Arogantní policista?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
mbm
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 126
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: XC 90 T6 2005
Bydliště: Košice

#76 Arogantní policista?

Příspěvek od mbm »

zaverom by som este mozno uviedol priklady zo zivota...

marian labuda v r 2005 na dialnici neprekrocil rychlost, ale zabil 2 ludi a do statistiky bol zavedeny ako neprimerana rychlost .... verdikt sudu 10 mesiacov s podmienkou za neumyselne zabitie...

radomir simunek v r 1992 pod vplyvom alkoholu zabil 3 ludi .... verdikt sudu 18 mesiacov, odsedel 5 dostal amnestiu...

kokot zitny v r 2008 vo vysokej rychlosti / nad 180 km/h / zabil dieta ... verdikt sudu zatial ziaden...

stefan skrucany v r 2004 v obci na prechode pri vyssej rychlosti zabil cloveka ... verdikt sudu 24 mesiacov s podmienkou...

jozef cierny v r 1999 nevenoval sa jazde, zabil 2 ludi ... verdikt sudu 2 roky, odsedel 1...

michal martikan v r 1997 zabil cloveka pri prekroceni rychlosti ... verdikt sudu 7 mesiacov s podmienkou, ktoru porusil, ovsem miesto trestu na tvrdo, dostal amnestiu ...

no a na zaver

lubos lacina, ktory nikoho nezabil, umysel preukazany nebol, ohrozil 2 ludi ... verdikt sudu 5 rokov..


preco to tu pisem ?
lebo aj tieto pripady suvisia a ovplyvnuju bezny zivot, verejnu mienku a uctu / neuctu k "autoritam" a "celebritam" na vsetkych urovniach spolocenskeho vyznamu.
pri vsetkych tychto horeuvedenych nehodach zomrelo 10 ludi.
rychlost asistovala pri 3, aky je ovsem skutocny podiel rychlosti v subehu s daleko vaznejsimi pochbeniami v tychto ale aj inych pripadoch / nedostatocne venovanie sa cinnosti /

najhorsim faktorom je skutocne nesustredenost na vykonavanu cinnost.
u normalneho cloveka uvedomujuceho si rizika svojho konania, ktoremu neabsentuje pud sebazachovy pri vyssej rychlosti stupa koncentrovanost a predvidavost, kym pri monotonnej pomalej jazde sa sustredenost dostava vedome aj podvedome do utlmu...

nemam nijak v umysle obhajovat jazdenie 200 km/h rychlostou, sam takouto rychlostou nejazdim v zasade preto, lebo nie je kde a navyse nie je taka husta siet cerpacich stanic :)

stale ovsem budem tvrdit, ze rozumnym prekrocenim uradne povolenej rychlosti sa zlociny nedeju a vyber pokut treba zefektivnit a presmerovat tam kde je to opodstatnenejsie... pravda meranie rychlosti je pohodlnejsie a financne efektivnejsie.
_________________
VOLVO XC90 T6 2005
AUDI A6 2,6 AVANT 1995

mbm
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 126
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: XC 90 T6 2005
Bydliště: Košice

#77 Arogantní policista?

Příspěvek od mbm »

old.fashioned píše:
mbm píše:
...statistika uvadza percento nehod sposobenych NEPRIMERANOU RYCHLOSTOU...

...kolko je z toho % neprimerane pomalej jazdy, ale hlavne...
ty, to s tou nepřiměřeně nízkou rychlostí bude asi blbost. Nedělám policejní statistiky o nehodách, ale dovolil bych si tvrdit, že je snad vyloučeno, aby policie jako příčinu nehody uvedla nepřiměřeně nízkou rychlost. Uvaž, že příčina nehody může být pouze na straně viníka. Neboť u každé nehody se hledá zavinění a protiprávní jednání, které způsobilo nehodu. Neumím si představit situaci, kdy by řidič jedoucí něpřiměřeně pomalu byl viníkem nehody právě proto, že měl jet rychleji (snad kromě dálnice s nejnižší povolenou rychlostí 80 km/h, a i tam by to musel být hodně extrémní případ).
...ano je to asi blbost, ale .... kto vie ???

v zasade si mal do citacie pridat este ten riadok pod tym, ktory s tym co pisem suvisi najviac
...kolko je z toho % neprimerane pomalej jazdy, ale hlavne...

zakon uklada prisposobit rychlost a styl jazdy stavu a povahe vozovky
proste som len chcel poukazat na fakt. ze v kolonke NEPRIMERANA RYCHLOST nie je len VYSOKA rychlost, ale skratka vsetky pripady "neprisposobenia rychlosti stavu a povahe vozovky" aj ked o ziadne prekrocenie rychlosti v zmysle predpisu nedoslo...
_________________
VOLVO XC90 T6 2005
AUDI A6 2,6 AVANT 1995

GDPR_user

#78 Arogantní policista?

