(Ne)připoutání se na zadních sedadlech

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 595
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#1 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od L4W »

Neví někdo, proč je tak rozšířen mýtus, že poutat se na zadních sedačkách je zbytečnost? Pokaždé když s někým jedu a sedím vzadu, automaticky se používám pásy a vždycky na mě ostatní čučí jak na blázna. To stejný když někoho vzadu vezu a upozorním ho, že není připoutanej. Z nějakýho důvodu prostě mezi lidma koluje přesvědčení že jízda na zadních sedadlech = nesmrtelnost.
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1619
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#2 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od Sarkasmic »

o to tady asi nejde-spis de o to ze se to nepece od dob kdy ne všechny měli pásy vzadu a vzadu se proste nepoutalo. Proste vzadu to policajt nevidi tak proc preci? I ja se s tímto setkávám... Třeba tatu v zadu nedotím aby se zapnul-tam si toho policajt nevsimne...
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 134
Registrován: 16 roků
Vůz: 760
Bydliště: Petřvald u Karviné

#3 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od Renoš »

To,že se ty poutáš vždy je dobře.Když řídíš jsi připoután,ale ten vzadu,který není,ti při případné nehodě asi na zádech nebude příjemný.
Dokud se nic neděje,o nic nejde.
Taky se poutám.
_________________
Je:V70 2,0T r.2000 132kw
760 D24Tic r.88 85kw
Bylo V40 2,0 r.98 103kw
S40 1,8 r.97 85kw
960 2,5 r.95 125kw

luckybeef
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 288
Registrován: 14 roků 11 měsíců
Vůz: Volvo V960 II 3.0
Bydliště: Zlín

#4 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od luckybeef »

Pokud jsou vzadu pásy, tak určitě poutat. Nepřipoutaný člověk může při nějakém "neštěstí" vletět dopředu, nebo vůbec poletovat po autě, takže si může dost ublížit. Nehledě na to, že může ublížit i ostatním. Určitě poutat :)
_________________
Vozy: V960 3.0 24V rv1995, automat
Krédo: Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat. J.Werich, Kratší už to nejde... Luckybeef

Peťo
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 363
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Vůz: V40 B4164S LPG, 1998
Zabanován: Trvale

#5 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od Peťo »

Tí neprípútaní vzadu asi ešte nevideli čo sa pri náraze stane s ich telami a pritom lete zlomia väz ľuďom vpredu
_________________
est Volvo "I roll" Japan Volvo 600 japan horse best Volvo engine

Sibr
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1059
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Slapy
Vůz: Volvo S60D5 a V70 AWD

#6 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od Sibr »

Jj taky jsem na to trochu háklivej.
A přesně se setkávám s tím co psal L4W, koukají na mě jak na blázna.
Když jedu já nebo kamrád a někoho sebou vezeme a on se nepoutá.
Tak vždy připomenem "prosím tě, můžeš se připoutat? (následuje přiblblej výraz typu cóžé, proč jako? A vypadne z nich "Já se v zádu nepoutám") Víš co ty seš mi u prd_le, ale nechci aby jsi mě zabil až poletíš dopředu když to někam naperu!"
Následuje ještě přiblblejší výraz se známkou zděšení a údivu, no a pak se připoutá :D
_________________
S60 D5, r.v.05, D5244T, V70AWD MY00, B5254T, ___ __ 5.0i, r.v. 99, S62, KoncernV10 BiTurbo, r.v.04, S60 D5, r.v.05, D5244T (Máti autí)
Bylo: 360 GL, 2.0i, r.v. 87, C70 T5, 2.3T, r.v. 02, coupe, B5234T3, 480 S, 2.0i, r.v.93 B20F, 855 T5, 2.3T, r.v.95 B5234Tx "Kouzelná krabička",
V40 T4, r.v.00(MY01!), B4204T5, 744Turbo IC, 2.3T, r.v. 89, B230FT, S80 D5, r.v. 04 D5244T, 855R , r.v. 96, B5204T, S70 2.5T, r.v. 97, 855TDI

Tom85
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 303
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: Není

#7 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od Tom85 »

Já nutím poutat se všechny, jak vepředu tak vzadu. Připadá mi to jako maličkost v porovnání s tím co může pás v případě kolize zachránit.

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 595
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#8 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od L4W »

A ještě miluju, když mi někdo řekne "Se mnou se poutat nemusíš, já jezdím dobře" a pak se zatváří uraženě když se stejně připoutám. Zajímalo by mě, kolik mrtvých si už tohle před jízdou řeklo.

