Co vie robit diagnostika?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 16
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: BB, SK

#1 Co vie robit diagnostika?

Příspěvek od Van Helsing »

Zdravim Volvo forum a vsetkych priaznivcov tejto znacky! Uz dlhsie mi vrta v hlave co vsetko vie robit original Volvo diagnostika? Viem ze precita vsetky fault codes no co este? Napriklad:

Vie zistit ci auto bolo havarovane alebo nie?
Vie zistit ci boli na aute stocene kilometre alebo nie?

Mam na mysli Volva na platforme P2 rocniky 00-07. Co nedokaze spravit neoriginal diagnostika oproti originalu? Ak to tu uz niekto zistoval tak sorry za opakovanie temy. Nasiel som o tom na fore 35 stran ne stale v tom nemam jasno :%)

Diky za odpovede!
_________________
Ex: Volvo S60, 2.0T 132kw/180PS, B5204T5, M56, r.v.2001
Ex: Volvo S60, 2,4D 96kw/130PS, D5244T2, M56, r.v. 2002

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5110
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#2 Co vie robit diagnostika?

Příspěvek od Honza »

Vie zistit ci auto bolo havarovane alebo nie? Pokud je opravený ve Volvo servisu tak ano
Vie zistit ci boli na aute stocene kilometre alebo nie? Musí být servisovaný ve Volvoservisu
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#3 Co vie robit diagnostika?

Příspěvek od jarek.krizan »

Km jdou zjistit i Boschem, pokud je ukládá více jednotek. Jestli je auto bourané jde zjistit i jinak. Origo dokáže aktivovat nadstandartní funkce, kódovat jednotky, ovladače, klíče apod. Vše ovšem závisí na konkrétní origo diagnostice,modelu auta, ročníku a výbavě.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 16
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: BB, SK

#4 Co vie robit diagnostika?

Příspěvek od Van Helsing »

Diky za upresnenie. Ak tomu spravne rozumiem tak ECU si pamata napr. ze boli aktivovane airbagy a podobne? Raz mi jeden znamy tvrdil ze kilometre sa daju nastavit ake chces a ani diagnostika to nezisti, bude ukazovat ake tam da. (Osobne som zasadne proti tomu a myslim ze stacanie km by malo byt trestne). No nasi mechanici mi tvrdili ze ECU si pamata vsetko a bude ukazovat stale tu pravdivu hodnotu. Ked si dobre pamatam tak novsie BMW maju niektore udaje (myslim ze aj km) ulozene aj v kluci. Nemam v tom jasno ci ECU v auorizovanom servise po havarii menia za novu alebo ju vymazu pripadne ine ukony.
_________________
Ex: Volvo S60, 2.0T 132kw/180PS, B5204T5, M56, r.v.2001
Ex: Volvo S60, 2,4D 96kw/130PS, D5244T2, M56, r.v. 2002

pepino cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 162
Registrován: 14 roků
Bydliště: Brno
Vůz: V70 '02 D5 AT

#5 Co vie robit diagnostika?

Příspěvek od pepino cz »

S km mám zkušenosti.Když jsem kupoval moje auto,tak jsem ho měl na okouknutí na spořilově.Tam mi technik řekl,že na diagnostice nepozná,zda jsou km stočený.
Moje auto mělo na tachometru 148tis.Pokud ale vaše auto jezdí do autorizovaného servisu,tak při každé návštěvě se do jejich databáze napíše jak stav km,tak co se sním dělo.Takže na mím autě se v německu v roce 2006 měnil celej motor za novej a už v té době mělo 176tis.km.!!!Auto mám necelej rok.
Podle mího v autě byla i serviska,páč tam ten co stáčel km,nechal origo obal a veškeré návody v němčině.
_________________
VOLVO V70 rv2002,automat,motor D5

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#6 Co vie robit diagnostika?

Příspěvek od jarek.krizan »

Takhle, pokud Volvo používalo svůj systém řídících jednotek, tak se kilometry zapisovaly do jednotek motoru, přístrojovky, airbagů, ABS a některých převodovek a komfortních jednotek. Později Volvo přecházelo na pos**ný fordův systém a tam už to bylo jinak.
Polopaticky u některých aut se dá přenastavit km v palubovce, ale jinde se dají zobrazit km skutečné. Později se po přenastavení km na počítadle stanou údaje o km v jiných jednotkách jen těžce dostupné, ale nemožné to není.
Km se dají také zjistit podle STK a ME, kde se pravidelně taky evidují, stejně tak by se měly evidovat i v autorizácích a případně v registru na pojiˇšťovnách v případě pojistné události.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 16
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: BB, SK

#7 Co vie robit diagnostika?

Příspěvek od Van Helsing »

Jasne. Tiez som toho nazoru ze Ford na Volve dodrbal co mohol a zobral si len to najlepsie. Ved novy Focus RS ma pod kapotou T5. :( No chvalabohu uz tomu tak nebude. Ked bude trochu casu skusim dat aj moje Volvo na diagnostiku. Som zvedavy co to povie.
_________________
Ex: Volvo S60, 2.0T 132kw/180PS, B5204T5, M56, r.v.2001
Ex: Volvo S60, 2,4D 96kw/130PS, D5244T2, M56, r.v. 2002
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“