Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#26 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od old.fashioned »

Největší bezpečnost Volv se neustále potvrzuje. Moc se o tom nemluví, všichni maj supr crash testy, takže masa je ráda, že všechny auta jsou vlastně stejně bezpečný, tak proč si nekoupit forda nebo renaulta za 2/3 ceny. Pak najednou udělá nějaká zkušebna crash test šikmo na A sloupek, a najednou všichni propadnou, a Volvo je na špičce. Bo na to ty kastle dělaj, i když by kvůli testům nemuseli. Stejně tak jako je dělaj i na jiný typy nehod. Nebo udělá zkušebna test zdravotní nezávadnosti vnitřních materiálů, a vyjde, že masový značky jsou jedovatý, a Volva nejlepší, bo jedovatý látky neuvolňujou. Taky by to nemuseli dělat, mohli zlevnit auto o 1% a napsat do prodejních brožurek obecnej kec, že jim jde o zdraví a životní prostředí. Věřim tomu, že je to i v kvalitě soudobých kastlí a v deformačních zónách. Plus si přidejte ambiciózní plán nenechat od roku 2020 v nových Volvech nikoho zemřít... To podle mne není jen marketing.

ovšem do roku 2020 ještě pár let zbývá....

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahranici/pri-dopravni-nehode-zemrela-zena-a-jeji-ctyri-adoptivni-deti.html
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

skreči
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 711
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Bydliště: Velvary
Vůz: S70 TDI 1997, V70 TDI 1999

#27 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od skreči »

každý chlap je svým způsobem hračička a různé technické fičury ho potěší, no a porovnání Volva S80, BMW 7 a 5 a Mercedes S a E, protože to teď porovnávám a hledám další auto na koupi :roll: no prostě mě ta S80 připadá jak chudý příbuzný mezi ostatními výše uvedenými, no vypadá to na E65 co se mi líbí ze všech nejvíc :oops:. Měl jsem ještě před dvěma měsíci pěknou V70 I, než mi jí zbourali, byl jsem s ní spokojený, ale už prostě chci nějak víc a myslím, že v bezpečnosti budou e65 a s80 srovnatelná a ve výbavě a technikou je e65 úplně někde jinde, ale nějaká krabice bude u nás doma vždycky, to je srdcovka :D
_________________
bylo volvo V70 2.4 r.v. 2001, V70 I r.v. 1997 tdi, Saab 9-5, Renaulty, Fordy, Opel Rekord, VW brouk, Feliny a Fáčka, je V70 I r.v. 1999 tdi, S70 r.v. 1998 tdi, Mercedes w211 3.2 CDi

Jean
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 319
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Podolí u Brna
Vůz: Volvo 850 T5
Kontaktovat uživatele:

#28 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Jean »

Líbí se mi, co napsal Lukaso, Kuko28 i old.fashioned. Lukaso to vystihnul dobře. Ve Volvu se prostě jezdí jinak. Někoho to osloví a pak je možné ji brát i jako konkurenci BMW 5. Někoho ne a pak je to pro něj předražená hromada šrotu. Každý má možnost volby. Co se týče ceny, tak jsem mluvil o reálných cenách, ne ceníkových. Navíc pokud ten člověk nekupuje první dražší auto, tak musí vidět i cenu servisu.
Kuko28, to, že táta vybral A6, je naprosto v pořádku. Každý se musí rozhodnout, podle toho, co mu vyhovuje. Ale celkem nic to nevypovídá o kvalitě těch aut.
A old.fashioned to s tou bezpečností taky trefil. Ostatní dělají auta na testy, Volvo tak, aby jste přežili nehodu.
_________________
Volvo 960 93,95,96,97 B6304FS, S80 00 T6, 850 2,3 T5

1. eshop s volvodíly

Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4733
Registrován: 19 roků 6 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#29 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Ondra. »

dali píše:. Jenom když srovnám kolik Volv přibylo na českých silnicích za těch 10 let co s ním já jezdím... tenkrát jsem byl v našem vidlákově za exota (což jsem díky některým z mých aut pořád, ale důvod tam je jinej).
ave !
dali píše: 90kW diesel (ikdyž půjčenej) koncem osmdesátých začátkem devadesátých
Dalibore ty seš prostě pašák :D
Jinak přemýšlím že kdo se rozhoduje mezi Audi a Volvem měl by si koupit Audi :D
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

sobi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 204
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: DKA
Vůz: V70 / D5252T / 99