Příspěvek od GDPR_user »

Koukám,že se diskuze sklouzla kapku bokem od původního tématu.Takže nejdříve k němu.Pokud mne policista obviní s přestupku,je povinen mi jej prokázat!!!Pokud odmítne ,dopouští se přestupku,možná i trestného činu zneužití pravomoci.Záleží to na jednotlivém případě,v tomhle konkrétním si myslím,že policista vařil z vody a žádný záznam o přestupku neměl.Kvalitní právník by z něj dostal odškodné za užlou mzdu,za způsobený stres a nevím co ještě.
Co se týká postoje k přestupku:Pokud jsem si vědom přestupku,a policista např.za nedovolenou rychlost řekne 500-1000Kč a je u toho v pohodě,neváhám,a zaplatím.Pokud by však policista měl den blbec a rozhodl se léčit si mindrák,budu s ním diskutovat a chci záznam o přestupku,certifikát o platné kalibraci měřícího zařízení(např.i hloubku dezénu je policista povinen měřit kalibrovaným měřidlem)Jsem schopen policistovi zkontrolovat i technický stav jejich vozidla(je to extrém,ale pokud jde do tuhého tak oni by měli zákony dodržovat jako první.

Tak a teď k diskuzi:Asi budu za další hovado ve Volvu,protože veřejně přiznávám,že většina dopravních značek má pro mne pouze informativní charakter!!!
Jezdím dle svých schopností,schopností svého auta a dle aktuální situace.Nezabíjí překročení rychlosti,ale nepřiměřená rychlost a to by si mělo 80% řidičů uvědomit.Nebudu se zastávat ani kritizovat Elzyxe,protože nevím jak jezdí.V mnoha příspěvcích mi však mluví z duše.
Porovnávání,že když já jedu na stejné cestě 100 a druhý 80 tak on jede bezpečněji je kravina nejvyššího kalibru.Vím např.o cestě,která je absolutně rovná maximálně přehledná,4 pruhy,ale je v obci jezdívám tak okolo áéti když potřebuji předjet tak i 110.A na této cestě člověk který jel 45km/h přejel na přechodu dvě děti a to jedno táhl 15m. Takže já sice jezdím nepředpisově,ba co dokonce jako hovado ve Volvu,ale sleduji okolí ne 20m ale pokud to podmínky dovolí tak třebas kilometr před sebou a pokud zahlédnu něco podezřelého,nebo vidím blížit se děti,zvíře nebo cokoliv jiného ,nemám problém zpomalit třebas na 40 s nohou na brzdě opatrně danné místo přejet a pak dále akcelerovat na 110.Vsadím se,že 50% moralistů jezdí jako idioti.Sice předpisově,ale zároveň velice nebezpečně!!!

Tak a teď do mne!!

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#79 Arogantní policista?

Příspěvek od old.fashioned »

mbm píše:
old.fashioned píše:...statistika uvadza percento nehod sposobenych NEPRIMERANOU RYCHLOSTOU...

...kolko je z toho % neprimerane pomalej jazdy, ale hlavne...

...ano je to asi blbost, ale .... kto vie ???

v zasade si mal do citacie pridat este ten riadok pod tym, ktory s tym co pisem suvisi najviac

proste som len chcel poukazat na fakt. ze v kolonke NEPRIMERANA RYCHLOST nie je len VYSOKA rychlost, ale skratka vsetky pripady "neprisposobenia rychlosti stavu a povahe vozovky" aj ked o ziadne prekrocenie rychlosti v zmysle predpisu nedoslo...
v tom případě jsi měl asi na mysli nepřiměřěnou rychlost vyplývající z povinnosti jezdit přiměřeně stavu komunikace, situaci v provozu atd..., která může být vyšší ale i nižší než rychlost vyplývající ze značek o povolené rychlosti nebo obecných předpisů 50/90/130 OK
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

mbm
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 126
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: XC 90 T6 2005
Bydliště: Košice

#80 Arogantní policista?

Příspěvek od mbm »

old.fashioned , ano
_________________
VOLVO XC90 T6 2005
AUDI A6 2,6 AVANT 1995

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 276
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Kostelec

#81 Arogantní policista?

