Arogantní policista?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Lukaso
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#26 Arogantní policista?

Příspěvek od Lukaso »

hele já neříkám že vysoká rychlost je vždy správná...já osobně jezdím dálnice 160 tempomat, ale pokud mě někdo chytne nelžu si že ty špatní jsou "oni" a ne já...bohužel ne každý má soudnost a proto jsou zde takové pravidla...neříkám, že policie funguje správně, to ani náhodou, ale zase tu rozpoutala debata v tom duchu že já budu jezdit všude o 50 víc a policii nic nedám protože jsou to blbové... :fool:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#27 Arogantní policista?

Příspěvek od eLzyx »

já neříkám, že jsou blbové, jen to že celá tahle společnost nemá soudnost. Že se nesmyslně pokutují ti, co jedou bezpečně 200 a ne ti, co jedou 80 na 90, ale na ledovce. Berou se papíry těm, co jedou 160 na suché prázdné 4 proudé okresce a ne těm, co třeba neznají pravidla ohledně předností.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 12078
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#28 Arogantní policista?

Příspěvek od Urvanej »

Nechápu co tu řešíte. Zákon jasné řiká 50/90/130. Pokud to porušujete s pocitem, je to bezpečné, jedu 200 bezpečně (cež je opravdu úkaz mentality pisatele), tak porušujete zákon. Vidim to uplně stejně, jakobyste řekli, tamhleto je zlý a ošklivý člověk, toho zabiju a bude to OK, protože je to rozumné. Taky porušujete zákon a je to jen o přizpůsobivosti každýho.
Podotýkám, že taky nejezdim 50/90/130, ale rozhodně to neobhajuj ani sám před sebou že je to v pořádku a pokud mě chytí srazim paty, a 200 už mi připadá nebezpečný kdekoliv jakkoliv s čimkoliv.
hough
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#29 Arogantní policista?

Příspěvek od eLzyx »

jasně zákon nade vše. Až zakážou souložit bez kondomu, tak je to zákon - dodržuj ho :wink:
Já se budu raději řídit vlastním úsudkem.

PS: v seriové 40tce 200 opravdu moc bezpečné není a to mám k dispozici pofacelift ve 2.0T. Na můj vkus má slabý brzdy.
Naposledy upravil(a) eLzyx dne 08 pro 2010 12:42, celkem upraveno 1 x.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

mbm
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 126
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: XC 90 T6 2005
Bydliště: Košice

#30 Arogantní policista?

Příspěvek od mbm »

Urvanej píše:... a 200 už mi připadá nebezpečný kdekoliv jakkoliv s čimkoliv.
hough
.. ani nie tak davno bola aj 100 km/h brutalna a nebezpecna rychlost a este trochu davnejsie to bolo aj 50 a este kusok dalej 25 atd... a to nie len u aut, ale aj vlakov, lietadial ap...
_________________
VOLVO XC90 T6 2005
AUDI A6 2,6 AVANT 1995

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#31 Arogantní policista?

Příspěvek od dali »

mbm píše: 2. preco je maximalna povolena rychlost pre vsetky osobne stvorstope motorove vozidla rovnaka
OT: tak všem čtyřstopým vozidlům bych v první řadě zakázal vjezd na dálnici, nebo eště líp, bych je ani nenechal projít tehnickou :green:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 276
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Kostelec

#32 Arogantní policista?

Příspěvek od deanoli »

přes respekt k zákonu si myslím, že o ty podmínky taky tak trochu jde.
myslím tedy s čím, kým a kde
s čím - jsou auta která 200 umí ale vzhledem ke stavu podvozku nebo jeho konstrukci je jízda okolo 200 skutečně na hranici, pak jsou taková auta kde 200 je skoro nuda (byť fyzikální zákony platí pro všechny stejně)
kým - je třeba si uvědomit, že podobná rychlost vyžaduje plnou koncentraci a pohotovost což dost unavuje.
kde - u nás moc možností nevidím - možná některé nové úseky pokud je zrovna štěstí že pravý pruh není plný kamiónů, a v Německu už to taky není co bývalo - hustý provoz, množí se omezení na 120.
_________________
měl jsem: 740 2,4D
nyní: 940 2,0T bílá, V40 1.6 violet

mbm
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 126
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Vůz: XC 90 T6 2005
Bydliště: Košice

#33 Arogantní policista?

