kupní smlouva

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 147
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70II T5

#1 kupní smlouva

Příspěvek od dukemb »

možná už to tady někdy bylo, ale nenašel jsem:-) Jak dlouho se smí jezdit na kupní smlouvu? Je to vůbec možné bez malého TP? Velký i malý TP má u sebe původní majitel kvuli odhlášení.
_________________
bylo:S40 T4 r97, S60T5 184kw r02, V70II 2.0T 132Kw r02, S80II T6 i V8
Je: V70 II T5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 54
Registrován: 13 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno/Velká Bíteš

#2 kupní smlouva

Příspěvek od adrenalize »

I když prodávající bude tvrdit, že se dá jezdit jen s kupní smlouvou, tak to není pravda. Musíš mít u sebe malej TP, po odhlášení s ním můžeš jezdit ještě 10 dní. Může být, že by policajt přimhouřil oko, ale nespolíhal bych na to...
_________________
Volvo S60 T6 AWD Polestar, Vibrant copper, MY 11

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1903
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#3 kupní smlouva

Příspěvek od LukášM »

Jen si říkám, kdo vymyslel to, že je možné jezdit na kupní smlouvu :crazy:
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4D 96 kW, Volvo V60 1.6D 8
Bydliště: Pardubice

#4 kupní smlouva

Příspěvek od igi75 »

Tak nevím, aby se na mě někdo nevrhnul, ale myslím si, že se na kupní smlouvu dá jezdit jeden měsíc. Soudím z důvodu, že jsem kupoval již dvě fungl nová auta a u obou mi bylo sděleno a mému bratrovi také ( tři na sobě nezávislí díleři), že než dostanu techničák, tak můžu jezdit na kupní smlouvu, ale max jeden měsíc. Žádný díler ho totož nemá. Techničák dostane až když auto zcela zaplatí automobilce a v tu chvíli žádný malý tech. taky ještě není.Kolega v práci kupoval v HK v novákovejch garážích oktávku druhé řady a platil hotově,na tecničák čekal cca tři měsíce. Majitel neměl prej prachy na zaplacení do Ml. Bol. tak tam jezdil a co měsíc pro obnovení kupní sm. U jednoho auta jsem to trochu musel popohánět, protože jsem jel za čáru a tam už se s kupní smlouvou nemůže. Na evidenci mi řekli, že by musela být v překladu a notářsky ověřená. Tak toto je dle mé zkušenosti s novejma autama, ale s ojetým nevím. Mám kamaráda na evidenci, tak se optám.
_________________
S 60 2.4 D 96 kW r.v.2005
V 60 1.6 D 84 kW r.v. 2014

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3675
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#5 kupní smlouva

Příspěvek od yoby »

Celkem by mě zajímalo, jak se bez jakéhokoli dokladu k autu budeš ohánět před policajtama nějakou kupní smlouvou, kterých ti ted za 10 minut vyjedu třeba 20 :) Ale třeba to fakt funguje, i když logicky je to mizivá pravděpodobnost.
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4D 96 kW, Volvo V60 1.6D 8
Bydliště: Pardubice

#6 kupní smlouva

Příspěvek od igi75 »

nestalo se mi, že by mě někdo na ty smlouvy kontroloval, ale dnes mají již možnosti si ověřit původ auta a pokud zadají win, který je na té smlouvě a auto není hledané, tak není důvod něco jiného řešit. Na pojistku platí zákoná lhůta deset pracovních, nebo kalendářních dní( nejsem si jistej). Takže pokud vyjedu z autosalonu a během této lhůty to nabořím, tak nevadí, že smlouvu uzavřu spětně. Vše je ok.
_________________
S 60 2.4 D 96 kW r.v.2005
V 60 1.6 D 84 kW r.v. 2014

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1903
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#7 kupní smlouva

Příspěvek od LukášM »

igi75 píše:Tak nevím, aby se na mě někdo nevrhnul, ale myslím si, že se na kupní smlouvu dá jezdit jeden měsíc. Soudím z důvodu, že jsem kupoval již dvě fungl nová auta a u obou mi bylo sděleno a mému bratrovi také ( tři na sobě nezávislí díleři), že než dostanu techničák, tak můžu jezdit na kupní smlouvu, ale max jeden měsíc. Žádný díler ho totož nemá. Techničák dostane až když auto zcela zaplatí automobilce a v tu chvíli žádný malý tech. taky ještě není.Kolega v práci kupoval v HK v novákovejch garážích oktávku druhé řady a platil hotově,na tecničák čekal cca tři měsíce. Majitel neměl prej prachy na zaplacení do Ml. Bol. tak tam jezdil a co měsíc pro obnovení kupní sm. U jednoho auta jsem to trochu musel popohánět, protože jsem jel za čáru a tam už se s kupní smlouvou nemůže. Na evidenci mi řekli, že by musela být v překladu a notářsky ověřená. Tak toto je dle mé zkušenosti s novejma autama, ale s ojetým nevím. Mám kamaráda na evidenci, tak se optám.
To jste kupovali auta v hračkárně, ne?!!! :roll:
Při koupi nového auta, pokud ho již neodvážíš přihlášené do registru vozidel popř. s čistopisem, tak ti prodejce dá převozní značky s příslušným dokladem (a omezením, které se k převozkám váže).
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4D 96 kW, Volvo V60 1.6D 8
Bydliště: Pardubice

