Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
dort

#76 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od dort »

nikde neni psano, ze jakoukoliv smlouvu musi vlastnit jen pro upresneni

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 884
Registrován: 20 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#77 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Zeb »

Podle Danových slov se bazarista bojí negativní reklamy, takže pokud nemá co skrývat, kupní smlouvu klidně ukáže, aby se vyhnul rozhlášení pravdy o tom, že u něj v bazaru se prodávají auta se stočenými kilometry. A pokud se bude cukat, tak holt má co skrývat...
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

vit.soucek

#78 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od vit.soucek »

Když už se tady bavíme o stočených kilometrech.

Existuje nějaký kapesní volvodiagnostika? řekněme do USB v klidně s externím napíjením na 12 nebo 230V?

pak už by stačil jenom laptop, auto si na místě vyčíst a člověk ví víc než ze servisky! Když to bazarista nedovolí je jasno. Když vyjdou nesmysly je jasno.

Podle mýho by to mohl být nějakej převodník a k tomu adekvátní program až tak složitý to bejt nemůže ne?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 118
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha 5
Vůz: Volvo V70 - 1999 - black
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#79 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Starchoc »

Tento svet je jeden velky PODVOD.....a PRAVDA JE TAM VONKU...to je holy fakt! a je to tak! ....ale pokial budeme drzat huby a neozveme sa...tak to bude stale rovnake a nic sa nezmeni....

Otazka je ci sa nieco zmeni ked si huby otvorime :)

Dane daj vediet ako si dopadol, a informuj nas o vyvoji situacie...celkom ma to zaujima...drzim palce! :)
_________________
The black Volvo V70/Tdi/1999! - bolo uz neni :/
>>> Gallery

Peťo
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 363
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Vůz: V40 B4164S LPG, 1998
Zabanován: Trvale

#80 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Peťo »

vit.soucek píše:Když už se tady bavíme o stočených kilometrech.

Existuje nějaký kapesní volvodiagnostika? řekněme do USB v klidně s externím napíjením na 12 nebo 230V?

pak už by stačil jenom laptop, auto si na místě vyčíst a člověk ví víc než ze servisky! Když to bazarista nedovolí je jasno. Když vyjdou nesmysly je jasno.

Podle mýho by to mohl být nějakej převodník a k tomu adekvátní program až tak složitý to bejt nemůže ne?
:crazy: hej dá sa ale na km treba mať zvlášť soft sa mi zdá
_________________
est Volvo "I roll" Japan Volvo 600 japan horse best Volvo engine

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2598
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Vůz: V960, B6304F, 1992
Bydliště: Piešťany/Praha
Kontaktovat uživatele:

#81 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Sergej »

Peťo píše:
vit.soucek píše:Když už se tady bavíme o stočených kilometrech.

Existuje nějaký kapesní volvodiagnostika? řekněme do USB v klidně s externím napíjením na 12 nebo 230V?

pak už by stačil jenom laptop, auto si na místě vyčíst a člověk ví víc než ze servisky! Když to bazarista nedovolí je jasno. Když vyjdou nesmysly je jasno.

Podle mýho by to mohl být nějakej převodník a k tomu adekvátní program až tak složitý to bejt nemůže ne?
:crazy: hej dá sa ale na km treba mať zvlášť soft sa mi zdá
JJ bezny dielensky soft dokaze len vycitat aktualny udaj z displeja palubaku.
_________________
Je:V960TURBOB204FT1991V960GLEB6304F1992
Bolo:V940SEB200FT1992V760GLED24T1985
Oprava pristrojoviek 2xx/7xx/9xx

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 539
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#82 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Dzambor »

Peťo píše:
vit.soucek píše:Když už se tady bavíme o stočených kilometrech.

Existuje nějaký kapesní volvodiagnostika? řekněme do USB v klidně s externím napíjením na 12 nebo 230V?

pak už by stačil jenom laptop, auto si na místě vyčíst a člověk ví víc než ze servisky! Když to bazarista nedovolí je jasno. Když vyjdou nesmysly je jasno.