Příspěvek od mbm »

dali píše:
mbm píše: 2. preco je maximalna povolena rychlost pre vsetky osobne stvorstope motorove vozidla rovnaka
OT: tak všem čtyřstopým vozidlům bych v první řadě zakázal vjezd na dálnici, nebo eště líp, bych je ani nenechal projít tehnickou :green:
:good: suhlas, opravene
_________________
VOLVO XC90 T6 2005
AUDI A6 2,6 AVANT 1995

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#34 Arogantní policista?

Příspěvek od eLzyx »

deanoli píše:kde - u nás moc možností nevidím -
D8 okolo 10h dopolední. Bývá úplně prázdná, maximálně potkáš pár osamocených aut okolo kterých zpomalíš, aby se řidič nelekl, nebo je tlaková vlna nerozhodila (felicie, matizy atp.)
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 39
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: UH

#35 Arogantní policista?

Příspěvek od Veron »

eLzyx: docela jste mě pobavil, porušujete vědomně zákony (dle své pravdy: mám na to auto a možná to umím) a když vás chytnou, tak lžete, zapíráte a děláte ze sebe sociála - ve Volvu :lol: :lol:
Předpisy/zákony jsou jednou danné a platí pro všechny bez vyjímky. Pokud chcete závodit, proč nezkusíte okruh, závody do vrchu nebo rallye? Proč u toho ohrožujete ostatní? Věřím, že by jste byl dobrý, alespoň podle toho co píšete...

Dám jednoduchý příklad: až vás smete tlaková vlna vyvolaná třeba účastníkem Gumball race nebo prostě nějakým uspěchancem, který na to také má (auto i ruce) a vy se vyválíte v příkopě, budete ho hnát k soudu a všude ubrekávat, že vás poslal do špitálu dement co jezdí jak hovado nebo to přejdete s mávnutím ruky? Logicky dle vašich příspěvků by jste to měl přejít a říct si: no jo, tak spěchal a holt jsem to neustál. Ale v reálu to bude asi tak, že se budete do poslední koruny soudit a snažit se pro něho vymoci min. trest smrti, že? A budete se ohánět předpisovou rychlostí.
Mou 9ti letou neteř loni zabil zm.d, který vyletěl do protisměru na okresce, kde je 90. Nebrzdil a rychlost odhadl znalec na cca 138 km/hod. Měl BMW 5, omlouvá ho to? Třeba opravdu uměl na dálnici jezdit bezpečně i při 250 km/h. Jsou podle vás hodní vrazi a zlí vrazi? Během jízdy si určitě říkal, jak je dobrý, jak mu to jede a jak to všem dává. U soudu brečel jak malé děcko a po rozsudku se složil...
Nezlobte se na mě, ale říct to musím, jste dement a ještě se tím chlubíte...

Ostatním se omlouvám, ale po životní zkušenosti a tragédii mě takoví lidé přivádějí do nepříčetnosti... nepřeju vám nic zlého, ale na každou svi.i se vaří voda.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#36 Arogantní policista?

Příspěvek od dali »

Určitě by šel vymyslet systém jakým způsobem povolit vyšší rychlost jen autům k tomu způsobilým (třeba Bárta by do toho podle mě šel), například přísnější technická a soubor technických údajů, který musí auto splňovat, ale vzbudilo by to velkou nevoli lidu (podle mě oranžoví lidumilové by si na tom taky chtěli přihřát polívku) a taky by se našlo pěknejch pár subjektů, který by se na tom chtěly taky nažrat... například pojišťovny. Když to jde třeba s přívěsným vozíkem, že když splňuje určitý technický parametry a vy si připlatíte, můžete s ním beztrestně jet 100km/h místo běžných 80, určitě by se něco dalo vymyslet i na auta.

