Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 16
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Vůz: 850
Bydliště: Bučovice

#1 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od Hanca »

Ahoj všici! Doufám, že se nacházím ve správným topicu... Ráda bych se s vámi podělila o zajímavou zkušenost, kterou jsem v poslední době utržila díky kamarádovi, kterému jsem pomáhala s koupí vozu. Předem nutno dodat, že dotyčný zatím není kovaný automobilista a tak samozřejmě špatné zkušenosti se servisy je nutné přičíst i tomu.
Koupili jsme vcelku pěknou ojetou Toyotu Avensis 2.0 D4D z Oloumouce za soudružský peníz. Pak nastala otázka, kam s ní na rozvody, oleje a filtry. Kamarád zajel do Brna k servismanovi, který mu dělal předchozí auto a tam mu byl doporučen pan Petr Kolias - autoopravna Kokr v Brně (opravy všech značek). Ten si výše uvedenou práci předem ocenil na cca 13 tis. a že do druhého dne bude Toyota v cajku. Druhý den si nechal zaplatit 22 tisíc (!!) a faktura (kterou jsem viděla) vypadá, že ji nahrabalo 10ti leté dítě. Ovšem tady příběh nekončí: za týden se objevily vůle v řízení a to vcelku drasticky a tak se začalo přemýšlet, kam s tím teď. Na doporučení (ne moje) se kamarád vydal do Kyjova, do eMPe Car, s.r.o. Sice se prezentují opravami Škodovek a Fordů, ale zvládnou prý všechno. Auto tam stálo 10 dní, aby z dotyčných vypadlo, že je potřeba výměna celého řízení. Za nové chtěli 16 tis., za repas 12. A to už jsem se do toho vložila zase já a jela tam očíhnout, jak se věci mají. Servisman nebyl stavu ze sebe vypotit kloudnou odpověď na otázku, kde je chyba - "je prostě vadný řízení a musí se vyměnit...celý". Tak jsme nebohou Toyotu vzali, s bráchou postavili na špalky, odvzdušnili servo a je po problému.
Jenom kdybyste náhodou natrefili na nevolvistu (díky pánubohu za kluky v Kobylnicích), který by tam zabloudil, ať se pak nediví. Omlouvám se za slohovku, ale s tímhle jsem se musela svěřit...
Tož tak.
_________________
850 2,5TDi, wagón, 103kW, 1997 / 350tis. km a nějáký šušně, red metall. - Rudolf.

mot
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 520
Registrován: 10 roků 7 měsíců
Bydliště: Moravská Nová Ves
Vůz: S80, D5, MY04

#2 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od mot »

Hančo,
tvého příspěvku si velice ceníme. Myslím, že takové budižkničemy a ošulovače je nutno hlásit, aby se jim lidé vyhnuli. Je smutné, že při dnešní "profesionalitě" a cenách jako v servisu u Maybachu se dějí takové věci.
_________________
(2013-) S80 D5 120KW, 03', 196tkm, automat, světlá kůže; GALERKA , SPOTŘEBA
(2010-2013) Ford Mondeo MKIII, 1,8 TDCi 92KW, 152tkm
(2005-2010) Ford Focus I, 1,8 TDDi 66KW, 126tkm

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#3 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od jou81 »

A že jsem tak smělý, co je na té faktuře za 22tis?
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 16
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Vůz: 850
Bydliště: Bučovice

#4 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od Hanca »

Díky :) Bála jsem se, že jsem už moc offtopic. Tyhle příhody mě přivedly na myšlenku, že neexistuje pořádný nestranný server na hodnocení autoservisů a přitom s tím má tolik lidí problémy ...

No na faktuře byly všechny díly na rozvody, vč. pumpy rozepsané bez daně, měnil i pyl. filtr, což mi přijde toršku mimo, ale není to asi nic zas tak závažného. Co bylo zvláštní, že faktura pokračovala po výčtu dílů výčtem cen za jednotlivé úkony práce (Edit: nepočítal práci na hodiny, ale na jedn. úkony - podle mě vycucaný z prstu) a nakonec to všechno bylo zdaněno dohromady ... tak nevim.
_________________
850 2,5TDi, wagón, 103kW, 1997 / 350tis. km a nějáký šušně, red metall. - Rudolf.

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1837
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#5 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od Roger »

Dobra zkusenost. Nevim, jak v Kyjove, tam neservisuju, a to ani rodice, kteri tam bydli...ti jezdi mimo, na vesnic, kde je dodcela profi servis, na to kde to je...a dela kvalitne, zda se ze nesuli lidi.
Ja bych teda volvo asi v kyjove nikomu nesveril, snad krom pneu servisu...mozna nejaka kosmetika, ale jezdim do Kobylnice do Audo Ambo a vim proc.
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1903
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#6 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od LukášM »

