Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#1 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Daniel Kout »

Následující berte pouze jako volné diskusní téma. Nehodlám si pořídit Audi, pouze jsem si při brouzdání a koukání po autech nemohl nevšimnout rozdílů mezi moderními Volvo a např. soudobými MB, Audi apod.. Zkusme srovnat nesrovnatelné:

např. následující 2 roky staré Audi A6, 3,0 TDi 180 kW
http://www.tipcars.com/audi-a6/30-tdi-quattrocrmaxvybava-4736134.html

a jakékoli soudobé Volvo. Co může Volvo postavit proti 2 roky staré Audině? Je možné srovnat motory, výbavu, možnosti nastavení auta uživatelem pomocí palubního rozhaní? D
_________________
S90 B5

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#2 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od mr1 »

Cenu. Jinak nic.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 178
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: S60 D5 AWD R Polestar MY2012 230k,470Nm
Bydliště: Praha 7 - Holešovice

#3 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od iRRes »

Cenu, bezpečnost, sedačky a nepořizujou si ho uplny vypatlanci :-) vše ostatní je podle mě o generaci dozadu :-(
_________________
LR Discovery TDV6 HSE MY2007 ( 200k ) - pracant
LR RR TDV8 Vogue MY2008 (310k ) - stíhačka
S60 D5 AWD R Polestar MY2012 ( 230k, 470Nm ) - bejvalka
XC90 D5 MY2006 (200k ) - bejvalej

melcz
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 118
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Vitín (České Budějovice)
Vůz: S60 T5

#4 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od melcz »

Že je i po měsíci doma? :D
_________________
Volvo S60, 2.4 T5, B5244T5, 2006
bylo: Renault Laguna 1.8, 1995

VanThomas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Vůz: 745 D24T M46+OD 90'
Bydliště: Praha 3

#5 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od VanThomas »

mr1 píše:Cenu. Jinak nic.
hereze.jpg
hereze.jpg (53.51 KiB) Zobrazeno 3015 x
:D
_________________
V70 B5254T AW50 98'
bylo 745 D24T M46+OD 90'

Pedrozo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 637
Registrován: 12 roků 7 měsíců
Bydliště: zastoupení Dobříš (Příbramsko)
Vůz: Volvo 740 Turbo sedan B204GT
Bydliště: VRZČ

#6 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Pedrozo »

Co může volvo postavit proti nové audi nevím, protože se o ty nejnovější modely moc nezajímám, maximálně kouknu, řeknu hezký a to je vše...ale brácha měl A6 3.0 Tdi 171 kW a dneska jezdí ve V70 I. A podotýkám, že v tom nebyla krize peněz, ale jen pocit tuctovosti a že v tom jezdí každej pan kravata a na silnici jich denně potká hrozně moc. A to i ve stejný barvě... Možná jsem ho k tomu pocitu trochu navedl no, ale to je věc druhá :oops:
_________________
Je: 740 Turbo B204GT, 1990, 147 kW, M46 overdrive, sedan + multilink
Bylo: S60 R 2.5 T AWD 220kW 2003 - 850 2.5 GLE 1997 106 kW - V70 T5 2005 241kW Daliborka - V70I Tdi 103 kW 2x - S60 2.4D 96kW 2003

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1284
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#7 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od martines »

pedrozo1 píše: A podotýkám, že v tom nebyla krize peněz, ale jen pocit tuctovosti a že v tom jezdí každej pan kravata a na silnici jich denně potká hrozně moc. A to i ve stejný barvě... Možná jsem ho k tomu pocitu trochu navedl no, ale to je věc druhá :oops:
+1
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#8 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od mr1 »

A tak si to přiznejme - volvo prostě dávno není žádná prémiovka. Mezi těma novýma určitě ne. Pochybuji, že by někoho uspokojil centrál na DO, vokna a možná sesle f elektrice, a maximálně nějaká automatický zrcadlo. Víte, co všechno se dá nastavit třeba v tak 6-8 let starým BMW?.... Podívejte se třeba, kolik BMW nabídne ke své pětce motorů. A volvo? čtyřválec nazdar bazar. Čili klasický hjundé plus dobrá minulost, pocit z nějaké výjimečnosti a můžeme si teda nalhávat, že lepší bezpečnost. Ale já o tom dost pochybuju - ty moderní káry jsou prostě minimálně srovnatelně bezpečný.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Jean
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 319
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Podolí u Brna
Vůz: Volvo 850 T5
Kontaktovat uživatele:

#9 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Jean »

mr1 píše:A tak si to přiznejme - volvo prostě dávno není žádná prémiovka. Mezi těma novýma určitě ne. Pochybuji, že by někoho uspokojil centrál na DO, vokna a možná sesle f elektrice, a maximálně nějaká automatický zrcadlo. Víte, co všechno se dá nastavit třeba v tak 6-8 let starým BMW?.... Podívejte se třeba, kolik BMW nabídne ke své pětce motorů. A volvo? čtyřválec nazdar bazar. Čili klasický hjundé plus dobrá minulost, pocit z nějaké výjimečnosti a můžeme si teda nalhávat, že lepší bezpečnost. Ale já o tom dost pochybuju - ty moderní káry jsou prostě minimálně srovnatelně bezpečný.
Tohle je úplně nesmyslný příspěvek. Maximum centrál na DO - to jsi tak minimálně 10 let zpět. Bezklíčový vstup je dnes u lépe vybavených modelů standardem. Co se týče možných příplatků, tak Volvo téměř nezaostává a s novými modely se situace výrazně zlepší. Co se týče těch motorů, tak je to samozřejmě zatím ve hvězdách, jak dobré ty motory budou a jestli splní očekávání. V každém případě pokud náhodou ne, tak větší motory budou doplněné a marketingově už se to nějak okecá. Stejným směrem jdou ale všechny značky, jen Volvo vlivem okolností bylo donuceno k radikálnějšímu řezu. Co se týče toho nastavování, tak co bys tak vlastně pořád chtěl nastavovat? Tomu úplně nerozumím. Prolízal jsem to menu v kamošovým BMW 530d. Za 3 roky, co to auto vlastnil, tak vlastně ani žádné nastavení neměnil. Vyzkoušel to párkrát na začátku. Když jsem se ho zeptal, jak se vypne stabilizace, aby se s tím dalo jezdit bokem, tak jsem se dozvěděl, že úplně vlastně ani vypnout nejde a i to co jde je schované v několikátém podmenu a po vypnutí na člověka svítí hromada kontrolek. Ty řidičské jízdní vlastnosti už taky nejsou zase taková hitparáda, protože vozy BMW došli při potlačování klasické přetáčivosti až k tomu, že jsou spíše nedotáčivé. A s tou bezpečností je to největší nesmysl. Pořád platí a s novými generacemi bude platit dál, že pokud chci nejbezpečnější auto, tak musím brát Volvo. Beru, že každý nepotřebuje nejbezpečnější auto. Beru, že lidi mají různé priority. Ale tento fakt je jednoznačný. Hlavní deviza Volva ale není žádné přetahování se v papírových parametrech. Volvo je o tom, jak jezdí po silnice, o pohodlí a ergonomii, nepodbízivém decentním a přitom opravdu hezkém skandinávském designu, o přístupu k životu. Pokud Tě to neoslovuje, tak je to v pořádku. Nakonec je to menšinová značka. Ale takto negativní příspěvek je mimo mísu. Mimochodem i tu jeden zákazník, který si XC70 kupoval novou (takže si pochopitelně mohl koupit i to BMW), říkal, jak je pořád unešený z těch sedaček. Jel s kamarádem X6, ve které má příplatkové sedačky s asi 30 možnostmi nastavení. A za 150 kilometrů nenašel polohu, která by vyhovovala. Pak sedne do Volva a funguje to, bez příplatků a pohodlně a bezpečně. Vás lidi nebolí záda, když sednete do neVolva? Mě tak do 20 km.
_________________
Volvo 960 93,95,96,97 B6304FS, S80 00 T6, 850 2,3 T5

1. eshop s volvodíly

danki
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 332
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Malacky
Vůz: 945 B200FT

#10 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od danki »