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#37 Arogantní policista?

Příspěvek od jou81 »

Omlouvat se nemusíš, tvůj pohled na věc je správný. Elzixe taky nechápu, ale je to jen o čase, a než vyroste z puberty, bylo by hezký kdyby nikoho nezabil.
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#38 Arogantní policista?

Příspěvek od eLzyx »

Veron píše: Proč u toho ohrožujete ostatní? .
píšu někde něco takového? Sakra já nejsem bezmozek, ale dokonce jsem býval členem Mensa klubu (ale jsou to patrioti nudy, takže o jednoho člena přišli). Valim 200 tam kde jsem si na 150% jistej, že je to bezpečný. Na okresce letím jen tam kam vidím a nemám problém používat brzdy v případech, kde se k někomu blížím. To že u vás je velký provoz a nejsou silnice, na kterých by se tak dalo jezdit neznamená, že u nás je to to samé.
Pánové spíš mi to přijde, že nás rychle jezdící házíte všechny do jednoho pytle, případně nás soudíte podle svých řidičských zkušeností.

Vaší neteře je mi líto. Možná to bude teď znít necitlivě, proto se dopředu omlouvám, ale mám již spoustu velmi dobrých přátel po smrti způsobené dopravní nehodou. Pouze jeden z nich zemřel "díky" nepředpisové rychlosti. Na rovném úseku vyletěl z nezjištěných příčin do lesa. Podle vyšetřovatele se zřejmě vyhýbal autu, které se dostalo do protisměru. Technickou závadu vyloučili. Z brzdné dráhy, rozsahu destrukce auta spočítali, že jel 112km/h. Přičemž konstatovali, že ani při 90ti by neměl šanci (velice krátká brzdná dráha a trefil hned první strom). Zabila ho tedy rychlost? Možná. Ale i tak by byl minimálně na vozjeku kvůli nějakýmu ňoumovi, co mu spadnulo cigáro do klína - nebo co já vím proč vybočil.
Zbytek kamarádů umřelo díky ochlastům za volantem, případně kvůli nešťastným okolnostem (při seřizování motoru mu motorka spadla ze stojánku a natáhla ho na trubku zábradlí)

Já si trvám na svém - nepředpisová rychlost nezabíjí. Zabíjí blbost řidiče.

Přiznávám měl jsem několik nehod, ale pouze jediná z nich se stala při mojí nepředpisové jízdě, přičemž ta nebyla příčinou nehody. Pouze se podepsala na rozsahu poškození mého auta. Ten co krizovou situaci vyvolal(prudké vybočení) odjel neškrábnutý, stejně tak jako všichni ostatní. Ostatní nehody se stali v minimálních rychlostech. Jedna ve vsi na náledí (jel jsem cca 40km/h), druhá na okresce na lokálním náledí (80) a třetí ve městě (50) kdy pán předemnou zazmatkoval při odbočování. Nezaviněných nehod jsem měl 5 (jen nedodržení přednosti, případně nepozornost). (dosavadní statistika za 9let a půl milionu kilometrů za volantem)
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 39
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: UH

#39 Arogantní policista?