#8 kupní smlouva

Příspěvek od igi75 »

První auto bylo daewoo a druhé opel, brácha měl felinu. Koupeno v Pardubicích v roce 2000 až 2005. Vždy jsme dostali kupní smlouvu a techničák až po cca 14 dnech( prázdnej k registraci). U matize jsem kupoval na lizačku, tak jsem dostal taky techničák, ale musel jsem ho poslat cac lizingovce. Kámoš kupoval tu oktávku cca před pěti lety. Ted když tak o tom přemejšlím vloni teta kupovala fiestu a už si to odezla na papírech s techničákem. Buďto záleží na autosalonu a nebo se to za ty roky změnilo. po mých zkušenostech s novejma " autama" bych do nového už nešel.Jo a převozní číslo, takový zelený na papíře jsem k tomu měl, ale byla k tomu jen ta kupní smlouva. Možná bych jí ještě někde papírech našel. Na toto převozní číslo se mohlo auto plně užívat, jen při dovozech tam bylo nějaké omezení. Tuším že mohl užívat jen řidič bez posádky , ale to už je jiná. Třeba si ten canc co jsem při koupi dostal jen blbě pojmenovávám :)
_________________
S 60 2.4 D 96 kW r.v.2005
V 60 1.6 D 84 kW r.v. 2014

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1903
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#9 kupní smlouva

Příspěvek od LukášM »

Tak teď to popisuješ úplně přesně :good: Záleží hlavně na konkrétním prodejci jak rychle je schopný doklady vyřídit u dovozce. Jinak znám případy, kdy se to protahovalo tak dlouho, až zákazník odstoupil od kupní smlouvy.
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

Čahoun
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 65
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha 9 - Vinoř
Vůz: V 740, B230K, 88´

#10 kupní smlouva

Příspěvek od Čahoun »

Dneska se při odhlášení vozidla potřebuje i malej techničák, protože mu ustřihnou roh, aby lidi nemohli jezdit v odhlášce a vyhýbat se placení ekovýpalného. Čili se asi opravdu bude dát jezdit na kupní smlouvu, protože malý techničák si musí nechat původní majitel.
_________________
Volvo 740 GL,2316ccm, r.v. 87, 86kW(B230K), 5ti-kvalt manuál

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 48
Registrován: 14 roků
Vůz: S40 D4204T 2.0l 2004
Bydliště: Vyškov

#11 kupní smlouva

Příspěvek od Frenkie »

Z vlastní zkušenosti : prodal jsem auto,nový majitel odjel jen s kupní smlouvou,já to odhlásil a pak mu poslal velký techničák.Malý si nechali na obecním úřadu.Když mu dáš do ruky všechny doklady,odhlásíš pojistku a on to nepřihlásí ve lhůtě 10 dnů a způsobí nehodu,nebo jezdí nepojištěný,pojišťovna pak škodu vymáhá po tobě.A navíc bez dokladů se auto dodatečně špatně odhlašuje-taky vlastní zkušenost.Jo a dobrá kupní smlouva taky není k zahození.
_________________
Volvo S 40 2.0 98 kW 2004 (D4204T2) odpojený EGR

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 850
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Zlaté Hory
Vůz: ......
Bydliště: Zlaté Hory

#12 kupní smlouva

Příspěvek od cuhan »

Už jsem koupil několik aut a vždy s malým TP který se napíše do smlouvy jako součást,na úřadě ho odeberou :)
_________________
Saab 9-3 1.8T 110Kw
Smart fortwo 0.8cdi 30kw
Toyota Celica 1.8
Mercedes W220 S500 Long 225Kw
Mini Cooper Countryman 1.6D

maldini
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 423
Registrován: 13 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: šetřím na nové... :)
Bydliště: Brnisko, Vysočina

#13 kupní smlouva

Příspěvek od maldini »

kupní smlouva je v tomto kontextu cár papíru. Nemůže nahradit TP.
_________________
BRNĚNSKÉ VOLVOSRAZY
www.bral.cz
"S výjimkou tasemnice nemám žádných vyživovacích povinností..."
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“