SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťovnou

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#1 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťovnou

Příspěvek od Daniel Kout »

Ahoj, prosím o pomoc. Totální odpis V70 byl ze strany Pojišťovna Slavia a.s. stanoven na 33.900 Kč. Tyto peníze mi poslali na účet, aniž bych se k tomu mohl jakkoli vyjádřit. Komunikace je možná jedině přes mail - na infolince sedí pouze "spojovatelky".

Strašně mě takové jednání ser., jsem vytočený do běla, nemám čas se tím zabývat, ani nabízet k prodeji poškozené auto. Proto pokud máte někdo zkušenosti, pohybujete se v řešení podobných sporů poraďte mi, jak se nejlépe bránit. Zatím jezdím s poškozeným autem, od pojišťovny požaduji plnění pouze pro pořízení adekvátní náhrady.

Díky Daniel


Přikládám mail, kterým jsem rozporoval výši plnění.
------------------------------------------------------------


Dobrý den,

tímto rozporuji výši plnění v pojistné události 11/3860/714. Ze strany Pojišťovna Slavia nám byla vyplaceny částka 33.900 Kč. Tuto částku považuji za zcela neadekvátní a jednání Pojišťovny Slavia a.s. za hrubě nekorektní, pro mě osobně neprofesionální a poškozující.

Likvidátorem pojišťovny p. xxxxxx jsem byl při vyřizování pojistné události informován o tom, že výše plnění se odvíjí od ceny ADEKVÁTNÍCH vozidel na českém trhu s ojetými automobily. Toto tvrzení bylo ze strany pana likvidátora zcela nepravdivé a nebo Vás důrazně žádám o zaslání nabídky adekvátních vozidel za cenu 33.900 Kč. Žádné takové vozidlo neexistuje.

Nevím proč bych jako poškozený klientem Vaší pojišťovny měl doplácet na situaci, kterou jsem nezavinil. Na svých webových stránkách se hrdě holedbáte oceněním Hospodářských novin. Zatím mi tak jednání s Vámi nepřišlo. Jste naprosto "USER UNFRIENDLY", není možné jednat s kompetentní osobou. Jednání jsou zdlouhavá, je třeba dokládat opakovaně stále stejné doklady. S takovým přístupem jsem se ještě nesetkal, hrubě tím poškozujete svou pověst.


Tímto Vás žádám o přezkoumání výše plnění v pojistné události a stanovení odpovídající ceny, za které lze pořídit adekvátní náhradu pro vozidlo:

"Volvo V70, 2,4 10V, 106 kW, rok výroby 1997, stav km: 175.000."

Potřebné doklady Vám dodám obratem. Žádám o odpověď pokud možno obratem.


Věřím, že další Vaše nabídka nebude plýtvání naším společným časem. Na celé situaci nemám zájem jakkoli profitovat, jako poškozený požaduji pouze nápravu poškození, která jsem utrpěl. Žádám proto o úhradu opravy a nebo náhradu do výše ceny adekvátního automobilu, jak jsem byl informován Vašimi zaměstnanci. Vzhledem k časové vytíženosti nemám čas se zabývat prodejem vraku a ani řešit situaci jinak než výhradně jednáním s Pojišťovnou Slavia a.s..


Prozatím stále s přátelským pozdravem

Daniel Kout



KONTAKT:
-------------------------------------------------------
Bc. Daniel Kout, energetický auditor MPO
Humpolecká 108/3, Liberec 5 - Kristiánov, 460 05
tel: 485 148 248
gsm: 737 702 660
mail: daniel.kout@seznam.cz
web: http://www.future-energy.cz
Naposledy upravil(a) Daniel Kout dne 31 pro 2011 00:39, celkem upraveno 1 x.
_________________
S90 B5

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#2 SLAVIA POJIŠŤOVNA - pomoc pro jednání s těmi zmetky.

