Jak vybruslit z přestupku?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#26 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od eLzyx »

tnemec píše:Absolvoval jsem nekonečné diskuse s těmi arogantními byrokraty, co dělají dopravní politiku na Praze 8 a nedosáhl jsem naprosto ničeho. Včetně toho, že jsem zkoušel prosazovat změnu označení jedné velice nebezpečné křižovatky, kde prakticky nikdo nedává přednost, ačkoliv má. (Lidi jsou neuvěřitelně hloupí). Stalo se tam mnoho nehod, já sám jsem se tam nejméně 3x vyhnul bouračce jen nadstandardní předvídavostí... A jediné, čeho se mi dostalo, je politování.
snad ne křižovatka u Bulovky (Bulovka/Zenklova/Budínova/Chlumčanského)?
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3741
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#27 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od wickey »

tnemec píše:V ideálním světě bych se Tebou souhlasil a vždy jednám podle vlastního kodexu, který praví, že moje svoboda končí u svobody někoho jiného. A to nezávisle na tom, zda to po mě zákon v dané situaci vyžaduje nebo ne. V praxi bych se ale při úzkostlivém dodržování zákonů musel cítit jako nesvéprávný blbeček, pokud zákon vůbec dodržet jde.

Absolvoval jsem nekonečné diskuse s těmi arogantními byrokraty, co dělají dopravní politiku na Praze 8 a nedosáhl jsem naprosto ničeho. Včetně toho, že jsem zkoušel prosazovat změnu označení jedné velice nebezpečné křižovatky, kde prakticky nikdo nedává přednost, ačkoliv má. (Lidi jsou neuvěřitelně hloupí). Stalo se tam mnoho nehod, já sám jsem se tam nejméně 3x vyhnul bouračce jen nadstandardní předvídavostí... A jediné, čeho se mi dostalo, je politování.

Obrana? Neřeší-li někdo, kdo je za to placen, moje problémy, nemůže očekávat mou součinnost, pokud tyto problémy vyřeším po svém za porušení zákona.

Myslím, že celkově žiju velmi nadstandardně čestně, holt jen v některých případech upřednostňuji své pojetí správnosti před dikcí zákona. Můžeš s tím nesouhlasit, můžeš proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeš udělat.
tomasi, parkrat jsem se s tebou bavil i osobne, vetsinou jsi vypadal jako normalni clovek, ale to co tady obcas predvadis (sve radoby znalosti prava + xenony a naslo by se i neco vic) muj nazor na tebe dost zmenilo.
arogantni demagog na urovni nekde u tomase S80.
ale ja vim, ze to muzu tak akorat napsat a to je vsechno co s tim muzu udelat..
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#28 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od old.fashioned »

aby jsme to vrátili do normálních proporcí... vymlouvání se na osobu blízkou je díky zakotvení tohoto práva v Listině základních práv a svobod zatím zákonem neznemožnitelné, a i díky medializaci se u nás stalo v podstatě národním folklorem, takto se "hájit". Podobně jako drobné pojišťovací podvody - viz rozbité čelní sklo a "najdi si někoho komu odlít kamen od auta". Lidi si už ani neuvědomují, že i když se takto hájí, přesto lžou, ale to už si musí vyřídit se svým svědomím. Argumenty o tom, že si někdo situaci posoudí sám, a pokud politici jsou špatní (příp. zákonodárce, systém, či snad řád světa?), mám právo si dělat co chci, tedy i porušovat zákon, je jenom účelová racionalizace, která nic nemění na tom, že jde o porušení zákona. Možná bude pro tebe tnemci překvapením, že spousta lidí by se hanbou propadla, kdyby měli tímhle způsobem lhát státním orgánům. I takoví pořád existují. To že je to technicky a právně možné, neznamená, že je to morální. Ale každý má jiné hodnoty.
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#29 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od eLzyx »

nepřijde mi morální platit za přestupek, který byl vynucen místní správou ... viz nesmyslné cedule "začátek obce" uprostřed polí, či zaparkování v stupidní "modré zóně", úsekové měření v místech, kde to nemá naprosto žádné bezpečnostní opodstatnění atp.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#30 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lukaso »

eLzyx píše:nepřijde mi morální platit za přestupek, který byl vynucen místní správou ... viz nesmyslné cedule "začátek obce" uprostřed polí, či zaparkování v stupidní "modré zóně", úsekové měření v místech, kde to nemá naprosto žádné bezpečnostní opodstatnění atp.
mě nepřijde morální platit takové pokuty, takové silniční daně, takové spotřební daně na benzínu a pak jezdit po tankodromech, v zácpách a vidět policii jak tě akorát buzeruje místo toho aby si občas stoupla do křižovatky a hold v dešti řídila dopravu ( teda za předpokladu že by na to byli vyškoleni)...