#30 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od sobi »

mám auto proto, abych s ním jezdil, pohodlně jezdil. Určitě ne kuli fričurám a serepetičkám ,který než příjdu na to kterým spínačem se na přeplněný středový konzoli zapínají (viz audi) tak mám na hrbu 200km a vystupuji z auta a do další jízdy si to nepamatuju, protože jsem to vlastně ani za tu předcházející jízdu ani nenašel. :D
na to mám obyvák a domácí aparaturu. :D

Švéd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 661
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha, Frymburk
Vůz: S70 5254, Silver

#31 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Švéd »

Dane tohle je debata úplně vo ho... :D . Jestli chceš něco srovnávat, tak bude asi nejlepší, když si vybereš někde v půjčovně A6, A8 na víkend, pořádně ji projedeš a odpovíš si sám, ostatně Volvo jsi měl několikrát, takže posoudit můžeš krásně. Když založíš takovýhle téma kdekoliv jinde, tak Ti lidi dají své zkušenosti, ale přitom 90% z nich v daných autech jelo maximálně v AutoTipu nebo Speedu :ROFL: ... a NEJlepší jsou ty debaty na Sauto v sekcích jednotlivých modelů, to se člověk kolikrát baví co je tam za výplody, například, že servis na 7er je za cenu tří Octavií :D a podobně. Nevím, jak Audi, ale třeba Mercedes S500 4 Matic z let 2009-2012 se dá zaservisovat i pro střední třídu, neříkám, že je to cenově srovnatelné s koncernem, ale dá se to ustát a to pohodlí při dlouhodobém cestování Ti to plně vynahradí, počítám, že Audi na tom bude podobně. Na druhou stranu je to poměrně nový auto, proto možnost, že odejde něco zásadního je minimální. Takže srovnání nemá úplně vypovídající hodnotu.

Ale když se vrátím zpátky k tématu, tak jsem byl včera ve Volvu zjištovat ceny některých dílů na eRko a při čekání na skladníka jsem se rozhlížel po prodejně a teda musím říct, že bych si nevybral ... nový Volva typu XC60, V40, S60 a podobně se mi nelíbí a raději bych volil designově Audi. Ale pokud bych chtěl opravdu prvotřídní a ojedinělý vzhled a přitom zachovat severskou originalitu, tak se mi líbí Saab 9-5 sedan či SportCombi.

Tohle je tak ojedinělá nádhera, až mě s*re, že už je Saab mimo hru: https://www.sauto.cz/osobni/detail/saab/9-5/15763627?goFrom=list

D.
_________________
Mercedes W221, non Volvo.

Švéd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 661
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha, Frymburk
Vůz: S70 5254, Silver

#32 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Švéd »

Jo a ještě jedna věc, protože tady tápeš už v několikátém topiku, pokud chceš spolehlivý luxusní, ale absolutně sterilní dálniční expres na dlouhé cesty tak bych se mrknul po Lexusu LS.

D.
_________________
Mercedes W221, non Volvo.

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#33 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Daniel Kout »

Švéd píše:Jo a ještě jedna věc, protože tady tápeš už v několikátém topiku, pokud chceš spolehlivý luxusní, ale absolutně sterilní dálniční expres na dlouhé cesty tak bych se mrknul po Lexusu LS.

D.
Ahoj, není to o tom, že bych pro sebe porovnával Volvo a Audi, ale přijde mi, že např. A6 z roku 2011/12 nabízí mnohem více výbavy a "pokrokových prvků" než stejně stará Volva (tím nemyslím nové XC90). Vezměme palubní konektivitu, možnost nastavení auta, svícení apod... Neříkám, že je to nejpodstatnější, ale co třeba motory, vezmi paletu BMW, Audi vs. Volvo. Volvo nemá nic vysloveně "ultimátního", žádný opravdu velký diesel. Opět, třeba to není to hlavní, proč máme Volva, ale.. I já mám Volvo pro něco jiného a jde především o subjektivní pocity, nicméně např. u palubní výbavy (multimédia) to již je (alespoň pro mě ) podstatné. Jako uživatel asi úplně nedocením konstrukční řešení např. zavěšení kola (pokud funguje jak má), ale nelíbí se mi situace komplikovaného spárování telefonu, nenačtení kontaktů, neúplné konektivity... Jasně, je to dáno konstrukčním stářím mého auta, ale konkurence z té doby to prostě měla. To je vše.