Příspěvek od deanoli »

martinopel píše:Koukám,že se diskuze sklouzla kapku bokem od původního tématu.Takže nejdříve k němu.Pokud mne policista obviní s přestupku,je povinen mi jej prokázat!!!Pokud odmítne ,dopouští se přestupku,možná i trestného činu zneužití pravomoci.Záleží to na jednotlivém případě,v tomhle konkrétním si myslím,že policista vařil z vody a žádný záznam o přestupku neměl.Kvalitní právník by z něj dostal odškodné za užlou mzdu,za způsobený stres a nevím co ještě.
Co se týká postoje k přestupku:Pokud jsem si vědom přestupku,a policista např.za nedovolenou rychlost řekne 500-1000Kč a je u toho v pohodě,neváhám,a zaplatím.Pokud by však policista měl den blbec a rozhodl se léčit si mindrák,budu s ním diskutovat a chci záznam o přestupku,certifikát o platné kalibraci měřícího zařízení(např.i hloubku dezénu je policista povinen měřit kalibrovaným měřidlem)Jsem schopen policistovi zkontrolovat i technický stav jejich vozidla(je to extrém,ale pokud jde do tuhého tak oni by měli zákony dodržovat jako první.

Tak a teď k diskuzi:Asi budu za další hovado ve Volvu,protože veřejně přiznávám,že většina dopravních značek má pro mne pouze informativní charakter!!!
Jezdím dle svých schopností,schopností svého auta a dle aktuální situace.Nezabíjí překročení rychlosti,ale nepřiměřená rychlost a to by si mělo 80% řidičů uvědomit.Nebudu se zastávat ani kritizovat Elzyxe,protože nevím jak jezdí.V mnoha příspěvcích mi však mluví z duše.
Porovnávání,že když já jedu na stejné cestě 100 a druhý 80 tak on jede bezpečněji je kravina nejvyššího kalibru.Vím např.o cestě,která je absolutně rovná maximálně přehledná,4 pruhy,ale je v obci jezdívám tak okolo áéti když potřebuji předjet tak i 110.A na této cestě člověk který jel 45km/h přejel na přechodu dvě děti a to jedno táhl 15m. Takže já sice jezdím nepředpisově,ba co dokonce jako hovado ve Volvu,ale sleduji okolí ne 20m ale pokud to podmínky dovolí tak třebas kilometr před sebou a pokud zahlédnu něco podezřelého,nebo vidím blížit se děti,zvíře nebo cokoliv jiného ,nemám problém zpomalit třebas na 40 s nohou na brzdě opatrně danné místo přejet a pak dále akcelerovat na 110.Vsadím se,že 50% moralistů jezdí jako idioti.Sice předpisově,ale zároveň velice nebezpečně!!!

Tak a teď do mne!!
ten co jel těch 45km/h zřejmě vůbec nebrzdil neb při této rychlosti je brzdná dráha cca 7-9 metrů.
_________________
měl jsem: 740 2,4D
nyní: 940 2,0T bílá, V40 1.6 violet

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#82 Arogantní policista?

Příspěvek od old.fashioned »

martinopel píše:Koukám,že se diskuze sklouzla kapku bokem od původního tématu.Takže nejdříve k němu.Pokud mne policista obviní s přestupku,je povinen mi jej prokázat!!!Pokud odmítne ,dopouští se přestupku,možná i trestného činu zneužití pravomoci.Záleží to na jednotlivém případě,v tomhle konkrétním si myslím,že policista vařil z vody a žádný záznam o přestupku neměl.
myslíš? A když budeš dělat bordel na ulici, natočí tě kamera městské policie, za pár sekund tě měšťáci zajistí podle zákona o obecní polici a zákona o přestupcích třeba s ohledem na to , že nemůžeš prokáztat totožnost, a ty budeš požadovat přehrání z kamer, musí to udělat? (tzn., vypálit to v reálným čase na médium (a asi pustit na notebooku?) , nebo tě pozvat do jejich kanclu? Omyl.
A proč by měla hlídka projednávající přestupek volat auto, který tě natočilo, kvůli každýmu přestupci? Tvé právo na obhajobu je plně garantováno možností nesouhlasit s vyřízením v blokovém řízení (t.j. s jakoukoliv jeho dílčí úvahou o skutkovém stavu a právním posouzení), a při správním řízení máš právo nahlížet do spisu. Můžeš si vybrat.