Jinak podle nějakého průzkumu v roce v 2005 se zjistilo, že vzadu se poutá jen 17% lidí v obci, mimo ni pak 20%. To není zrovna moc.
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1903
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#9 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od LukášM »

Dokud nejsou všichni přopoutáni, nikam se nejede :wink:

Jinak dost zajímavá videa ohledně bezpečnostních pásů:

a samozřejmě http://think.dft.gov.uk/think/mediacentre/237144/seatbelts
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 148
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Vůz: S80 D5 MY2010
Bydliště: Praha

#10 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od Vulva »

Ono je to o zvyku.. Před 30 lety se nepoutal nikdo, ani řidič, náraz ve Š105 byl stejně vždy na smrťák (pás zapnutý či ne). Až já jsem svého otce naučil dávat si poctivě pásy...

Naopak moje děti, které jezdí s pásem od malička (nejdříve tedy v sedačce), se cítí dle jejich slov "divně a nebezpečně" v autě bez zapnutého pásu, a to i vzadu, a nikdy by je nenapadlo jet bez něj.

Pomalu se to mění.

hajnej
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 9886
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#11 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od hajnej »

poutat poutat poutat!!!
a to i zavazadla, co by vás mohly při nárazu ohrozit, prostě všechno, nemluvě o psech
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#12 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od tnemec »

Tohle jsem každého naučil, přesně s vysvětlením, co se stane, když se nepřipoutaj. Platí pravidlo, že dokud nemaj všichni pásy, auto se nepohne... Dneska už si všichni zvykli a dělaj to automaticky...

Nejsrandovnější byla jedna kolegyně z letiště blahé paměti, taková blonďatá nafrněná zlatokopka... Jsem vezl po nočním odbavování celou bandu do domovů a ona že se nepřipoutá... a že jí nedonutím a že ona nikdy... tak jsem řekl: "Fajn, nemám problém, 119 staví támhle..." Ona že nevystoupí, a že jsem slíbil, že je odvezu.... "Jistě. Tak si vystup, ať ty, co s pásama problém nemaj, nezdržuješ..." ... ... No co mám povídat, zkrotla a pokorně se přetáhla pásem :-) Ono 740 nebo 119... to se blbě hraje hrdá 3,14ča, když je 2 v noci a člověk je unavenej. Kolegové na ni navíc měli pifku (byla to dobrá svině), takže se pod fousama výborně bavili...
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 24
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Vůz: V40 1.9d MY 2004
Bydliště: Brussel/Bratislava

#13 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od greggie »

presne, mam podobne pravidlo - pokial nemaju vetci pasy, auto sa nepohne. posledne som presviedcal potencialneho svokra - ostrielaneho 50rocneho harcovnika s viac ako milionom km na volante... pomohla az cynicka narazka, ze na jeden pohreb uz ideme, nechcem aby sme sli nasledne na pripadne dalsie. bez slova to okolo seba previazal. ono clovek moze jazdit sebelepsie, ale "tatra s hlinou" si niekedy nevybera. zvlast na slovenskych ne-dialnicnich dialkovych cestach.
Naposledy upravil(a) greggie dne 31 črc 2009 12:33, celkem upraveno 1 x.
_________________
Volvo V40 1.9d 85kw, 2004, cca 107.000km

metju
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1463
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: 940, XC70

#14 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od metju »

Souhlasím s vámi. Od malička jsem byl učenej se poutat, jedno kde člověk sedí.V 99 jsme měli nehodu kdy to do nás napálil bavorák asi ve 120.Naše auto šlo do pole a 3x přes střechu.Všichni připoutaný = všichni až na pár škrábanců fyzicky v pořádku.Řidič vyletěl z auta a druhej den svym zraněním podlehnul.Teď když někam někoho vozu nevyrazim dokavaď nejsou všichni připoutaný.Můžou bejt rádi že nejdou pěšky....

Zásadně poutat, i když člověk jede jen za roh :evil:
_________________
V70R (184kW/350Nm) '99, automat, silver metallic
XC940 2,0t (100,6 kW/188,1 Nm) '97, manual, signal red
XC70 D5 AWD (169kW/480Nm) '12, automat, twilight bronze metallic, Polestar
Bylo: XC70 D5 AWD '08, automat, seashell metallic, V70 T5 '01, manual, black stone - S40 2,0T '03, manual, black sapphire met. - S60 2,4T '01, automat, polarctic pearl

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 595
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#15 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od L4W »

Co teprve tohle
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1903
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#16 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od LukášM »

No já mám na pásy snad úchylku, třeba na mě někdo čeká na parkovišti, nasednu, hned se připoutám a on povídá:" co děláš magore, vyjíždíme až za 20 minut", jsem prostě zvyklý nasednout a hned se připoutat o to větší strach poslední dobou mám v autech bez pásů :sorry:
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 24
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Vůz: V40 1.9d MY 2004
Bydliště: Brussel/Bratislava

#17 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od greggie »

Vulva píše: Naopak moje děti, které jezdí s pásem od malička (nejdříve tedy v sedačce), se cítí dle jejich slov "divně a nebezpečně" v autě bez zapnutého pásu, a to i vzadu, a nikdy by je nenapadlo jet bez něj.
suhlasim, posledne sme raz s polovickou vyrazili pre chutne belgicke hranolky priamo ku zdroju a po tom com som kupil dve velke porcie ktore som drzal v oboch rukach (nebolo ich mozne polozit - sauce na vrchu atd), nemal som sa ako priputat a domov to bolo "len" 2 km, ale aj pocas tych som sa citil velmi divne a nebezpecne, akoby mi nieco fakt chybalo, pritom to po meste v Bruseli nejde viac ako 30-35.