ovšem to co říkáš ty mi nepřijde uplně košer, pak by si člověk v plečce se silným motorem mohl říct, že mu přijde naprosto bezpečné jet 220km/h po dálnici a že čára není zeď...tak jako si to říkáš ty o obcích v poli...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#31 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od eLzyx »

no čára není zeď ... to je fakt. V našem banánistáně se běžně stává, že tam kde je to nebezpečné, tam je přerušovaná, tam, kde je krásná rovinka-dokonce bez výjezdů z pole, tam je plná. Na patřičný dotaz k příslušné správě komunikací a cest mi bylo odpovězeno, že podle studie ba bla bla a posudku bla bla bla je to tak správně. Takže to jezdím obráceně. Na plné předjíždím, na oné přerušované si dávám pohov.

A 220km/h na prázdné oplocené dálnici je naprosto bezpečné. Nevidím v tom žádný problém.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#32 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Lukaso »

eLzyx píše:no čára není zeď ... to je fakt. V našem banánistáně se běžně stává, že tam kde je to nebezpečné, tam je přerušovaná, tam, kde je krásná rovinka-dokonce bez výjezdů z pole, tam je plná. Na patřičný dotaz k příslušné správě komunikací a cest mi bylo odpovězeno, že podle studie ba bla bla a posudku bla bla bla je to tak správně. Takže to jezdím obráceně. Na plné předjíždím, na oné přerušované si dávám pohov.

A 220km/h na prázdné oplocené dálnici je naprosto bezpečné. Nevidím v tom žádný problém.
Jenže kdyby si to měl takhle posuzovat sám každej jouda tak jezdím raději metrem....neříkám že co se týká čar je to všude správně nicméně ouřadové to nedělají jen od oka, opravu se to počítá a to co se zdá tobě bezpečné třeba při opravdové krizové situaci bezpečné není...a až mi najdeš v čr dálnici, která má parametry na 220km/h tak budu fakt valit oči.

tato debata nemá žádný smysl, my dva se známe a já vím že nejsi žádný idiot, ovšem předpokládám že mi dáš za pravdu, že kdyby tady vládla anarchie kterou hlásáš tak bych opravdu na silnicích jezdit nechtěl.

P.S.: neříkám že sem tam nejezdím rychleji že dovolují předpisy, ale cítím se u toho jako špatný člověk :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#33 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od eLzyx »

by mě zajímalo, kterej úředník povolil přerušovanou čáru na 200m úseku, do kterého není vidět(takže si nelze "najet") a ze kterého není vidět (nelze počítat s tím, že tam nic není). Úsek je "ohraničen" kopcem a z druhé strnay zatáčkou zarostlou stromy. Tam ani já s T5tkou tam nepředjedu trabanta.

A k té dálnici a 220km/h ... nevím jaké parametry by taková dálnice musela splňovat (8 pruhů, štěrkem vysypané kačírky, pneumatiky okolo :D ), ale taková D8 brzy ráno je naprosto v pohodě. Kvalita povrchu na jedničku, poloměry zatáček tak akorát, šířka, když se tam nikdo nemotá taky v pohodě. Sebevražedná zvěř v podstatě nemá šanci - skoro celá dálnice je oplocená.

Jinak k těm pokutám. K některým se umím postavit čelem. Jsou to ty, které jsem spáchal z "rozmaru" - např. 117 na 70tce za 2000Kč - placeno na místě, bez jakéhokoliv smlouvání.