Pokud je předen naceněná zakázka na 13tis., tak pak nemůže být bez souhlasu zákazníka navýšena na 22tis. Spíš nechápu, že jsou všichni schopni si stěžovat na fóru a všude jinde, ale zakázku zaplatí. Pokud by byla zaplacená jen částka 13tis. kč, tak pak by u případného sporu musel zhotovitel dokázat, že nějaký souhlas k navýšení ceny měl a kromě písemného souhlasu je to takřka nemožné.
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 16
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Vůz: 850
Bydliště: Bučovice

#7 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od Hanca »

LukášM píše:Pokud je předen naceněná zakázka na 13tis., tak pak nemůže být bez souhlasu zákazníka navýšena na 22tis. Spíš nechápu, že jsou všichni schopni si stěžovat na fóru a všude jinde, ale zakázku zaplatí. Pokud by byla zaplacená jen částka 13tis. kč, tak pak by u případného sporu musel zhotovitel dokázat, že nějaký souhlas k navýšení ceny měl a kromě písemného souhlasu je to takřka nemožné.

Pravda pravda. Zaplatit to byla samozřejmě hloupost, mě jde ale spíš o to, že pokud už tohle servis na zákazníka zkusí, není to vůbec v pořádku. Co v poslední době vidím kolem sebe, tak velká část servisů prostě využívá neznalosti a naivity lidí. To ale asi není nic nového. A abych nehaněla jen servisy, tak samozřejmě třeba z Amba v Kobylnicích vím, že to se zákazníky taky nemají snadný (všechno hned a nejlíp zadarmo). Prostě jde, jako ve všem, o lidskou slušnost. Chtěla jsem se jenom podělit a mmch, kdyby někdo věděl o poctivém servisu, kam by se v okolí toho Kyjova dalo s tím Avensisem jezdit, budu vděčná :)
_________________
850 2,5TDi, wagón, 103kW, 1997 / 350tis. km a nějáký šušně, red metall. - Rudolf.

Honza
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#8 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od Honza »

Hanca píše:
LukášM píše:Pokud je předen naceněná zakázka na 13tis., tak pak nemůže být bez souhlasu zákazníka navýšena na 22tis. Spíš nechápu, že jsou všichni schopni si stěžovat na fóru a všude jinde, ale zakázku zaplatí. Pokud by byla zaplacená jen částka 13tis. kč, tak pak by u případného sporu musel zhotovitel dokázat, že nějaký souhlas k navýšení ceny měl a kromě písemného souhlasu je to takřka nemožné.

Pravda pravda. Zaplatit to byla samozřejmě hloupost, mě jde ale spíš o to, že pokud už tohle servis na zákazníka zkusí, není to vůbec v pořádku. Co v poslední době vidím kolem sebe, tak velká část servisů prostě využívá neznalosti a naivity lidí. To ale asi není nic nového. A abych nehaněla jen servisy, tak samozřejmě třeba z Amba v Kobylnicích vím, že to se zákazníky taky nemají snadný (všechno hned a nejlíp zadarmo). Prostě jde, jako ve všem, o lidskou slušnost. Chtěla jsem se jenom podělit a mmch, kdyby někdo věděl o poctivém servisu, kam by se v okolí toho Kyjova dalo s tím Avensisem jezdit, budu vděčná :)
A nenapadlo tě se zeptat kluků v Ambu? Pokud je šikovnej mechanik tak si poradí i s pixlou na rejži.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#9 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od Lachtan »

A nebo ještě jinak - proč jezdit ke garážistům, kteří tvrdí, že umí opravovat všechny vozy (a z 90% to jsou lháři a slibotechny) a nejet raději do servisu který se na uvedenou značku specializuje???
(netvrdím, že to musí být nutně autorizák, i když v tomto konkrétním případě by zcela jistě vyšel levněji...)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 16
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Vůz: 850
Bydliště: Bučovice

#10 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od Hanca »

Honza píše: A nenapadlo tě se zeptat kluků v Ambu? Pokud je šikovnej mechanik tak si poradí i s pixlou na rejži.
Jo, měla jsem chvilku ty spády, když jsem koukala na to, jak je kamarád na pokraji zhroucení a neví, kam to auto dát, ale mám takovej pocit, že by z toho v Ambu nebyli nadšení. Možná by to, po přemlouvání, jednorázově vzali na nějákou opravu, ale znáte to, je fajn mít 'svůj' servis, na kterej vím, že se můžu trvale spolehnout, asi jako svýho doktora ...
Lachtan píše:A nebo ještě jinak - proč jezdit ke garážistům, kteří tvrdí, že umí opravovat všechny vozy (a z 90% to jsou lháři a slibotechny) a nejet raději do servisu který se na uvedenou značku specializuje???
(netvrdím, že to musí být nutně autorizák, i když v tomto konkrétním případě by zcela jistě vyšel levněji...)
No a v tomhle si dovolím zrovna nesouhlasit. Ta Toyota je ročník 2000, což není nový auto. Hned, jak ji kamarád koupil, tak jsem prolízala v rámci soudružské pomoci toyota fórum a zrovna v okolí Brna je pro tuhle značku se servisem peklo. Jsou tu teď dva autorizovaný servisy a na oba jsem se dočetla dost nepěknýho. Samozřejmě ty rozvody by udělali levněji, ale to by udělali levněji asi i v tom Maybachu, jak výše napsal mot :) No a u takové ojetiny je prostě potřeba vyřešit trvalejší servis, kam člověk bude jezdit v případě problémů. Prostě co se týče spolehlivosti a slušnosti servisů, jsou na tom, podle mě, autorizáky úplně stejně jako garážisti - záleží na koho člověk narazí.
Já jsem strašně ráda, že mám Volvo a tímhle bych taky chtěla vyjářit dík vám všem tady na fóru, protože jsem zjistila, že komunita lidí kolem Volva tady fakticky funguje a je to neuvěřitelně super pocit, a pak taky ještě jednou a znova můj obdiv pro Ambo - nemít je, asi bych šla na učňák, abych si Rudlu mohla opravovat sama :)
_________________
850 2,5TDi, wagón, 103kW, 1997 / 350tis. km a nějáký šušně, red metall. - Rudolf.

