to ani v interiéru nevrzalo.

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#52 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Kuko28 »

8-9st. automat je možná zbytečný, ale 90% lidí kupujících auto v této cenové kategorii nejsou technici. Proč by si kupovali stejnou převodovku, kterou měli už skoro před 10 lety?

Životnost, spolehlivost? Opět - 90% z nich má to auto 2-3 roky, konec záruky a leasingu, adios. Problémy pak řešíme my (a David Patočka :green: )
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 168
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vůz: V70 MY2004 D5244T

#53 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od beatle »

Zdar borci,

ja muzu srovnat A6 allroad a V70 II. No co si budeme povidat, volvo premiovka neni :(
Kdyz pominu vsecky ty serepeticky, ktere celkem neresim, tak A6, je tissi (motor i podvozek),
ma pohodlnejsi a presnejsi podvozek (tak jo, asi se to neda dobre srovnat protoze to je na vzduchu),
dobry rejd (!), vykonne 6ti valce, rychle a prijemne AT prevodovky. Sedacky jsou asi o chlup lepsi ve volviku.

Klidne bych ji jezdil, kdybych byl ochoten vysolit 2x tolik penez za nakup a udrzbu:)

Ale ve volviku se zase kazde rano netrepu, ze najdu prazdne parkoviste


B.

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1617
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#54 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Sarkasmic »

Já si u výbavy ve volvu myslím že vcelku statečně drželo krok,do 850ky a pak se začlo ztrácet...
Třeba V70I-jako automatický stahování alespon předního okna? Ovládání rádia pod volantem? Nastavitelnej cyklovač? Tohle jsou tři věci co mě u takovýho auta vcelku dost trápí,bohužel to měl kdejakej francouz,koncern taky-tam teda kulhaly na to ovladaní rádia též...
A kde jsme dneska? Minimálně MP3jku,bloototh a AUX by si myslím že by u dnešního auto jaksi měl bejt naprostej standard....
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#55 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Lachtan »

Sarkasmic píše:...Třeba V70I-jako automatický stahování alespon předního okna? ....
U S/V70I se stahuje okno až dolů automaticky, ale pouze u řidiče a nahoru jej musíš držet :x

U Vóólvika to bylo to samé a tak mě to štvalo, že jsem to upravil a u Modrého k tomu asi brzo dojde též...
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#56 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od dali »

Ani s tou výbavou Volvo původně nebývalo tak špatně. Například neexistuje x70 1 se švihadlama (ani vzadu), bez klimatizace a centrálu na dálku. V té době byly u audiny naprosto běžný švihadla vzadu... tuším že i obligátní paket centrál + elektrický zrcátka ke komplet švihadlům na všech místech.

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1549
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#57 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od koch »

Sarkasmic píše: A kde jsme dneska? Minimálně MP3jku,bloototh a AUX by si myslím že by u dnešního auto jaksi měl bejt naprostej standard....
no ja nevim kde jste dneska vsichni, jo, jste nekde v 15-28 let starycha autech. pac kdyby jste si koupili nove volvo tak mp3, aux i usb a bluetooth a dalsi blink blink to dnes ma taky. ted jsem mel nahradni docela socku novou v40 a tyto motoristicke nezbytnosti to vsechny melo :pardon:

sobi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 204
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: DKA
Vůz: V70 / D5252T / 99

#58 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od sobi »

Vcera jsem toto tema tady na foru procital s kamosem co jezdi v celkem mlady A6. Rozsekal me kdyz po docteni konstatoval - " vis audi je pro lidi jako ja. Alternativa pro ty co chteji za kazdou cenu nemce a chybej jim penize na poradny BMW nebo Mercedes." :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#59 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od dali »

A já vždycky myslel, že audi si kupujou ti co neradi řídí ale maj dost peněz na německý auto :green:

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#60 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Daniel Kout »

Zajímavý koncept

_________________
S90 B5

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12089
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#61 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Urvanej »