Jinak Volvo je pro mě prostě Volvo. :)
_________________
S90 B5

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 9881
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#34 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od hajnej »

Můj bývalý ředitel jezdil dlouhé roky Volvem V70 a řešil to samé. Dlouho špekuloval, testoval a jezdil a rozhodl se pro Audi.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

GDPR_user

#35 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od GDPR_user »

Přečetl jsem si tady pár výblitků jak je to volvo vlastně na hovno,protože to nemá milion píčovin,které přece všichni ostatní mají.Proč tomu tak není,proč je Volvo jaké je??
Vysvětlil bych to sloganem"Volvo for life"
A pokud slogan není někomu jasný ,pak doporučuji topic https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=9&t=47239&hilit=iihs

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#36 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Daniel Kout »

Asi to není o výblitcích, nikdo Volvo nezatracuje. Pouze se bavíme .... co člověk to jiný názor, a na tom není nic špatného.
Koneckonců, i Audi dělá dobrá auta, jejich quatro bylo přeci revoluce, vezmi staré Audi 200 ... so, peace.
_________________
S90 B5

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1839
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#37 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Roger »

Nebavi me v aute sedet a nastavovat 5 minut podvozek a dalsi blbosti, hrabat se v menu na dotykovem displeji, na to mam pocitace a jine zarizeni. Jako ridic jsem zkusil A8 2008 vs S80 II V8 2007 - lepsi a pohodlnejsi posez i dojem z rizeni je v S80II, ty sedacky snad navrhuji ortopedi a interier je vkusny a lepe sjednoceny. A8 sice mene drncala, zehli to povrch dobre, je to uvnitr cele tissi, vzduch podvozek se da nastavit, ale musim zastavit, abych to vytukal, jinak bych neudrzel auto na ceste...interier me neoslovil, ty utopene budiky v pristrojovce, tak to neni nic pro me, plastova zada sedadel - nelibi. Minus - po delsim case rizeni uz bolest zad, neslo nastavit nic tak pohodlneho, jak u S80 II. Prevodovka ZF8mi kvalt u audi je rychlejsi, na predjizdeni bez razeni rukama dobry, u S80 jsem to marne zkousel dohnat manualnim razenim. Posilat do zatacek me bavilo vic S80, A8 se houpala jako lod ve vsech modech to bylo znatelne...takova nejistota, vyjde to/nevyjde. A8 je vetsi, ale mene obratna. Servis bude asi nakladama nekde jinde. Design: nebavi se mi na audi uz ani divat. Vysledek: pro me stale Volvo.
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#38 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od mr1 »

Ještě k těm sedačkám - mě třeba na jedničku vyhovují, ale také nesednou každému. A stran toho nastavení - není přeci třeba něco nastavovat. Ale já bych teda uvítal, kdybych si mohl nastavit, kolikrát mají setřít stěrače, kolikrát má blinknout blinkr, jak se mají otvírat okna, za jakých podmínek i kdy se mají rozsvítit jaká světla, jak vnější tak palubní atd... tohle všechno třeba umí i ta poblblá oktáfka, o kterou nikdo z nás patrně nestojí. To, že můžeš na jiných prémiovkách nastavit podvozek, řízení atd. je přece jen velké plus. Že vás to nebaví přestavovat, nemůžeme přece brát jako argument. Když vás to nebaví, tak to jednoduše nenastavujte. Ale ta možnost tam je.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5098
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#39 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Lachtan »

Danniel74 píše:Ahoj, není to o tom, že bych pro sebe porovnával Volvo a Audi, ale přijde mi, že např. A6 z roku 2011/12 nabízí mnohem více výbavy a "pokrokových prvků" než stejně stará Volva (tím nemyslím nové XC90). Vezměme palubní konektivitu, možnost nastavení auta, svícení apod... Neříkám, že je to nejpodstatnější, ale co třeba motory, vezmi paletu BMW, Audi vs. Volvo. Volvo nemá nic vysloveně "ultimátního", žádný opravdu velký diesel. Opět, třeba to není to hlavní, proč máme Volva, ale.. I já mám Volvo pro něco jiného a jde především o subjektivní pocity, nicméně např. u palubní výbavy (multimédia) to již je (alespoň pro mě ) podstatné. Jako uživatel asi úplně nedocením konstrukční řešení např. zavěšení kola (pokud funguje jak má), ale nelíbí se mi situace komplikovaného spárování telefonu, nenačtení kontaktů, neúplné konektivity... Jasně, je to dáno konstrukčním stářím mého auta, ale konkurence z té doby to prostě měla. To je vše.