Příspěvek od Daniel Kout »

Mimo vlastní satisfakci bych byl rád, kdyby se zde objevily rady použitelné pro ostatní uživatele fóra. Pokud s pojišťovnou nejednáte rutinně, tak i po nastudování příslušné legislativy nejde o rovnou hru. Necítím se ublíženě, ale konkrétně s Pojišťovnou Slavia nevedu rovný dialog. Už pouze nastavení systému, že musíte různým zaměstanacům pojišťovny opakovaně psát maily, čekat na odpověď a stále se nic neděje je deprimující. Pokud by se mi podařilo precedentní rozhodnutí výsledky dám sem.

Pokud mi někdo chce v mém upřímném na.rání projevit účast, prosím např. formou SZ, ať zde zůstanou pouze věcné příspěvky.

Díky
_________________
S90 B5


Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 12051
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#4 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od Urvanej »

Bohužel 33900 není cena za auto, ale cena za vůz minus zustatkova cena. Ta v tomto případe klidně muže byt 20. Detailní výpis plnění bys měl už mít.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Švéd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 661
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha, Frymburk
Vůz: S70 5254, Silver

#5 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od Švéd »

Ahoj Dane,

vím, že jsi rozčarován z jednání pojišťovny, ale částka 33.900,-Kč + to, že Ti nechali auto, které můžeš prodat za +/- 25.000,-Kč mi nepřijde dvakrát málo. Suma sumárum je to necelých 60.000,-Kč a když k tomu přidám, že máš rok 1997 v poměrně slabé výbavě s nejasnými kilometry(jestli si dobře pamatuji), tak můžeš být celkem spokojený, že to dopadlo takto. V podstatě si myslím, že jsi se ponaučil(snad nejen Ty, ale i ostatní co to budou číst) pro příště a že Slávka je prostě pojišťovna na dvě věci na ***** a na nic :D .

Každopádně přeju, aby jsi rychle prodal a pořídil vybavenější/výkonější kočár :twisted: .

PF 2012!

David
_________________
Mercedes W221, non Volvo.

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#6 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od luckybeef »

Švéd píše:Ahoj Dane,

vím, že jsi rozčarován z jednání pojišťovny, ale částka 33.900,-Kč + to, že Ti nechali auto, které můžeš prodat za +/- 25.000,-Kč mi nepřijde dvakrát málo. Suma sumárum je to necelých 60.000,-Kč a když k tomu přidám, že máš rok 1997 v poměrně slabé výbavě s nejasnými kilometry(jestli si dobře pamatuji), tak můžeš být celkem spokojený, že to dopadlo takto. V podstatě si myslím, že jsi se ponaučil(snad nejen Ty, ale i ostatní co to budou číst) pro příště a že Slávka je prostě pojišťovna na dvě věci na ***** a na nic :D .

Každopádně přeju, aby jsi rychle prodal a pořídil vybavenější/výkonější kočár :twisted: .

PF 2012!

David
Neviděl jsem stav auta, ale pokud mě někdo nabourá, a já jsem v tom nevinně, tak musí pojišťovna viníka hradit, a to tak, že:
1) vozidlo je opraveno k mé plné spokojenosti
2) vyplatí adekvátní finanční náhradu za můj vůz

Pokud se tak nestalo, tuším že jsou právní kanceláře, které toto řeší bezplatně - tj. hojí se na pojišťovně viníka, a vždy dobře. Ale musí platit, že:
1) je protokol od policie, ze kterého vyplývá, že je jasný viník, a že není "spoluúčast"
2) šetření policie je ukončeno

Obvykle stačí u pojišťovny zmínit, že bude povolána daná právní společnost, a pojišťovna automaticky začne plnit, jak má...
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#7 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od wickey »