Příspěvek od Veron »

eLzyx píše:Já si trvám na svém - nepředpisová rychlost nezabíjí. Zabíjí blbost řidiče.
No myslím, že nebudu sám, kdo nebude souhlasit.
Opět vezmem jednoduchý příklad: rovná okresní silnice (90 km/h), žádný provoz. Vy pojedete 130 km/h (máte přece velké auto, které na to má a které umíte skvěle ovládat) a já pojedu dle předpisů, cca 85 - 90 km/h. Z vedlejší cesty, pole mi vyjede třeba traktor, kolo, motorka, jehož řidič se nepodíval a zrovna si moc hlavu s předností nelámal.
Reakci budeme mít cca stejnou, s tím rozdílem, že i když to dojde ke střetu, tak já pořád budu mít nižší rychlost v okamžiku nárazu, což je lepší pro mě i pro toho, kdo mi tam vjel. Ale v případě, že mi tam třeba vjede cyklista a já ho tak jako tak zabiju, tak sice budu do smrti žít s pocitem, že jsem někoho zabil, i když mě soud osvobodí, protože jsem jel předpisovou rychlostí a narazil do něho po brždění v rychlosti třeba 80 km/h.
Ale vy to odnesete se vším všudy, protože jste jel nepřiměřenou rychlostí (a tím bude argumentovat i protistrana), tím pádem jste za reakční čas ujel delší vzdálenost atd. Takže skončíte s nálepkou vraha a bude se na vás pohlížet jako na toho, kdo bezohlednou jízdou zabil, kdežto já budu mít akorát ten blbý pocit.
Ti co rozhodli, že se bude jezdit 50/90/130 nebyli blbí, i když vám se to nezdá.
Věřím, že své auto zvládáte, ale existuje stará známá věc: co neubrzdíš - neukecáš. A z předpisové rychlosti se přece jen brzdí líp...

Takže můj názor je zcela jasný: nepředpisová rychlost ZABÍJÍ. Myslím, že i statistiky to potvrdí.
Že jste byl členem Mensy je vám ke cti, ale Mensa neposuzuje životní názory, ale inteligenci, takže nevím, proč tím argumentujete. A jistě mi dáte zapravdu, že po světě se pohybuje spousta jedinců, jejichž IQ je nadprůměrné, ale názory a pohled na svět mají zcela zcestné.
Btw.: i spousta psychopatů a sériových vrahů měla prokazatelně naměřeno vysoké IQ, tzn. také mohli být členy Mensy :)

Už jsme OT, svůj názor jsem řekl, takto bychom mohli prodebatit dalších x stran, což je zbytečné.

Můj názor na policistu z příspěvku: arogantní mi nepřišel, spíš blbý a neschopný adekvátně reagovat, bohužel i to je odraz dnešní policie...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#40 Arogantní policista?

Příspěvek od eLzyx »

stavíte mě do situací, které nikdy nenastanou, protože takto bezmyšlenkovitě nejezdím. To co jste popsal je typická ukázka toho, jak jezdí většina. Nepředpokládá to nejhorší. Nepočítá s tím, že tam někdo vjede, nesleduje provoz široko daleko - je uchlácholena pocitem, že všichni jedou jako ovečky(nebo stroje?) - vždyť by to bylo proti předpisům, to přece nemůže a BUM jste v něm, zákon nezákon, předpis nepředpis. Já jsem se takto již párkrát spálil. uchlácholen pocitem, že když jedu podle předpisů tak se nic nemůže stát a bum nedostal jsem přednost, případně pán to předemnou nesmyslně zašláp, protože se chtěl otočit. Kdybych v tu chvíli jel rychleji, tak ho bezpečně předjedu, případně mě nabourá do dveří při předjíždění - což by bylo posouzeno jako jeho chyba.
Naposledy upravil(a) eLzyx dne 08 pro 2010 14:58, celkem upraveno 1 x.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#41 Arogantní policista?

Příspěvek od jou81 »

A co technický stav vozidla, to máš taky bezchybné, nejlíp 10x předimenzované? Máš gumy co nikdy neprasknou, sleduješ krajinu zda ti neběží zajíc do cesty? Můžeš si přihlouple myslet že jsi dokonalej řidič, ale zapomínáš na stovky okolností kolem tvého auta a okolí.
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 595
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#42 Arogantní policista?