Fau acht, takže vono to de?!!!
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#62 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Daniel Kout »

Elektronickou výbavu, ergonomii aktuální generace srovnat neumím. Ale co motorově? Osobně mi Volvo stačí, i taková V60 D4 nejede vůbec špatně, ale nabídka větších motorů mi chybí. Volvo budoucnost vidí jinak. Měl jsem možnost chvíli jezdit s BMW 740d xDrive a je to jiný svět. Bohužel..
_________________
S90 B5

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4773
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#63 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od PetrXC70 »

Takhle srovnávat auta je strašně těžký, to může jen člověk, co ty auta testuje furt dokola a jen ty nejnovější... A když je zmíněno BMW 7 , najezdil sem v tom x set tisíc km a opravdu bych to nechtěl...

Koupil bych si asi něco jako MB E v plný palbě, vybavený až po strop, menší a komfort neskutečnej...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#64 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Sup »

Mám srovnání P2/P3/SPA platformu a Mercedes, kde opravdu nevím jak se jednotlivé typy jmenují :-)
Podvozek je dost podobný, chce to vyzkoušet projet si svoje obvyklé cesty, protože každý bouchá jinak a jinde. Asi kombinace velkých kol s nízkým profilem, utáhnutým podvozkem, ať je to sportovní a pak ticho na rovné silnici, tak některé spáry a nerovnosti dost vyniknou, jak u Volva, tak u MB. Na podání výkonu vede jednoznačně MB, který stejný má plus mínus stejný výkon jako Volvo, ale netahá to z 2.0 R4, ale z 3.0, zrychlování je takové nenucené.

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#65 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Daniel Kout »

Co tato generace. MY13, CDI 350, tacho: cca. 140.000 km.

Má to ještě perspektivu?
1.jpeg
1.jpeg (119.24 KiB) Zobrazeno 6374 x
_________________
S90 B5

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#66 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Sup »

Připrav se na náklady za servis zhruba 2x takové jako za Volvo, pak se to dá udržovat. Njehorší na tomhle motoru je výměník oleje, který je mezi válci. Tam ztvrdnou gumičky a začíná propouštět olej, pozná se to snadno, zespodu je celý motor oblitý od oleje a jde to právě z prostoru V. Musí se sundat sání, které bude taky na výměnu, vymačkané swirlklapky, pak se může zjistit i špatně turbo. komplet výměník s parohy sání je za cca 50tis.
Otázka zda je tohle na vzduchu, tak odcházejí měchy. Teď si nevzpomenu co to bylo za ročníky, ale při aktualizaci navigace se to dokázalo kousnout, tak, že se se štěstím na tom dělalo pár dnů na dig a fungovalo to, jinak výměna. Ale to mělo Volvo v P3 taky :-D
Největší výhoda je oproti Volvu, že jsou MB propojené, tak ti v ČR zjistí i kdy to bylo na servisu v Rumunsku, Japonsku apod.

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#67 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Daniel Kout »

Díky, taková je realita pro nadšeného majitele "nového auta".

Pouze hypoteticky, pokud by jsi vybíral auto auto MY14 - 18, kde:

1) se dobře svezeš
2) nebudeš unaven ani po delší cestě
3) bude mít charakter
4) nesežete Tě zaživa

Co by jsi vybral?

Díky Dan

p.s. Mám příbuzného, 1/2 Němce, který vozí z Reichu auta. Vždy měl MB (snad 30let, co pamatuji). Nyní poprvé koupil BMW, mluvil o skandálním propadu kvality u velkých modelů MB. Od značky prý odešel a pokud se něco nezmění, už se nevrátí.
_________________
S90 B5

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1837
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#68 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Roger »

skandalni propad kvality hlasi i majitele prave novych BMW
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1837
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#69 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Roger »

Danniel74 píše: 27 lis 2020 10:10 Díky, taková je realita pro nadšeného majitele "nového auta".