Švéd píše:V podstatě si myslím, že jsi se ponaučil(snad nejen Ty, ale i ostatní co to budou číst) pro příště a že Slávka je prostě pojišťovna na dvě věci na ***** a na nic :D .
z toho ponauceni mas celkem prd, kdyz to do tebe nekdo napere, co ji ma (coz je tento pripad, pokud se nepletu...) :green: :green: 8)
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#8 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od Daniel Kout »

luckybeef píše:
Švéd píše:Ahoj Dane,

vím, že jsi rozčarován z jednání pojišťovny, ale částka 33.900,-Kč + to, že Ti nechali auto, které můžeš prodat za +/- 25.000,-Kč mi nepřijde dvakrát málo. Suma sumárum je to necelých 60.000,-Kč a když k tomu přidám, že máš rok 1997 v poměrně slabé výbavě s nejasnými kilometry(jestli si dobře pamatuji), tak můžeš být celkem spokojený, že to dopadlo takto. V podstatě si myslím, že jsi se ponaučil(snad nejen Ty, ale i ostatní co to budou číst) pro příště a že Slávka je prostě pojišťovna na dvě věci na ***** a na nic :D .

Každopádně přeju, aby jsi rychle prodal a pořídil vybavenější/výkonější kočár :twisted: .

PF 2012!

David
Neviděl jsem stav auta, ale pokud mě někdo nabourá, a já jsem v tom nevinně, tak musí pojišťovna viníka hradit, a to tak, že:
1) vozidlo je opraveno k mé plné spokojenosti
2) vyplatí adekvátní finanční náhradu za můj vůz

Pokud se tak nestalo, tuším že jsou právní kanceláře, které toto řeší bezplatně - tj. hojí se na pojišťovně viníka, a vždy dobře. Ale musí platit, že:
1) je protokol od policie, ze kterého vyplývá, že je jasný viník, a že není "spoluúčast"
2) šetření policie je ukončeno

Obvykle stačí u pojišťovny zmínit, že bude povolána daná právní společnost, a pojišťovna automaticky začne plnit, jak má...
Veškeré podmínky co uvádíš splňuji na 100%. Dle pojišťovny je auto opravitelné, "využitelný zbytek vozidla" velký, jednání je zcela v souladu se zákonem. S výší náhrady jsem spokojen, vadí mi, že onen "využitelný zbytek". Auto je poškozené, na řešení opravy nemám bohužel čas. Pokud by mi nevadilo, že budu bez auta, nechal bych to opravit. V situaci, kdy potřebuji obratem auto musím platit za nové + za opravu, a nebo toto prodat. Toto řešení mi nevyhovuje. Daniel
_________________
S90 B5

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#9 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od Daniel Kout »

Švéd píše:Ahoj Dane,

vím, že jsi rozčarován z jednání pojišťovny, ale částka 33.900,-Kč + to, že Ti nechali auto, které můžeš prodat za +/- 25.000,-Kč mi nepřijde dvakrát málo. Suma sumárum je to necelých 60.000,-Kč a když k tomu přidám, že máš rok 1997 v poměrně slabé výbavě s nejasnými kilometry(jestli si dobře pamatuji), tak můžeš být celkem spokojený, že to dopadlo takto. V podstatě si myslím, že jsi se ponaučil(snad nejen Ty, ale i ostatní co to budou číst) pro příště a že Slávka je prostě pojišťovna na dvě věci na ***** a na nic :D .

Každopádně přeju, aby jsi rychle prodal a pořídil vybavenější/výkonější kočár :twisted: .

PF 2012!

David
Ahoj Davide,

díky za přání do nového roku i k výběru nového auta. Věřím, že všechno bude ....

I Tobě vše nejlepší, ať vše vychází a ať se daří Tobě i rodince ....