PS: já se jako špatný (rozumu zneužívající) člověk cítím každý den :evil:
Naposledy upravil(a) eLzyx dne 08 pro 2009 15:59, celkem upraveno 1 x.
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

karlos
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 301
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S80 3.2
Bydliště: Praha 4

#34 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od karlos »

pokud vědomě zaparkuju na P1 v modrý zóně a přijde mi poštou info, že bych se měl dostavit...tak na to celkem dlabu a jednou za rok (ideálně před Vánocema) se u nich stavim s tim, že bych rád urovnal pokuty - aneb můžu s nima vyjebávat, ale zatím jsem vždycky narazil za přepážkou na normálního člověka a celá anabáze mě ročně zatím nikdy nestála víc, než je parkovací karta pro rezidenty 8)

Krásná byla situace asi před 2-3 lety, kdy jsem s tím člověkem licitoval ve smyslu:
já: mám šest pokut za parkování? hmmm...tak 100Kč za jednu, celkem 600?
on: tak já jdu proti a navrhuju 1000Kč
já: to se mi nelíbí, potkáme se mezi, za 800,- maximálně
on: nene...vyberte si 1000,-Kč nebo....pětikilo, jinak bych musel vypisovat stovkový bloky! :)

Co se ostatních situací týče - pokud se mi zdá jednání strážníků jako kravina, tak jim rovnou hlásim, ať mi pošlou předvolání, že jejich posouzení situace považuju za neúměrně vzhledem k okolnostem - zatím nic nepřišlo

Ohledně rychlosti...no řekněme, že kamerou/radarem sledovaná místa v Pze jsou notoricky známá...na dálnicích je passat celkem rozpoznatelný auto a pokud jedu někam, kde to neznám, tak nejedu jako idiot, ale spíš tak, abych se vešel do tolerance, případně max dvoubodové hranice, protože když mě odchytěj na místě, tak se stejně můžu jít klouzat...no a pak, nezastírám, jsou ještě chvilky, kdy by mi nepomohla ani svěcená voda, ale to spíš na místech, kde se pomalu ani měřit nedá...
_________________
JE: S80 3,2
BYLO: S80 V8, S60 2,5T AWD, 850R, 850T5, 760TIC, 740TIC a 3x 244GL

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#35 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

eLzyx píše:
tnemec píše:Absolvoval jsem nekonečné diskuse s těmi arogantními byrokraty, co dělají dopravní politiku na Praze 8 a nedosáhl jsem naprosto ničeho. Včetně toho, že jsem zkoušel prosazovat změnu označení jedné velice nebezpečné křižovatky, kde prakticky nikdo nedává přednost, ačkoliv má. (Lidi jsou neuvěřitelně hloupí). Stalo se tam mnoho nehod, já sám jsem se tam nejméně 3x vyhnul bouračce jen nadstandardní předvídavostí... A jediné, čeho se mi dostalo, je politování.
snad ne křižovatka u Bulovky (Bulovka/Zenklova/Budínova/Chlumčanského)?
Kobyliské náměstí... směr od Bohnic má zelenou, směr od metra smí odbočovat na Stírku... a tito řidiči zpravidla nedávají přednost těm, co jedou od Bohnic, ačkoliv podle všech možných výkladů musí... Osobně teď naprosto standardně rozsvěcím dálkovky a troubím, když existuje jen maličké podezření, že ten protijezdec nebude brzdit. Dávám jasně najevo, že mám přednost a že ji budu vyžadovat.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#36 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od eLzyx »

jo, tam je to taky veselý. Vždycky, když jedu volvem, tak mám pocit, že do mě chce někdo nabourat a když tam jedu střepem, tak do mě nikdo nechce nabourat :cry:
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#37 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od ..::Philip::.. »

eLzyx píše:no čára není zeď ... to je fakt. V našem banánistáně se běžně stává, že tam kde je to nebezpečné, tam je přerušovaná, tam, kde je krásná rovinka-dokonce bez výjezdů z pole, tam je plná. Na patřičný dotaz k příslušné správě komunikací a cest mi bylo odpovězeno, že podle studie ba bla bla a posudku bla bla bla je to tak správně. Takže to jezdím obráceně. Na plné předjíždím, na oné přerušované si dávám pohov.