Příspěvek od L4W »

Porc vlastne jet 200 po dalnici? Napadaji me jen dve veci: 1. Dostavuje se vzruseni a mozna nejaky druh zabavy, 2. Spech
K tomu prvnimu muzu rict jen to, ze nic takoveho pri rychle jizde na verejnych silnicich nepocituji. To druhe je taky neobhajitelne, nebot vyjet o 15 minut driv zas takovej problem neni a pokud neni opravdu nouzova situace, neni ani duvod ke spechu.

Abych to shrnul, nevidim zadnej duvod ani vyhodu toho, ze pojedu 200 po dalnici a 150 na okresce. Naopak vidim spoustu duvodu, proc to nedelat.
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#43 Arogantní policista?

Příspěvek od eLzyx »

co chceš řešit na technickém stavu? Brzdy? Ano ty jsou bezchybné, naprosto souměrné, hadice nezpuchřelé. Řízení? Ano bezchybné. Podvozek? Ano, bez vůlí. Gumy? Co s nima ... jsou stavěné nad 300km/h, proč by měli prasknout při 200 a ne při 130? Jsem dokonce takovej magor, že si nechávám dělat co čtvrt roku kontrolu podvozku a s tím spojenou geometrii, destičky měním s velkou rezervou (poučen, když se mi při krizovém brzdění rozpadla ještěvlimitu).
Zajíc? Na okresce ho přejedu, s tím se nedá nic dělat ani při 90ti (kdo tvrdí opak, tak lže). Brzdění ti ještě přihorší - čumák se přimáčkne k zemi. Stejný případ jsou srny - radši jí odhodit v plný rychlosti, než jí dostat na kapotu a následně čelní sklo. Vyhnout se? To je 50:50 s tím, že když to nevyjde, tak důsledky jsou horší než přímý střet. Na dálnici je výskyt zvěře stejně pravděpodobný(hluk zvěř odpuzuje, dálnice bývají oploceny) jako spadlý most na dálnici - i ten jsem už zažil.

Děláte, jako kdy jste jezdili pro jistotu 25km/h, protože co kdyby se šprajcnul píst ve válci? :D Když už jsme u toho - i to jsem zažil. U Opelu a žádná nezvladatelá tragédie to nebyla. Stejně tak jako prasklá guma.

A proč vlastně nejezdit po dálnici 60? Vždyť by to bylo ještě bezpečnější. Si můžeme všichni přivstat třeba o půl hodiny. Proč je u nás 130, v Polsku 140, v Německu někde neomezeně? V USA tuhle absurditu dotáhli do konce, to co je u nás legální, je u nich pomalu na vězení (speed limit je 65MPH, což je 104km/h).
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#44 Arogantní policista?

Příspěvek od jou81 »

eLzyx píše:V USA tuhle absurditu dotáhli do konce, to co je u nás legální, je u nich pomalu na vězení (speed limit je 65MPH, což je 104km/h).
Nekrm nás. Jak v kterým státě, i 120km/h se dá, někde i 130.
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#45 Arogantní policista?

Příspěvek od eLzyx »

_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#46 Arogantní policista?

Příspěvek od eLzyx »

jestli někomu přijde, že se tu vychloubám, tak ne nevychloubám, jen mám řekněme "odvahu" na toto téma otevřeně diskutovat. Zajímá mě názor ostatních. Zajímá mne jak velké procento lidí je ohebných zákony, jak velké procento lidí je schopno o tom diskutovat a taky jak. Taky zjištuju, že ať napíšu co napíšu, tak se tu najde dost lidí, co čte ob řádek a skládá si z toho vlastní teorie.
Upřímně řečeno, nejradši bych se na tohle denno denní ježdění vykašlal. Koupil si Cadillac v kabriu, kterej bych občas vytáhl na projížďky a k tomu třeba Imprezu na řádění na okruhu. Ale nejsou prachy, a jestliže nejsou prachy, tak není ani čas a proto se tak honím (a to nejen já). Bohužel
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 595
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#47 Arogantní policista?

