Arogantní policista?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#101 Arogantní policista?

Příspěvek od Fíla »

tiktak píše:Budes se divit, ale ja se snazim chovat presne tek, jak pises. Teprve kdyz je na mne nekdo "zlej", pristoupim k asertivnimu (slusnemu ale neustupnemu chovani) a teprve kdyz to nepomaha, muzu zacit rvat :)

Nerikam, ze nikdy neporusim nejaky dopravni predpis/zakon, nicmene vedome se snazim jej dodrzovat, protoze na silnici je to o zdravi a zivote, zatimco kdyz zapomenu nebo poseru neco jinde, vetsinou nejde o zivot ani zdravi. Kdyz vim, ze neco po...., sklopim usi a resim nasledky, kdyz pusobi nekdo mne prikori, dokazu se branit.

Vazim si prace slusnych policistu, nevim, proc bych s nimi zbytecne vyvolaval konflikty, pokud jsou slusni, mam vsechno v poradku a valnou vetsinou tim padem moje dopravni kontroly koncej rozloucenim a v pohode se jede dal. Na debila se da narazit vsude, samozrejme i pri dopravni kontrole, pokud s necim nesouhlasim a jsem si jisty v kramflecich, pak se klidne necham napsat do spravniho rizeni (od toho taky je). Nicmene dnes jsou policajti tak kontrolovany, veskery zaznamy radaru, dejchani do Drageru a dalsi dukazni material je jistenej takovou byrokracii, ze si asi jen malokterej policajt dovoli mi zkouset davat pokutu za raar, kterej nema, nebo alkohol, co mi nenameril.
Vcelku bych podobny jednani ocekaval od kazdeho, normalne uvazujiciho...
A o tohle přesně jde. Takže se tak nechováš. Reagoval jsem pouze na to, že jste tady málem veřejně ukřižovali eLzyxe za to, že měl odvahu přiznat, že jezdí rychle a přitom ještě dodal jak a kdy. Vzpomínám si, jak sem kdosi vložil svoje video, kde jeho rychlost taky nebyla úplně ideální. Opět málem ukřižování. Sami máme máslo na hlavě všichni, ruku na srdce, kdo nikdo nikdy neprojel křižovatku na červenou, protože si myslel, že na oranžovou to ještě stihne. Kdo si nikdy neskrátil cestu jednosměrkou v protisměru, kdo se nikdy neotáčel na světelné křižovatce, kdo vždy a zásadně nikdy nepřekročí v obci 50ku, atd. A proto si myslím, že na ty morální kecy nemáme právo, protože pak to jsou opravdu jen a jen kecy.
A ukaž mi, kde jsem psal, že policajti jsou hovada a člověk by jimi měl pohrdat a kde jsem nabádal k chaosu na silnicích (prosím neplést si chaos s anarchií, anarchie je úplně něco jiného).
Nicméně jsem rád, že žiju ve společnosti, kde má člověk právo se hájit tak, jak uzná za vhodné a už nemusí sklapnout krovky a držet hubu a krok.
Snažím se v životě i na silnici řídit dalším citátem "nečiň ostatním toho, co nechceš, aby bylo činěno tobě". Nejezdím nijak zvlášť rychle, i když auto na to má, protože i když mám řidičák už 18 let, tak ročně najezdím málo, tak 12 - 15tkm a stále
se ještě nepovažuju za dobrého řidiče. Neměl jsem jedinou nehodu, ani nezaviněnou.
Jsem cyklista, daleko víc km ročně najezdím na kole. Před pár lety mě srazilo auto, byl jsem skoro rok po nemocnicích. Byla to jeho prokázaná vina, přestože on nepřekročil max. rychlost, jen mě prostě přehlídl, protože to byl prostě debil (rovný úsek, jasno, minimální sobotní provoz). Mám kvůli tomu teď nenávidět všechny, kteří nepřekračují rychlost a říkat jim dementi a tak podobně, nebo mám prostě jen nenávidět debily...
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 231
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 9
Vůz: V70III D5 136kw
Bydliště: Praha 9

#102 Arogantní policista?

Příspěvek od tiktak »

Fíla píše:...
Ja take nikoho "nekrizuju", tohle si musi osobne vyresit kazdy sam v sobe. Ridicak mam pres 20 let, najeto docela hodne kilometru za ty leta, ale o to asi moc nejde.
Jde podle meho spis o pristup k veci, ja se snazim jezdit rozumem, maximalne predvidat chovani ostatnich (o coz asi nejvic jde) a pokud porusim zakon na silnici, stane se mi to treba jednou za tyden a v mire dle meho prakticky nevyznamne z hlediska bezpecnosti (treba prekrocim rychlost o 7 km/h jelikoz si ji nehlidam). Druhou stranou jsou ti, co verejne prohlasuji, ze si jezdi podle svych vlastnich pravidel, znacky pro ne maji jen upozornovaci charakter, maximalni rychlost danou znackou naprosto neresi a nejlepe si nahravaji sva videa, jak "umi" dorazit a bodu A do bodu B vzdaleneho 100km za trictvrte hodiny v plnem provozu. Z videii je zrejme, ze "bezpecna" a ohleduplna jizda vypada jinak a ze je tam vzdy par momentu, kdy kdyby reakce nekoho byla jen o desetiny vterin jina, je nekdo mrtvej nebo sesrotovanej.
Tohle se mi prici maximalne - ze potkavam nekoho, kdo na to v ramci sve "svobody" si jezdi jako prase a ze jeho jednani muze ohrozit jine, kteri se jako prasata jezdit zamerne nesnazi. Takze je porusovano prave to zakladni a vecne, ze "moje svoboda konci tam, kde zacinaji prava a svobody jineho".
A konkretne nikomu osobne do demenotu nenadavam, ale pokud vidim treba zminena videa, kde na okresce za plneho, nejlepe patecniho provozu nekdo jede tak, jak jsem vyse popsal, pak je jeho chovani dementni a nebezpecne. To je muj nazor...
_________________
Je: Volvo V70 III D5, 2009, 136 kw
bylo:Volvo V70 II D5 136kw, Volvo 855 Estate T5, 1995, 166kw, "Sazka edition"

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 9
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#103 Arogantní policista?

Příspěvek od Frantovo.cz »

dali píše:Kdybych měl jmenovat jeden příklad za všechny, co mě na silnici vytáčí a připadá jako hodně nebezpečný....tak blbci co si myslí, že nepotřebujou blinkry /nebo já nevím jestli jsou vůbec myšlení schopný/ ale blinkry prostě nepoužívají :bad: .
+1 Na silnici jsem k ostatním hodně tolerantní a téměř nenadávám (leda v duchu), ale co mi vážně vadí je, když nějaký lempl nedává blinkr na kruhovém objezdu a ostatní do poslední chvíle neví, jestli lempl odbočuje nebo ne, a tak raději čekají. Při ucpaných silnicích fakt lahůdka.

Spousta věcí se dá omluvit tím, že je člověk začátečník, nebo to tam v místě nezná – za to nikoho prudit nechci, ale nedávat znamení je fakt arogance kreténů, kteří si myslí, že jsou něco víc a že ostatní můžou ztrácet svůj čas čekáním v nejistotě, jestli se kretén uráčí nebo neuráčí odbočit.
_________________
Volvo C70 T5, 2000
Toyota Land Cruiser 2,5 LX TD, 1986 ■
Odpovědět

Zpět na „o všem možném :-)“