Trochu musim suhlasit s mr1. Prispevek nebyl uplne mimo misu.
Volvo a neni temu tak davno nemnelo ani audio pripojku, ked uz aj korejci mneli dvje.
Vyhrivani steracu, vlastne dneska sa uz montuje? Velmi dobra vecicka.
Ale v plnem rozsahu suhlasim s jeanem co sa tyka nastavovani atd.
Hold 90% ludi sa nepotrebuje pohodlne odvest, ale potrebuju mnet Ledky vpredu vzedu,
machrovat v senku, ze ked otevre dvera, tak sa im rosviti bud 5 alebo az 34 vnutornych svjetelek,
podla teho jak si to nastavia.
Hold marketing nepusti a lude su namlsany debilinama a mozno proto aj skoncil Saab...
A co sa tyka bezpecnosti, tak Volvo je na spici. Aj tu bylo video, ked urobia crashtest s
mensim prekrytim narazu, jak to dopadne. Premiove znacky zlyhavali
Mam rad Volvo a hl. starsi Volvo a nechyba mi ani idrive ani mmi 18 stupnovy automat
_________________
2x V70 TDI, V70 T5

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#11 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od mr1 »

:ROFL: hold, ta zaslepenost se tímhle klubem táhne jako sopel. No, trochu souhlasím s těmi sedačkami. Já se v nich cítím opravdu skvěle. Nejvíce mě sedí stará 70tka v plnovepřu. Ale jinak se opravdu proberte. Já mám volvo moc rád, od útlého usoplence. Vždy se mě líbil design, líbila se mě i motorová paleta. Ale to všechno už je pryč. Jak pro někoho zůstává poslední volvo třeba devítka, pro někoho vosmpade, pro mě to končí až někdy teď. Nemůžu se smířit s FL dvojkové osmdesátky, zejména v interiéru, nemůžu se smířit s tím, že design volva utíká ke standartu čím dál víc. Všechno to bude z chvilku hjundé. O výbavě sem to samozřejmě trochu přehnal - abychom se lépe pochopili. A hned sem právě narazil. Nějaký připotroublený KeyLess, který je bůhví za kolik navrch (ve volvu!!!), má dnes každá vochcávka. A to je právě to, oč tu běží. Asi před třemi týdny sem jezdil s BMW 2 ActivTourer, nebo jak se ten krám jmenuje, v ceně 63X.XXX,- včetně DPH. Pominu-li motor, který bych si rozhodně nevybral (1.5i twinT), tak o takové výbavě si mohou milionová volva nechat jen zdát. Je to malý, je to takový dejme tomu XC40, ale BMW za 630??? Tak, a teď do mě. Nebo si srovnejte třeba Evoque vs XC60...

Jediné, čemu bych dokázal věřit, ve prospěch volva, bude doufám antikorozní ochrana. Jenomže na tu vám pánové v dnešní době sere bílý tesák... :) nikdo nestojí o to, vlastnit auto 10-15 let... (myslím, z těch co si kupují nové).
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#12 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Lukaso »

obhajovat to tu asi nemá příliš smysl...to by byl román na několik stránek aby to mělo trochu výpovědní hodnotu.

já vidím zásadní dvě věci. První je ta, jestli se budeme bavit o novém nebo ojetém volvu. Ojeté volvo má hodně velký smysl, protože oproti jiným značkám ( audi, bmw, mb ) ho seženete za 1/2 , 2/3 ceny.

Co se týká nového tak zcela upřímně jednoduchý srovnání S80II - BMW 5. Mam 80ku pár týdnů takže jsem pořád v tý euforii z novýho auta a jsem fakt hodně spokojenej. Kdo ale chce říci že S80 a 5er je to samý tak jede fakt na hodně dobrým matroši. I to bych ale nevnímal jako problém. Problém vidím v tom, že naložená s80ka a 5ka stojí nová zhruba stejně a muziky je opravdu jinak. To už je ale věc obchodu :) Volvo vnímám trochu jako apple, je to komunita, lidi jsou ochotný si za ten brand připlatit, proč ne.

Co se týká bezpečnosti tak má asi volvo trochu navrch, nebo spíš je o krok napřed, ale nemyslím si, že bude tak velký propastný rozdíl.
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#13 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Kuko28 »

minimálně technicky - motory/převodovky Volvo zaspalo dobu. Marketingové kecy o nové generaci čtyřválců s elektromotorem jsou možná balzámem na duši různých ekofanatiků na severu, ale stačí si porovnat jejich papírové spotřeby vs. reálné testy, kdy často mají problém se dostat ""jen" na dvojnásobnou hodnotu v běžném provozu...