Podle mýho by to mohl být nějakej převodník a k tomu adekvátní program až tak složitý to bejt nemůže ne?
:crazy: hej dá sa ale na km treba mať zvlášť soft sa mi zdá
kurnik si zober ze co by to bolo za obrovsky trapas pre autobazaristov prides chces kupit auto a opytas sa ci si mozes kuknut KM. a ked neda tak su stocene a ked da tak sa to zisti. to by sli rapidne dole bud s cenami a prestali by stacat alebo by krachoval jeden po druhom
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3225
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#83 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od doktor »

Dzambor píše: kurnik si zober ze co by to bolo za obrovsky trapas pre autobazaristov prides chces kupit auto a opytas sa ci si mozes kuknut KM. a ked neda tak su stocene a ked da tak sa to zisti. to by sli rapidne dole bud s cenami a prestali by stacat alebo by krachoval jeden po druhom
By se tomu pochopitelně bránili a nedovolili ti připojit komp. Jakože tam natáhneš virus a něco s tím uděláš. Spíš jde o to pojistit si v kupní smlouvě formuli o tom, že auto nemá stočené kilometry ( t.j. že km skutečné a tachometrové sedí) a v případě že se zjistí, že má, tak máš právo jej vrátit a oni tí vrátí prachy.

Tak se ukáže, jestli bazárnici mají pevné nervy a jestli by některý na takovou kupní smlouvu přistoupil.

Zejména bych takovou větu ve smlouvě požadoval od těch, co se oháněji pofiderními servisními knížkami.

Samozřejmě by mě nezajímalo, kdo to stočil, či Pepa u nás či Helmut v Německu, prostě a jednoduše: je ztočené ?, podle smlouvy vráť prachy !
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

vit.soucek

#84 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od vit.soucek »

Na takovou smlouvu ti ale nepřistoupí stejně jako ti nepovolí připojit komp. A že by krachovali jeden po druhym? Co jako?! Budeme snad podporovat podvodníky?! Ono navíc se stejně někdo kdo neumí nic jinýho než číst čísla na palubce a ten to koupí tak co... Navíc občas ani bazárník sám neví jestli to auto je stočený a nebo ne...

vit.soucek

#85 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od vit.soucek »

Jako když jsem se šel na mé budoucí autí podívat tak jsem našel pod kapotou nápis ROZVODY 188000. Docela pochopitelný.

Ptám se jako úplnej blb bazárníka jestli to znamená kdy byly dělaný Rozvody?
On že jo to je tak nechával to dělat předchozí majitel ukazoval jim od toho fakturu...
Pak jsem si vzpoměl, že na internetu inzerovali najeto 150000.
Tak jsem se zeptal jak je to monžý když na internetu se píše 150000 a tady se něco dělalo ve 188000?!??
A on že to je teda asi nápis kdy se maji dělat rozvody a odešel do kanceláře-buňky něco vyřešit s kolegou.
Pak jsem si všimnul, že na tachometru je 190000 a na netu maji překlep. Každopádně mi nabídli slevu aniž bych si o ni říkal, takže chce to hledat i takovýhle drobnosti občas zapomínaji.

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5098
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#86 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Lachtan »

vit.soucek píše:Na takovou smlouvu ti ale nepřistoupí stejně jako ti nepovolí připojit komp....
Když jsem kupoval Modrého, tak jsem bazarníkům řekl, že by jsme jej rádi píchli na diagnostiku - jejich odpověď byla: prosím, poslužte si :wink:
(km v ŘJ seděli s inzerovaným nájezdem + jsem dostal servisku o které bylo na jejich webu psané, že není 8))
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 539
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#87 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Dzambor »

Lachtane ale kolko je takych predajcov? 1 zo 50? Vacsina ide za ziskom a je mu jedno akym sposobom. Ti druhi sa snazia podnikat cisto aby nemali problemy.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5098
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#88 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Lachtan »

Dzambor píše:Lachtane ale kolko je takych predajcov? 1 zo 50? Vacsina ide za ziskom a je mu jedno akym sposobom. Ti druhi sa snazia podnikat cisto aby nemali problemy.
Nejsem schopný ti odpovědět, ale obávám se, že asi máš pravdu... :(
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 57
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: V40 1,6 98' 77kW a V40 1.9D 03´85kW
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

#89 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Hadox »

Danniel74 píše:Koupil jsem V70 2,4 10v. Vizuálně je velmi hezká. Karosérie netknutá, podvozek zcela bez vůlí - vše původní, interiér jako nový - nic neošoupaného, sedačky neprosezené, žádná rez - prostě nic podezřelého. Motor jede na své možnosti velmi pěkně, nic neklepe, má hezký zvuk. Celkově je to nejzachovalejší Volvo co jsme zatím měli, celkový dojem z auta tak 1-.

Cena 65.000 Kč v ceně výměna rozvodů.

