Jak vybruslit z přestupku?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#51 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od ..::Philip::.. »

jarek.krizan píše:Nemůžu rozhodně tvrdit, že jezdím důsledně podle předpisů. Jenže pokud sem tam překročím, tak jsem si jistý že nikoho neohrožuju ani neomezuji. Jenže problém je v tom, že spoustalidí to dělá i v místech a situacích absolutně nevhodných, protože jsou zvyklí a prostě to tak dělají stále. To je rozdíl mezi myslícími řidiči a blbci. Teď jednu naši zákaznici sestřelil kamion, protože jezdila jak suverén neboť měla SUV a myslela si že se jí nic nemůže stát a že stejně všichni uhnou, aby si nepoškrábali svůj vůz. A to je to o čem jsem psal. O absolutní bezmozkovitosti. Jezdím už dlouhé roky a situace se zhoršuje každým rokem. Pokud musím jet autem zákazníka, jako fóbií, nebo jiným kotrmelcem, tak mám normálně na silnici strach. Jasně za spoustu tohoto jednání může i naše slavná policie. Jak jinak je možné, že ženská co jezdí firemním autem každého půl roku rozbije služební auto, občas někoho zmrzačí a jezdí vesele dál ? Spousta "řidičů" jezdí po městě asi po vzoru NFS a z předpisů si nic nedělá. A co dělá policie ? Stojí za městem a kontroluje lékarničky, jestli není náhodou prošlý obvaz. Je toho hodně co mě štve. Považuji se za klidného a defenzivního řidiče, který pouští chodce, autobusy a nejezdí sprintrallye od semtamfóru k semtamfóru. Ale poslední dobou jsem už taky několikrát vypěnil a dokonce vytáhl řidiče z auta. Je opravdu nutné být v cíli o 3 minuty dřív ? Pamatuji časy, kdy nebyli mobily, a jezdilo se pomaleji a taky se žilo, tak proč teď všichni magoří ? Pak je na našich cestách jen stres a panika a z toho udělá chybu i řidič, který by jinak jel klidně a v pohodě. Kolik řidičů jste třeba viděli magořit ve Švédsku ? Není tam cestování balzám na duši oproti ČR ?
dlouhodobe mam pocit, ze ridici audi, vw, bmw maji vyssi limity a nemuji pouzivat blinkry, atd :)
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1092
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#52 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

jarek.krizan píše:Nemůžu rozhodně tvrdit, že jezdím důsledně podle předpisů. Jenže pokud sem tam překročím, tak jsem si jistý že nikoho neohrožuju ani neomezuji. Jenže problém je v tom, že spoustalidí to dělá i v místech a situacích absolutně nevhodných, protože jsou zvyklí a prostě to tak dělají stále. To je rozdíl mezi myslícími řidiči a blbci. Teď jednu naši zákaznici sestřelil kamion, protože jezdila jak suverén neboť měla SUV a myslela si že se jí nic nemůže stát a že stejně všichni uhnou, aby si nepoškrábali svůj vůz. A to je to o čem jsem psal. O absolutní bezmozkovitosti. Jezdím už dlouhé roky a situace se zhoršuje každým rokem. Pokud musím jet autem zákazníka, jako fóbií, nebo jiným kotrmelcem, tak mám normálně na silnici strach. Jasně za spoustu tohoto jednání může i naše slavná policie. Jak jinak je možné, že ženská co jezdí firemním autem každého půl roku rozbije služební auto, občas někoho zmrzačí a jezdí vesele dál ? Spousta "řidičů" jezdí po městě asi po vzoru NFS a z předpisů si nic nedělá. A co dělá policie ? Stojí za městem a kontroluje lékarničky, jestli není náhodou prošlý obvaz. Je toho hodně co mě štve. Považuji se za klidného a defenzivního řidiče, který pouští chodce, autobusy a nejezdí sprintrallye od semtamfóru k semtamfóru. Ale poslední dobou jsem už taky několikrát vypěnil a dokonce vytáhl řidiče z auta. Je opravdu nutné být v cíli o 3 minuty dřív ? Pamatuji časy, kdy nebyli mobily, a jezdilo se pomaleji a taky se žilo, tak proč teď všichni magoří ? Pak je na našich cestách jen stres a panika a z toho udělá chybu i řidič, který by jinak jel klidně a v pohodě. Kolik řidičů jste třeba viděli magořit ve Švédsku ? Není tam cestování balzám na duši oproti ČR ?
A to je právě ono, mozkovitost či bezmozkovitost ježdění nemá přímou souvislost s ochotou dodržovat předpisy. Předpisy pro mozkovitého řidiče slouží k informaci o tom, co od něj ostatní v nějakém místě očekávají. Bezmozek takto neuvažuje a buď porušuje předpisy proto, aby porušil předpisy (což mozkovitý řidič nikdy neudělá) nebo považuje za předpisy upravený úsek za výplod chorého mozku a nebere informaci "dopravního inženýra" v potaz. A skoro nejhorší jsou ti, kteří se řídí striktně předpisy a po bouračce se ohánějí tím, že přeci dodrželi zákon. Že to v dané chvíli nebylo to první jim vůbec nedojde.