Daniel
_________________
S90 B5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#10 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od scoff »

a prave proto ze tahle pojistovna omrdava takto sve povinosti je nejlevnejsi na trhu pro ty co nemaji zname v techto oborech a cesky narod zvoli vzdy tu nejlevnejsi metodu
o tehle pojistovne si myslim sve z vlastnich totoznych situace s touto pojistovnou
22dnu jsem cekal jen nato nez dojde likvidator a do te doby jsem nesmnel z autem nic delat a mnel jsem jedno auto v domacnosti
pres svatky uplne super jeste ze to bylo pojizdne :D
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#11 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od Daniel Kout »

scoff píše:a prave proto ze tahle pojistovna omrdava takto sve povinosti je nejlevnejsi na trhu pro ty co nemaji zname v techto oborech a cesky narod zvoli vzdy tu nejlevnejsi metodu
o tehle pojistovne si myslim sve z vlastnich totoznych situace s touto pojistovnou
22dnu jsem cekal jen nato nez dojde likvidator a do te doby jsem nesmnel z autem nic delat a mnel jsem jedno auto v domacnosti
pres svatky uplne super jeste ze to bylo pojizdne :D
Jsem na tom přesně tak. Včera jsem dostal pokutu 200 Kč od PČR, prý s tím nemám jezdit. Když jsem se klukům svěřil s postupem pojišťovny popřáli mi štěstí a pevné nervy ...
_________________
S90 B5

studak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 119
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha 6
Vůz: XC60 T8 Recharge Inscription MY21
Bydliště: Praha 6

#12 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od studak »

Dneska mě přišlo plnění od Slavie a je to výsměch - pouze jenom 12% částky co odhadli ve Volvo Dejvice.. Máte zkušenosti s tím bezplatným zastupováním jakou jsou http://www.amotrizace.cz nebo http://www.pomocposkozenym.cz - zastoupí a náklady pak vymáhají na pojišťovně..
_________________
bylo: Honda Civic 93' D15B2;Volvo S60 D5 03', Saab 9-3 1.9TiD 04', Mondeo MK4 Titanium S, 2.2 TdCi;XC70 III D5, 2016;Toyota GR Yaris

XC60 T8 Recharge, 2021

galerie: http://bit.ly/PhxTnW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#13 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od scoff »

studak píše:Dneska mě přišlo plnění od Slavie a je to výsměch - pouze jenom 12% částky co odhadli ve Volvo Dejvice.. Máte zkušenosti s tím bezplatným zastupováním jakou jsou http://www.amotrizace.cz nebo http://www.pomocposkozenym.cz - zastoupí a náklady pak vymáhají na pojišťovně..
skus kontaktovat takzvanou 13 pojistovnu je to v podstate asociace pojistitelu treba ti neco poradi pak se podel o vysledek
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 816
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#14 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od old.fashioned »

doporučuju místo kvazizprostředkovatelů zahájit jednání přímo s viníkem nehody o úhradě pojišťovnou neuhrazené škody, s tím, že tato bude v případě neuhrazení po něm vymáhána soudně. Doporučuju vzít si advokáta, ne podobnou firmu s internetovým marketingem. Pravděpodobnost úspěšného výsledku - velmi velká.
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#15 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od scoff »

old.fashioned píše:doporučuju místo kvazizprostředkovatelů zahájit jednání přímo s viníkem nehody o úhradě pojišťovnou neuhrazené škody, s tím, že tato bude v případě neuhrazení po něm vymáhána soudně. Doporučuju vzít si advokáta, ne podobnou firmu s internetovým marketingem. Pravděpodobnost úspěšného výsledku - velmi velká.
ano ale tohle plati jen v jedinem pro jednotlivce nerealnem pripade kdy skoda presahne pojistne plneni na smouve
jinak muzes mit i 10 advokatu a davat zaloby na danu osobu ale ta prachy z nej nedostanes :D
vlastni skusenost :(
tim ze ma platnou pojistnou smlouvu o povinem ruceni je z obliga
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 816
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#16 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od old.fashioned »

scoff píše: ano ale tohle plati jen v jedinem pro jednotlivce nerealnem pripade kdy skoda presahne pojistne plneni na smouve
jinak muzes mit i 10 advokatu a davat zaloby na danu osobu ale ta prachy z nej nedostanes :D
vlastni skusenost :(
tim ze ma platnou pojistnou smlouvu o povinem ruceni je z obliga
to určitě neni, protože pojišťovna může krýt jen část skutečný škody (sama si spočítá výši škody, která je samozřejmě účelově nižší), což se taky běžně stává, ale viník odpovídá za celou škodu a má velkou šanci, že něco navíc (nemusí všechno) vysoudí - ne vzhledem k nějakýmu odhadu škody, ale vzhledem ke skutečným a odůvodněným nákladům na opravu
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

studak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 119
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha 6
Vůz: XC60 T8 Recharge Inscription MY21
Bydliště: Praha 6