A 220km/h na prázdné oplocené dálnici je naprosto bezpečné. Nevidím v tom žádný problém.

plna vs. prerusovana. podivejte se do zahranici. plno statu ma jen prerusovanou a nikomu to nevadi. proste bud tam vidim a jedu a nebo ne..
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#38 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

wickey píše:
tomasi, parkrat jsem se s tebou bavil i osobne, vetsinou jsi vypadal jako normalni clovek, ale to co tady obcas predvadis (sve radoby znalosti prava + xenony a naslo by se i neco vic) muj nazor na tebe dost zmenilo.
arogantni demagog na urovni nekde u tomase S80.
ale ja vim, ze to muzu tak akorat napsat a to je vsechno co s tim muzu udelat..
Na aroganci těch zmrdů, co tam řeší dopravní záležitosti trvám. Jsou to úředníci placení z daní a co předváděli jen ve věci dohodnutí si schůzky, to bys zíral, vpodstatě mi říkali: "Přijďte, my tady asi zrovna nebudeme, ale zkoušejte to, třeba to jednou půjde..." Nebylo naprosto možné dohodnout se s nimi na pevném termínu. Na mejlové pokusy o konstruktivní diskusi pak odpovídali zásadně tak, že děkují na podnět, ale že mám přijít osobně. Máš proto jiné slovo než nehorázná arogance? Mám ty mejly schovaný...

A že si věci řeším po svým? Njn... takovej je život... Dělám si věci jen na svou zodpovědnost a když to udělám blbě, je to můj boj. Někdo jezdí rychle, někdo nedává přednost chodcům, někdo má fólie na předních bočních oknech, někdo předjíždí přes plnou, já mám xenony... Mirek Dušín jsem si nikdy neříkal.

A rádobyznalost práva? Netvrdím, že jsem znalec... jsem amatér, co umí číst a má jakési obecné právní vědomí. A zatím cokoliv jsem na základě svých "právních analýz" s úřady vyřizoval, dopadlo přesně podle mých předpokladů... JUDr. nejsem, do Plzně daleko...

A názor na mě si učiň, jaký chceš :-) Zrovna teď odpo jsem se dořval na Prašném mostě s pánem, kterému se nelíbilo, že jsem z pravého pruhu pokračoval průběžně rovně a dožadoval se toho, abych vjel do BUS pruhu / zákazu vjezdu, protože jeho obzor nedosahoval tak daleko, aby dokázal analyzovat dočasné tam umístěné značení. Nadával mi do č(u z kroužkem)ráků a cítil se naprosto oprávněn. Jeho problém.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

#39 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Menhir »

Vidím tady spoustu emocí, a dost často zbytečných. Rád bych se proto vrátil trochu zpátky.
Téma jsem založil proto, že mi nějaký strážník (vyhýbám se už vulgarismům, ale vykřikuju si je tady nahlas) z pouhé zlovůle, tuposti, buzerace, arogance a nudy dal papírek za stěrač, když jsem parkoval v tiché ulici na sídlišti před svým domem před svými okny na rovném úseku bez provozu v dlouhé nepřerušované řadě aut VEDLE PŘECHODU.
Musím zde citovat V. Havla z dob začátků jeho prezidentování. Tehdy se vyjádřil, že je důležitější postupovat dle SMYSLU zákona nežli podle jeho LITERY!!!
Dle litery zákona je tedy můj čin neoddiskutovatelně přestupkem.
Dle zdravého rozumu, ale také dle smyslu zákona by bylo principiálně chybné a nesprávné za takovou věc zaplatit třeba jen jedinou korunu!!!!!!!!!!!!!!
Nejde zde o to, jak svévolně porušovat zákony a vyhýbat se postihům. Jde o to, jak se vyhnout buzeraci za porušení nějakého zákona, který je přinejmenším nedokonalý, nebo chybně paušálně aplikovaný, nebo přežilý, nebo zkrátka nesmyslný, samozřejmě s ohledem na konkrétní časoprostorovou aplikaci. Je to podobné, jako když se chlápek s radarem postaví za ceduli KOTĚHŮLKY na rovině uprostřed pole, naměří mi 60 km/h a nasolí mi pokutu. To je taktéž pouze samoúčelná, výkonnou moc zneužívající buzerace. A podobných příkladů se jistě najde další dlouhá řada.
Zákony vytvářejí lidé, jejichž průměrná inteligence a zdravý rozum jsou pod mou úrovní. Je tedy zcela v pořádku, že k jejich výplodům nepřistupuji jako tupá ovce, ale jako myslící člověk.
Svůj dotaz jsem psal proto, že vyhledávání odpovídajících zákonných ustanovení a předpisů by mi zabralo neúměrně mnoho času, který momentálně ani nemám. Děkuji všem za postřehy, zkušenosti a rady. Obecně souhlasím s Tomášem Němcem. Jen bych se, Tomáši, ještě rád zeptal – co ty dva papírky, u kterých to neskončilo zahozením?
Domnívám se, že promoklý papírek za stěračem skutečně není důvod, abych běhal na nějakou služebnu MP, zvlášť s ohledem na můj přestupek, který hodlám nadále doživotně s klidným svědomím páchat.
Takže papírek zahazuji. Pokud přijde něco dalšího, ať už doporučeně, nebo namachrovaně, budu to pak aktuálně řešit. Ale vycházet vstříc aroganci moci, to by podle mě byla první chyba člověka, který ctí skutečnou demokracii.
_________________
Volvo 850 2,5 10V Estate, Graham Green, ∗ 1996, 106 kW