Takže říkám: řiď hlavou, a neměj v hlavě řiť.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#53 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lachtan »

Menhirovu rozhořčení se vůbec nedivím - a myslím, že asi ani většina pražáků... :(

Čas od času parkuji u skorotchýně která bydlí v lokalitě "Obytné zóny" (nebo jak se tomu nadává, je to značený nějakou velkou modrou cedulí, prý by se tam nemělo jezdit rychleji než 20km/h a parkovat mimo vyznačená parkoviště...) a místní měšťáci tam jsou poměrně pilní :evil:

Takže to řeším následovně - zaparkuji, rozhlédnu se které auto už má za stěračem "pozdrav" od MP, papírek si vypůjčím, šoupnu si ho za svůj stěrač a když odjíždím, tak mu jej vrátím nazpět, nebo rovnou vyhodím 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

VanThomas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1193
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Vůz: 745 D24T M46+OD 90'
Bydliště: Praha 3

#54 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od VanThomas »

Lachtan píše:nebo rovnou vyhodím 8)
To když už tam má, mezitím další? :D :evil:
_________________
V70 B5254T AW50 98'
bylo 745 D24T M46+OD 90'

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#55 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lukaso »

hm tak mi tento týden přišlo PFko od PČR odbor dopravní policie :bad: takže pozor, na Nuselkém mostě se evidentně měří.... :shock: tak si jdu přečíst ten článek na dfens :fool:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

láďa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 470
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#56 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od láďa »

eLzyx píše:
jarek.krizan píše:Jenže pokud tam mají záznam z kamery, a to potvory v centru skoro vždy mají, tak se z toho těžko vykrucuje.
to už se mi taky stalo. Podání vysvětlení za překročení rychlosti.
Přijdu tam, baba na mě ... tak vy se jdete přiznat?
Já: Ne, jen Vám jdu pomoc s objasněním toho přestupku
Baba: My Vás máme krásně vyfocenýho .. podívejte
Já: (sakra, to je přiblížení) Ježiš, to je vůl. Já mu říkal, že si má dávat pozor.
Baba: nehrajte na mě divadýlko, to jste Vy!
Já: Vy jste soudní znalkyně?
Baba: Ne, proč?
Já: tak, jak můžete určit, že jsem to já? Tenhle člověk je evidentně o pár let starší a koukněte se na ten nos (šermuju jí fotku před obličejem) ... co pak mám takovej frňák?
Baba: No, to ne ...
Já: tak vidíte, že to nejsem já. Tak si tam napište, že řidič neznámý, majitel vozidla uvedl, že odmítá vypovědět, protože by způsobil újmu osobě blízké
Baba: Ale, ...
Já: já s Vámi nehodlám dál diskutovat, máte-li další rádoby důkazy, předložte je, nebo si sežeňte soudního znalce, který jednoznačně určí soulad této fotografie s mojí osobou
Baba: hem
Já: opakuji znovu svoje stanovisko ... odmítám vypovědět, protože bych mohl způsobit újmu osobě blízké
Baba: takže je to Váš bratr?
Já: možná bratr, možná bratranec, možná kamarád z klubu dvojníků ...
Baba: jděte mi už z očí a příště si dávejte pozor
Já: Vyřídím a děkuji za osobu blízkou
:D
:ROFL: :ROFL:
_________________
Koupena v T6R 850 T5R za 55tis..Nyní k prodeji v T6R za pouhých 85tis...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#57 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od ..::Philip::.. »

Lukaso píše:hm tak mi tento týden přišlo PFko od PČR odbor dopravní policie :bad: takže pozor, na Nuselkém mostě se evidentně měří.... :shock: tak si jdu přečíst ten článek na dfens :fool:

me uz PFko neposlali par let. zase protekce, PFko jen nekomu :ROFL:
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#58 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od hroch32 »