Příspěvek od L4W »

No ja porad nevidim duvod, pro jizdu v rychlosti 200 km/h. Pokud se chces jen prospat o 15 minut dyl, tak je to teda docela slabej argument :) Rikal si, ze te stavime do situaci, do kterych se nikdy dostat nemuzes. Ja si myslim, ze postoj ve stylu "to by se mi stat nemohlo" jsou nejvetsi hloupost. At uz jsi sebezkusenejsi ridic, nemuzes prece pocitat naprosto ze vsim. Muzes si jen myslet ze s tim pocitas, ale nikdy nevis, co te na ceskych silnicich muze cekat. Rikal jsi, ze si mel uz 4 nehody. I kdyz nebyly tvou vinou, tak si ocividne se vsim nepocital. Proc myslis, ze od ted uz budes?
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#48 Arogantní policista?

Příspěvek od Honza »

eLzyx píše:stavíte mě do situací, které nikdy nenastanou, protože takto bezmyšlenkovitě nejezdím.
Dost dobrej vtip, víš co se říká "Nikdy neříkej nikdy"
eLzyx píše:Přiznávám měl jsem několik nehod, ale pouze jediná z nich se stala při mojí nepředpisové jízdě, přičemž ta nebyla příčinou nehody. Pouze se podepsala na rozsahu poškození mého auta. Ten co krizovou situaci vyvolal(prudké vybočení) odjel neškrábnutý, stejně tak jako všichni ostatní. Ostatní nehody se stali v minimálních rychlostech. Jedna ve vsi na náledí (jel jsem cca 40km/h), druhá na okresce na lokálním náledí (80) a třetí ve městě (50) kdy pán předemnou zazmatkoval při odbočování. Nezaviněných nehod jsem měl 5 (jen nedodržení přednosti, případně nepozornost). (dosavadní statistika za 9let a půl milionu kilometrů za volantem)
Tvého výčtu jsemn nedosáhl ani za pětatřicet let a 2,5 mil km.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 39
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Bydliště: UH

#49 Arogantní policista?

Příspěvek od Veron »

Tak ona zrovna ta Impreza a okruhy k sobě moc nejde, ale budiž, každý ať si dopřeje co potřebuje. Na druhou stranu znám pár lidí se silnými vozy, ale na okruh nikdy nepojedou, víte proč? Protože to stojí peníze a nikdo je tam u toho nevidí!!!! Takže se radši projedou po silnicích, kde to ostatním "ukážou".

Že to v USA dotáhli k 65 mílím? Podle mapky bych to viděl, že většina států má 70 mph, ale to je jedno. A že tam za to tvrdě trestají? No a proč proboha ne? Od toho jsou zákony, v ČR dostaneš 1 500 Kč a za pět minut jedeš zase 200. Možná jste viděli reportáž z D1, kde Passaty 2x během cesty z Brna do Prahy chytly nějakou zlínskou podnikatelku v BMW. Pokaždý jim ty prachy hodila na zem a řekla, že spěchá podepsat velkou smlouvu a pár tisíc jí nepoloží, že jí to za to stojí. No kde jinde by si toto dovolila? Moc dobře věděla, že potřetí už nesmí...