A proč by měl v tomhle případě ten policajt vařit z vody? To by právě bylo zneužití pravomoci, a to si piš, že na kameru by si to nikdo netrouf. Ten se cítil tak pevnej v kramflecích, že dám hlavu za to, že naopak to zdokumentovaný měl.
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#83 Arogantní policista?

Příspěvek od Fíla »

jsem strašně moc rád, že je tu tolik morálních a čestných lidí, co nikdy v životě neporušili
žádné nařízení, žádnou vyhlášku a už vůbec nedejbože žádný zákon. Co jsou na tak vysoké úrovni, že si před kázáním morálky zametli před vlastním prahem a teď mohou přesně podle citátu házet tím kamenem.
jsem strašně moc rád, že jste všichni tak čestní, že platíte za své prohřešky hned a bez odmlouvání, jezdíte zásadně VŽDY, v KAŽDÉ situaci podle VŠECH pravidel, máte respekt z policistů, určitě i daně platíte rádi, včas a s úsměvem, nepředbíháte ve frontách, nesnažíte se s nikým vyje..t.
jsem moc rád, že nás ostatní můžete přivést na tu správnou cestu.
fakt RESPEKT
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#84 Arogantní policista?

Příspěvek od old.fashioned »

Fíla píše:jsem strašně moc rád, že je tu tolik morálních a čestných lidí, co nikdy v životě neporušili
žádné nařízení, žádnou vyhlášku a už vůbec nedejbože žádný zákon. Co jsou na tak vysoké úrovni, že si před kázáním morálky zametli před vlastním prahem a teď mohou přesně podle citátu házet tím kamenem.
jsem strašně moc rád, že jste všichni tak čestní, že platíte za své prohřešky hned a bez odmlouvání, jezdíte zásadně VŽDY, v KAŽDÉ situaci podle VŠECH pravidel, máte respekt z policistů, určitě i daně platíte rádi, včas a s úsměvem, nepředbíháte ve frontách, nesnažíte se s nikým vyje..t.
jsem moc rád, že nás ostatní můžete přivést na tu správnou cestu.
fakt RESPEKT
tahle debata snad má na víc, než předkládání extrémních ad absurdum argumentací, které dobře znějí, ale u kterých je snad každému jasné, že nejsou myšleny zcela korektně?
Nikdo tu netvrdil, že pokud ti, co se staví proti čisté anarchii - vlastnímu výkladu pravidel a popírání (už z principu) úřední autority policie - jsou moralisté, a že nikdy nic neporušili.
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#85 Arogantní policista?

Příspěvek od yoby »

old.fashioned píše: tahle debata snad má na víc, než předkládání extrémních ad absurdum argumentací, které dobře znějí, ale u kterých je snad každému jasné, že nejsou myšleny zcela korektně?
Nikdo tu netvrdil, že pokud ti, co se staví proti čisté anarchii - vlastnímu výkladu pravidel a popírání (už z principu) úřední autority policie - jsou moralisté, a že nikdy nic neporušili.
Bohužel argumentaci ad absurdum používají obě strany ... proto diskuze vypadá jak vypadá
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#86 Arogantní policista?

Příspěvek od Fíla »

old.fashioned píše:tahle debata snad má na víc, než předkládání extrémních ad absurdum argumentací, které dobře znějí, ale u kterých je snad každému jasné, že nejsou myšleny zcela korektně?
Nikdo tu netvrdil, že pokud ti, co se staví proti čisté anarchii - vlastnímu výkladu pravidel a popírání (už z principu) úřední autority policie - jsou moralisté, a že nikdy nic neporušili.

Jen tvrdím, že nebudu kázat o morálce někomu, kdo jede 200, když sám jedu 150.... a to myslím všeobecně
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

mbm
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 126
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: XC 90 T6 2005
Bydliště: Košice

#87 Arogantní policista?

Příspěvek od mbm »

Diaľnicu D1 pri Hrádku uzavreli, stala sa tam smrteľná nehoda

http://natankuj.sme.sk/c/5677944/dialnicu-d1-pri-hradku-uzavreli-stala-sa-tam-smrtelna-nehoda.html

Tragická nehoda uzavrela diaľnicu D1 pri Hrádku

Pre tragickú nehodu musela polícia ukončiť dnešnú dopravno-bezpečnostnú akciu na odpočívadle Hrádok (pri Novom Meste nad Váhom) na diaľnici D1. Stala sa krátko po 10.00 h len niekoľko sto metrov od odpočívadla.

Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, 40-ročný vodič osobného motorového vozidla z doposiaľ nezistených príčin narazil do zadnej časti nákladného automobilu značky Scania. Nehodu neprežil.