Pouze hypoteticky, pokud by jsi vybíral auto auto MY14 - 18, kde:

1) se dobře svezeš
2) nebudeš unaven ani po delší cestě
3) bude mít charakter
4) nesežete Tě zaživa

Co by jsi vybral?

Díky Dan

p.s. Mám příbuzného, 1/2 Němce, který vozí z Reichu auta. Vždy měl MB (snad 30let, co pamatuji). Nyní poprvé koupil BMW, mluvil o skandálním propadu kvality u velkých modelů MB. Od značky prý odešel a pokud se něco nezmění, už se nevrátí.
Lexus rady LS
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 917
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

#70 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od ksw »

ad Daniel74 a Sup
Sup má pravdu, doba je jiná, motory nemají těsnící schopnost, rozvody jsou ochuzené, mrkni na video níže



ale já to před lety nevydržel a koupil CLK 200K, rozvody, hlava, gumová těsnění a hadice (né všechny) jsem vyměnil
a jezdím, auto je velice tiché, na údržbu zas tak moc nenáročné není, na netu máš spousta návodu DIY, ani to moc nežere,
a jezdím doposud, mám rv. 2004, s nájezdem 200 tkm, po italském majiteli, pohlížel jsem se po modelu následujícím,
ale žádné zlepšení tam nevidím, a cena by byla o 200 tis. víc
Jinak se nikde nedozvíš kdy máš udělat rozvody, odhaduji tak po max. 100 tkm, dá se to udělat doma v garáži na rozdíl
od 3.2jky nebo novějších modelů, kde musíš vytahovat motor ven a je to čím dál víc složitější,
mě se s tím jezdí dobře, pže to je nízké, nízký profil pneu, víceprvková zadní náprava, zase to nemá kufr, ale ten nepotřebuji, sesle,
volant, zrcátka mají paměť, pro výstup si můžeš nastavit autopojezd dozadu a je tam dosti skrytých fičur, které ani nevyužívám,
jen tak někdy o ně náhodou "zavadím" na boční vítr je to málo citlivé, ale zase pohon vzadu nevidím až tak moc bezpečný - za mokra
_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#71 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Jasper »

Ozivi Macek2 toto tema? Muze to byt zajimave cteni,ale prosim,srovnavejte srovnatelne. Kdyz te nekdo pozada o porovnani Tveho presednuti,tak jsi volil z generace do generace...Tva xc70tka,byt nadherna a v,bavena,prece jen spatrila technikou r.2008. Takze bavit se o prevodovce Aisin a ZF jedine srovnatelnych generaci,ne? A kresla ve V90 jsou treba za me naprosto super. Me sedi,jak kdyby je delali na me...Jasne,174 cm/77 kg...V porovnani s vetsinou chlapu nemusi mit vypovidajici hodnotu...Stejne tak vybava. HUD je treba ve Volvu pro me lepe citelny nez v Audi.. Ale to muze byt subjektivni dojem. V Audi jsem ho vyzkousel jen pri jedne jizde cca 80 km. No nic,jen jsem chtel trochu vylepsit renome novych Volv. A ja si tedy nemuzu stezovat...Vykon a kroutak v cislech mluvi jaane pro Audi.. A musim rici,ze i spotreba. Pockam s cim prijde Polestar a Volvo samotne,az to bude nutne...Zatim se na silnici otacim radeji za v90cc nez jakoukoli Audi ci BMW.
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

Macek2
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 425
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#72 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Macek2 »