aspoň že už začali montovat osmistupňové aisiny. Předchozí generaci A6 v naftě a 6st. hydro automatu má táta. A ten automat je skutečně o třídu jinde než ve Volvu.

zbytek můžeme bagatelizovat jako marketing (polohy sedaček, infotainment, vyhřívání všeho od pedálů až po loketní opěrku), bohužel v tomto segmentu se to jaksi stalo standardem. Takže když D3 to nabízí a Volvo ne, přitom cenově se snaží Volvo držet na jejich úrovni, tak to prodejce asi propotí nejedny spoďáry než přesvědčí zákazníka, že to vlastně ani nepotřebuje...
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

Jean
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 319
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Podolí u Brna
Vůz: Volvo 850 T5
Kontaktovat uživatele:

#14 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Jean »

I u nového auta je reálná cena obdobně vybaveného Volva a němce rozdílná ve prospěch Volva. Pochopitelně... Ten rozdíl v motorové paletě mezi Volvama a němcama je v průběhu snad několika desetiletí s drobnýma nuancema taky v podstatě pořád stejný. A nikdy to prodejům nevadilo. Co se týče velikosti motorů, tak všichni jdou tímto směrem a dokud nezmění globální nebo alespoň evropské trendy, tak to lepší nebude. Nakonec v tom BMW byl taky tříválec. A bude toho přibývat. S80 a 5er pochopitelně není to samý, nikdy nebylo a nikdy nemělo být. Uvidíme, co nová S90. Mluvit o současné S80 z pohledu současného trhu je mimo. To auto je v současnosti v nabídce spíše omylem. Na druhou stranu znám lidi, kteří si ji koupili a jsou s ní naprosto spokojení. A ano možnost srovnání mají. Ve výsledku to není o technickém, papírovám, teoretickém porovnání, ale o pocitu řidiče či majitele. A to naštěstí ještě Volvu jde.
_________________
Volvo 960 93,95,96,97 B6304FS, S80 00 T6, 850 2,3 T5

1. eshop s volvodíly

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#15 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Lukaso »

tak to jako promiň :) S80 se jednoznačně snaží a snad i je ve stejné tříde jako 5er, A6 atd...dokonce je i větší než ta 5tka. S90 je uplně jiná diskuze.

vůbec nejde jen o motory. ale třeba 8 - 9 stupňové automaty, které už dávno v jiných značkách chodí, ergonomie - centrální informační systém který v jiných autech chodí už léta, volvo s tím v podstatě začalo, led světla, joystikový ovládání převodovky, vzduchovej podvozek ( jestli někdo vytáhne FOUR-C tak mě fakt nasere :D ), přesnost řízení atd atd...

popravdě řečeno se mi ani v podstatě moc nechce tuhle debatu vézt na nějakém poli technickýho trumfování, protože prostě nemam munici, nejsem žádnej automaniak. Za poslední dobu jsem měl možnost jezdit se spoustou nových aut a tím nemyslím se projet po parkovišti a nebo jeden den a pro mě je závěr uplně jasnej. Ať si to každý zkusí sám.

ale jak říkáš je to o pocitu řidiče a to jim jde a já bych neměnil a toho bych se držel a vyzdvihoval do nebes protože to ti prostě žádná jiná značka z nějakýho důvodu nedá. Ale plácat se tady po ramenou že jsme na stejným levlu premiových značek fakt nebudu. Na mě osobně S80 udělala opravdu velkej dojem ( začínám asi dědkovatět :D ), možná to je tím, že to mam krátce :)
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#16 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Lukaso »

jo a když jsme u toho:

S80 D5 ( 215 k) AWD - geartronic ( 6 stupňů ) - 1.3 M

525d xDrive ( 218 k ) - 8 stupňový automat - 1.37 M

Nevím čéče :Search:

ale přiznám se, že je to spíš debaty typu je sobota, nechce se mi nic dělat tak vymýšlím hovadiny :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#17 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od dali »

Lukaso píše:ale přiznám se, že je to spíš debaty typu je sobota, nechce se mi nic dělat tak vymýšlím hovadiny :D
Jenže potom chudák ten kdo má o víkendu co dělat a chce se tím co tady některý básnický střeva vyplodily třeba v pondělí v práci prokousat... respektive chudák zaměstnavatel :green:

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#18 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Lukaso »

tyhle pohádky si nech pro někoho jinýho, v pondělí dopoledne a v pátek odpoledne nikdo nikdy nepracoval... :D :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#19 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od dali »

Moje troška do pranice:
To že nový Volva nejsou bezpečný je podle mě úplně mimo, naopak, jsou ještě bezpečnější než ty starý, občas to s sebou ale nese partu debilních asistentů, který pro někoho, kdo by dostal blbej nápad to auto řídit jsou pravý peklo.... ale naopak pro někoho kdo v autě skoro bydlí jsou celkem fajn.