Nechapem ludi, ktori sa v aute nepriputaju, ako tak vobec mozu jazdit, ja by som sa asi zblaznil.
_________________
Volvo V40 1.9d 85kw, 2004, cca 107.000km

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 496
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#18 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od flaksy »

Ja se teda poutam okamzite po usednuti do auta a je uplne jedno jestli za volant nebo nekam jinam, zadek nevyjimaje. Jedine kde jedu bez pasu je na zahrade :) Ale i tak je to zvlastni pocit, jako by mi neco chybelo. Proste jak necitim tu slajfku pres rameno, tak to proste neni ono a jsem nesvuj ...

Lidi jsem si uz taky vycvicil. Jak nekdo sedne, musi se pripoutat, jinudy cesta nevede. Auti mi v tom pomaha, pac se mi pise, kolik je v zadu zaplych pasu. Tak se vzdy jen zeptam: "Kdo neni pripoutanej? Jste tam 3 a je zaply jeden pas." No a celkem bez protestu to zapnou a jede se ;) Je fakt, ze zacatku se ptali proc se jako maji vzadu poutat a taky jsem jim rekl, ze mi je jedno co se stane s nema, ale ze nepotrebuju, aby me nekdo zezadu pri narazu treba i zabil. Po chvili ticha uz bylo jen slyset klapani zapatek pasu :-D
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 269
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: XC70 ex740-760-780
Bydliště: Česká Lípa

#19 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od zoid »

no nevím, vidím velkej problém v pásech v kombinaci s bočním nárazem nebo boudou. vždy záleží na situaci a na štěstí. Je to tedy můj názor, ale já bych obyčejný pásy moc nepřeceňoval. Tím chci říct že obyčejný pásy neplněj stoprocentně svou funkci a jsou případy kdy jsou spíše na škodu. Kdyby třeba policie místo lapání řidičů třeba i za pásy vzala do ruky štětku a přemaloval u silnice bledý a matoucí čáry, bylo by hned míň nehod a bezpečnost podstatně lepší.
_________________
740/B230F-760/B230FT-780/B28E

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 148
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Vůz: S80 D5 MY2010
Bydliště: Praha

#20 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od Vulva »

zoid píše:Tím chci říct že obyčejný pásy neplněj stoprocentně svou funkci a jsou případy kdy jsou spíše na škodu.
Za tento mimořádně hloupý názor bych věšel za koule do průvanu :) Může totiž za řadu smrťáků. Protože pás v 0.1% případů může uškodit, tak jej nebudu používat, přestože v 99.9% je přínosem? Rozumný člověk prostě nemůže preferovat ten první případ. Současná auta a jejich bezpečnostní mechanismy jsou stavěné na to, že pás je zapnut.

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1903
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#21 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od LukášM »

zoid píše:no nevím, vidím velkej problém v pásech v kombinaci s bočním nárazem nebo boudou. vždy záleží na situaci a na štěstí. Je to tedy můj názor, ale já bych obyčejný pásy moc nepřeceňoval. Tím chci říct že obyčejný pásy neplněj stoprocentně svou funkci a jsou případy kdy jsou spíše na škodu. Kdyby třeba policie místo lapání řidičů třeba i za pásy vzala do ruky štětku a přemaloval u silnice bledý a matoucí čáry, bylo by hned míň nehod a bezpečnost podstatně lepší.
Dost kvalitní nesmysl :Bravo: Boční náraz bez pásů dopadne velmi špatně a při převržení auta ani nemluvě....nechápu jakou by mělo výhodu být nepřipoutaný, když se auto točí střecha-kola??? A pokud jsem nepřipoutaný, tak pak už se můžeš spolehnout pouze na airbagy :D
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 269
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: XC70 ex740-760-780
Bydliště: Česká Lípa

#22 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od zoid »