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#40 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od jarek.krizan »

Jak tady tak sleduju tu debatu, tak si říkám, že by bylo lepší jezdit s něčím opancéřovaným. Za chvíli tu bude na silnicích anarchie. Stačí to co se děje poslední dny u nás ve městě. O polismena nezakopneš a pravidla prakticky neexistují. Centrum totálně zacpané, rychlost 1km/4min. , k dosažení dokonalosti vypnuté semtamfóry a jak většina zná, Zlín nemá žádnou objízdnou variantu ani obchvat a všechno vede centrem. V tom chumlu spousta případů co troubí a svítí dálkovýma a prd jim je to platné. Sanitky přijíždí k případům pozdě, začínají se množit případy kdy nestíhají infarkty a houstne smog. Do toho spousta blbů co parkuje tak, že autobusy neprojedou a někdy ani osobní auta. Majitelé si jen odskočili nakoupit.
Pokud někomu připadá anarchie na silnicích v pořádku, přijeďte si zajezdit před vánocemi do Zlína.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#41 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Bobes »

Menhire (a ostatní): na jednu stranu chápu, na druhou stranu musím protestovat (byť je mi to prd platné)
konkrétní situaci neznám, ale tady v brně vím o několika křižovatkách, kde často nevidím doleva, protože někdo parkuje kde nemá.

že to unás vypadá jak to vypadá? inu česká povaha, ač mám v sobě jakýsi iracionální pozůstatek národní hrdosti, tak na tyhle vlastnosti hrdý rozhodně nejsem. Vloni jsem byl 4 měsíce ve švédsku a vím že tam to funguje. Btw, snad poprvé v životě jsem tam dostal pokutu a zrovna tak nesmyslnou. Večer před odjezdem jsem zaparkoval na parkovišti u obchoďáku (pronajaté místo jsem měl, ale asi 40 minut pěšky od bytu), ráno jsme měli vyjet dost brzo (tuším někdy kolem 6 hodiny), takže jsem chtěl jít včas spát, jenže ejhle, parkovací automat přez den nefungoval, zapínal se až někdy kolem 22 hodiny (jenže to jsem nevěděl - švédsky neumím, anglické texty téměř nevedou, navíc jsem šel spát už kolem sedmé). Ráno jsem našel poukázku na 400 SEKů za okénkem... napsal jsem mail, kde jsem popsal situaci, ale stejně mi to neprominuli.

Taky vedu pár bitev s větrnými mlýny, vím co je to za boj, ale to že si začnu racionalizovat ("omlouvat přestupky svému svědomí") podle mého není cesta. Hrozí totiž to že si takhle někdo v krajním případě zracionalizuje třebas vraždu. Jiní si takto racionalizují pobírání sociálních dávek před zaměstnáním.
Můj závěr je ten že tyto metody vedou buď ke stagnaci, nebo přímo k degradaci společenského řádu. Nemohou ho z principu zlepšit, maximálně skončit revolucí.
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#42 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od eLzyx »

Bobes píše: maximálně skončit revolucí.
a o to jde, ne?
:twisted:
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#43 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

Menhir píše:Jen bych se, Tomáši, ještě rád zeptal – co ty dva papírky, u kterých to neskončilo zahozením?
Zahozeny byly, ale ještě u těchto dvou neproběhla roční promlčecí lhůta. Neočekávám ale žádný neobvyklý průběh. Poté, co jsem jim tam jednou místo osobní návštěvy poslal slušný dopis, jehož obsahem bylo v mnoha vzletných a korektních formulacích "jdětě do p...", tak už mi žádná výzva nepřišla a počet lístečků se také minimalizoval.