Podľa našich informácií pomohlo nehode aj to, že sa pri Hrádku tvorili kolóny áut spôsobené policajnou kontrolou, na čo pravdepodobne nedokázal zareagovať vodič osobného auta.

Diaľnica je v tomto úseku neprejazdná. Policajti odkláňajú dopravu po starej ceste.
_________________
VOLVO XC90 T6 2005
AUDI A6 2,6 AVANT 1995

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#88 Arogantní policista?

Příspěvek od old.fashioned »

Fíla píše:
Jen tvrdím, že nebudu kázat o morálce někomu, kdo jede 200, když sám jedu 150.... a to myslím všeobecně
naopak, napsal jsi to stylem, že nikdo z těch, kdo polemizoval s anarchií, určitě neporušil nikdy žádnej předpis, a vůči těmto máš respekt = je jasné, že každý alespoň někdy porušil nějaký předpis, a proto ten respekt nemáš, čímž jsi všechny tyhle lidi hodil do jednoho pytle (lhářů a mravokárců, nehodných respektu), i když k tomu nebyl důvod, když jen polemizovali s anarchií
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#89 Arogantní policista?

Příspěvek od dali »

Jezdím tak jak jezdím, takže by mě nenapadlo někoho odsuzovat, a taky k tomu jak jezdím nepotřebuju ničí požehnání. Za sebe můžu říct že daleko častějc mě na silnici někdo ohrožuje tím, že jezdit neumí a nepoužívá u toho hlavu, než tím že by jel nepřiměřeně rychle.

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#90 Arogantní policista?

Příspěvek od old.fashioned »

dali píše:Jezdím tak jak jezdím, takže by mě nenapadlo někoho odsuzovat, a taky k tomu jak jezdím nepotřebuju ničí požehnání. Za sebe můžu říct že daleko častějc mě na silnici někdo ohrožuje tím, že jezdit neumí a nepoužívá u toho hlavu, než tím že by jel nepřiměřeně rychle.
ty a tak to mě napadne někoho odsuzovat, když si takhle jezdím... docela často, když vidim ty prasata, a je mi úplně putna, jestli má (pro sebe) bezpečný auto nebo (si myslí že) to umí
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3741
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#91 Arogantní policista?

Příspěvek od wickey »

tak ja pridam taky neco - co jsem zazil (neni toho moc, jen 6 let a kolem 130000 km) - nejvetsi zmatky delaji radoby vyjezdeni starsi panove, kteri proste jedou jak se jim zlibi - prednost neda, ze silnice vytlaci s ledovym klidem atdatd - vetsinou ve spojeni se starsim polovrakem a nasranim na cely svuj bidny zivot.
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

mbm
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 126
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: XC 90 T6 2005
Bydliště: Košice

#92 Arogantní policista?

Příspěvek od mbm »

old.fashioned píše:... když jen polemizovali s anarchií
... hmm, da sa aj toto vnimat ako anarchia ?

SK http://aktualne.centrum.sk/zaujimavosti/zo-sveta/clanek.phtml?id=223006
CZ http://ihned.cz/c3-19994520-000000_d-ulice-bez-znacek-jsou-pry-bezpecnejsi%20,%20jestli

Cesty budúcnosti budú bez značiek

Brusel - Ulice bez semafórov a dopravných značiek nastriekaných na ceste. Taká je predstava niektorých európskych inžinierov o doprave budúcnosti.

Keď sa dopravné značenie obmedzí na minimum, prispeje to k väčšej bezpečnosti v doprave. Odborníkov v tom utvrdzuje experiment, ktorý skúšajú už dva roky v niekoľkých európskych mestách.

Dopravu tam obmedzuje čo najmenší počet dopravných značiek. Je tam iba najzákladnejšie označenie a experti hovoria, že vodiči sú opatrnejší. "Chovajú sa ďaleko civilizovanejšie, " hovorí dopravný znalec Hamilton-Baillie. Vodiči sa dorozumievajú bez značiek.

Projekt financovaný Európskou úniou má za cieľ zistiť životaschopnosť koncepcie "nahých ciest".

Menej je niekedy viac

To sa potvrdilo v holandskom meste Drachten, kde sa pokus uskutočnil. V roku 2003 z tamojšieho námestia zmizli 2 semafóry. "Vodiči si vypracovali vlastné signály rukou, ktorými teraz komunikujú," približuje situáciu odborník.

