jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizáku?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1280
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#1 jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizáku?

Příspěvek od martines »

Kluci,otázečku bych měl.Jak zjistím že byla provedena servisní prohlídka?Nejedná se mi o to,že zkontroluju razítko v servisní knížce.Spíš něco hmatatelnýho jako např kontrola barvy oleje (u diesela) zkrátka něco co rychle poznám (abych nemusel něco dlouhodobě demontovat.)Díky za postřehy
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1553
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

#2 jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizák

Příspěvek od koch »

co u ni melo byt delane? prip. fakturovane?
ja bych se podival na filtry - kabinovy, vzduchovy, palivovy... myslim ze na nich lze poznat prave udelany servis versus pulka koule...
mozna i novy olejovy filtr by nemusel byt nejak zasadne zasvineny ale toho bych se nedrzel...
jestli to bylo v autorizovanem servisu, je mozne ze sly u prohlidky kola dolu... jestli to delali poctive, pred nasazenim kol by mely byt plochy mezi diskem a kotoucem nastrikane takovym tim sedym sajrajtem a ten by mohl byt taky relativne cerstvy...
barvou oleje u diesla asi toho moc nezjistis... jestli teda neni cerny jak noc...
jesti byly meneny cepy, silentbloky a podobny spotrebak, po otreni od prachu a spiny bys mohl poznat miru "zvetrani" gumy, praskliny na silentblocich po vymene nenajdes... atd... taky bys na tech novych dilech nemel najit takovy ten zasly "oxid"... mel bys najit i cerstvou zajistovaci barvu...
ja nevim... dal dle fakturovanych sluzeb jde urcite poznat vymenene brzdove kotouce, platnicky... dolite kapaliny...

GDPR_user

#3 jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizák

Příspěvek od GDPR_user »

martines píše:Kluci,otázečku bych měl.Jak zjistím že byla provedena servisní prohlídka?Nejedná se mi o to,že zkontroluju razítko v servisní knížce.Spíš něco hmatatelnýho jako např kontrola barvy oleje (u diesela) zkrátka něco co rychle poznám (abych nemusel něco dlouhodobě demontovat.)Díky za postřehy
Je otázka co tam mělo být dělané.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#4 jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizák

Příspěvek od ..::Philip::.. »

olej poznas jen merenim. (mame na to merak TriboCheck nebo ICC check)

stav a olej Ti zmerim.
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Švéd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 661
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha, Frymburk
Vůz: S70 5254, Silver

#5 jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizák

Příspěvek od Švéd »

Asi to není moc podstatné, ale jak mám tu Fabii, tak jsem byl na servisu hned po koupi. Auto mělo od předchozího majitele všechny podklady i faktury, co tam bylo děláno. Když jsem přijel ke svému kamarádovi, dělal ten základ, olej, filtry, svíčky. Já jsem byl u toho. Jen zmíním, že všechno bylo uvedeno i na fakturách, jako, že bylo uděláno ve 41tkm. Já to dělal ve 48tkm, jen pro sychr. Olej byl relativně v pohodě a byl i celkem čistej. Když se podíval na svíčky a fitry, říkal, že svíčky nikdo nevyměňoval od koupě, tedy, že jsou původní, filtry prý nemohly být ani vyměněny v těch 41tkm a když vytáhnul ten kabinový filtr, tak z něj vypadla "půlka stomu" - všude samé listí, takže ten byl dle něj, taky původní. Jen pro přestavu na faktuře roběhly ještě nějaké drobnosti motáže a demontáže, jako kontrola a výsledná fajtura za práci a materiál byla 12.000Kč!!!! Takže osobně jsem byl tedy velmi překvapen, jak natahují lidi v jistém pražském aut. servisu Škoda. Samozřejmně v jiných servisem to může být jinak. Toto jsem uvedl spíš, jako názornou situaci, jak to také může bohužel dopadnout :( . A to se dělaly prakticky banální záležitosti.

David
_________________
Mercedes W221, non Volvo.

Harry
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1677
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih

#6 jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizák

Příspěvek od Harry »

Švéd píše:Takže osobně jsem byl tedy velmi překvapen, jak natahují lidi v jistém pražském aut. servisu Škoda. Samozřejmně v jiných servisem to může být jinak.
David
no to právě o moc jiné nebude. i proto se asi Martin ptá, aby se mohl ujistit zda důvěra ano či ne.
_________________
XC90 II 2018 D5 173KW AWD Inscription +
V60 r.v. 2015 D4 120KW Business + , V40 r.v. 2013 D2 84KW Momentum +
bylo: do 6/2023 XC60 r.v. 2014 D5 158KW (s BSR 181KW) AWD Summum+
do 11/2019 S40 II r.v. 2007 1,6D 80KW Kinetic+, do 02/2017 V70 r.v. 2005 D5 120KW Momentum , do 10/2009 V40 r.v. 2001, 1,9D 75KW

Švéd
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 661
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha, Frymburk
Vůz: S70 5254, Silver

#7 jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizák

Příspěvek od Švéd »

Harry píše:
Švéd píše:Takže osobně jsem byl tedy velmi překvapen, jak natahují lidi v jistém pražském aut. servisu Škoda. Samozřejmně v jiných servisem to může být jinak.
David
no to právě o moc jiné nebude. i proto se asi Martin ptá, aby se mohl ujistit zda důvěra ano či ne.

Tak já jsem to víceméně pochopil, ale nechci ho nějak strašit, pouze jsem raději vyzdvihnul svojí situaci, protože ne každý servis bude stejný, ale je fakt, že poslední dobou to budí docela nedůvěru všeobecně.
_________________
Mercedes W221, non Volvo.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1280
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#8 jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizák

Příspěvek od martines »

i když servis může bejt špičkovej,tak se tam třeba jeden z mechaniků špatně vyspí a v práci to od*ere moje auto. :(
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#9 jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizák

Příspěvek od dali »

Na jiným fóru jsem se dočet jak si v jednom značkovým servisu schovávají origo krabičky od dílů aby v nich pak zhondocovali díly od Kelly :evil:

GDPR_user

#10 jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizák

Příspěvek od GDPR_user »

dali píše:Na jiným fóru jsem se dočet jak si v jednom značkovým servisu schovávají origo krabičky od dílů aby v nich pak zhondocovali díly od Kelly :evil:
:bad: :bad:

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#11 jak poznám právě udělanou servisní prohlídku v autorizák

Příspěvek od Zeb »

Když byla 60 v autorizáku, tak jsme na ní všude viděl nalepený nálepky, že to a ono bylo kontrolováno toho dne tímto chlapíkem s jeho podpisem. Nálepky byly třeba i na baterce (někdo musel odmontovat ten kryt a nalepit tam, že byla zkontrolována), na lékárničce, na rezervě. Olej byl docela čistej. Když jsem ale vyzvedával firemní Caddy z autorizáku, tak v něm byl olej černej jako bota a vsadil bych se o cokoliv, že ho pouze upustili a dolili čerstvym. Ale obecně jsem na veškerý koncernový autorizáky nadával jako špaček, s Volvem jsem byl vždy se všim spokojen - sevis v Průhonicích a Ořech.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“