#17 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od studak »

old.fashioned píše:doporučuju místo kvazizprostředkovatelů zahájit jednání přímo s viníkem nehody o úhradě pojišťovnou neuhrazené škody, s tím, že tato bude v případě neuhrazení po něm vymáhána soudně. Doporučuju vzít si advokáta, ne podobnou firmu s internetovým marketingem. Pravděpodobnost úspěšného výsledku - velmi velká.
Proč by to měl ale platit viník, když je regulerně pojištěný? Pro mě bohužel ale u špatné pojišťovny, na kterou slyším samé negativa..
scoff píše:skus kontaktovat takzvanou 13 pojistovnu je to v podstate asociace pojistitelu treba ti neco poradi pak se podel o vysledek
hledám, hledám zatím jsem nic o tom co píšeš nenašel..
_________________
bylo: Honda Civic 93' D15B2;Volvo S60 D5 03', Saab 9-3 1.9TiD 04', Mondeo MK4 Titanium S, 2.2 TdCi;XC70 III D5, 2016;Toyota GR Yaris

XC60 T8 Recharge, 2021

galerie: http://bit.ly/PhxTnW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#18 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od scoff »

pletes si cesky soudni system z pohadkou pro deti :D
odhad skody soudnim znalcem je nutnosti pri podani zaloby vypis z autorizaku je ti na prd a
soud musi mit nejaky dukaz ze skoda je opravdu vyžši nez bylo pojistovnou vyplaceno
ve vsledku bys vysoudil zbytek max z pojistovnyale jsi opet u toho sameho znalecky posudek kde ti nakonec vyjde ze cena je nizsi o par tisic ktere by ti pak priklepl soud ale bude te to stat plno starosti a zadrbaneho casu a to ze rok z autem nebudes moc nic delat
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 816
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#19 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od old.fashioned »

Proč by to měl ale platit viník, když je regulerně pojištěný?


viník má podle zákona povinnost nahradit škodu. Jestli si to nějak zařídí (tj. uzavře top, průměrný, nebo špatný povinný ručení, nebo neuzavře žádný), je jeho věc a pak jeho problém. Neexistuje zákonná vázanost povinnosti platit škodu na nějakej výpočet pojišťovny.
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

studak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 119
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha 6
Vůz: XC60 T8 Recharge Inscription MY21
Bydliště: Praha 6

#20 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od studak »

scoff píše:pletes si cesky soudni system z pohadkou pro deti :D
odhad skody soudnim znalcem je nutnosti pri podani zaloby vypis z autorizaku je ti na prd a
soud musi mit nejaky dukaz ze skoda je opravdu vyžši nez bylo pojistovnou vyplaceno
ve vsledku bys vysoudil zbytek max z pojistovnyale jsi opet u toho sameho znalecky posudek kde ti nakonec vyjde ze cena je nizsi o par tisic ktere by ti pak priklepl soud ale bude te to stat plno starosti a zadrbaneho casu a to ze rok z autem nebudes moc nic delat
Doufám, že na soudy by dojít nemuselo. Jak už tady bylo zmíněno, pojišťovna by mohla jenom zkoušet jestli tuhle částku přijmu nebo ne..