Nad tématem zákonů, resp. jejich porušování není co řešit, to už se pak můžem dohadovat o tom, jestli je horší ukrást v tramvaji peněžku nebo udělat banku. Obojí je zločin. Neříkám, že za každých okolností jezdím dle předpisů, ale když mě chytnou, tak rozhodně nevidím důvod k tomu, abych lhal, hádal jsem že jsem to nebyl a nedejbože si u komise hrál na socku a bral si 500 na splátky.
Spíš sklapnu uši, uznám že jsem udělal přestupek a jednám slušně, jedině tak se mi také (většinou) dostane slušného jednání. Ale pokud budu na policajty řvát, co si tím dokážu? Že jsem macho? Že já jedu ve Volvu a tím jsem něco víc a můžu jezdit jak chci?
S tím nemůžu a nebudu souhlasit, i když bych třeba uvítal zvýšení maximálky na dálnicích. Ale uznejme sami, jednak ten technický stav to neumožňuje, D1 má takovou hustotu provozu, že to kolikrát ani nejde a navíc arogance českých řidičů je vyhlášená. Takže bych se nerad jednou dočkal toho, že mě někdo vystřelí z dálnice jen proto, že jsem si ho dovolil předjet silnějším autem a jeho ego to neustálo. A nebo v horším případě proto, že zavazím nějakému managerovi.

Nediskutujme prosím o tom, jak porušovat nebo obcházet zákony. Mě zákon nijak neohýbá ani neomezuje, jednou jsem si udělal řidičák a jeho podepsáním jsem v podstatě souhlasil s vyhláškou a jejím dodržováním. Policie si pořád stěžuje na nedostatek financí, ale je to celkem prosté. Zvýšit všechny sazby pokut třeba 5x a tvrději trestat. Myslím, že se výchovný efekt dostaví.
Kolega ze Slovenska mi řekl, že u nich jezdí podle předpisů, protože sazby jsou celkem brutální vzhledem k platům, ale u nás lítá bez problémů, jezdí bez dálničních známek atd. Prostě ví, že místo 200E zaplatí 1 000 Kč a to ho rozhodně nepoloží. Navíc při četnosti hlídek PČR :)

eLzyxi, víte co mi řekl otec v den, kdy jsem dostal řidičák a čím se dodnes řídím? Můžeš jezdit jak dobytek, můžeš zatáčky řezat v protisměru a můžeš se chovat jak prase, ale vždy mysli na to, že úplně stejný prase může jednou vyrazit proti tobě!

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#50 Arogantní policista?

Příspěvek od eLzyx »

L4W píše:No ja porad nevidim duvod, pro jizdu v rychlosti 200 km/h. Pokud se chces jen prospat o 15 minut dyl, tak je to teda docela slabej argument :) Rikal si, ze te stavime do situaci, do kterych se nikdy dostat nemuzes. Ja si myslim, ze postoj ve stylu "to by se mi stat nemohlo" jsou nejvetsi hloupost. At uz jsi sebezkusenejsi ridic, nemuzes prece pocitat naprosto ze vsim. Muzes si jen myslet ze s tim pocitas, ale nikdy nevis, co te na ceskych silnicich muze cekat. Rikal jsi, ze si mel uz 4 nehody. I kdyz nebyly tvou vinou, tak si ocividne se vsim nepocital. Proc myslis, ze od ted uz budes?
nepočítal, protože jsem jel přece podle předpisů. Hezky uchlácholenej bezpečným odstupem, rychlostí. No a najednou před tebou stojí auto (na suchu) a tvoje klouže po ledu až do jeho kufru. Druhá co byla taky na náledí - jel jsem opatrně, kvůli silnýmu bočnímu větru a náledí, předjížděla mě dodávka a ta moje auto rozhodila tak, že jsem skončil ve svodidlech. Třetí - jedeš po městě a najednou se před tebou začne otáčet auto. Takovou blbost jsem fakt nečekal. Čtvrtá s C70 na dálnici, kdy mi to do rychlého pruhu poslal týpek s dodávkou, kterej hodně dlouhou dobu jel "na spotřebu" za kamionem. S tím se taky blbě počítá - to musíš jet buďto pomaleji, nebo rychleji.
ad 15 minut - ty buď máš, nebo ne. Když ne, máš problém, který musíš řešit. A když je rychlost "cesta nejmenšího odporu" ... a nepopírám, že rychlá jízda je celkem zábavná(aspoň tedy vůči dennímu stereotypu 130tempomat).
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999
Odpovědět

Zpět na „o všem možném :-)“