Jinak Volvo je pro mě prostě Volvo. :)
Hele - ono je to o individuálním vkusu každého člověka - někdo hledá multimediální konzoli ve tvaru auta, někdo chce auto pro radost / pohodlí * a většina takovýchto nastavovacích 3,14čovin ho naprosto nebere...

Za mě osobně to naprosto přesně vystihl Roger svojí první větou :good:


Otázkou dále zůstává, jak všechny tyto vychvalované fíčury budou fungovat u takto vybavených aut až budou 15 a více let staré...



* - nehodící si škrtněte :wink:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#40 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Lukaso »

tvl vy tu ze sebe všichni děláte mučedníky :D :ROFL:

to že to auto tou funkcí disponuje neznamená že jí musíte používat. Každý tenhle fičura interface ( včetně S80 ) obsahuje funkci vrátit do továrního nastavení, tak buďte dobrý :) nikdo nikoho nic nastavovat nenutí
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

gusto
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 532
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: 850 T5 2.0
Bydliště: Nové Zámky

#41 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od gusto »

[quote="Lachtan"Otázkou dále zůstává, jak všechny tyto vychvalované fíčury budou fungovat u takto vybavených aut až budou 15 a více let staré...[/quote]

Teď si to vystihl, předsedo! :good: I když lidí, co kupujou auta jenom nové, tohle vůbec nezajímá, ale je to tam...
_________________
240 GLE D24, M47, 60kW, r.v.1989 antracit
940 Polar 2.0 Turbo, M90, 114kW, r.v.1996 modrá
850 T5 2.0, M56, 155 kW, rv. 1994 modrá metalíza

Švéd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 661
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha, Frymburk
Vůz: S70 5254, Silver

#42 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Švéd »

Ted sem k tomu napsal poměrně rozsáhlou odpověd, ale díky tomu zas**** editoru :evil: mi to spadlo, a podruhé už to psát nebudu ... mimo jiné jsem psal, že co se týče současné produkce Volva, tak za mě asi jedině XC70III nebo XC90, ostatní je designově mimo mísu ...

D.
_________________
Mercedes W221, non Volvo.

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#43 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Kuko28 »

to Martinopel - bohužel, auta už zdaleka neprodáva jen jejich projev, pocit z jízdy a pod. Marketing je silná zbraň.

a holt když ti dají nabídku na Volvo které je jen o 50-100tis pod nějakou nadupanou Audinou, která má + jeden válec, + 40k, + 2st na automatu + spoustu výbavy (kterou možná nevyužiješ), tak si umím představit, že to zamává i s láskou ke značce samotné.

ono je zavádějící teoretizovat na naší úrovni ojetinových kovbojů. Chléb by se lámal, kdyby sis měl vybrat auto za vlastních 1,5mega (což v Tvém případě a poloFordů by bylo ještě zajímavější že :green: )
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

GDPR_user

#44 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od GDPR_user »

Kuko28 píše:to Martinopel - bohužel, auta už zdaleka neprodáva jen jejich projev, pocit z jízdy a pod. Marketing je silná zbraň.

a holt když ti dají nabídku na Volvo které je jen o 50-100tis pod nějakou nadupanou Audinou, která má + jeden válec, + 40k, + 2st na automatu + spoustu výbavy (kterou možná nevyužiješ), tak si umím představit, že to zamává i s láskou ke značce samotné.

ono je zavádějící teoretizovat na naší úrovni ojetinových kovbojů. Chléb by se lámal, kdyby sis měl vybrat auto za vlastních 1,5mega (což v Tvém případě a poloFordů by bylo ještě zajímavější že :green: )
Ale když s tou přefičurovanou Audinou někde pleštíš,tak se ti roztrhá i s tebou na mraky kusů.

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#45 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Kuko28 »

mě přesvědčovat nemusíš, já mám Volvo :jaj:

opět je to otázka marketingu - teď je jaksi populární aktivní bezpečnost - radarový tempomat, hlídání pruhů, hlídání únavy a milion dalších hlídačů a pomáhačů + pytle snad i na koule. málokdo myslí dál, co se stane, když to třeba někdo do tebe napere....
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

raadjek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 379
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Úvaly
Vůz: V70 III 2.0 Bi-fuel (CNG) aut. MY2013
Bydliště: Úvaly

#46 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od raadjek »

Netuším co do technických fíčur, ale z pohledu bezpečnosti to stále není tak že "dneska jsou už všechna auta nasteno". Resp. NCAP se to snaží tvrdit, ale pak člověk narazí na testy bezpečnosti sedadel, IIHS (small overlap), losí test a zjistí že tam stále jsou rozdíly. Ve všech těchto testech je Volvo vepředu. Pokud máte někdo výsledky testů kde Volvo nedopadlo dobře, sem s tím, ať to nevypadá tak blbě, že jenom Volvo je premiant :-D