Docela by mě zajímalo, jak to dopadlo Danielovi..
_________________
bylo: Honda Civic 93' D15B2;Volvo S60 D5 03', Saab 9-3 1.9TiD 04', Mondeo MK4 Titanium S, 2.2 TdCi;XC70 III D5, 2016;Toyota GR Yaris

XC60 T8 Recharge, 2021

galerie: http://bit.ly/PhxTnW

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 816
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#21 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od old.fashioned »

scoff píše:odhad skody soudnim znalcem je nutnosti pri podani zaloby vypis z autorizaku je ti na prd a
soud musi mit nejaky dukaz ze skoda je opravdu vyžši nez bylo pojistovnou vyplaceno
ve vsledku bys vysoudil zbytek max z pojistovnyale jsi opet u toho sameho znalecky posudek kde ti nakonec vyjde ze cena je nizsi o par tisic ktere by ti pak priklepl soud ale bude te to stat plno starosti a zadrbaneho casu a to ze rok z autem nebudes moc nic delat
předpokládám že nemáš konkrétní info od studáka o specifikách týhle věci, tj. bavíme se asi o 20 možných alternativách...
ale je jasný, že se tady bavíme o situaci, kdy pojišťovna zjevně plní zlomek ze způsobený škody, ne nějakýho odhadu autorizáku (viz výše). Z prvního postu studaka taky předpokládáme, že on nehodu nezavinil vůbec (tedy že nám nezatajil, že i on sám měl nějakou vinu na nehodě) - tj. že pojiš´tovna neplnila poměrně k vině pojištěnýho.
Těžko soudit, proč Scoffe za předpokladu, že jsi byl ve sporu úspěšný, jak píšeš, proč jsi nevedl úspěšnou exekuci.
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 816
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#22 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od old.fashioned »

studak píše:
scoff píše:pletes si cesky soudni system z pohadkou pro deti :D
odhad skody soudnim znalcem je nutnosti pri podani zaloby vypis z autorizaku je ti na prd a
soud musi mit nejaky dukaz ze skoda je opravdu vyžši nez bylo pojistovnou vyplaceno
ve vsledku bys vysoudil zbytek max z pojistovnyale jsi opet u toho sameho znalecky posudek kde ti nakonec vyjde ze cena je nizsi o par tisic ktere by ti pak priklepl soud ale bude te to stat plno starosti a zadrbaneho casu a to ze rok z autem nebudes moc nic delat
Doufám, že na soudy by dojít nemuselo. Jak už tady bylo zmíněno, pojišťovna by mohla jenom zkoušet jestli tuhle částku přijmu nebo ne..

Docela by mě zajímalo, jak to dopadlo Danielovi..
myslel jsem, že jednání s pojišťovnou (nejlépe se svým advokátem) už máš za sebou.
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 816
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#23 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od old.fashioned »

scoff píše: tim ze ma platnou pojistnou smlouvu o povinem ruceni je z obliga
fatální nesmysl a omyl
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

studak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 119
Registrován: 11 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha 6
Vůz: XC60 T8 Recharge Inscription MY21
Bydliště: Praha 6

#24 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od studak »

DNES jsem dostal částku na účet, tak jsem se v stejném tématu, kde se řešila SLAVIA optal na zkušenosti s organizacemi pomáhajícími poškozeným..

Jinak k mojí vině: při nehodě stálo auto zaparkované na legálním parkovacím místě. Paní dala po nehodě za okno lísteček a až pak jsme se zkontaktovali, takže moje zavinění nulové.
_________________
bylo: Honda Civic 93' D15B2;Volvo S60 D5 03', Saab 9-3 1.9TiD 04', Mondeo MK4 Titanium S, 2.2 TdCi;XC70 III D5, 2016;Toyota GR Yaris

XC60 T8 Recharge, 2021

galerie: http://bit.ly/PhxTnW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 563
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

#25 SLAVIA POJIŠŤOVNA - právní pomoc při jednání s pojišťov

Příspěvek od scoff »

old.fashioned píše:
scoff píše: tim ze ma platnou pojistnou smlouvu o povinem ruceni je z obliga
fatální nesmysl a omyl
ti vyhrabu rosudek soudu kde je toto napsano ve dvou odstavcich
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“