Lachtan píše:...Takže to řeším následovně - zaparkuji, rozhlédnu se které auto už má za stěračem "pozdrav" od MP, papírek si vypůjčím, šoupnu si ho za svůj stěrač a když odjíždím, tak mu jej vrátím nazpět, nebo rovnou vyhodím 8)
:lol: :ROFL: Skutečně originální a vtipné řešení. Proč mám dojem, že kdyby mi někdo popisoval, že se tohle naučil od známého, měl bych podezření, že tím známým jsi Ty? :twisted:
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#59 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lachtan »

hroch32 píše: :lol: :ROFL: Skutečně originální a vtipné řešení. Proč mám dojem, že kdyby mi někdo popisoval, že se tohle naučil od známého, měl bych podezření, že tím známým jsi Ty? :twisted:
:wink: Ale není z mé hlavy - také mi to kdysi dávno někdo poradil a já mám za to, že je to poměrně známá záležitost 8)

(nicméně asi je pravdou, že se tím moc netajím... :twisted: :D )
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#60 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Hájčus »

Mimochodem, myslím, že navzdory mému volnému vztahu k povolené rychlosti a parkování, je málo slušnějších řidičů než jsem já. Dodržuju zip, pouštím autobusy ze zastávky, v koloně pouštím auta z vedlejších, uhýbám vozidlům s PPJ, pouštím lidi na přechodu (striktně a i tehdy, když to pro mě znamená zabrzdit z 80 km/h, kterými jsem se rozhodl jet na padesátce - samo tam, kde mám šanci chodce z dálky vidět nebo bezpečně vidět, že tam není). Když parkuju, tak tak, abych nikoho neomezoval, když je někde 80 a je bezpečné jet 50, jedu 50... A snažím se myslet za ostatní, což mi nespočetněkrát zachránilo plechy a mnoha lidem i život / zdraví. řídím 12 let a (klep, klep) nikdy jsem neměl bouračku, nikdy jsem nikoho nezranil, nikdy jsem ani neťuknul žádné auto. A ne proto, že bych jezdil málo, poslední léta se nedostanu pod 40 000 km ročně... Tento fakt mi dává určité sebevědomí, že něco pravděpodobně nedělám úplně špatně.[/quote]

Ahoj vsem! Souhlasim s Tomasovo popisem viz vyse. Ono je opravdu mnohdy lepsi, dat na instinkt a zkusenosti, nez se tupe drzet vsech pravidel, ktere mnohdy udeluje ruka zakona, ci orgána a samozrejme ze ta leva ruka nevi co dela prava...
A pokud clovek proste nechce doplatit na ty vychcanky viz mereni za ceduli KOTEHULKY v poli; parkovani u prechodu pred vlastnim domem atp... Je treba se branit stejnou silou jakou oni utoci. A kdyz se branit, tak chytre a slusne.
OT
Sam za sebe jsem si poridil detektor radaru.
Ne proto, ze jezdim jako cune. Ale proto, ze oni take nedodrzuji zakon, ktery prikazuje oznacit usek mereny radarem. A i kdyz napr.usekove mereni je vetsinou znaceno cedulemi, tak jsem samozrejme v zivote nevidel prenosnou ceduli, ktera ma byt vystavena v pripade, ze nekde stoji auto s bradavici... Duvod? Jednoduchy - cedule jim vyrobili tak velke, ze se nevejdou orgánum do těch jejich škoftlí a tak i oni museni porusovat zakon.. (jj, to je jina, kdyz clovek vidi v Anglii ty krasne policejni V70 hmmm :) tam by se cedule vesla)
A dalsi a dalsi.. Jako napriklad, ze radar-bradavice v orgánovskym aute je certifikovana a kalibrovana statni zkusebnou pro mereni jen v urcitem uhlu vuci vozovce a merenym vozidlum. V pripade nedodrzeni takove polohy mericiho vozidla a ucinene fotografie je pak mereni zpochybnitelne. (ano, samozrejme, kdo by se do takove zabomysi valky poustel... ale proste to tu je. Na kazdou zbran, kterou na nas maji se da najit nejaka jina zbran. Slusná/ě)
Zajímají nás následující parametry, které je vhodné si zapamatovat:
-maximální vzdálenost měření 60 metrů
-odklon osy svazku antény od směru jízdy měřených vozidel 22.5° s tolerancí +/- 0.5°
-přesnost měřící části - do 100 km +/- 3 km/h, nad 100 km/h +/- 3%.
-přesnost nízkofrekvenční části - do 100 km/h +/- 1 km/h, nad 100 km/h +/- 1%
-rozsah zaručované přesnosti měření 20 - 250 km/h
Takze ja se svym detektorem radaru jen branim proti porusovani zakona samotnymi orgány.
Nehlede na to, ze Detektor radaru jakozto pasivni prvek neodporuje Zakonu o pozemnich komunikacich c.361/2000 sb. §3 odst.4 -(zjednodusene) Ucastnik provozu nesmi pouzivat technickych prostredku a zarizeni, ktera znemoznuji, ci ovlivnuji funkci technickych prostredku uzivanych policii / vojenskou policii pri dohledu na bezpecnost provozu na pozemnich komunikacich. (cimz se m.j.rozumi i mereni rychlosti samozrejme..)
B.T.W. je zajimave, kolik vselijakych radoby udelatek o kterych si clovek bez detektoru mysli, ze meri rychlost, tak vlastne vubec nemeri, resp.detekuje Vasi rychlost a pak "to tam blika 50!, 50!" ale nemeri... Protoze radary, co v CR opravdu meri jsou jen Radary:
Ramer AD9 Ka-band 34.0 GHz a Ka-band 34.3 GHz a
Lidary - lasery: Kustom ProLaser III.
Jan
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1092
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#61 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