Test bezpečnosti sedadel (pravda už starší, 2008):
http://www.auto.cz/volvo-saab-audi-test-bezpecnosti-sedadel-a-spickou-stredni-vyssi-tride-7019
"Ze srovnání bezpečnosti sedadel, které zveřejnil Výzkumný ústav německého svazu pojišťoven (UDV), vychází ve střední a vyšší střední třídě nejlépe Audi, Saab a Volvo. Nevyhovující hlavové opěrky mají Jaguar X-Type a BMW řada 3 modelového roku 2008."

Test IIHS:
http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/volvo/s80 (vyberte se auto dle přání)
Namátkou BMW 3 tak i 5 v testu s malým přesahem: výsledek "Marginal" (2* ze 4), Audi A4 "Poor" (slabý, 1* ze 4), Audi A6 4* ze 4. Mercedes C class "Marginal" (2* ze 4), E class "Good" 4* ze 4.
Volvo má v tomto testu u všech 8 testovaných modelů 4* ze 4 (u 850/V70 tam je jen se středním přesahem, ne s malým přesahem). Navíc S60, S80, XC60 a XC90 (stará) dostali cenu "Top safety pick".

Ale chápu, že z pohledu techniky a hračiček na tom Volvo asi nebude tak dobře jako některé další značky.
_________________
V70 III, 2.0T Bi-Fuel, aut., 2012, hnědá...............Obrázek
Renault Zoe Z.E. 40, 2018, bílá
S60, 2.0T (B5204T5), aut., 2004, zlatá..................Obrázek
Bylo: V70 I, 2.5 TDI (D5252T), man., 1997, bílá...............6,66 l/100km
Bylo: V40 I, 2.0 (B4204S), man., 1997, stříbrná...............9,28 l/100km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#47 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od eLzyx »

Lukaso píše: vůbec nejde jen o motory. ale třeba 8 - 9 stupňové automaty, které už dávno v jiných značkách chodí,
k čemu je to dobrý mít 8q či dokonce 9q? Vždyť je to jen obezlička k stále mizernějším motorům. Čím horší motor, tím lepší převodovku potřebuje. Tak aby vykryla různé stavy, kdy ten motor nepracuje zrovna nejvhodněji.
Jenže EU vymejšlí fyzikálně nemožné a tak se marketing automobilek činí ...
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5098
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#48 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Lachtan »

A otázkou taktéž zůstává množství "q" v automatce a její spolehlivostí/životností...

Ale chápu, že toto lidi kteří si kupují každé 2-3 roky nové auto opravdu neřeší...
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1839
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#49 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Roger »

6ti kvalt manual je myslim dostacujici...napr rallye se jezdi se sekvencnimi 6ti kvalty a vic netreba..u automatu je to ale alchymie - prevodovka primo musi byt naladena na motor, jinak je to napr. nehospodarne
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 194
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Olomouc
Vůz: XC90 D5 AWD
Bydliště: Olomouc a okolí

#50 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od sline »

ted sem dočetl celé toto téma, musím říct že každý má svojí pravdu a shodli jste se tak max. v sedačkách a bezpečnosti.
Můj pocit je že: ano taky sem byl blázen do audin jako kluk, pak když sem ty peníze měl si nějakou ojetou koupit, tak sem narazil na to, že to auto má každý, když už sem našel tak ve špatném stavu vyloženě vylítaný auto, v té době měl otec firemní S60 D5 2007 jednou sem do toho sedl a už sem byl zamilovaný nechtěl sem to auto dát z ruky. Tím sem chtěl říct, že netvrdím že je audi špatné nebo dobré, svoje zákazníky si našlo, ale mluvím za sebe a já bych audi nechtěl kvůli tomu, že to má každej druhej soused a prostě mě chytlo volvo a jak říká martin "volvo for life" :)
Přece si nekupuješ auto jen kvůli tomu že je to audi a má 9q a ve znaku kruhy :fool: , musí ti padnout jak já říkám. A o tom to je. :wink:
_________________
Je: volvo XC90 D5 AWD 7seats , CHIP STAGE2 http://www.D5T5.com EGR OFF
volvo S60 2.4D5 120KW 2004 PREMIUM SOUND, CHIP STAGE2 http://www.D5T5.com R.I.P
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“