Dobře, nechtěl jsem tady volvoforum až moc plevelit příspěvky o Audi, ale pokud je zájem:
- motor a převodovku hodnotit nebudu, to je úplně jiná liga
- bohužel i sedačky v mé konkrétní výbavě (nemá každá) jsou lepší - daleko lépe nastavitelné, komfortnější a s opravdu příjemnými masážemi
- komfort podvozku je subjektivní záležitost, vzduch je vzduch ale řekl bych, že velký rozdíl mezi XC70 (FourC) V90 CC a Audi A6 není. Když si nový majitel
mého XC70 auto projížděl (to XC70), ptal se mě jestli auto má vzduchový podvozek (v režimu komfort) a to přesedl z Mercedesu GLK.
- ovladatelnost - tam jasně vítězí Audi, je to zřejmě dáno koncepcí primárně náhon na zadek a torsen (přesně tedy 60 zadek 40 předek až 85 předek a 15 zadek)
větší rejd a řekl bych citlivější řízení
- předností vzduchu ale je variabilní světlost - v režimu allroad nahoru a na dálnici automaticky o 1,5 cm dolu.
- a co mi asi vadilo na V90CC dost, byl obrovský upatlaný dotykový display a na první dojem složité ovládání infotaimentu (opět subjektivní dojem)
- kvalita a zpracování interiéru a jakost materiálů byla u všech tří aut velice dobrá - poplatná době vzniku.
- hudba Bowers a Wilkins mi o tolik lepší než v XC70 (premium sound) a Audi nepřišla, ale to je asi dáno mým věkem a stavem sluchových orgánů :D
A to nejdůležitější nakonec - když sedneš jako zájemce do nabízeného vozu, musí tě na první dojem uchvátit (exteriér, interiér, jízda) a to se mi stalo před 6 lety u XC70 a teď u Audi A6. U V90CC D5 jsem si jen řekl - prima, výborné auto co výkonově jede hůř než moje XC70 D5 Polestar.
Toť asi vše, stejně máme každý jiný vkus a priority.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 917
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

#73 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od ksw »

ještě by se měl do toho srovnání zahrnout zákaznický servis, minimálně záruční, aby to nedopadlo jako zde, kdy špičkový vůz v záruce
vykazuje závady a dealerství cokoliv na narovnání stavu několik let vytrvale sabotuje.

_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4773
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#74 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od PetrXC70 »

Krystof P. píše: 08 pro 2014 20:26 Původně jsem si taky říkal, že je na tom Volvo se srovnání s jinejma značkama o hodně hůř, co se výbavy týče, ne že bych velkou výbavu ocenil, ale prostě jsem měl takovej dojem...A vlastně to pravda je.
Pokud chce Volvo těm technikou nabitejm věcem konkurovat tim, že je nejbezpečnější z nich všech (což považuju za větší plus, než lepší výbavu) tak to dělá ale špatně, protože jsem nikde neviděl nějakou reklamu, která by ukazovala nějaký zásadní bezpečnostní výhody. Prostě možná nejbezpečnější je, ale rozhodně to nedostatečně dávají najevo co se marketingu týče.
Když dokáže audi udělat senzaci s matrix lights, rolls se suicide doors a vysouvacim deštníkem a volvo akorát posranym 4 válcem s 250 koňma, když hlavní devizou je bezpečnost, tak je to špatně.
Mimochodem ten šílenej komfort novejch modelů S60 a V60 mě absolutně odradil od nějakýho uvažování, že bych chtěl někdy novější Volvo. Možná kdyby si přestali hrát na autobus s 18" kolama a dali tam nějaký skromný 16" tak by to ani v interiéru nevrzalo.
Mimochodem ten šílenej komfort novejch modelů S60 a V60 mě absolutně odradil od nějakýho uvažování, že bych chtěl někdy novější Volvo.

Špatný?
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Online
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 127
Registrován: 1 rok
Bydliště: Žiar nad Hronom
Vůz: XC90 2019 B5

#75 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od jergus.balaz »

Mal som možnosť pojazdit si na novej Audi Q8, ktorú často porovnávajú s XC90. U Q8 na mňa dosť chaoticky a neprehľadne pôsobili tie tri displeje. XC90 je v tomto jednoduchá a prehľadná. Interiér taktiež pôsobí viac uhladene a "dizajnovejsie" u XC90. No a tým porovnanie konči, lebo už nie je čo porovnať. XC90 zaostáva vo všetkom. Po trinástich rokoch a šiestich autách s volvom končíme.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“