Bohužel ten dopis byl psán před novelou, dneska už to nejde, změnili formulaci u MP, která se lišila od PČR na stejnou jako u PČR. Šlo o podání vysvětlení / zápis o podaném vysvětlení. Před novelou MP směla vyzývat právě jen k dostavení se k provedení zápisu o podaném vysvětlení. Čili jsem jim napsal, že jsem jim žádné vysvětlení nepodával a nemám tedy k čemu se dostavovat :-) - podotýkám, že se jednalo o odhadem 6 lístečků, které jsem tam měl nastřádané a je to už více jak rok, takže promlčené.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#44 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

jarek.krizan píše:Jak tady tak sleduju tu debatu, tak si říkám, že by bylo lepší jezdit s něčím opancéřovaným. Za chvíli tu bude na silnicích anarchie. Stačí to co se děje poslední dny u nás ve městě. O polismena nezakopneš a pravidla prakticky neexistují. Centrum totálně zacpané, rychlost 1km/4min. , k dosažení dokonalosti vypnuté semtamfóry a jak většina zná, Zlín nemá žádnou objízdnou variantu ani obchvat a všechno vede centrem. V tom chumlu spousta případů co troubí a svítí dálkovýma a prd jim je to platné. Sanitky přijíždí k případům pozdě, začínají se množit případy kdy nestíhají infarkty a houstne smog. Do toho spousta blbů co parkuje tak, že autobusy neprojedou a někdy ani osobní auta. Majitelé si jen odskočili nakoupit.
Pokud někomu připadá anarchie na silnicích v pořádku, přijeďte si zajezdit před vánocemi do Zlína.
To, co já píšu, ale přeci není nabádání k anarchii, je to obrana před buzerací. Pokud někoho svým parkováním omezím, jsem debil a patří mi postih/odtah. Když zaparkuji 4,5 metru od přechodu místo 5 nebo o 30 cm přečuhuju do zákazu zastavení, tak prostě nechávám na státním aparátu, aby - když už se namáhali s lístečkem - se také pořádně postarali o důkazní řízení.

Měl bych zdůraznit, že nic z toho, co jsem napsal, není vyhýbání se postihu nebo obcházení zákona - jen nechávám dělat policajty jejich práci a neusnadňuji jim to. Oni mají prostředky, jak moji obranu rozmetat a u závažných případů dokazují dnes a denně, že to umí. Například v Brně pán v SUV srazil paní na přechodu, ujel a vymlouval se na osobu blízkou. Policejní prací mu dokázali, že kecá a šel sedět. Ono to jde, když se chce.Oproti tomu ty různé lístečky a banální překročení rychlosti jsou jen a pouze nástrojem buzerace a zdrojem dodatečného zdanění, což nevidím nejmenší důvod státnímu orgánu usnadnit. Je přestupek závažný? Tak vám nebude vadit investovat úsilí do jeho vyřešení. Je to banalita? Tak se tím asi nikdo moc zabývat nebude, že... vstřícně předposraných blbců, kteří prachy nasypou bez nějaké zvláštní snahy čeká za dveřmi zástup.

Mimochodem, myslím, že navzdory mému volnému vztahu k povolené rychlosti a parkování, je málo slušnějších řidičů než jsem já. Dodržuju zip, pouštím autobusy ze zastávky, v koloně pouštím auta z vedlejších, uhýbám vozidlům s PPJ, pouštím lidi na přechodu (striktně a i tehdy, když to pro mě znamená zabrzdit z 80 km/h, kterými jsem se rozhodl jet na padesátce - samo tam, kde mám šanci chodce z dálky vidět nebo bezpečně vidět, že tam není). Když parkuju, tak tak, abych nikoho neomezoval, když je někde 80 a je bezpečné jet 50, jedu 50... A snažím se myslet za ostatní, což mi nespočetněkrát zachránilo plechy a mnoha lidem i život / zdraví. řídím 12 let a (klep, klep) nikdy jsem neměl bouračku, nikdy jsem nikoho nezranil, nikdy jsem ani neťuknul žádné auto. A ne proto, že bych jezdil málo, poslední léta se nedostanu pod 40 000 km ročně... Tento fakt mi dává určité sebevědomí, že něco pravděpodobně nedělám úplně špatně.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