Cez námestie Laweiplein prejde denne 22 tisíc vozidiel, z toho desiatky autobusov. Predtým im prejazd križovatky trval 53 sekúnd, dnes to stíhajú aj za 24 sekúnd. Klesol i počet nehôd. V roku 2000 ich bolo deväť, minulý rok len dve.

Spleť značiek vodiči nevnímajú

Podľa psychológov príliš veľké množstvo značiek vodičov mýli. Sedemdesiat percent z nich ich aj tak ignoruje. Podobne môžu na šoférov pôsobiť dlhé inštrukcie. Akonáhle môžu na dopravné situácie reagovať ľubovoľne, sú opatrnejší. Z tohto dôvodu boli počas experimentu v anglickom Ipswichi tri úzke cesty zbavené väčšiny panelov a čiar na zemi. Zostalo len varovanie pred zákazom parkovania.

Ešte ďalej chcú zájsť v nemeckom Bohmte, kde mesto plánuje odstrániť aj obrubníky. To by zjednodušilo prejazd vozidiel. Niečo podobné sa osvedčilo v Londýne. 850 metrov dlhé hradenie zmizlo z chodníkov v rušnej Kensington High Street. Výsledok? Zranených chodcov ubudlo o 60%

Zdroj: Red Zahr
_________________
VOLVO XC90 T6 2005
AUDI A6 2,6 AVANT 1995

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#93 Arogantní policista?

Příspěvek od dali »

Kdybych měl jmenovat jeden příklad za všechny, co mě na silnici vytáčí a připadá jako hodně nebezpečný....tak blbci co si myslí, že nepotřebujou blinkry /nebo já nevím jestli jsou vůbec myšlení schopný/ ale blinkry prostě nepoužívají :bad: .

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 595
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#94 Arogantní policista?

Příspěvek od L4W »

wickey píše:tak ja pridam taky neco - co jsem zazil (neni toho moc, jen 6 let a kolem 130000 km) - nejvetsi zmatky delaji radoby vyjezdeni starsi panove, kteri proste jedou jak se jim zlibi - prednost neda, ze silnice vytlaci s ledovym klidem atdatd - vetsinou ve spojeni se starsim polovrakem a nasranim na cely svuj bidny zivot.
Jo to je pravda, jakmile ke krizovatce dojede pan klobouk, lepsi mu dat prednost a nehledet na to, zda mate zrovna zelenou nebo jste na hlavni. Pan ma totiz obykle klobouk pripadne slusivou zmijovku zarazenou hluboko do cela coz samozrejme zhorsuje uz tak bidny zrakovy schopnosti.
Predminulou zimu jsem jel s kamaradem a jeden takovy expert nas naboural. Na krizovatce nedal prednost a aby to nebylo malo, jeste vjel to protismeru a narazil do nas. Byllo to ve meste, takze rychlost minimalni - cca 30km/h. Skoda skoro zadna, pomackanej platnik a rozbity svetlo, nicmene pan klobou vylezl z auta a zacal prskat jak to ti mladi dneska jezdi...kdyby me tenkrat nedrzela ucta ke starsim lidem tak mu asi reknu par nehezkych veci.
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 39
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: UH

#95 Arogantní policista?

Příspěvek od Veron »