Lukaso píše:hm tak mi tento týden přišlo PFko od PČR odbor dopravní policie :bad: takže pozor, na Nuselkém mostě se evidentně měří.... :shock: tak si jdu přečíst ten článek na dfens :fool:
kterým směrem?
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#62 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lukaso »

píšou v místě: 5. května Nuselský most přem.zc . víc nic, co znamená přem.zc?
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#63 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od yoby »

Můžeš vždy, jen se odkazuješ na jiný paragraf
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#64 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lukaso »

Hm tak dneska byl fakt den...:( šmejdi policajtský, jedu do Plzně, volná dálnice, jedu 160 tempomat...žádnej stres,žádný nebezpečí pohoda, jedeme takhle ještě s jedním BMW...přijelo další auto, byla tma, vidím jen dva xenony...asi 5 minut jedeme takhle spolu...jedem jedem najednou mě to třetí auto předjelo...passat, 156 km/h , 1000,- Kč , 2 body a prý hezké svátky...no jsem teď mimo domov, ale myslím, že to co mi přišlo poštou je stejný přestupek, takže když se z toho nevykecám tak budu mít na rok v podpisu MHD :-/ krom toho můžu zavřít eshop :-/ kua fix to je fakt den :-/ za dobu co mam papíry nic a teď během týdne...má někdo nějakej nápad? :-/ ono ikdyž se z toho vykecám tak mít rok na krku to že někoho předjedu na dálnici a oni mi za to seberou papíry to je veselý :Yahoo!: :bad: podepsal jsem to a zaplatil, co zbylo...:-/
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#65 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od yoby »

Nestresuj, 2x a dost platí až za překročení rychlosti za 3 body
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#66 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lukaso »

yoby píše:Nestresuj, 2x a dost platí až za překročení rychlosti za 3 body
mám za to, že pokud spáchám dva stejné přestupky, jedná se o recidivu a tím přijdu o papíry...? ale možná se mýlím??...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#67 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od yoby »

na 99 % mýlíš... myslím že to na netu najdeš
třeba tady http://svedsketanky.cz/index.php/clanky/4-clanek2/39-sazebnik-pokut-r
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1092
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#68 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

standum píše:asi už sem dnes unavený.. tak se pro přesnost ptám: Já můžu "odmítnout podání vysvětlení" i ve správním řízení a u PČR? nebo to platí jen u měšťáků?
Právo nevypovídat proti sobě nebo osobě, jejíž újmu bys vnímal jako újmu vlastní, je zakotveno v ústavě.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1092
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#69 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

Lukaso píše:Hm tak dneska byl fakt den...:( šmejdi policajtský, jedu do Plzně, volná dálnice, jedu 160 tempomat...žádnej stres,žádný nebezpečí pohoda, jedeme takhle ještě s jedním BMW...přijelo další auto, byla tma, vidím jen dva xenony...asi 5 minut jedeme takhle spolu...jedem jedem najednou mě to třetí auto předjelo...passat, 156 km/h , 1000,- Kč , 2 body a prý hezké svátky...no jsem teď mimo domov, ale myslím, že to co mi přišlo poštou je stejný přestupek, takže když se z toho nevykecám tak budu mít na rok v podpisu MHD :-/ krom toho můžu zavřít eshop :-/ kua fix to je fakt den :-/ za dobu co mam papíry nic a teď během týdne...má někdo nějakej nápad? :-/ ono ikdyž se z toho vykecám tak mít rok na krku to že někoho předjedu na dálnici a oni mi za to seberou papíry to je veselý :Yahoo!: :bad: podepsal jsem to a zaplatil, co zbylo...:-/
Základ je, že jak za sebou vidím světla Passatu B6, přepínám do módu "pana Klobouka"... ve dne je to ízy, B6 Passat R36 je hodně odlišný... v noci je to blbý, takže pravidlo uplatňuju na jakýkoli B6 Passat...
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#70 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lukaso »