#45 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Menhir »

Bobeši (a ostatní)..........:

Aby bylo úplně jasno – bydlím na pražském sídlišti v dlouhém paneláku se 12 vchody. Za ním je klidná ulice, kam přijíždějí jen místní a parkují po obou stranách, na jedné podélně, na druhé kolmo.
Uprostřed délky paneláku je přechod pro chodce.
Těsně vedle přechodu samozřejmě začínají parkující auta, tzn. vždy 6 aut zde porušuje příslušný zákon o odstupu od přechodu.
Ničemu to nevadí, bezpečnost to nesnižuje. Takových přechodů jsou na našem velkém sídlišti stovky. Kdyby to u každého dělalo průměrně 4 auta, je to minimálně tisíc aut takhle nepřípustně a řádorozvracečsky zaparkovaných!!!!!!!! Ale kam se asi mají nacpat?
Ale k jádru věci: Pokud mi strážník v téhle situaci napaří pokutu nebo zastrčí za stěrač lísteček apod. tak je to s prominutím – nemohu být slušný, a přitom věcný a pravdivý – buz....., idi.., zm.. a č....
A racionální řád slušných lidí narušuje právě on, neb kašle na spoustu užitečnější práce a plýtvá veřejnými prostředky na kraviny.

A ještě obecně... Ona "racionalizace", to nemusí být žádné potlačování svědomí. Mě třeba kvůli tomu parkování žádné svědomí netíží. Ta "racionalizace", to je korekce nedokonalých zákonů zdravým rozumem.

Jinak opět souhlasím s Tomášem Němcem a vše podepisuji. To, jak popsal své ježdění, je přesně styl, o který se snažím i já. Jezdím co možná nejvíc rozumně, bezpečně a ohleduplně, s respektem k počasí, ostatním lidem a svým schopnostem, ale ne striktně podle předpisů. A nestydím se za to, naopak.

Btw, až budu chtít být striktně řádotvorný, umístím se na dálnici do levého a dám tempomat na 130.
Ovšem z hlediska mého zdravého rozumu bych musel být stejný č.... jako onen kreativní strážník...

Btw 2: Revoluce je osvědčený způsob společenské obrody a nápravy. Nenechávejte se zpracovávat vládnoucí garniturou k odevzdané víře, že stávající řád je svatý a jediný možný.
Téměř všichni velcí duchové politiky, umění i vědy byli revolucionáři...
_________________
Volvo 850 2,5 10V Estate, Graham Green, ∗ 1996, 106 kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#46 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od ..::Philip::.. »

[quote="Menhir"]

Btw, až budu chtít být striktně řádotvorný, umístím se na dálnici do levého a dám tempomat na 130.
quote]


..tak udelas prestupek nebot mas povinnost umoznit jizdu rychlejsimu. nikdy nevis, zda ten rychlejsi neveze raneneho, zenu k porudu, atd..


jinak s tebou souhlasim. presne podle predpisu nejezdim take, lehce nad povolene rychlosti, ale jsou mista, kde je nutne predpisy dodrzovat. (obce, staveni u prechodu, atd)
parkovani je znacne diskutabilni a nastestu tech "preaktivnich" strazniku jiz moc neni. dokonce nase ulice zacli objizdet/obchazet a ubylo rozbitych oken a listecku za oknem pri stani v blizkosti krizovatek a prechodu v jednosmerkach.
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#47 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Bobes »

no já taky netvrdím že jsem svatej, zrovna "tempomat na 130 v levém" při cestování po D1 používám docela často. ale obvyke jezdím v časy kdy je dánice téměř prázdná, a když mne někdo dojíždí a já mám kam uhnout aniž bych musel prudce měnit rychlost (brzdit za kamion) tak se uhnu. (detaily nejrůznějších situací co mohou nastat tu řešit nemíním) Tohle moje chování je přizpůsobení stylu jízdy stavu vozovky, ne není podle předpisů a vím to. Stav D1 známe asi všichni, že se plánuje rozsáhlá oprava je také známo. Tady nevidím prostor k nějaké iniciativě - už se stím něco děje, tedy snad až nato že je potřeba krotit (eko)teroristy a jiné zdržovače.

