Kombi vs SUV

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 118
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: South Yorkshire, United Kingdom
Vůz: Nissan Almera 1.5 3-door hatch 2003

#1 Kombi vs SUV

Příspěvek od philcan »

Ktore z tychto dvoch povazujete za vhodnejsie rodinne auto? Rozmerovo su casto pribuzne (V70, XC90), rozdiel byva iba vo vyske. Prave vdaka nej a vdaka hmotnosti je SUV povazovane za bezpecnejsie. Prave vyssi posed pocitu bezpecnosti napomaha. Na druhej strane riziko prevratenia je vacsie. Na ceste je kombik pohodlnejsi a nizsi posed naopak dodava pocit vacsej stability. No ak sa neponahlate, mozete mat pohodlie aj v SUV, ktorym sa zas jednoduchsie dostanete na chatu.

GDPR_user

#2 Kombi vs SUV

Příspěvek od GDPR_user »

philcan píše:Ktore z tychto dvoch povazujete za vhodnejsie rodinne auto? Rozmerovo su casto pribuzne (V70, XC90), rozdiel byva iba vo vyske. Prave vdaka nej a vdaka hmotnosti je SUV povazovane za bezpecnejsie. Prave vyssi posed pocitu bezpecnosti napomaha. Na druhej strane riziko prevratenia je vacsie. Na ceste je kombik pohodlnejsi a nizsi posed naopak dodava pocit vacsej stability. No ak sa neponahlate, mozete mat pohodlie aj v SUV, ktorym sa zas jednoduchsie dostanete na chatu.
Osobně bych řešil jestli potřebuji 7místné nebo ne.

derek

#3 Kombi vs SUV

Příspěvek od derek »

hledisko bezpečnosti je u tohohle velmi zajimavé...

viděl jsem v autosalonu na primě právě porovnání nárazu z boku. šlo o motorkáře, který narazil do kombíku a do SUV/MPV...v prvním případě motorkář narazil hlavou do střechy auta, těsně nade dveřma - samozřejmě, měl jen 10% šanci na přežití...ve druhém případě ovšem jeho helma prorazila sklo dveří!!! a on vletěl do prostoru auta, kde zlikvidoval zadní pasažery !!!! ( ovšem jeho šance byly vyšší )

na druhou stranu SUV(MPV) nabízí víc místa, vyšší posez ( a tím pádem líp vidíte ), ovšem o něco málo horší jízdní vlastnosti...ale s rodinou nikdo nejezdí jak blázen. bohužel mají tyto vozy i vyšší spotřebu

já osobně bych volil klasické kombi...volvo for life :)

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#4 Kombi vs SUV

Příspěvek od jarek.krizan »

Volil bych klasiku. Vyšší posez je jen o pocitu,nikoli o bezpečí a navíc mi připadají klasické kombíky pohodlnější. Já osobně nechápu co lidi na těch SUV vidí. Do terénu to není a na silnici pořádně také ne. Na druhou stranu si to ale lidi rádi pletou s ofroady a na silnici se sporťáky, a tak máme v servisech stále co dělat.
Jo a není pravda, že SUV, a polovina MPV nabízí víc místa, to je jen pocitová záležitost, protože se tam jen sedí jak ve školních lavicích a tak to vypadá, že se tam vejde víc lidí
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3741
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#5 Kombi vs SUV

Příspěvek od wickey »

reseni = XC70
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Kombi vs SUV

Příspěvek od Bobes »

já mám u XC90 pocit že to není zas tak velké...
nechci tohle https://www.youtube.com/watch?v=ie1OHaMoWTE srovnávat s Volvem, ale taknějak to vystihuje můj názor na SUV vs terén. (ani v jednom jsem ale nikdy nesedněl natož jel)
pokud chceš rodiné prostorné combi, které si poradí s českými silnicemi a polňačkami, myslím že XC70 je dobrá volba.

na offroad jsou jiná auta.. viz závěr toho videa
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 496
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Náměšť na Hané
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

#7 Kombi vs SUV

Příspěvek od flaksy »

No pro vsechna SUV to neplati. Vem si takovej Nissan X-Trail, ten by to, kde to BMW zatuhlo zvladl levou zadni. Ono jako u sloganu neni auto jako auto ... zde to jen mas neni SUV jako SUV :)
_________________
Volvo S60 2.4 (B5244S2), LPG, MY01
Volvo V70 D4 (D4204T5), MY15

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 75
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha

#8 Kombi vs SUV

Příspěvek od bandGap »

Bobes píše:já mám u XC90 pocit že to není zas tak velké...
nechci tohle https://www.youtube.com/watch?v=ie1OHaMoWTE srovnávat s Volvem, ale taknějak to vystihuje můj názor na SUV vs terén. (ani v jednom jsem ale nikdy nesedněl natož jel)
pokud chceš rodiné prostorné combi, které si poradí s českými silnicemi a polňačkami, myslím že XC70 je dobrá volba.

na offroad jsou jiná auta.. viz závěr toho videa
Ten to umi: https://www.youtube.com/watch?v=MlOPgzqjDzg&feature=related

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 241
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Kombi vs SUV

Příspěvek od Bobes »

tak nissan xtrail určitě není jediná vyjímka, mě se jen nelíbí trend kdy někteří řidiči prostě berou SUV jako bezpečné auto a na úkor toho dost hřeší. alespoň jsem začal dostávat takovej dojem...

a když už jsme u toho TG: https://www.youtube.com/watch?v=6dTsPUqia7c&feature=related
_________________
V70 5.2000 I.generace 2.5TDi
několik w353 v různém stavu pojízdnosti, Opel agila 1.2
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“