to jo ale toto pravidlo se v noci na černého passata uplatňuje dost blbě...viděl jsem dvě xenonový světla, což jediný co vylučovalo je BMW a Audi s ledkama...osobně jsem si myslel že to je mazda 6
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 286
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC90 D5 147kW 2011
Bydliště: Praha, Č.B.

#71 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od lookass_V70 »

Tom85 píše:[Na to je jednoduchej postup - dostavit se a odmítnout podání vysvětlení.
viz.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009081701
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009112904
jj, to funguje :Yahoo!:
_________________
XC90 I D5 , 147kW, 2011, D5244T18, AT, silver, černá kůže
bylo: V70 II D5, 120kW, 2002, D5244T, man., platinum green, béžový interiér, kůže, ALU Canaveral... pěkně ošvédovanej kočár!

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#72 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lukaso »

právník mi radil, že tam nemam chodit...jako že se omlouvat omlouvat až to bude rok :-/ no uvidíme, musím to promyslet, bojím se abych nepřišel o papíry :-/
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3741
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#73 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od wickey »

a co tak se k veci postavit celem jako chlap, priznat si vinu a nest dusledky?

nebo tohle jednani se uz dneska nenosi?
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#74 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lukaso »

nosí...

ALE druhou pokutu jsem ještě neviděl ani nevím jestli jsem to já, občas někomu auto půjčím...rád ponesu důsledky za něco co má smysl...jenže co se týká akce passat, v ten den všude kolony a nehody a bordel a o policajta nezavadíš...že by si třeba někam stoupli a řídili dopravu...ne raději tě buzerují na dálnici, kde nezavadíš o auto na úseku který je naprosto bezpečný a ještě ti ten xindl řekne s úsměvem takhle blbě se nachytat a když mu dáš ten litr jako chlap( ne uplatíš ho jako všichni ) tak má tu drzost a směje se ti do xichtu že prej hezký svátky...krom toho, v životě jsem nejel opilej, nejezdím na červenou, pouštím chodce, na stopce vždy zastavím...pojedu dvakrát rychleji ( o 20 km/h ) tzn 4 body a kvůli posranýmu zákonu přijdu o papíry, zatímco ten co pojede vožralej , pak 200 v městě a pak pojede na červenou , přičemž v každý z těchto situací mohl někoho zabít , tak ten bude mít třeba 10 bodů a bude vesele jezdit dál...jo tak to sorry "chlap" být nechci...přípomínat mojí školní a pracovní totální závislost na autě nebudu....

L
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1092
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#75 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

wickey píše:a co tak se k veci postavit celem jako chlap, priznat si vinu a nest dusledky?

nebo tohle jednani se uz dneska nenosi?
Takhle prostě otázka nestojí... stát a nátlakové skupiny zmagořených "-istů" a "vodněkud matek" vytvořili buzerační prostředí, kdy nesmyslně kasírují za snadno měřitelná porušení zákonů a omlouvají to bojem za bezpečnost. Jejich akce ale nejsou motivovány bezpečností a nemají (ani nemohou mít) takový efekt.

Vyhlásili válku nepodstatným odchylkám, zdravému rozumu a uvědomělé jízdě pod praporem falešné morálky bezmyšlenkovitého dodržování pravidel a proti tomu je potřeba BOJOVAT se vší rozhodností, které je kdo schopen. Příležitostí ke "chlapskému" chování je i bez toho sdostatek a jsou důležitější... To, co navrhuješ, je ovčanství a faleš. Jako kdyby sis myslel za C. a K., že císařpán je vůl a šel ses udat na nejbližší četnickou stanici.

P.S. Když pojedu 80 kolem školy v době, kdy lze čekat, že jsou tam děti, jsem debil a patří mi trest. Jet ale za nízkého provozu na suché dálnici o 20 více necítím jako problém.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...
Odpovědět

Zpět na „o všem možném :-)“