Ale pokud se Ti nelíbí třeba kapacita parkovišť na sídlišti, případně četnost přechodů, je takový problém to parkování zlegalizovat? když je to sídliště, není problém aby tam byla zóna s například 30 ale především povolit to parkování?
Já když přijedu do prahy tak téměř nemám u nás šanci zaparkovat, a před barákem někteří parkují tak že když chci vyjet z místa, musím několikrát najíždět. Největší vtip, že ten panelák je do tvaru U, a uprostřed je "díra" kde by s klidem mohla být parkovací kapacita pro desítky až stovky aut, jenže to skoupil nějakej podělanej spekulant a stav trvá už od revoluce.
Moje otázka je: jakto že to v jiných státech funguje? Proč to nejde unás? (tenhle argument nerad používám)

Kázat morálku je vcelku snadné, jestli si to u svého svědomí ospravedlňujeme nebo ne taky nakonec není relevantní. Spíš jde oto že ty špatné zákony je potřeba změnit, nebo je zákonně v daném místě upravit. Od toho tu státní správa je a od toho je platíme.
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#48 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od tnemec »

Bobes píše:
Ale pokud se Ti nelíbí třeba kapacita parkovišť na sídlišti, případně četnost přechodů, je takový problém to parkování zlegalizovat? když je to sídliště, není problém aby tam byla zóna s například 30 ale především povolit to parkování?
Ano je, jedna z věcí, kterou jsem se snažil s těmi hovady na P8 diskutovat je možnost na té 4proudovce v Lodžský povolit parkování v pravém pruhu, které by z 80 % problém řešilo. Je to tak ostatně v celém zbytku sídliště vyřešený. Narazili jsme na starý známý problém: po mejlu vám nic vysvětlovat nebudem, přijďte. Kdy? No zkuste to, třeba tam zrovna v těch úředních hodinách budem, možná ale ne a možná budem na jednání. Domluvit schůzku? Nemožno.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#49 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od jarek.krizan »

Nemůžu rozhodně tvrdit, že jezdím důsledně podle předpisů. Jenže pokud sem tam překročím, tak jsem si jistý že nikoho neohrožuju ani neomezuji. Jenže problém je v tom, že spoustalidí to dělá i v místech a situacích absolutně nevhodných, protože jsou zvyklí a prostě to tak dělají stále. To je rozdíl mezi myslícími řidiči a blbci. Teď jednu naši zákaznici sestřelil kamion, protože jezdila jak suverén neboť měla SUV a myslela si že se jí nic nemůže stát a že stejně všichni uhnou, aby si nepoškrábali svůj vůz. A to je to o čem jsem psal. O absolutní bezmozkovitosti. Jezdím už dlouhé roky a situace se zhoršuje každým rokem. Pokud musím jet autem zákazníka, jako fóbií, nebo jiným kotrmelcem, tak mám normálně na silnici strach. Jasně za spoustu tohoto jednání může i naše slavná policie. Jak jinak je možné, že ženská co jezdí firemním autem každého půl roku rozbije služební auto, občas někoho zmrzačí a jezdí vesele dál ? Spousta "řidičů" jezdí po městě asi po vzoru NFS a z předpisů si nic nedělá. A co dělá policie ? Stojí za městem a kontroluje lékarničky, jestli není náhodou prošlý obvaz. Je toho hodně co mě štve. Považuji se za klidného a defenzivního řidiče, který pouští chodce, autobusy a nejezdí sprintrallye od semtamfóru k semtamfóru. Ale poslední dobou jsem už taky několikrát vypěnil a dokonce vytáhl řidiče z auta. Je opravdu nutné být v cíli o 3 minuty dřív ? Pamatuji časy, kdy nebyli mobily, a jezdilo se pomaleji a taky se žilo, tak proč teď všichni magoří ? Pak je na našich cestách jen stres a panika a z toho udělá chybu i řidič, který by jinak jel klidně a v pohodě. Kolik řidičů jste třeba viděli magořit ve Švédsku ? Není tam cestování balzám na duši oproti ČR ?
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#50 Jak vybruslit z přestupku?

Příspěvek od Bobes »

no to je smutné, ale když je necháš být / necháš se odbýt, nikam se nedostaneme...
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2
Odpovědět

Zpět na „o všem možném :-)“