wickey píše:tak ja pridam taky neco - co jsem zazil (neni toho moc, jen 6 let a kolem 130000 km) - nejvetsi zmatky delaji radoby vyjezdeni starsi panove, kteri proste jedou jak se jim zlibi - prednost neda, ze silnice vytlaci s ledovym klidem atdatd - vetsinou ve spojeni se starsim polovrakem a nasranim na cely svuj bidny zivot.
Nevím, jestli se dá globálně říct, že starší člověk s horším autem má bídný život. Bohužel se v této zemi stalo auto výrazem moci a životního standardu. Ne každý si může dovolit Volvo nebo jinou prémiovou značku, znám člověka, který má barák za miliony, velkou firmu a jezdí starým Ventem, prostě má to auto rád, i když si okamžitě za hotové může koupit třeba zrovna Volvo v nejlepší výbavě a motorizaci. Takže si spousta lidí udělá snadný a rychlý závěr: staré omlácené auto + člověk staršího věku = NEBEZPEČÍ.
Já třeba považuju za staré auto cokoliv nad 10 let, takže když to řeknu po lopatě: spousta z vás má takové Volvo, svého miláčka a svou pýchu, jste ve věku kolem 40 - 45 let - JSTE AUTOMATICKY NEBEZPEČNÍ?
Hodně mě pobavil rozhovor s českou účastnicí (řidičkou!) Dakarské rally. Ptali se jí co říká na spojení žena - špatný řidič. Popsala příhodu, kdy u nějakého hypermarketu zaparkovala tak, že jednou stranou byla za čárou, co odděluje stání. No a vedle zaparkoval nějaký mladý kluk s nějakým tuningovým autem a začal jí okamžitě tykat a řvát na ni, že je to tupá kráva, která neumí řídit a radši ať si za volant ani nesedá, že je pro všechny nebezpečná, že ženská za volantem je auto bez řidiče.
A stejně tak si děláte závěry o řidičích staršího data narození, kloboučnících apod. Uvědomte si prosím, že i vy budete jednou staří. A jak je známo, stáří = horší reakce, horší zrak atd atd. Ale i ti lidé musí někam dojet a když ví, že ty reakce prostě nemají, tak holt jedou místo 90 svých 60-70, ale ví, že jsou schopní zareagovat a včas zabrzdit. Což kolikrát mladí střelci v nadupaných autech i tak nezvládají, ale řečí mají jak holič v sobotu.
A tím, jak to tu podáváte na adresu starších se jen utvrzujeme v tom, že jsme národ arogantních, netolerantních a nenávistných řidičů. TAK SE PROSÍM ZAMYSLETE SAMI NAD TÍM, CO PÍŠETE, VĚČNĚ MLADÍ NEBUDETE A KÉŽ BYSTE TŘEBA ZA 30 LET MOHLI ČÍST TO, CO SEM TEĎ PÍŠETE. Asi byste se hodně divili...

Minulý týden mi syn u televize, kde byla reportáž o nějaké tragické nehodě řekl, že když se dožije ve zdraví a bez nehod věku, kdy odevzdá pro zdravotní nezpůsobilost papíry, tak to bude obrovská výhra, prý jako přežít válku (což kolikrát chování na silnicích připomíná). No musím říct, že mě překvapil, ale má naprostou pravdu

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3741
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#96 Arogantní policista?

Příspěvek od wickey »

nevim, kde jsi vycet, ze rikam globalne - starsi clovek + starsi auto = spatna situace?

osobne hodne pouzivat v aute klakson - hodne lidi to nechape, nebo se divi, nebo se rozciluje, ale zachranilo me to jiz hodne krat minimalne krizovou situaci.. kdyz na nekoho zatroubis, ze se ti cpe do tveho pruhu a vytlacuje te na krajnici / do zdi, 99% lidi se uvedomi (prehlidne, nevidi, nekoukne, zapomene) - to zbyle procento tvori prave takovi lide, jak jsem popsal vys a sem-tam nejaka zenska, ktera ani netusi, co udelala spatne.
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 595
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#97 Arogantní policista?

Příspěvek od L4W »

Veron: V zasade bych proti tomu co si napsal nic nenamital, ale to, ze starsi ridic jezdi pomalji samo o sobe neni problemem a nikdo si tady na to ani nestezoval, kdyz ale takovej ridic projede stopku, naboura do tebe a jeste vyleze a zacne nadavat a urazet te, tak to uz s problemy stari nema nic spolecneho. Tomu panovi jsme ukazali stopku kterou porojel a jizdni pruh ve kterem se nedrzel, jen pokrcil rameny a dal pokracoval v nadavkach na nasi adresu. Muzu te ujistit, ze jsem zachoval takovou slusnost a nearogantnost, jakou by byl maloktery ridic schopnen a rad bych videl tvoji reakci v podobne situaci, kdyz mas takovou potrebu nam zde vstepovat sve moralni hodnoty...
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 39
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: UH

#98 Arogantní policista?

Příspěvek od Veron »

Já tady rozhodně nikomu nic vštěpovat nehodlám a nebudu. Pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám, to vůbec nemám za potřebí, každý jste dospělý a je jen na vás, jak se budete chovat, jste sami za své chování zodpovědní. Pokud s tím člověkem nebyla domluva, tak bohužel, ale na takového narazíte všude, být na sebe všichni hodní, tak ten svět vypadá jinak, ale zase nás tu bude 100x tolik.
Tak jako ve všech oblastech, i na silnicích jsou prostě ti lepší řidiči a ti horší. Ale holt se s tím musíme vyrovnat a naučit fungovat. Kdo je vlastně dobrý řidič? Také mi vadí, že řidič v protisměru předjíždí a tak nějak doufá, že se o sebe bojím a tak mu uhnu. Kolikrát si také říkám, že přede mnou jede auto za miliony a asi tam zapomněli dát blinkry. Ale co s tím můžu dělat? Nic - maximálně si tady zanadávat :) . Ale rozhodně ne moralizovat, každý si jezděte jak chcete, ale buďte připraveni nést si následky.
Ke střelcům, kteří hrdě prohlašují, že jezdí přes obec 110 a mají vše pod kontrolou, jsou okamžitě schopní reagovat na všechno nemám co říct, tihle mistři světa stáli naši rodinu až moc :cry:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 37
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: SK
Vůz: V70, V70XC

#99 Arogantní policista?