A teď to hlavní: STAV NA TACHO 139 t.km. U prodeje jsem měl mechanika, auto jsme viděli na zvedáku, byla projížďka. Auto mě přesvědčilo. U Marry proběhlo napojení na comp a výsledek DIAGNOSTIKA 396 t. km!!!! Akceptoval bych stočení o 100 t.km jako český kolorit - skoro 260 t.km je moc.

V kupní smlouvě mám km uvedeny.

Zvažuji A) odstoupení od smlouvy
B) slevu z kupní ceny

Jak věc hodnotit z právního hlediska - může být jednání prodejce klasifikováno jako PODVOD? Úmysl se samozřejmě prokázat nepodaří. Jaké mám jako spotřebitel (reálné) možnosti obrany?

Díky za rady. Dan
Můžu vědět kde jsi to kupoval?
_________________
Volvo V40 1.9D 2003 85kW
Dacia Dokker Stepway 1.6 2019 75kW
bylo Volvo V40 1,6 1998 77kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 118
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha 5
Vůz: Volvo V70 - 1999 - black
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#90 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Starchoc »

Hadox píše:Můžu vědět kde jsi to kupoval?
Dobra otazka :)
_________________
The black Volvo V70/Tdi/1999! - bolo uz neni :/
>>> Gallery

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#91 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

Stav k 14.1:

Slevu nedostanu, původní majitel se cití dotčen, on do auta nezasahoval.

Bazarista: Prý se snažil slevu dojednat, nepochodil. Reaguje letargičtěji než před koupí auta, ale zatím reaguje.

Moje reakce: Kamarád, mi nabídl pomoc "svého" podnikového právníka, který zná německé právo (auto je z Německa). Toto jsem bazaristovi dnes sdělil, s tím, že jakékoli kroky nebudou primárně vedeny proti němu. Při prodeji jsme si podali ruce, bazarista věděl, že na diagnostiku obratem dojde a já ctím presumci neviny. Nikoho neobviňuji, neřvu, nevyskakuju. Je otázka, zda mi bazarista musí v současné situaci zdělit původ auta a nebo ne, to bude předmětem práce právníka. Do doby než se to nějam posune nebudu uvádět, odkud auto mám - vyjma toho, že jsem kupoval v Liberci.

Jinak díky za reakce. Je vidět, že stočenek jezdí více. K mému jednání, které se třeba části z Vás může zdát naivní a zbytečné. Stočení km je podvod - normální ksind. Vadí mi to čím dál tím víc - v principu. Představte si, např. že si ode mě koupíte dům. Protože jsem potřeboval stlačit cenu, tak jsem při stavbě šetřil. Logicky na tom, co není na první pohled vidět - je schované. Až budete kupovat, tak se budeme plácat po zádech, lézti si vzájemně do zadku atd. Všichni budeme spokojení, Vy však jen do té doby, než v tu nejnevhodnější dobu poznáte, že jsem Vás slušně řečeno ošidil (běžně vojebal, apod - admin pardon). Co budete dělat potom? Zkusíte se domluvit, abych vady odstranil. Když se Vám vysměju??? Zkusíte hrozit, pak pošlete právníka. Ten se potká s druhým právníkem....

A tohle mi vadí. Že primárně je vojebat (opět omluva - ale slovo ošidit není moc výstižné), s tím, že 90% lidí to vzdá, z principu jsou tak slušní a vychovaní, že do sporu nejdou, další nechtějí mít problémy atd, atd..

Já nemám problém koupit zachovalé Volvo s 400t. km. Chtěl jsem auto i opravy platit pouze cash a moct si dopřát i jiné příjemné věci a tak jsem koupil auto starší. Dál nemá cenu to rozebírat, pokud právník rozhodne, že jde o podvod a mám šanci, jdu do toho. Až se to rozsekne a pokud mi to bude schváleno uvedu Vám název prodejce.

S pozdravem

Dan
_________________
S90 B5

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#92 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

_________________
S90 B5

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 539
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#93 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Dzambor »

Lachtan píše:
Dzambor píše:Lachtane ale kolko je takych predajcov? 1 zo 50? Vacsina ide za ziskom a je mu jedno akym sposobom. Ti druhi sa snazia podnikat cisto aby nemali problemy.
Nejsem schopný ti odpovědět, ale obávám se, že asi máš pravdu... :(

obzvlast ako uviedol kolega vyssie clanok. vsak to su obrovske cisla. a ked nie je trestnym cinom to je blbost lebo udavaju zavadazujce a nepravidve informacie o vyrobku.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

vit.soucek

#94 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od vit.soucek »

Dzambor píše:... a ked nie je trestnym cinom to je blbost lebo udavaju zavadazujce a nepravidve informacie o vyrobku.
Ale na druhou stranu mohou do smlouvy napsat, že to kupuješ s tím, že tachometr je čistě orientační. a že není záruka jak to veskutečnosti je. Pokud by bylo stáčení nezákoné, tak tam otot napsat nemohou.