Asi jsem to špatně podal, ale tím vším jsem chtěl říct, že pásy v takové podobě v jaké se dneska běžně používají, nejsou v žádném případě stoprocentní. Troufám si říct, že při jakýkoliv jiný ráně než zepředu jsou víc nebezpečný než užitečný. Při budce i v malé rychlosti Vás to s velkou pravděpodobností stejně z pásů vytáhne, stejně tak při nárazu z boku. Hledat v prostoru hlavou dolů zamotanej v pásech tlačítko na vycvaknutí je opravdu zážitek. Řešení je v čtyřbodových nebo pětibodových pásech a kvalitních sedačkách. Ať si kdo chce co chce říká, toto je laciný a jednoduchý řešení.
Přezto přeze všechno říkám: ano, poutat se! ale hlavně nebourat. Máme v čechách neskutečně zmršený silnice a spoustu nepochopitených křižovatek - nikdo na to neukazuje prstem, nikoho to nezajímá, nikdo za takový paskvili není zodpovědný. Pak se někde dočtu, že někdo špatně skončil protože neměl pásy. Příčina je ale v bordelu a anarchii na našich silnicích.
Aby bylo jasno, já se vždy poutám protože nic lepšího nemám, ale v žádným případě pásům nevěřím a toleruju lidi, který se po jistých zážitcích nepoutají.
...no hloupej názor taky názor...
a taky mě dost točilo, jak tu všichni v pásy bezmezně věříte :)
_________________
740/B230F-760/B230FT-780/B28E

GDPR_user

#23 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od GDPR_user »

zoid píše: Příčina je ale v bordelu a anarchii na našich silnicích.
Aby bylo jasno, já se vždy poutám protože nic lepšího nemám, ale v žádným případě pásům nevěřím a toleruju lidi, který se po jistých zážitcích nepoutají.
...no hloupej názor taky názor...
a taky mě dost točilo, jak tu všichni v pásy bezmezně věříte :)
Dovolím si oponovat.Problémy nejsou ve stavu našich silnic,ale v tom,že spousta lidí,kteří jezdí autem řídit neumí.Ono točit volantem a šlapat na plyn se naučí každý kretén,ale řízení je o předvídání a přizpůsobení a hlavně o ohleduplnosti.
Jinak co se pásů týče jsem jednoznačně za tím,že poutat kdykoliv,kdekoliv,cokoliv.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 148
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Vůz: S80 D5 MY2010
Bydliště: Praha

#24 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od Vulva »

zoid píše:v žádným případě pásům nevěřím a toleruju lidi, který se po jistých zážitcích nepoutají.
Já zase toleruji lidi, co propadli na základce :fool: Každý jsme nějaký...

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1903
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#25 (Ne)připoutání se na zadních sedadlech

Příspěvek od LukášM »

zoid píše:Asi jsem to špatně podal, ale tím vším jsem chtěl říct, že pásy v takové podobě v jaké se dneska běžně používají, nejsou v žádném případě stoprocentní. Troufám si říct, že při jakýkoliv jiný ráně než zepředu jsou víc nebezpečný než užitečný. Při budce i v malé rychlosti Vás to s velkou pravděpodobností stejně z pásů vytáhne, stejně tak při nárazu z boku. Hledat v prostoru hlavou dolů zamotanej v pásech tlačítko na vycvaknutí je opravdu zážitek. Řešení je v čtyřbodových nebo pětibodových pásech a kvalitních sedačkách. Ať si kdo chce co chce říká, toto je laciný a jednoduchý řešení.
Přezto přeze všechno říkám: ano, poutat se! ale hlavně nebourat. Máme v čechách neskutečně zmršený silnice a spoustu nepochopitených křižovatek - nikdo na to neukazuje prstem, nikoho to nezajímá, nikdo za takový paskvili není zodpovědný. Pak se někde dočtu, že někdo špatně skončil protože neměl pásy. Příčina je ale v bordelu a anarchii na našich silnicích.
Aby bylo jasno, já se vždy poutám protože nic lepšího nemám, ale v žádným případě pásům nevěřím a toleruju lidi, který se po jistých zážitcích nepoutají.
...no hloupej názor taky názor...
a taky mě dost točilo, jak tu všichni v pásy bezmezně věříte :)
Jak nejsou stoprocentní? Co je to za hloupost? Bezpečnostní pásy jsou základním bezpečnostním prvkem, který samozřejmě zázraky nedokáže dělat, ale svou funkci plní tak jak mají a ve většině případů zachraňují život. Já jsem měl tu smůlu, že jsem v autě, které se hodilo na střechu seděl na sedadle spolujezdce, bylo to zhruba v 60 km/h rychlosti (Octavie) a věř že jsme všichni viseli v pásech a nikdo nikam nevypadl. Umíš si představit jak by to dopadlo ve 4 v autě bez pásů?
Nepochopitelné křižovatky? Tak nemáš na silnici co dělat!
Já pásům bezmezně nevěřím, ale vím jak špatně to tenkrát mohlo dopadnou....jo a tlačítko na odepnutí jsem našel...bylo tam co normálně :D
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“