Ty čtyřválce se nelíbí nám, kdo ujíždíme na víceválcích, jenže novým zákazníkům, který předtím měli třeba korejce nebo škodovku nebo fau-vé, je to úplně volný protože nic jinýho než krchlající a dunící, případně drnčící cosi pod kapotou nikdy nezažili, a jelikož Volvo pořád expanduje, tak právě tihle noví zákazníci, přecházející o level výš z nějakýho hračkovýhho auta jsou pro něj mnohem důležitější a nutno dodat, že se mu daří je oslovovat. Jenom když srovnám kolik Volv přibylo na českých silnicích za těch 10 let co s ním já jezdím... tenkrát jsem byl v našem vidlákově za exota (což jsem díky některým z mých aut pořád, ale důvod tam je jinej).

A jen pro připomenutí... byly časy, kdy Volvo bylo s motorama fakt na výši... namátkou:
140/147kW z dvoulitrovýho benzínovýho turba koncem osmdesátých let (pro srovnání šáde RS měla z dvou litrů takovej výkon do roku 2013)
155/166kW opět z dvoulitru okolo poloviny devadesátých let
90kW diesel (ikdyž půjčenej) koncem osmdesátých začátkem devadesátých
dokonce (opět půjčený) 103kW TDI bylo ve svý době úplná spička.
Ještě 120kW z 2.4D5 bylo v roce 2001 srovnatelný i s německou konkurencí.
.... a pak jim ujel vlak

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#20 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od mr1 »

...s tou bezpečností - nikdo tu nezpochybnil, tedy myslím, že volva jsou bezpečná. Ale konkrétně já tvrdím, že tam mezi novýma kárama velkej rozdíl nebude. Věřím tomu, že třeba ta vosmpade byla ve své době bezpečnostně naprostá perlička, ale dnes? Ono už toho není nějak moc co špekulovat, největším prdem jsou plechy/výztuhy, odku/co a kam... stejně do týdne má okopírovaný kde kdo, včetně těch korejců. O elektronických fičurách nemluvím vůbec. Tam skoro nejsou limity, je to jenom o nápadu "co jeětě...". Mimochodem: s autem, který mělo v grilu radar, sem jezdil myslím už kolem r. 2000.... a byl to renó :D

Neberte tu diskuzi zas tak vážně, do nadpisu topiku by se mělo asi napsat: "ortodoxním psychomagorům vstup zakázán", jsou to jenom auta.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#21 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od dali »

mr1 píše:Mimochodem: s autem, který mělo v grilu radar, sem jezdil myslím už kolem r. 2000.... a byl to renó :D
Radar v grilu mělo i fáčko, jen to dílenský zpracování nicmoc :green:

Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#22 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Lukaso »

Je fakt že radar měla kdejaká fabka v socce a volvo nic :D :D
Přílohy
radar_fabka.jpg
radar_fabka.jpg (50.87 KiB) Zobrazeno 2763 x
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

matej.sagat
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 242
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: V70 AWD D5 136kW MY06

#23 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od matej.sagat »

.. ale ta třetí mlhovka je ovšem vychytávka! :))))

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 839
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#24 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od THOmasoj »

matej.sagat píše:.. ale ta třetí mlhovka je ovšem vychytávka! :))))
jaká třetí? vždyť to má jen jednu a ještě namířenou přímo do očí řidiče protijedoucího vozu :D
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#25 Audi A6 vs. VOLVO: srovnání

Příspěvek od Kuko28 »

pocit z auta je samozřejmě důležitý, otázka je, kolik lidí se podle něj skutečně rozhoduje

táta když vybíral A6 tak projel většinu konkurence včetně S80 a prostě nakonec pragmaticky skončil v audině

pánové, mě samozřejmě přesvědčovat nemusíte, podle popisu vozového parku můžete vidět že se nerozhoduji racionálně :jaj:
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“