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 539
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#95 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Dzambor »

vit.soucek píše:
Dzambor píše:... a ked nie je trestnym cinom to je blbost lebo udavaju zavadazujce a nepravidve informacie o vyrobku.
Ale na druhou stranu mohou do smlouvy napsat, že to kupuješ s tím, že tachometr je čistě orientační. a že není záruka jak to veskutečnosti je. Pokud by bylo stáčení nezákoné, tak tam otot napsat nemohou.
Tak načo tam tachometer dávajú. Pokiaľ je na aute najazdených podľa tachometra 160 tisíc km a na diagnostike ukáže 400 tisíc kilometrov tak niekto 2x nie je v poriadku. Buď diagonostika klame alebo je tachometer ukazuje príliž velľkú odchylku. Ale to je odchlylka až astronomická. A km počíta palubná jednotka po prepočte uhlovej rýchlosti a rýchlosti na tachometru? Prosím opraviť ak sa mýlim.

To potom na pumpe keĎ ukáže cenu tak poviem že je to orientačne v skutočnosti je to menej a takto môžem chodiť a hovoriť, že všetko je orientačné. Aj to, že som orientačne umrel?:D
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 889
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#96 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od pepa.paur »

Dzambor píše:
Tak načo tam tachometer dávajú. Pokiaľ je na aute najazdených podľa tachometra 160 tisíc km a na diagnostike ukáže 400 tisíc kilometrov tak niekto 2x nie je v poriadku. Buď diagonostika klame alebo je tachometer ukazuje príliž velľkú odchylku. Ale to je odchlylka až astronomická. A km počíta palubná jednotka po prepočte uhlovej rýchlosti a rýchlosti na tachometru? Prosím opraviť ak sa mýlim.

To potom na pumpe keĎ ukáže cenu tak poviem že je to orientačne v skutočnosti je to menej a takto môžem chodiť a hovoriť, že všetko je orientačné. Aj to, že som orientačne umrel?:D
je to číslo jako číslo, údaj z tachometru nedokazuje kolik to auto najelo, stejně jako to nedokazuje údaj v řídící jednotce, oba údaje lze změnit,případně vyměnit celou jednotku.
Měřidla u čerpací stanice jsou cejchovaná.
V patologii se nevyznám.
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 539
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#97 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Dzambor »

josef.paur píše:
Dzambor píše:
Tak načo tam tachometer dávajú. Pokiaľ je na aute najazdených podľa tachometra 160 tisíc km a na diagnostike ukáže 400 tisíc kilometrov tak niekto 2x nie je v poriadku. Buď diagonostika klame alebo je tachometer ukazuje príliž velľkú odchylku. Ale to je odchlylka až astronomická. A km počíta palubná jednotka po prepočte uhlovej rýchlosti a rýchlosti na tachometru? Prosím opraviť ak sa mýlim.

To potom na pumpe keĎ ukáže cenu tak poviem že je to orientačne v skutočnosti je to menej a takto môžem chodiť a hovoriť, že všetko je orientačné. Aj to, že som orientačne umrel?:D
je to číslo jako číslo, údaj z tachometru nedokazuje kolik to auto najelo, stejně jako to nedokazuje údaj v řídící jednotce, oba údaje lze změnit,případně vyměnit celou jednotku.
Měřidla u čerpací stanice jsou cejchovaná.
V patologii se nevyznám.
Uz by s tym nieco mohli robit konecne. Aj na tych cerpackach.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 889
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#98 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od pepa.paur »

Dzambor píše: Uz by s tym nieco mohli robit konecne. Aj na tych cerpackach.
Vyřeší se to časem samo, až budeme mít prachy a budeme kupovat jen nová auta :D :D :D
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 889
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#99 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od pepa.paur »

riksa píše:pokud se ukaze, ze tyto hodnoty nejsou spravne, pak za to prodavajici odpovida bez ohledu na to, jestli o stoceni km vedel nebo ne.
ale jak to dokázat?
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#100 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

Jako vlastník vozidla, prodávající a právnická osoba s živnostenským listem s příslušným předmětem podnikání v jedné osobě by měl nést zodpovědnost za vozidlo které prodává. Nechci hrotit diskusi, ale toto si (stále ještě) myslím... :wink:
_________________
S90 B5
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“