Příspěvek od liguerex »

eLzyx píše:Důležitý je zachovat ledovej klid. Nesmát se ani nepropadat panice. Já takhle uhádal cca 170km/h (fakt nevim kolik jsem jel) na 90tce. Ten co se se mnou honil, se přiznal a měl to za 2000Kč. Já to měl jen za důkladnou prohlídku povinné výbavy, dokladů a svého dechu(alkehol) a slin...
...takže jsem se nepřiznal, stále jsem tvrdil, že 130 max. a nechali mě bejt.
... důležitý je nezvyšovat na něj hlas, mluvit klidně, jasně, stručně, občas se mu podívat do očí a nepřiznávat se...
Chlapík možno tiež chcel dôkaz, nepriznal sa a tak mu dali fúkať. A má problém navyše :D
http://spravy.pravda.sk/vodicovi-pri-trencine-namerali-197-km-h-a-v-dychu-1-48-promile-pz4-/sk_ckronika.asp?c=A101210_152037_sk_ckronika_p12
_________________
V70, B5244S2, 2001, manuál, 103 kW
V70XC, B5244T3, 2002, manuál, 147 kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 231
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 9
Vůz: V70III D5 136kw
Bydliště: Praha 9

#100 Arogantní policista?

Příspěvek od tiktak »

Fíla píše:jsem strašně moc rád, že je tu tolik morálních a čestných lidí, co nikdy v životě neporušili
žádné nařízení, žádnou vyhlášku a už vůbec nedejbože žádný zákon. Co jsou na tak vysoké úrovni, že si před kázáním morálky zametli před vlastním prahem a teď mohou přesně podle citátu házet tím kamenem.
jsem strašně moc rád, že jste všichni tak čestní, že platíte za své prohřešky hned a bez odmlouvání, jezdíte zásadně VŽDY, v KAŽDÉ situaci podle VŠECH pravidel, máte respekt z policistů, určitě i daně platíte rádi, včas a s úsměvem, nepředbíháte ve frontách, nesnažíte se s nikým vyje..t.
jsem moc rád, že nás ostatní můžete přivést na tu správnou cestu.
fakt RESPEKT
Budes se divit, ale ja se snazim chovat presne tek, jak pises. Teprve kdyz je na mne nekdo "zlej", pristoupim k asertivnimu (slusnemu ale neustupnemu chovani) a teprve kdyz to nepomaha, muzu zacit rvat :)

Nerikam, ze nikdy neporusim nejaky dopravni predpis/zakon, nicmene vedome se snazim jej dodrzovat, protoze na silnici je to o zdravi a zivote, zatimco kdyz zapomenu nebo poseru neco jinde, vetsinou nejde o zivot ani zdravi. Kdyz vim, ze neco po...., sklopim usi a resim nasledky, kdyz pusobi nekdo mne prikori, dokazu se branit.

Vazim si prace slusnych policistu, nevim, proc bych s nimi zbytecne vyvolaval konflikty, pokud jsou slusni, mam vsechno v poradku a valnou vetsinou tim padem moje dopravni kontroly koncej rozloucenim a v pohode se jede dal. Na debila se da narazit vsude, samozrejme i pri dopravni kontrole, pokud s necim nesouhlasim a jsem si jisty v kramflecich, pak se klidne necham napsat do spravniho rizeni (od toho taky je). Nicmene dnes jsou policajti tak kontrolovany, veskery zaznamy radaru, dejchani do Drageru a dalsi dukazni material je jistenej takovou byrokracii, ze si asi jen malokterej policajt dovoli mi zkouset davat pokutu za raar, kterej nema, nebo alkohol, co mi nenameril.
Vcelku bych podobny jednani ocekaval od kazdeho, normalne uvazujiciho...
_________________
Je: Volvo V70 III D5, 2009, 136 kw
bylo:Volvo V70 II D5 136kw, Volvo 855 Estate T5, 1995, 166kw, "Sazka edition"
Odpovědět

Zpět na „o všem možném :-)“