Honza
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#11 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od Honza »

Hanca píše:
Honza píše: A nenapadlo tě se zeptat kluků v Ambu? Pokud je šikovnej mechanik tak si poradí i s pixlou na rejži.
Jo, měla jsem chvilku ty spády, když jsem koukala na to, jak je kamarád na pokraji zhroucení a neví, kam to auto dát, ale mám takovej pocit, že by z toho v Ambu nebyli nadšení. Možná by to, po přemlouvání, jednorázově vzali na nějákou opravu, ale znáte to, je fajn mít 'svůj' servis, na kterej vím, že se můžu trvale spolehnout, asi jako svýho doktora ...
No to bylo ale pozdě, psala jsi žes mu pomáhala při koupi, tak jsi mu taky mohla říct "Hele potřebuje to servis zajedeme tam co servisuju já a třeba to udělají" neřešit to jestli by byli nadšený nebo ne. Dotaz je vždy zadarmo.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 16
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Vůz: 850
Bydliště: Bučovice

#12 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od Hanca »

Honza píše:No to bylo ale pozdě, psala jsi žes mu pomáhala při koupi, tak jsi mu taky mohla říct "Hele potřebuje to servis zajedeme tam co servisuju já a třeba to udělají" neřešit to jestli by byli nadšený nebo ne. Dotaz je vždy zadarmo.
:) Jo, to je samozřejmě pravda, bráno do důsledku, mohli bychom říct, že jsem mu mohla rovnou pomoct koupit Volvo a ne japonce, ale to je na jinou diskuzi. Co se týče servisu, tak jak jsem psala hore, nepřišlo mi Ambo vhodný vzhledem k tomu, že jsem rozhodně nepředpokládala, že by tam bylo možno tu Toyotu servisovat pravidelně a v tu chvíli by mě ani ve snu nenapadlo, že sehnat tady dobrý sevis bude tak těžký :)
_________________
850 2,5TDi, wagón, 103kW, 1997 / 350tis. km a nějáký šušně, red metall. - Rudolf.

Jean
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 319
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Podolí u Brna
Vůz: Volvo 850 T5
Kontaktovat uživatele:

#13 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od Jean »

Rozvody na Avensisu myslím žádný zádrhel nepředstavují. Otcovi jednoho kamaráda jsme je už dělali. Cenu nevím. Obecně samozřejmě jsme schopni a ochotni opravit i jiné auto než Volvo, ale samozřejmě všechny upozorňuji, že nejsme ochotní kvůli 1 akci investovat do speciálních přípravků a neznáme typické závady těch aut. Ale stačí si říct. My rozhodně nic bastlit za každou cenu nebudeme. Běžný servis jde, když je problém, tak i hlavu zkusíme použít a když to nejde, tak to přiznáme. Na Volvu jde vše...
_________________
Volvo 960 93,95,96,97 B6304FS, S80 00 T6, 850 2,3 T5

1. eshop s volvodíly

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 16
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Vůz: 850
Bydliště: Bučovice

#14 Servis Brno a Kyjov - tam rozhodně ne!

Příspěvek od Hanca »

Jean píše:Rozvody na Avensisu myslím žádný zádrhel nepředstavují. Otcovi jednoho kamaráda jsme je už dělali. Cenu nevím. Obecně samozřejmě jsme schopni a ochotni opravit i jiné auto než Volvo, ale samozřejmě všechny upozorňuji, že nejsme ochotní kvůli 1 akci investovat do speciálních přípravků a neznáme typické závady těch aut. Ale stačí si říct. My rozhodně nic bastlit za každou cenu nebudeme. Běžný servis jde, když je problém, tak i hlavu zkusíme použít a když to nejde, tak to přiznáme. Na Volvu jde vše...
Tak já ho k vám pošlu :D ale doufám nebudete litovat :) Teď je na Avensisu jediná závada to, že nefunguje palivoměr a vypadá to na vadný budík...
_________________
850 2,5TDi, wagón, 103kW, 1997 / 350tis. km a nějáký šušně, red metall. - Rudolf.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“